Неймовірна фортуна в прямому ефірі.

Експерти британської телевізійної передачі Antiques Roadshow, що займаються оцінкою антикваріату на телеканалі «Бі-бі-сі», випадково виявили втрачену картину відомого художника Антоніса ван Дейка.

Знахідка була зроблена, коли на шоу звернувся священик Джеймі Маклеод. Він приніс картину, яку купив в магазині антикваріату в Чеширі. Ведуча програми Фіона Брюс тоді висловила здогад, що це може бути оригіналом фламандського живописця . І не помилися. Декілька експертів, серед яких був один зі світових авторитетів з творчості ван Дейка - доктор Крістофер Браун, після реставрації полотна підтвердили його справжність.

Так, картина куплена священиком всього лише чотириста фунтів стерлінгів в один момент почала коштувати чотириста тисяч. Полотно ван Дейка стало найціннішим мистецьким твором, який змогли ідентифікувати протягом тридцяти шести років існування шоу на британському телебаченні. Фіона Брюс, зазначила,що це мрія кожного віднайти прихований шедевр і дуже щаслива, що її здогадка мала рацію.

У свою чергу священик пообіцяв продати картину, а виручені гроші спрямувати на потреби церкви, зокрема на встановлення нових дзвонів.

Книги року-2013


Книговидавці пібили підсумки року, що минув. Так,  британського письменника Ніла Геймана визнано найпопулярнішим автором у Британії. Його твір в жанрі фентезі " Океан наприкінці дороги " названо книгою року за версією Національної книжкової премії Великобританії.

Роман-міф про самотнього хлопчика здобув перемогу у відкритому інтернет-голосуванні,  істотно відірвавшись від своїх конкурентів.

Письменник зізнався, що перемога  схвилювала його, адже  ця книга є найбільш зворушливою для нього і він не був упевнений до кінця, чи сподобається вона читачеві. 

А от у США пальму першості в минулому році віддали класичному роману Фіцджеральда «Великий Гетсбі», написаному вісімдесят дев’ять років тому. Після виходу екранізації з Ді Капріо у головній ролі було продано понад півтора мільйона примірників роману, що втричі більше, ніж зазвичай. Мода на все “як у Гетсбі” – вечірки, музику, одяг – поширилася світом. Твір вважають Великим Американським Романом, який промовляє до кожного, адже в ньому йдеться про “американську мрію”.

“У кожного є своя Дейзі”, – додають видавці.


Піщані картини

Художнику із Сан-Франциско Андресу Амадору для творчості потрібні вього-навсього звичайнісінькі граблі. Цим нехитрим інструментом він творить дивовижні картини на піску.
Одного разу під час прогулянки біля моря Андрес зрозумів, що піщаний пляж є ідеальним полотном . Недовговічне існування таких картин лише додає художнику особливого натхнення. За мить після втілення задуму та фіксації його на фото, хвилі змивають його творіння і "полотно " знову виглядає первозданним і готовим до реалізації нових ідей.
Проте процес його творчості досить копіткий: потрібно спочатку відшукати за допомогою Google Earth прийнятну ділянку для малювання, сфотографувати її з різних ракурсів, щоб на комп'ютері детально розробити ескіз. Коли відплив відкриває піщане полотно, Андрес вирушає в дорогу з незмінними граблями..
За шість років художник став відомим у багатьох країнах світу, створив вже більше сотні картин на піску, і, за його словами, це не межа. Він планує й надалі експериментувати з ландшафтом, кольором піску, камінням та морськими раковинами і дивувати своїми роботами. 
Можна лише побажати йому наснаги в такій непростій і недовговічній творчості.

А как бы вы использовали ямы на дорогах?

Креативный взгляд на плохие дороги