хочу сюди!
 

Лариса

52 роки, близнюки, познайомиться з хлопцем у віці 38-57 років

Сонячна система зовсім не така, як ми звикли думати


Виявляється, Сонячна система зовсім не така, як ми звикли думати

Земля – кругла, Меркурій – найгарячіша планета, а Сонце – жовте. Здавалося б, це прості істини, відомі навіть тим, хто не відвідував шкільні уроки астрономії. Насправді ж все трохи інакше.

У цій статті зібрано для вас кілька досить поширених помилок з повним їх викриттям.

Земля має форму ідеальної кулі?

Це так і не так одночасно. Форма Землі постійно змінюється через безперервний рух літосферних плит. Звичайно, швидкість його невелика – в середньому вона становить не більше 5 см в рік, – однак це впливає на «профіль» нашої планети, який далекий від ідеальної гладкості.

  

 

Втім, сенсаційні знімки, які нібито показують справжню форму Землі, – не що інше, як гравітаційна модель планети. Вона була створена на основі даних із супутників і не демонструє справжньої форми небесного тіла, а лише показує відмінність у силі тяжіння в різних місцях планети.

 

У Місяця є темна сторона?

Існує досить популярна омана, що сонячні промені освітлюють тільки одну сторону Місяця, в той час як інша завжди залишається темною. Це переконання виникло через те, що наш супутник завжди повернений до Землі однією стороною, а друга залишається недоступною земним спостерігачам.

Насправді ж Сонце однаково зігріває і видиму, і невидиму частини Місяця. Справа в тому, що період обертання Місяця навколо своєї осі збігається з періодом власного обертання супутника навколо Землі, саме тому ми можемо спостерігати тільки одну його півкулю.

 

Температура на поверхні Меркурія вища, ніж на інших планетах?

Здавалося б, все логічно – Меркурій знаходиться найближче до Сонця, а значить, і температура його поверхні вища, ніж на інших планетах. Однак найбільш «спекотна» планета Сонячної системи – Венера, хоча розташована вона більш ніж на 50 млн км далі від світила, ніж її космічний сусід. Середня денна температура на Меркурії складає близько 350 ° C, тоді як на поверхні Венери вона досягає майже 480 ° С.

Насправді ж температура на поверхні планети залежить від атмосфери. На Меркурії вона практично відсутня, тоді як атмосфера Венери, майже повністю складається з вуглекислого газу, дуже щільна. Через її високу щільність на поверхні планети утворюється сильний парниковий ефект, який і робить планету по-справжньому спекотним місцем.

 

Сонце являє собою гігантську вогняну кулю?

Всі знають, що температура поверхні Сонця дуже велика – більше 5700 ° C. Тому логічно припустити, що наше світило палахкотить, як гігантське багаття. Однак це не так. Те, що ми приймаємо за вогонь, насправді теплова та світлова енергія, яка виділяється в процесі термоядерної реакції, яка відбувається в сонячному ядрі.

Ядерний синтез – це перетворення одних елементів в інші, який супроводжується викидом теплової і світлової енергії. Вона проходить через всі сонячні шари, досягаючи верхнього – фотосфери, яка і здається нам палаючою.

 

Сонце має жовтий колір?

Кожному, хто трохи знайомий з астрономією, відомо, що Сонце відноситься до категорії зірок, іменованих жовтими карликами. Тому цілком логічно припустити, що наше світило має жовтий колір. Насправді ж, як і інші жовті карлики, Сонце абсолютно біле.

Але чому ж людський зір бачить його саме жовтим? Виявляється, вся справа в земній атмосфері. Як відомо, найкраще вона пропускає довгі хвилі, що знаходяться в жовто-червоній частині спектра. Короткі ж хвилі з зелено-фіолетової частини спектру, в якій переважно випромінює Сонце, атмосфера розсіює. Завдяки цьому ефекту наша зірка і здається спостерігачеві з Землі жовтою. Однак варто тільки виїхати за межі земної атмосфери, як Сонце «отримає» свій справжній колір. У відкритому космосі людина без скафандра вибухне?

Причиною цієї помилки стали, звичайно ж, голлівудські фільми, що демонструють страшні сцени загибелі людей, що опинилися за бортом космічного корабля.

Насправді наша шкіра досить еластична і цілком здатна утримати всі внутрішні органи на місцях. Стінки судин захистять кров від закипання також завдяки своїй еластичності. Крім того, при відсутності зовнішнього тиску – а його в відкритому космосі немає – температура кипіння крові піднімається до 46 ° C, що істотно вище за температуру людського тіла.

А ось вода, укладена в клітинах шкіри, почне закипати, і людина все-таки дещо збільшиться в розмірах, проте абсолютно точно не вибухне.

Справжньою причиною загибелі людини стане кисневе голодування. Через 15 секунд після того як людина виявиться у відкритому космосі без скафандра, воно викличе втрату свідомості, а через 2 хвилини – смерть.

 

Зимою Земля дальше від Сонця, ніж влітку?

Ще один міф, який здається досить логічним. Все просто: якщо взимку холодніше, ніж влітку, значить, Земля «втікає» від своєї зірки. Однак в реальності все в точності навпаки – в холодну пору року наша планета на 5 млн км ближче до Сонця, ніж влітку. Чому ж взимку ми кутаємося в одяг, а влітку купаємося і засмагаємо?

Справа в тому, що, крім обертання навколо Сонця, Земля робить і обороти навколо своєї осі, за рахунок чого відбувається зміна дня і ночі. Вісь, яка проходить через північний і південний полюси, знаходиться не перпендикулярно орбіті і потрапляючим на неї сонячним променям. Таким чином, одну половину року більша частина сонячного тепла потрапляє на південну півкулю, а протягом іншого півріччя – на північну, що і призводить до зміни пір року.

Як відомо, зими в південній півкулі тепліші , ніж у північній. Це пояснюється тим, що найближче Земля підходить до Сонця в січні, тобто тоді, коли в південній півкулі панує календарне літо.


11

Коментарі

122.05.24, 12:28

Наиболее точное описание формы Земли — это геоид. Геоид представляет собой гипотетическую поверхность, на которой сила тяжести везде одинаковая и которая совпадает с уровнем мирового океана в покое, без влияния ветров и течений.

  222.05.24, 13:44

   322.05.24, 14:13

    422.05.24, 14:17Відповідь на 1 від The Martian

    Наиболее точное описание формы Земли — это геоид. Геоид представляет собой гипотетическую поверхность, на которой сила тяжести везде одинаковая и которая совпадает с уровнем мирового океана в покое, без влияния ветров и течений.

     522.05.24, 14:17Відповідь на 2 від WalKing

      622.05.24, 14:17Відповідь на 3 від norma3

       722.05.24, 14:36Відповідь на 4 від Голубка

       Наиболее точное описание формы Земли — это геоид. Геоид представляет собой гипотетическую поверхность, на которой сила тяжести везде одинаковая и которая совпадает с уровнем мирового океана в покое, без влияния ветров и течений.то не я... то ИИ опять)

        822.05.24, 17:58Відповідь на 7 від The Martian

        Наиболее точное описание формы Земли — это геоид. Геоид представляет собой гипотетическую поверхность, на которой сила тяжести везде одинаковая и которая совпадает с уровнем мирового океана в покое, без влияния ветров и течений.то не я... то ИИ опять)

         923.05.24, 06:47

          1023.05.24, 13:24Відповідь на 9 від nebosklon