Чи міркував ти над тим, де твоя земля?
- 24.09.08, 22:57
- Украина-Четвертый Рим
Після всіх цих пертурбацій останнього часу, в якій же країні світу фондовий ринок цього року продемонстрував найгірші показники? Російський рекорд падіння ринку на 43% був побитий, зокрема, 66%-вим падінням біржі у Шанхаї, але усіх їх обійшла сусідка Росії – Україна – із 70%-вим провалом ринку. На перший погляд, цей спад здається дивним. Цього року прогнозується зростання української економіки на рівні 6,5%, і хоча наступного передбачається уповільнення темпів зростання до 5%, цей показник залишається одним з найкращих в Європі. Проблема в тому, що забагато індикаторів ринку погіршуються і занадто часто спалахують «попереджувальні вогні» – зокрема, з приводу незграбних дій російського ведмедя на кордонах України.
Проблема номер один – падіння цін на метали, виробництво яких складає чверть валового національного продукту, а експорт - понад 40% надходжень країни від зовнішньої торгівлі. Між тим металургія, яка поглинає чимало газу, а також інші провідні галузі української економіки, наприклад, хімічна промисловість - тривалий час мали зиск від пільгових цін на енергоресурси з Росії. Москва поступово зменшувала дотування цін – і цим спровокувала суперечку, внаслідок якої відбулося горезвісне відключення газу в січні 2006 року. Росія також погрожує подвоїти ціни наступного року - до рівня цін для країн Західної Європи; настрій Москви не покращила промовиста підтримка Віктора Ющенка грузинської сторони у конфлікті з Росією. Українські підприємства важкої промисловості намагалися компенсувати зростання цін покращенням низьких стандартів ефективності використання енергоресурсів, але можливості, які в них є для цього – дуже обмежені.
Високі ціни на енергоресурси ускладнять боротьбу з інфляцією, яка досягла в травні показника 31% у річному вимірі – до такого рівня інфляції призвело різке збільшення витрат уряду. Високі ціни на енергоносії також збільшать негативне сальдо поточного рахунку платіжного балансу, яке і так зростає як на дріжджах. Політична нестабільність триває із часів Помаранчевої революції 2004 року, але останній розпад коаліції – який частково пов’язаний із чварами через російську політику – може призвести до позачергових виборів. І хоча конфлікт з Росією маловірогідний, Москва має багато можливостей для того, щоб «насолити» Україні – наприклад, шляхом запровадження торговельних обмежень чи за допомогою заохочення протестів серед етнічних росіян в Криму. За даними MSCI, показник співвідношення курсу акцій українських підприємств, які входять у фондовий індекс, до поточної доходності акцій складає 6 до 1, в той час як у Росії - 5,5 до 1, а тому українські акції виглядають менш недооціненими, аніж російські - навіть після фантастичного зростання у п‘ятницю фондових індексів у Росії на 30%.
http://inozmi.glavred.info/articles/127.htmlЗаместитель помощника госсекретаря США по европейским и евразийским делам Мэтью Брайза в интервью азербайджанскому телеканалу ANS заявил, что Россия слишком слаба для новой холодой войны с США. Брайза также выразил надежду, что "Россия рано или поздно поймет, что боевые действия ей обходятся слишком дорого. Подобные действия лишают Россию не только больших денег, но и уважения".
Он отверг утверждения посла России в НАТО Дмитрия Рогозина, что США готовили в Грузии плацдарм для нападения на Иран. "Человек, бросающийся подобными заявлениями, демонстрирует свой непрофессионализм, - заявил Брайза. - Это пустые разговоры. Это - ерунда".
Сделка была завершена 19 сентября.
"Партнерство с I.ua позволит нам войти в тройку рейтинга Internet-холдингов по посещаемости и увеличить долю на рынке рекламы до 15%", - сказал руководитель департамента new-media холдинга Виталий Гордуз.
После приобретения доли I.ua в портфеле интернет-ресурсов UMH станет 18 проектов, совокупная ежедневная аудитория которых превысит 270 тыс. человек.
По данным UMH, портал I.ua имеет ежедневную аудиторию в среднем порядка 220 тыс. человек из разных городов Украины, входит в TOP-5 порталов по посещаемости в Украине.
Ранее сообщалось, что УМХ планируетзапуск либо приобретение не менее 10 сайтов в 2008 году, а также вложить в развитие интернет-проектов в этом году 6,5 млн долларов.