Профіль

Lerbod

Lerbod

Україна, Львів

Рейтинг в розділі:

Мінус пару батарейок :)

Поза тим, триває епопея з хімреактивами з лабораторії. Викидати їх звичайно просто так не можна, доведеться здавати на утилізацію.

Поза тим, якщо віддати частину барахла в добрі руки, то об'єм утилізації стане меншим.
На фото панове забирають під 100кг артефактів: в 5-ти ящиках та 50-ти літровій бочці. Вже трохи менше мороки :)

Шиїтаке на каві

Остання фотка з циклу: "як я провтикав "відпустку"... І ботансько-пробірочний батл виграє контрольна група намбер три.
Сіє означає, що при одинаковій вологості, температурному режимі та пропорції міцелію — нашому шиїтаке найбільше засмакував саме третій рецепт суміші кави з чотирьох запропонованих варіантів.

Писульку з рецептом передаємо на кухню, колби після душу заселять іншим грибом, а ваш покірний слуга валить розбирати таски, ібо надворі дощ, понеділок і сонячне затемнення накупу.

З чим вас і вітаю

Процес дозрівання

Різниця між двома фото: 7-8 годин.
Останній тиждень гливи розвиваються дуже інтенсивно.Церемонія зачистки

  • 16.08.17, 16:14
Ще пару років тому життя було простішим і ти не парився що й куди викидати...Сьогодні ловлю себе на думці, що за два тижні виніс "аж 5 мішків" будсміття з лабораторії — більшість барахлішка доводиться сортувати, оскільки його просто так не викинеш.В кожному куточку та ящичку тебе чекає незрозуміла купка реактивів, які здатні отруїти не одну тонну води, якщо просто попадуть на смітник.

Поза тим, більшість артефактів, хоч і радянської свіжості, зате ще можуть бути використані на благо суспільства. Зараз веду балачку зі знайомими майстрами, котрі працюють з кальванікою — поки плекаю надію, що комусь це ще буде актуально.

Гриби, вирощені на каві


Традиційно гливи вирощують з "гівна та палок": всілякої там тирси, соломи та кінського гною...

Проти класики, звісно, не попреш, але є ще чисто львівська альтернатива.
Подібна структура, яка потрібна для повноцінного визрівання деяких грибів є також в звичайній каві...
Відтак, якщо порахувати всі ті чорні купки, що лишають за собою орди туристів та айтішників в період дедлайну, то місцевим коникам залишається лишень вкакатись, але ті об'єми вони ніяк не переплюнуть (пардон за каламбур).
На фото гливи, вирощені на кавових фусах. Ще пару днів і можна на пательню.

Берлога програміста. Челябенський люкс :)

Кожен чолов'яга має право на свою територію: майстерню, барлогу, мисливський будиночок в Карпатах тощо

Основна вимога: наявність холодильника з пивом та важкодоступність.На днях ваш покірний слуга зробив дурницю — розжився ось таким челябенським люксом. Залишилось прибрати, обставити і можна робити територію для душі.

Інструмент з Китаю

  • 21.12.16, 18:54
Не вірте тим, хто гонить на китайський продукт, в них просто руки з жопи.

Буквально за 300 гривень Ви не лише отримуєте добротний ноунейм електролобзика, але й маєте всі шанси застосувати класичні молоток, зубило і якусь маму.Чим я думав при покупці не скажу, але після того як за перші 10 хвилин апарат вийшов з ладу, я довго шукав квитанцію аби скористатись правом повернення.

Квитанцію я не знайшов, тому аби не визнавати перед дружиною, що затупив -- знайшов неполадку й залив все мастилом.

Зараз електролобзик сумлінно працює, непорядно гріється при роботі й час від часу повонює проводкою.

P.S. Коли купуєш добротне (навіть б/у) німецьке авто, то в тебе нема жодних шансів дізнатись, що під капотом. У випадку ж з азійськими товарами -- будь-який дрищ-програміст може відчути себе інженером.

P.P.S. Фото не моє. Мій малюк чорний, менш благородно укомплектований та не має зайвих деталей.

Чорний бамбук -- Phyllostachys Nigra Dendrocalamus

  • 17.12.16, 13:41
Сьогодні день натурального ботаніка. Неділі дві тому отримав дві порції насіння з Китаю, а розібрати руки дійшли тільки зараз. Якщо вірити продавцям, вислали мені: Phyllostachys Nigra Dendrocalamus ... . Чорний бамбук, якщо по-простому.

Більшість видів цієї трави цвіте раз в 40-70 років, після чого успішно подихає. В честь цього насіння бамбуку намагаються цінувати і його висадка ще той ритуал:
  • спершу вимочуємо в теплій воді 20-30 хвилин;
  • потім готуємо плацдарм для висадки;
  • цьомаємо та благословляємо кожне зернятко і відправляємо це добро проізростати на 20-40 днів.


Поціновувачі відводять кожному зернятку окрему торф"яну таблетку (вона розбухає і набуває діаметру 5-10 сантиметрів), потім усе це добро ставлять все це на бритванку (здоровий піднос).

В силу здорового западла мені було влом возитись з таблетками, тому я вирішив освоїти гідропонічний спосіб пророщування. Спочатку я підготував лише один пакет з насінням, а другий хотів висадити заради чистоти експерименту в грунт. Проте подивився на календар... і от поки пишеться матеріал, зернята з другогої упаковки успішно промокають та чекають своєї черги.

Деталі способу розповім опісля результату, якщо буде хоч щось позитивне. В більшості випадків проростає 20-50% від всього матеріалу.

Born to die

  • 11.12.16, 18:37
Про причинно-наслідкові зв"язки деяких речей варто не згадувати. Вони просто стаються та й годі. 

Наприкінці серпня я розжився трьома системними блоками. По пляшці сидру за кожен.
 

Пригадую, що тоді я активно вишивав паялничком, тому волік додому все, що могло згодитись на деталі та комплектуючі. Два системних блоки й справді послужили високим цілям, частинки їхньої душі зараз поливають розсаду, відганяють шкідників та навіть працюють в офтальмології, проектуючи діткам знаки. 

Проте третій я вирішив спробувати використати за призначенням. Перепаяв здуті конденсатори, замінив термопасту, цьомнув у щічку. В результаті, скотина не без скреготу, але почала шкутильгати й моєму взору повстав мегараритет: ліцензійний Windows 98....

 

Хард на 4гб, 300мб+ оперативки, на відеокарту навіть не дивився -- вєщ. Напевне завтра обдзвонюватиму оголошення по лому плат :)

P.S. Знайомий маньяк зізнався, що використовує аналогічний пилосос для качання торентів. хз, може й справді є якийсь набір адекватних завдань для подібних потужностей.

про модну електроніку

  • 06.12.16, 19:34
Сьогодні бачив чілавєка з сьомим Iphone в десятому тролейбусі. Сам апарат був дбайливо закутаний в чохол, а в іншій руці -- йогурт.

Приємно, що еліта переходить на електротранспорт і тут вже не принципово чи це Тесла, чи старенький тролейбус :)

я теж мрію перейти на щось пристойне, але спершу дочекаюсь, поки мій кнопочний апарат почне тримати заряд до двох днів -- щоб підготуватись морально до високих технологій.

На разі вся обновка електроніки зводиться до таких маленьких радостей. В допотопний щиток допотопного будинку запхнули двофазний лічильник.

Заплатили трохи більше тисячі гривень, подали заявку, почекали три тижні. Врешті решт прийшов ніндзя з обленерго, голими руками вирвав старий лічильник і присобачив ось цей.Тепер вдень ми платитимемо по звичайному тарифу, а з 11-ї вечора по 7-му ранку -- півціни. Враховуючи, що в нас все на електриці (опалення, гаряча вода та приготування їжі), артефакт доволі цікавий.

Єдине сумно -- екран не сенсорний :)