хочу сюди!
 

Татьяна

51 рік, терези, познайомиться з хлопцем у віці 50-58 років

Хто ми?

Прочитав замітку...

Сьогодні жінка впала на зупинці. Хотіла присісти на лавку, жердини розійшлися, і жінка впала. Цю зупинку встановили близько року тому. Для прикрашення ...

Священик Димитрій Шишкін Спочатку з неї згвинтилиі гайки і болти витягли, так що жердини вже не кріпилися, а просто лежали як припаде на кронштейнах. Потім і зовсім одну за одною дві жердини сперли. Потім пропало плексигласове скло. Одне. Потім друге. І третє. Їх акуратно знімали і несли казна-куди одне за одним з витриманими проміжками в пару тижнів. Я часто чекаю маршрутку на цій зупинці і спостерігав це методичне руйнування. І єдине, що мене веселило, - це напис, завбачливо наклеєна в перший же день установки споруди: «Увага, ведеться прихована зйомка!». Все більше людей твердять про якийсь європейський вибір, але в головах-то у нас навіть не Азія - Азія багата і міцна традиціями, - в головах у нас взагалі казна-що! Близько іншої зупинки сперли люк. Дірку прикрили наполовину бетонним блоком, і він лежить так вже кілька років. Коли комунальникам знадобилося щось в люку зробити, вони відсунули блок, зробили свою справу і пішли. Тепер люк зяє, а бетонний блок кілограм в 200 лежить поруч. Кожен день в найнесподіваніших місцях я знаходжу викинуті пакети зі сміттям і ніяк не можу зрозуміти людину, яка це робить. Ну ось, ти йдеш, несеш сміття. До бака тобі залишилося пройти якихось 50 метрів і раптом - раз! - Ти кидаєш сміття на узбіччя і йдеш собі далі. А сміття лежить, гниє і розтягується собаками. Що у людини в голові, скажіть мені. Що?! Є у нас в місті пам'ятник підпільникам, основу пам'ятника облицьований рожевим гранітом. До цього обеліску у дні військової слави несуть квіти ... Одного разу вранці з постаменту зникли чотири або п'ять плит граніту, і кілька місяців зяяли сірі квадрати цементу. Ну, скажіть мені, на що таке надважливе повинні піти ці плити, щоб їх прийти вночі і виколупати з пам'ятника? На що?! ... Європейці ... Зустрів старого приятеля і вирішили прогулятися вздовж набережної, згадати  минулі дні ... І виявилося - як багато змінилося в звичному ландшафті за якихось десять років! Цвіте і благоденствує тільки те, що відноситься до сфери особистого інтересу. Двоповерховий будинок дореволюційної споруди розділений надвоє. Перша частина сяє бездоганністю євроремонту - тут, очевидно, розташований офіс небідної компанії. Небідної, тому що нерухомість в цьому районі міста коштує пристойно. Друга частина являє собою зразок крайнього зубожіння. Очевидно,тут доживають вік старики, в прямому сенсі витягав жалюгідне існування, і тільки природний сором не дозволяє їм вийти на паперть. Фасад, давно нефарбований, якогось брудно-охристого кольору, місцями з облупленою штукатуркою, так що оголюється кладка. Ліпні карнизи обрушені, прогнилий огризок водостічної труби бовтається високо над землею, так що вода в дощ періщить на тротуар і заливає все той же  фасад, в цьому місці зелений від цвілі. Найімовірніше і дах тече, так що старенькі в дощ підставляють під темні тріщини у стелі корита ... А поруч, через стінку - свій, окремий рай, і за цей рай тобі зубами горло порвуть, бо «ось цими самими руками сам, сам цей рай будував і ...  плювати на всіх інших!» Один будинок ... Зразок всього нашого життя. Проходимо повз школу. «Е-е, постій, - вигукує приятель, - та тут же був залізний паркан. Метрів п'ятдесят чудового огорожі! » Та я й сам пам'ятаю, що був. А от й нема. Адже і не вночі його, мабуть, спиляли таємно, а вдень, на очах у всіх. Приїхали люди в помаранчевих жилетах з автогеном і діловито зрізали. Напевно, і підстави для цього були знайдені, і навіть докази на підтвердження корисності .... Мовляв, інший паркан спорудимо, кращою колишнього ... Але іншого немає, а той - залізний, очевидно, зданий в металобрухт і не бомжами нещасними, а ... Ким? Серйозними на вигляд людьми, але не бомжами - точно. «Ось-ті раз! - Сплескує руками здивовано приятель ... Стривай, та як же так! - Він не вірить своїм очам. - Так ось тут же шкільний сад був! .. » Був, та загув, а тепер на цьому місці глуха стіна, а за нею - презентабельний котедж, скромні володіння удільного князька. Ну, наче так і було завжди ... Але ж не було ... І всі все бачать ... всі все знають ... і - нічого. Мені траплялося освячувати такі палаци. Яка ж у них панує порожнеча! В одному мешкав з молодою дружиною голова християнської партії. «Наша партія, - каже, - планує на Великдень виготовити найбільший паску в Україну ... півтонни. Зараз йдуть переговори про технологічні деталях ... Митрополита хочемо  покликати, щоб освятив ... Ні, не для піару, не подумайте, а так ... від душі ... » Приїжджаємо в елітний район. Шлагбаум, охоронець в будці. Газон з газоном, ставок, всередині - мармурове фойє, як у місцевому палаці піонерів, і - порожнеча. Відслужили молебень, освятили палац. У напутньому слові кажу, що треба, мовляв, читати Новий Завіт ... заповіді виконувати. На виході, по дорозі до машини господар, ніяково знизивши голос, запитує: - Батюшка, а Новий Заповіт це ... щось я забув, це що? » - Друга частина Біблії. - А, ну так, звичайно ... я так і здогадувався! Повірте, я не жартую! Голова християнської партії! Після сімдесяти років вимушеної злиднів і хронічного недоїдання головним  досягненням свободи нам здається можливість наїстися досхочу і  насолодитися розкішшю. Залишається тільки чекати наступного етапу, коли прийде твереза думка: а навіщо  мені стільки всього і що тепер робити з хронічним ожирінням? І якщо милістю Божою ця думка прийде - дуже важливо, щоб відповідь на неї був правильним. Ніякі самі правильні закони і політичні режими, мудрі правителі і надприбутки не зроблять нас щасливими, якщо ми будемо залишатися капосника. Якщо все так само будемо жити, мимохідь нехтуючи законами морального і духовного здоров'я. Але, щоб зупинити небачену експансію морального, духовного розкладу, потрібна саме політична воля. І воля одухотворена. Ми хворі, дорогі мої, нам лікуватися треба. Але ліки зовнішні нам вже не допоможуть. Що ми збираємося модернізувати і для кого, якщо все розтягнули, пропито,  розбазарено і зруйновано не вандалами сторонніми, а нами, нами самими,  тією більшістю, яка і складає нашу хвалену демократію? Демократію хамства, тупості, жадібності і крадіжки ... Як же не зрозуміло ще, що треба допомогти людям змінитися духовно, морально, допомогти їм на державному рівні. Як? А як допомагають п'яничці? Дати альтернативу, можливість іншого життя, допомогти, захистити від спокус. А у нас спокуса - перший і легальний спосіб викачування грошей з людини. Найпотужніша індустрія, при повному потуранні і потуранні можновладців. Індустрія розбещення. Ми загинемо як єдиний народ, якщо держава не воцерковився. І це факт. Йде війна не на життя, а на смерть, на знищення нашого народу, на  викачування з нього останніх духовних, моральних соків, а ми все мнемо: та годі ... ну, нічого ... якось минеться ... все-таки у нас демократія ... Духовне, моральне здоров'я народу - саме це має стати головною, стратегічною турботою влади. Без обговорень. І більше не можна відкладати на завтра те, що потрібно було зробити позавчора.
10

Коментарі

Гість: lkjmn

121.11.11, 15:55

Духовне, моральне здоров'я народу - саме це має стати головною, стратегічною турботою влади. Без обговорень. І більше не можна відкладати на завтра те, що потрібно було зробити позавчора.

    221.11.11, 18:30

    Спочатку було б непогано, якби влада була духовною

      321.11.11, 18:36Відповідь на 1 від Гість: lkjmn

      Тільки чи почують ?

        421.11.11, 18:36Відповідь на 2 від українець3

        Думаю, зараз це неможливе ...

          521.11.11, 23:51

          Це правда,без духовності нічого не побудуємо

            Гість: lkjmn

            622.11.11, 08:51Відповідь на 3 від претендент

            Тільки чи почують ?"...Тільки я, мов окаянний,
            І день і ніч плачу
            На розпуттях велелюдних,
            І ніхто не бачить,
            І не бачить, і не знає —
            Оглухли, не чують;
            Кайданами міняються,
            Правдою торгують.
            І Господа зневажають, —
            Людей запрягають
            В тяжкі ярма. Орють лихо,
            Лихом засівають.
            А що вродить? Побачите,
            Які будуть жнива!..."

            Т.Г. Шевченко "І мертвим, і живим..."

              722.11.11, 09:17Відповідь на 6 від Гість: lkjmn

              Шевченко знав, що говорив...
              До речі, приведені слова можна показати деяким нашим "язичникам", які стверджують, що Шевченко не був віруючим , не був християнином...

                Гість: lkjmn

                822.11.11, 09:23Відповідь на 7 від претендент

                Шевченко знав, що говорив...
                До речі, приведені слова можна показати деяким нашим "язичникам", які стверджують, що Шевченко не був віруючим , не був християнином...
                Це хто таке каже?

                  922.11.11, 09:24Відповідь на 8 від Гість: lkjmn

                  Тобі це дивно , а мені тут частенько доводиться "списи ламати"...

                    Гість: lkjmn

                    1022.11.11, 09:33Відповідь на 9 від претендент

                    Тобі це дивно, а мені тут частенько доводиться "списи ламати"...Я спокійно ставлюсь до людей будь-яких вірувань. Але, з огляду на час, в який жив Шевченко, смішно припускати, що він не був християнином.

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      3
                      попередня
                      наступна