Дегустація спеціального пива (радлер)
- 15.11.24, 07:00
В молодості дуже любив пити пиво. Хоча спочатку до нього ставився скептично: наприклад, пригадую, як у одногрупника на першому курсі в інституті запитував наскільки відрізняються сорти пива. Пізніше зрозумів,що пиво може бути не тільки різним, а ще й смачним. Ну а подружка, Мері, ще більше пристрастила до пивасіка. Зокрема, вона казала, що пиво — це рідкий хліб. Зараз же любов до хмільного напою повернув канал про пиво на Youtube, а також роздратованість і нервовість. Ви ж знаєте, що алкоголь розслаблює і заспокоює? Однак нагадую, як в рекламі, що надмірне споживання алкоголю може нашкодити вашому здоров'ю.
Не в останню чергу на мій вибір вплинув й величезний асортимент спеціального фруктово-ягідного пива. Та й якщо вже захотілось чогось алкогольного, то краще випити дивне пиво, ніж слабоалкогольні коктейлі або горілку. Правда, я не знаю, як воно поєднується з антидепресантом і заспокійливим...
Не в останню чергу на мій вибір вплинув й величезний асортимент спеціального фруктово-ягідного пива. Та й якщо вже захотілось чогось алкогольного, то краще випити дивне пиво, ніж слабоалкогольні коктейлі або горілку. Правда, я не знаю, як воно поєднується з антидепресантом і заспокійливим...
1. Незвичне пиво у поєднанні з лимонадом або соком називають "радлер". Для цієї дегустації я обрав 8 найменувань: "Львівське" Радлер зі смаком яблука та м'яти (3,5% алк.), "Перша приватна броварня" Фірмове безалкогольне пиво грейпфрут-апельсин, "Beer Mix" від "Оболоні" з персиком та "Beer Mix" від "Оболоні" з манго (2,5% алк.), "Kronenbourg 1664" Rose (4,5% алк.), "Тетерів" Хмільна вишня (7% алк.), "Keten Brug" Вишня (4,5% алк.), "Garage" Hardcore вишня (6,0% алк.). Сподіваюсь, що такої кількості цілком достатньо для розлогої дегустації. Бо випив це все з величезним трудом.
2. Пиво "Львівське" Радлер зі смаком яблука та м'яти (3,5% алк.). Вироблено київською філією "Карлсберг Україна" (не все, що Львівське, зроблено у Львові). Коштує 35,30 грн. за 480 мл.
3. Банка красива!
4. При відкритті одразу запахло яблуком. А от м'яти не відчув.
5. На початку було багато бульбашок, але вони швидко зникли.
6. За кольором світло-жовте. На смак солодко-кисленьке, з гірчинкою. Є відчуття пива і яблука. Хоча у пиві яблучного соку нема. Схоже, наче пиво змішали з "Живчиком". Але мені сподобалось. 5!
7. "Перша приватна броварня" Фірмове пиво грейпфрут-апельсин (безалкогольне). 35,90 грн./500 мл. Вироблено пивкомбінатом "Радомишль".
8. Акцентують увагу на безалкогольності.
9. Колір також світло-жовтий. З пінкою. Добре карбонізований. Пахне грейпфрутом і апельсином!
10. Піна.
11. Грейпфрутовий аромат з нотками апельсину і слабким присмаком пива. Смак солодкувато-кисленький. Схоже на лимонад, розбавлений пивом. Але мені сподобалось. На 5.
12. "Beer Mix" персик від "Оболоні" (2,5% алк.) — 34,70 грн./500 мл. На ароматизаторах "персик" і "грейпфрут". Класика жанру!
13. Логотип пивзаводу "Оболонь". Доводилось мені по роботі побувати на їхньому пивзаводі.
14. Пінна шапка, на відміну від попереднього пива, гарна.
15. У цьому пиві превалює пивний смак.
16. Я б його охарактеризував, як солодке пиво з невеличкою хмільною гірчинкою та слабеньким ароматом персика. На 4.
17. "Beer Mix" манго від "Оболоні" (2,5% алк.) продавали дешевше — за 28,90 грн. (500 мл.).
18. Інгредієнти звичні: глюкозно-фруктозний сироп, лимонна кислота та ароматизатори.
19. Чудова піна!
20. Відчувається аромат манго з відтінком грейпфрута. А на смак, як солодко-гіркувате світле пиво.
21. Цей різновид мені сподобався більше (можливо, через екзотичний аромат, а може тому що ароматніше), тому оцінив на 5.
22. Розрекламоване пиво "Kronenbourg 1664" - Rose edition від "Карлсберг Україна" (4,5% алк.). Коштує 29,90 грн. за 330 мл. (найменший об'єм у цій дегустації).
23. Це пиво "бланш" — пшеничне пиво з додаванням коріандру та апельсинової цедри. Ну а конкретно цей різновид, "Rose edition", відрізняє соки бузини та малини. Тому він потрапив на дану дегустацію.
24. Гіркувато-кисленький смак. Без солодкуватості. Аромат пряний, пивний, з нотками малини і апельсинової цедри. Колір янтарно-червоний. А піна яка!
25. Все-таки, це пиво відрізняється від радлера смаком і ароматом. Хоча стоїть із ним поруч.
26. "Kronenbourg 1664" мені сподобався. На 5.
27. Ну а далі йдуть пива з ароматом вишні. Перше з них — напівтемне пиво "Тетерів - Хмільна вишня" (7% алк.) від Радомишльського пивзаводу (29 грн./500 мл.).
28. Смак гірко-солодкий! Занадто гіркий. Також відчувається алкоголь.
29. А яка піна!
30. Колір напою бурштиново-червонуватий.
31. Нажаль, через гіркоту це пиво не сподобалось. Тому навіть потужний аромат вишні і темний колір не рятує його від задовільної оцінки. Я б його оцінив на 3.
32. "Keten Brug - Cherry" виробництва пивзаводу "Оболонь" (4,5% алк.). Ціна: 34,59 грн. за 500 мл.
33. Цікаво, що інформація написана не збоку, а на лицьовій стороні (хоча чи є у пивної банки боки?). Одним словом, не так, як у інших виробників.
34. За кольором нагадує "Хмільну вишню" від "Тетерева".
35. Дуже пахне вишнею! Смакота!
36. Приємне на смак, солодке. Гірчинка майже невідчутна. При цьому має потужний аромат вишні, янтарно-червонуватий колір і стійку пінку! Це п'ятірка однозначно!
37. І завершує цю дегустацію пиво "Garage Hardcore — cherry and more", тобто, з вишнею і більше (6% алк.). Коштує 47,30 грн. за 500 мл. Схоже, що це найдорожче пиво у цьому огляді.
38. Дизайн банки мінімалістичний. Але з оформленням.
39. Ну... аромат вишні є. А от лимон-лайм зовсім не відчувається. Колір інтенсивно червоний. Цікаве забарвлення, як для пива!
40. Смак кисло-солодко-гіркий. І сильно відчувається алкоголь (у мне ввімкнувся "автопілот").
41. Проте пінка рожева! Але це пиво виглядає прикольніше, ніж смакує. Тому оцінка лише 4.
Підсумовуючи зазначу, що спеціальне пиво або радлер цілком має право на існування. Пиво з фруктово-ягідним ароматом і солодким, чи кисло-солодким смаком — це прикольно.
З сьогоднішньої пивної дегустації мені сподобались "Львівське", "Перша приватна броварня", "Kronenbourg 1664" і, особливо, "Keten Brug".
Чи буду я далі продовжувати огляд пива? В планах є безалкогольне пиво та бланш. Правда, коли це відбудеться важко відповісти.
4
Коментарі
muxa-xa-xa
115.11.24, 15:11
Все, що більше бокала, руйнує. Мало-хто здатен опиратися цій спокусі. Люди видумали тисячі красивих легенд, щоб виправдати свою нездатність жити тверезо. Алкогольна промисловість вигадує тисячі смаків і вкладає дурні гроші в рекламу, аби людство ніколи не зіскочило з гачка.
nasinynka
215.11.24, 16:08
Алкоголь і ліки - речі несумісні.
Ну і плюс кілька кілограмів до ваги.
Makcімаліст
315.11.24, 21:23Відповідь на 1 від muxa-xa-xa
Нажаль, виливати було шкода.
Makcімаліст
415.11.24, 21:23Відповідь на 2 від nasinynka
А я думав, що вага від хлібу.
nasinynka
516.11.24, 09:12Відповідь на 4 від Makcімаліст
По досягненні певного віку вага від всього може рости А в хлібі є корисні вітаміни групи В. Все добре, що в міру. Ну і рух, хоча б у вигляді зарядки (тобто руханки, а не зарядки для гаджетів ) та якихось домашніх справ, що вимагають відірвати п'яту точку від стільця і переміщатися по дому.
Nech sa paci
617.11.24, 02:11
Нещодавно пробував сидр. Дуже схоже на живчик + трохи спирту, 5 % майже не відчуваються, п'єш як сітро.
Сидр із груші категорично не зайшов — дуже специфічний смак.
Інші не пробував, але яблучних перепробував штуки, купляв разів 7 за літо, часто — за акціями. Somersby виявився кращим за АТБшний аналог. Зараз перестав брати, але дивлюся на вітрину з сидрами трохи не байдужими очима.
Nech sa paci
717.11.24, 02:19
* Штуки 3.
Nech sa paci
817.11.24, 02:23
Взагалі в нас удома мінімум алкоголю. На випадок гостей маємо якесь одне вино й пару дешевих конь... бренді умовно по 300±50 грн. Бехеровку колись брали по приколу.
З міцним простіше — його не треба терміново дописати, як вино. Відкрив пляшку бренді — й може на рік вистачити.
Nech sa paci
917.11.24, 02:24
* допиВати
Makcімаліст
1017.11.24, 11:43Відповідь на 6 від Nech sa paci
Сидр раніше пив. Зараз щось перехотілось. Хоча в магазинах його, як і пива, повно.