Вифлеємський вогонь миру домандрував до Тернополя


Погодьтеся, це світла новина, що нарешті Вифлиємський вогонь миру прибув до Тернополя напередодні Дня святого Миколая. 
І сьогодні, 19 грудня, о 16.30  на Театральному майдані пластуни передадуть Вифлеємський вогонь миру громаді міста Тернополя під час освячення Різдвяного вертепу та урочистого запалення  новорічних гірлянд на ялинці. Про це повідомляє на своїй Facebook-сторінці "ВВМ Тернопільська округа".
Зараз у Тернополі Вифлеємський вогонь миру знаходиться у Катедральному соборі. 
А передача вогню розпочнеться з 20 грудня. Так, парафіяни Римо-католицької церкви отримають вогонь після 20 грудня, а парафіяни УПЦ КП після 21 грудня.
З 21 грудня пройде передача вогню громадам Тернопільського, Шумського, Підволочиського, Бережанського, Гусятинського, Бучацького, Монастириського, Чортківського, Борщівського, Козівського, Лановецького районів.
А 24 грудня о 10.00  у Катедральному соборі відбудеться урочиста передача Вифлеємського вогню миру звичайним християнам, щоб кожен зміг запалити свічку та взяти додому.

https://ternopil.eu/ua/s/1t/content_news

Зустрічі родин загиблих воїнів АТО


Тернопільський проект "Зустрічі родин загиблих воїнів АТО" вийшов у фінал Конкурсу "Social Project Awards" у сфері соціальних проектів та інновацій. Конкурс пропагує соціальні проекти і громадських діячів, які розвивають Україну.
Днями в Одесі відбулася церемонія нагородження і, як повідомляє на своїй Facebook-сторінці знаний в Тернополі психолог Ігор Лубківський, що Проект "Зустрічі родин загиблих воїнів АТО" відзначили почесною грамотою.
 



Проект "Зустрічі родин загиблих воїнів АТО" заснували психотерапевти Тернопільського осередку Української Спілки психотерапевтів та психологи-волонтери, маючи намір підтримати родини загиблих воїнів. Проект діє з 8 листопада 2014 року, коли відбулася перша зустріч.

https://ternopil.eu/ua/fullnews/235297

Перший в Україні музей журналістики


Недалеко від Тернополя - в селі Баворів - урочисто відкрили перший в Україні музей журналістики.



Ідея відкрити такий музей належить досвідченому жірналісту, члену спілки журналістів, засновнику газети «Кременецький вісник — С» Богдану Свіргуну.
До речі, в експозиції музею є безліч унікальних експонатів, що повязані з журналістикою, історією краю та памятними подіями. Наприклад, у музеї є випуск 100-річної давнини газети "Діло", старі фотографії місцевих кореспондентів, речі репортерів – друкарська машинка, давній диктофон, старий телефон, настільний світильник тощо. На стінах музею є чудові стенди, на яких зафіксовано вікопомні події становлення вітчизняної журналістики.

https://ternopil.eu/ua/fullnews/235286

Героям слава!


В Україні змінили назву села Червоний Лиман на честь героя АТО. Так, село віднині називається Добропасове на честь загиблого на Донбасі бійця Сергія Добропаса - військовослужбовця 25-ї окремої повітряно-десантної бригади.

...ми помрем не в Парижi

«Ми помрем не в Парижі»… - написала  Наталка Білоцерківець. О, так, ми помремо в іншому місці… можливо, це буде наша заквітчана вербовим цвітом батьківщина, в якій биті запилюжені шляхи ще й досі відділяють її від цивілізації.. «Какая разница??!... – скажеш ти ,- де помирати: чи у весняній прерії (до речі, надії на те, що в прерії я коли-небудь помру, теж мало!) … , чи там серед інківських космодромів у Перу (теж не важко зрозуміти, що версія померти посеред перуанського космодрому  геть зменшена до величини чорної цятки у всесвітньому міжзоряному просторі)?…»… Все випадає на те, що я помру в своїй хрущовці серед купи  мотлоху і книг… одна з яких, між іншим, про Париж… (Вона так і називається «Париж» і містить безліч творів всесвітніх майстрів слова про це вічне місто)… Так, колись я  марила Парижем (так само, як і кожен із нас – хоча мрія, скажу відверто, геть неоригінальна, примітивна й дещо заяложена!)… Цю книгу про Париж подарувала мені подруга (її вже давно немає у цьому світі… вона десь поміж ангелів… і , між іншим, померла тут , а не в Парижі)… Отож, і я помру тут, у хрущовці, серед старого мотлоху і книг… «О, скільки книг?- скаже хтось, зайшовши провідати мене перед відходом у небуття, - Для чого стільки?»… Люди, а ви думаєте, я знаю для чого мені стільки книг??!, які я щораз гортаю, читаю і перечитую… Можливо, щоб померти серед них…Бо все одно… «ми помрем не в Парижі»… Париж закрите місто для нас… Це місто не виправдовує наших сподівань на нашу присутність у ньому… Це місто лише наша неоригінальна, примітивна й заяложена мрія… Там вічна комендантська година для мешканців хрущовок і торувальників битих запилюжених шляхів нашої неозорої батьківщини, що так віддаляє її від цивілізації… Париж – це пісня недоспівана (наша)… 
Якось один дивак із Інтернету написав  мені у скриню повідомлення (можливо, переплутав із кимсь іншим, а можливо, - пожартував…): I invite you to Paris! I* ll show you the real dreams! Thanks pretty friend… 
Oh, my pretty friend!!! - який же ти  дивак! Я все одно помру не в Парижі, я залишусь нидіти тут , у своїй хрущовці, серед купи мотлоху і читаних-перечитаних і недочитаних книг…
©  Тетяна Риженко, 2010

Введення в храм Пресвятої Богородиці


Сьогодні українські віряни східного обряду святкують Введення в храм Пресвятої Богородиці.

Це свято ще називається Третьою Пречистою.

Очевидно, це свято має глибші корені, і цьому свідчать народні прекмети на 4 грудня:

Кажуть, що Введення - це ворота зими. 

Зазвичай, у цей час на землю лягав сніг, який не танув аж до  весни

Якщо сніг після Введення не розтанув - чекай доброго врожаю хліба

Морозний день 4 грудня віщує холодну і сніжну зиму

Ясна погода пророкує неврожай, і навпаки

Мороз 4 грудня - літо наступного року буде дуже спекотним, а на найближчі свята буде холоднеча

Здалеку чути дзвін дзвонів - буде мороз, а якщо дзвін глухий, то це пророкує снігопад

Якщо в печі пшоняна каша рум'яниться, то випаде сніг

Кінь 4 грудня упирається - прикмета до того, що скоро сніг випаде.

Цікаво описує свято сайт "Українські традиції"

http://traditions.in.ua/kalendarni-sviata/zymovyi-tsykl/1622-4-hrudnia-vvedennia-abo-tretia-prechysta

85-та річниця Голодомору в Україні 1932-1933 рр.

Світлина від Файні новини.


Сьогодні в Україні відзначають 85-ту річницю пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років. 
До Дня пам’яті в храмах Києва проведуть поминальні панахиди, а також траурні заходи біля Меморіалу жертв Голодомору. 
Традиційно відбудеться громадська акція «Запали свічку». 
О 16.00 пам’ять жертв геноциду українського народу вшанують хвилиною мовчання. 
У цей час кожен бажаючий може долучитися до пам’яті загиблих і запаплити свічку на підвіконні.

Пісні Війни



Анастасія Приходько та військовий парамедик Дар’я Зубенко у дуеті виконали пісню "Дівчата" для проекту #ПісніВійни.

Виставка, присвячена Голодомору


У Бразилії в місті Куритиба на факультеті семінарії Святого Василя Великого відкрилася виставка, присвячена Голодомору в Україні 1932-1933 років.

Жовто-блакитний прапор у космосі!


Американський астронавт Рендольф Брезник, який знаходиться на Міжнародній космічній станції, взяв із собою в космос величезний прапор України. Під час телемосту з Києвом астронавт розповів, що отримав його в Дніпрі, коли там був зі своєю родиною. Там народився його син.
 Відео опубліковано на YouTube-каналі "Голос Америки. На українському".