Рахункова палата: Аграрний фонд втратив функції регулятора цін
- 09.03.11, 19:22
- Твоя Україна
На стадії закупівлі зерна врожаю 2010 року Аграрний фонд повністю втратив функцію зі здійснення фінансових інтервенцій, пов’язаних із ціновим регулюванням. Такий висновок зробила Колегія Рахункової палати за матеріалами відповідного аудиту, повідомляє прес-служба Рахункової палати.
Як відзначили в прес-службі, використання коштів державного бюджету, які спрямовуються Аграрному фонду на формування державного інтервенційного фонду, Рахункова палата перевіряє щорічно. Результати останнього аудиту засвідчили, що Аграрний фонд у 2010 році не сприяв ані створенню конкурентного середовища у сфері державних закупівель, ані розвиткові добросовісної конкуренції та забезпеченню раціонального й ефективного використання коштів держбюджету.
Скориставшись нормою введеного в дію у другій половині 2010 року закону «Про здійснення державних закупівель», Аграрний фонд при проведенні закупівель зернової продукції до державного інтервенційного фонду застосував процедуру закупівлі в одного учасника, погодивши такі дії з Мінекономіки. Підприємству-посереднику, що не є сільськогосподарським товаровиробником, з держбюджету було авансовано 65% коштів від загального обсягу. Водночас безпосередні сільськогосподарські товаровиробники до формування державного інтервенційного фонду не були залучені, відзначають в Рахунковій палаті.
Не проводилися в 2010 році і належні товарні інтервенції на організованому аграрному ринку. Аграрним фондом, використовуючи кошти державного бюджету, здійснювалося накопичення зерна на хлібоприймальних підприємствах, а потім у сконцентрованих обсягах за тією ж вартістю проводилась його реалізація окремим підприємствам. При цьому витрати за зберігання зерна відшкодовувались з державного бюджету.
Більше того, Аграрний фонд, з дозволу Кабміну, проводив реалізацію зернових культур окремим зернотрейдерам, що не було пов'язано з державним ціновим регулюванням. Близько 70% зерна інтервенційного фонду реалізовано у 2010 році шести підприємствам, які отримали квоти на експорт зерна.
«Структура, створена стимулювати виробництво сільгосппродукції та розвиток аграрного ринку, діяла практично у зворотному напрямі, — зауважив голова Рахункової палати ВалентинСимоненко. - На сьогодні маємо тотальне порушення засадничих принципів Аграрного фонду! По-перше, безпроцентне кредитування отримує не сільський аграрій, а багатий посередник. І по-друге, зерно, яке було реалізоване з державного інтервенційного фонду окремим підприємствам, не забезпечило врегулювання споживчих цін та попиту на внутрішньому ринку». http://www.dt.ua/online/articles/77043#article
Коментарі
Hudson Hawk
110.03.11, 13:00
тут роботи у кішенькового прокурора, навіть видумувати нічого не потрібно, бо ці прдуни навіть не приховують свого казнокрадства.
Fred Perry
210.03.11, 13:10
Централізація.
Саничок
310.03.11, 13:38
no-sense
410.03.11, 14:23
Валентин Симоненко за родом своєї роботи мав би знати дійсні масштаби державних розкрадань... Адже має всі засоби для контролю і регулювання цього проесу... Ось тільки зацікавленість у нього інша...
До речі, при Рахунковій Палаті існує цілий ревізійний підрозділ, котрий планово проводить перевірки і планово рекомендує порушникам "оптимізувати" витрати бюджетних коштів... Замість як передавати справи в прокуратуру і висаджувати винних на тюремні лави...
viktor67
510.03.11, 15:44Відповідь на 4 від no-sense
В цивілізованих країнах голова рахункової палати обирається опозицією, а у нас - від правлячої коаліції.
Округ 31
610.03.11, 16:08
Я чув, що раніше на Україні, гречкою курей кормили! І це вірно бо 27 вілсотків плодородних земель планети знаходиться в Україні.
А зараз і гречка, і рис, і огірки - китайські. Нам харчами Голандія вже допомагає! Бред.
no-sense
710.03.11, 18:11Відповідь на 5 від viktor67
Симоненко головує в Рахунковій палаті з 1996 року... Мабуть, влаштовує обох - і владу, і опозицію...
serg020777
810.03.11, 19:15
ЯКриворожанка
910.03.11, 20:33
Мда........ Не знаю навіть що й сказати....