хочу сюди!
 

Alisa

39 років, водолій, познайомиться з хлопцем у віці 34-46 років

На пільги чорнобильцям з бюджету виділено у 8 разів менше коштів

Щоб повністю виконати закон про пільги для чорнобильців, прийнятий ще в часи СРСР, необхідно 88 млрд грн. Глава Мінсоцполітики констатує, що таких грошей у бюджеті немає.

 
На пільги чорнобильцям з бюджету виділено у 8 разів менше коштів, ніж передбачено законом
newzz.in.ua


У держбюджеті на сьогоднішній день немає додаткових коштів для повного забезпечення всіх чорнобильців пільгами і доплатами, передбачених законами. Про це в інтерв'ю ZN.UA розповіла міністр соціальної політики Наталія Королевська.

За словами міністра, в 2013 році на пільги постраждалим від аварії на Чорнобильській АЕС у державному бюджеті передбачено трохи більше 11 млрд грн - на 2 мільйони чорнобильців. Однак, щоб повністю виконати закон, прийнятий ще в часи СРСР, необхідно 88 млрд грн.

"Для порівняння: на всі виплати сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, дітям-сиротам, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам - а це 13 мільйонів українських громадян найбільш вразливої категорії - в цьому році передбачено в бюджеті близько 40 млрд грн. Тобто в середньому - 5500 грн на одного чорнобильця (майже в два рази більше тих 3077 грн, які держава може собі дозволити витратити на сироту або інваліда)", - підкреслила Наталія Королевська.

- Чорнобильці збираються відсудити у держави 5 млрд гривень

Глава Мінсоцполітики зазначила, що на сьогоднішній день влада виділила три пріоритети: вирішення питання збереження статусу "чорнобильців" за дітьми, які втрачають його після досягнення 18-річного віку; відновлення справедливості щодо вдів "чорнобильців"; наведення порядку в обласних комісіях по заробітках "чорнобильців".

"Вважаю, що вирішивши ці завдання, ми зможемо йти далі у відновленні соціальної справедливості для постраждалих від аварії на ЧАЕС", - сказала вона.

Вона також не виключила повторення акцій протесту чорнобильців і афганців: "Завжди знайдеться кілька тисяч готових до активних дій. Я розумію: якщо в людини 35 тис. грн пенсії, виграної по суду, а йому сьогодні платять п'ять тисяч, звичайно, є заради чого іти на мітинг. Але допомогти йому в цьому випадку нічим не можу: умовити його відмовитися від 30 тис. я не в силах. Звичайно, не всі, хто "на барикадах", як ви висловилися, прийшли на них через 30 тис. грн. Але такі випадки - не рідкість".

Подробиці читайте в свіжому номері "
20

Коментарі

анонім

126.05.13, 17:17

Які чорнобильці? Усе в сімю, вдавило б вже їх.

    226.05.13, 17:20Відповідь на 1 від анонім

    Які чорнобильці? Усе в сімю, вдавило б вже їх.не вдавить,апетит росте.

      326.05.13, 17:26

      Їм ще не відмінили пільги?

        426.05.13, 17:44

        є липові!

          526.05.13, 17:59

          що ж, бажаю чорнобильцям терпцю ще міцнішого.

            626.05.13, 19:43Відповідь на 3 від Lюмен

            Ні.

              726.05.13, 19:43Відповідь на 4 від ЛУКАВИЙ

              звичайно.

                826.05.13, 19:44Відповідь на 5 від Fred Perry

                що ж, бажаю чорнобильцям терпцю ще міцнішого.скоріше б він урвався.

                  927.05.13, 07:12Відповідь на 8 від Korsar-K

                  це вже від них залежить.

                    1028.05.13, 00:42

                    Та тизда репетувала шо у всіх мінімальна пенсія 1000 евро! І де воно тоді? В тизді!
                    А тут вона сука ця стикає людей, та так просто оголосивши скільки отримують чорнобильці а скільки решта. Так їм це належить по закону! За все. Чи може хтось хоче мати такі пенсії і такі ж хвороби? Ні, хвороби ніхто не хоче, а пенсії такі всі хочуть! - ну я так і думав!
                    Порядок тре навести з "купованими" чорнобильцями!

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      попередня
                      наступна