Профіль

Lerbod

Lerbod

Україна, Львів

Рейтинг в розділі:

... і жодна теща не постраждала

  • 25.02.18, 11:45
Пані та панове, 4-х місячне грибоводське задротство дійшло логічного фіналу — я роздуплився, що порібно, щоб виростити на каві гриб шиїтаке.Із 12-ти закладених мініблоків з різними технологіями 4 дали урожай. В п'ятницю дозріла пара шитаке, які я сам і ризикнув спробувати.


Грибочки я щоправда вкінці зашкварив начисто... Тому вони смакували як обвуглене сало. Проте в повітрі ще довго було чути, що спалив я саме гриби.Наступну порцію я організую в суп, або підливу. Власне так їх і застосовують. Шиїтаке в кулінарії більше цінують за аромат, якщо не помиляюсь.

Ну, а на разі експеримент закінчився, урожай більш ніж їстівний:)

Якщо не залишу це діло, то в березні можна буде закладати дрібносерійну партію.

Квест офісом. Шукаємо місце під сонцем. Досвід перших співбесід

Після співбесіди рекрутери зазвичай дають знати, що повідомлять про результат до кінця наступного тижня.

За цей час компанія теоретично зможе опрацювати усіх претендентів і вибрати найбільш адекватного. Щоправда, часто такий претендент вже вибраний і решту перебирають на "випадок дива".За ті кілька співбесід, що я відвідував, подібна відповідь означає, що можна шукати далі. Коли твої скіли та якості підходять, то просто запитують, коли зможеш приступити.

Що робити? 
- на "випадок дива" не футболимо рекрутера;
- також не смикаємо людину за фідбек — при цьому варіанті навіть, якщо є імовірність, що ви підходите, то на той момент ота імовірність скоріш за все не дозріла. Відтак рекрутер буде змушений сказати як є, тобто нічого обнадійливого, а потім навіть якщо щось промалюється — то розмову вже ніхто воскрешати не стане.

Наостанок рекрутери практикують: "ми залишимо Вас в нашій базі і дамо знати, якщо будуть варіанти". Це майже правда, але врахуйте, що з точки зору рекрутера, якщо кандидат не знайшов роботу за цей час, отже з ним щось не так... Тобто в базі то Ви залишитесь, але шансів на пропозиції це не додасть...

Аби не змушувати людей лукавити, ефективніше "написати першому", що їх компанія тобі дуже до вподоби і ти постараєшся за деякий час прокачатись та оновити CV, а після чого постукати знову — тут буде більше правди, принаймні скіли та резюме Ви точно прокачаєте :)

квест офісом

  • 20.02.18, 14:35
Програмери як слоненята — якщо ти протримався рік-два й набрав масу, то в дикій природі в тебе не так багато варіантів здохнути.

Особливо це стосується фрілансу. Достатньо бодай рік інтенсивно пропрацювати і якщо ти не тлумок, то матимеш і замовників і гроші. Також, матимеш і вільний час для всіляких дурниць — правда, в мене з часом якраз туго...Щоправда, є одна темна сторона фрілансу: ти прокачуєшся удвічі повільніше + прибуток на 30-40 процентів нижчий — це плата за вільні хліба. Власне, тому починаю задумуватись над офісом — пора прокачуватись по-серйозному.

Ок, а що робити з грибами, електронікою та хробаками? Адже по кожному проекті є ніштяки, яким позаздрить будь-яка корпоративна братія, кожен з варіантів зрушений з мертвої точки і може легко масштабуватись в бізнес...  Ну, ок — принаймні це той варіант, коли ненапряжне хоббі свою оплачує оренду і комуналку. Ну, а для хлопчиків до 40-ка це щось та й вартує )))

Я відволікся — маємо в пріорітеті кар'єрне зростання і кілька заморочок молодості. На все часу не вистачить, факт... Хоронити всі ці милі аттавізми і валити з головою в програмування теж не варіант — є небезпека, що через півроку спечусь...

Залишається варіант залишити якесь із звірят, приділяти йому годинку-другу опісля роботи і мати чим випендрюватись перед співробітниками. Це в принципі не найгірший вибір для довготривалої дистанції.

Залишається тільки вибрати, які два напрями поховати і пристрілятись з роботою :)

Гриби на каві — шиїтаке. Експеримент в процесі


Взагалі-то, я просто намагався розмножити міцелій шиїтаке, щоб в квітні вже шарпнутись по-дорослому.Те, що в ємностях почали прокльовуватись "підсніжники" — це радше помилка технології... Слід буде перебрати записи й зрозуміти, де саме протікає.
Ну, але якщо не зважати на деталі, то такі да: ось Вам кава, а ось гриби на цій самій каві

Девелоперське щастя....

  • 16.02.18, 11:54
Трошки занудства вам в стрічку.

Пишу павучок, який тягає товари з польської Ikea, перекладає їх на українську, злоті переводить в гривні, запам'ятовує, скільки товару ще в наявності тощо — ну, не хробаками ж єдиними))))

Основний аспект філософії — "без фанатизму". Аби ікеївські сервери не блокували сканер, апетити останнього обмежуються 5-10 товарами за "прогулянку". Погуляти скрипт випускається кожні дві хвилини.Після того як вся текстова інфа, разом із даними осідає в нашій базі, настає черга для фото — скрипт який стягує ілюстрації запускається раз в 5 хвилин, він завжди закінчує роботу останнім.

Паралельно зі збереженням фото працює скрипт перекладу — до речі, чи Ви знали, що яндекс транслейт перекладає адекватніше, ніж гугл? — сам офігів, але замовник в якийсь момент попросив нагружати окупантський ресурс... Оскільки він в нас блокується, то скрипт перекладу підключається через проксі сервер.

До речі, з перекладом ще одна проблема, з кодуванням польських символів — їхні ієрогліфи для того, щоб адекватно зберігатись просять куди більше ресурсу, ніж англомовний текст або українська кирилиця. На Ікеї приблизно 7740 товарів, кожен з яких має стопку записів — це м'яко кажучи тормозить процес при скануванні та перекладі.

На разі працюю над інтеграцією всіх даних в магазин клієнта — він працює на системі Opencart. Та ще морока...

Загалом вийшло як з ремонтом в старому будинку — якщо на початку планувалось просто змінити обої та замінити змішувач в ванній, то зараз там "зірвана підлога" і робимо невеличку мансарду над балконом...
 :)

про критичну масу для гаражного бізнесу

Коли задумуєшся про запуск підприємства, або банального гаражного бізнесу і читаєш про об'єм стартового капіталу, то його потрібно множити: наприклад, якщо напівавтоматичний станок для виробництва значків коштує $500, то обладнання для нього, а також обстановка приміщення попросить ще стільки ж.

Щоправда, в залежності від деталей, множник може варіюватись від 4 до 1/2. 

Динамічний варіант:
- ти придбав станок;
- орендував та обставив приміщення;
- найняв співробітника для виробництва;
- вкладаєш кошти в те, щоб зайняти своє місце під сонцем.

В залежності від тривалості останнього пункту, множник стартового капіталу може не обмежитись 4-ма...

Еволюційний варіант. Тут, стартувати можна трохи з меншого. Якщо не заперечуєте, наведу в приклад свою мініферму:
- затарюєшся мінімальним пакетом. Вбиваєш півроку на відладку процесу розведення — або передохнуть, або за півроку буде вже вісім сімей;
- на 3-4 місяці починаєш шукати місце під сонцем, халявні оголошення форева;
- через 6-10 місяців починає промальовуватись картинка ринку. Тоді сам кайф докладатись в інфраструктуру.

На початку я виклав за сімейку 300 гривень — якоюсь мірою це можна назвати стартовим капіталом. Потім пішов приріст популяції, бокси для зручнішого розведення, мікроконтролери, плівки для обігріву, візитки, сайт.... Більшість 

Зараз загальна сума вкладень: 8-9 тис грн. Я планую довести її до символічних 500 баксів і заспокоїтись.

UPD мало не забув, тут самі хробаки до речі, якщо тут знайдуться маньяки-любителі

UPD2 варіант зі станком апрідільонна адекватніший для маленького гаражика. Цього року сподіваюсь, що таки запущусь зі своїм 3d друком — не все життя ж сміття місити :)

понеділковий афтерворк

  • 30.01.18, 13:04
Що буде, коли в офісного планктону забрати з рук клавіатуру і втулити зварочний апарат — нічого доброго :)

Інсектарій для субтропічних мух

  • 18.01.18, 12:15
Інсектарій — це як будинок або ремонт...

Ти можеш мріяти про особнячок на березі Середземного чи в горах. Планувати там зручну тераску для щоденних ритуалів кави і все таке. Проте, коли приспічить, то будуєш щось бюджетне на землі від бабулі, квадратів на 70. І при цьому дуже тішишся, якщо відразу вдається зробити людський туалет.Так само з інсектарієм — це мав бути грандіозний проект, з регуляцією температури та ультразвуковим зволоженням. Зверху мав стояти протипожежний датчик та вебкамера, а всі дані транслювались би в нет, із можливістю віддаленого управління.

Поки я так мріяв, мої малята почали вилуплюватись по-одному. Кому щастило — літав по кімнаті та лякав дружину. Проте місцевої температури було явно замало і всі помирали вільними та незайманими. Нагадаю, суть інсектарію в тому, щоб створити ідеальні умови для розмноження...

Власне, коли вільних мух набралось з десяток, відтягувати стало нікуди. Ваш покірний слуга взяв найпростіший акваріум, терморегулятор для інкубатора і звичайнісіньку діодну лампу. Локацію вибрали в квартирі, де зараз відбувається ремонт.

Сподіваюсь, що найближчим ччасом я всеж проведу там кілька апдейтів, але на разі якось так :)

Інокуляція шиїтаке — підготовка до нового сезону

  • 17.01.18, 13:11
Як починаються гриби на каві: до повноцінного старту сезону в квітні варто починати готуватись вже зараз.Спочатку це всього лиш кілька ємностей із міцелієм, який "привчають" до субстрату.

Приблизно на третій день після інокуляції гриб починає випускати павутинки — якщо вони обплітають каву, отже склад субстрату влаштовує гриб і залишається лише підтримувати необхідний клімат та стерильність.


З 10-ти ємностей повноцінно розростається 5-6. Вже вони в подальшому і будуть використовуватись для інокуляції більших пакетів.

Тренди

Панство, я тут зі своєю переробкою проспав увесь фуршет з криптовалютою... Тому, поки мої френди медитують на біржеві курси і думають куди дівати тепло з відеокарт, ваш покірний слука тішиться, що підігрів черв'яків не бере більше 2-3 кВт в добу...

Проте бігти на останній вагон вже навряд має сенс — мабудь цікавіше дочекатись чогось нового :)

Власне питання до залу — що ж буде нового після біткоіна, на що тепер відкладати гроші? — народ тут ніби різносторонній.

Чи буде щось нове, чи відродиться щось зі старих трендів:
інтернет, клонування людини, телефон з сенсорним екраном, доткоми, краундфандинг, штучний інтелект, тесла, роботехніка, Марс