хочу сюди!
 

MELANA

39 років, рак, познайомиться з хлопцем у віці 49-51 років

НАТО, Росія, нейтралітет?.. А може власний військовий блок?

   От уже кілька років поспіль точиться розмова навкруги українського геополітичного майбутнього. Частина політиків (і експертів, і населення) виступає за приєднання до НАТО, інше до ОДКБ (під проводом Росії), а треті кажуть, що Україні треба бути нейтральною.

   Що-ж буде коли ми вступимо до НАТО?
http://www.aif.ru/application/public/news/043/fef925972dd97196dde4db36ba310167_big.jpg
   Існує міф про те, що вступивши до цієї організації Україна буде втягнута до якогось конфлікту за участю організації... Це звичайно брєд і провокакція, але все-ж таки є і "мінуси" із вступу до альянсу - в блоці кілька десятків військових держав, що мають досить різні культурні особливості (це англійці з американцями культурно схожі - а от українці з ісландцями щось не дуже), що у випадку небезпеки для України може вилитися не більше ніж простою словесною підтримкою. Так вступивши в НАТО - ми отримаємо певні гарантії, зростання ВПК і економію на оборону, але поміж тим втратимо шанс відігравати серйозну геополітичну гру - оскільки провідним державам НАТО це може несподобатися...

   Що відбудеться у разі приєднання до ОДКБ?

   http://www.segodnya.ua:8080/img/forall/a/141400/74.jpg
   Вступати до організації немає сенсу хоча-б тому, що усередині організації не існує чіткої мети, не існує чіткої стратегії розвитку і чіткої систему взаємодії. По своїй суті організація виконує не більше ніж політичну функцію задоволення амбіцій Кремля, як гегемона на пострадянському просторі. У випадку реального конфлікта буде дуже складно домогтися навіть слів підтримки, а не те щоб реальних дій. У середньостроковому майбутньому ця організація так чи інакше але буде втягнута у конфлікт з КНР - який саме сьогодні придивляється до територій країн-учасників ОДКБ.

   Що буде коли залишимося нейтральними?

http://img.narodna.pravda.com.ua/images/doc/c/0/c0b3a-flag-.jpg
   Дуже часто чується від політиків - "Україна - це східноєвропейська Швейцарія, що має бути нейтральною". Але ніхто з них не каже, що та-ж сама Швейцарія витрачаэ у рік приблизно 5 млрд долярів, а кількість особового складу і активного (АКТИВНОГО!) резерву складає 250.000 чоловік, а ще існують воєнізовані формування загальної чисельності в 280.000 - і це при населенні в 8 млн чоловік... Ситуація з другою великою нейтральною державою - Швецією подібна - бюджет в 6 млрд дол., у складі військ найсучасніша техніка, а флот найсильніший на Балтиці - 13 корветів і 7 підводних човнів (для довідки - це вже більше аніж має Україна і Росія разом узяті на Чорному морі) не кажучи уже про менші кораблі. В Україні таких можливостей немає - ані достойного фінансування (враховуючи специфіку країни нам потрібно не менше 6-7 млрд доларів, а маємо фактично трохи більше 1-го мільярду...), ані вигідного у оборонному плані розташування (вся Швейцарія - це гори, де наступати фактично неможливо, а Швеція відгорожена від сильних держав морем і при цьому має потужний флот), ані можливості відмобілізувати 3-х мільйонну армію за кілька днів (що може зробити з легкістю Швейцарія). Якщо Ви думаєте, ща нашу країну хтось захистить за її добровольну здачу ядерної зброї - дуже помиляєтесь (Тузла вам у приклад), а якщо думаєте - що ніхто і ніколи не нападе, бо ми нейтральні - теж помиляєтесь - світ має здатність змінюватись і неввідомо що буде завтра...

    Маємо вихід - але нереалізовуємо... 


Зображення 44 з 13011


   ГУАМ - об"єднання Грузії,України, Азербайджану та Молдови - політично-економічне об"єднання регіонального розвитку країн, що пов"язані міцним ідеологічним зв"язком, спільними демократичними цінностями навіть спільною історією - держави поміж яких ніколи не виникало конфліктів. Сумарний ВВП країн ГУАМ складає близько 350 млрд доларів, чисельність збройних сил і воєнізованих формувань складає близько 350.000 чоловік, населення складає більше 60 млн. Але головне зовсім не це - кожна країна зацікавлена у іншій, що створює певну взаємозалежність. Про взаємозалежність хотілося-б написати окремо - а зараз хочу звернути увагу на те, що такий політично-військовий блок зміг-би активно впливати як на "іранский процес" так і на чорноморські політичні процеси, нейтралізувати Румунію (що небезпечна для України), забезпечити стабільність на південному Кавказі і посилити економіки країн-учасник проекту (наприклад Грузія має потужності для виробництва військових літаків, Україна має науковий потенціал для створення літаків, а Азербайджан має ресурси для фінансування проектів по літакобудуванню).

    http://www.utr.tv/_img/news/big/chetvir-10-03-b.jpg
   "Вишеградська четвірка" - подібна до ГУАМ організація, що включає Польщу, Чехію, Словаччину і Угорщину. У разі приєднання групи ГУАМ до "Вишеграду" Україна мала-б можливість впливати на глобальну політику в цілому - оскільки це-б дозволило "закрити" на собі простір від Балтики до Чорного моря - у такій ситуації газові шантажи Росії не мали-б ніякого сенсу (у свій час польський Президент пропонував створення "Енергетичного НАТО", але тоді польська ініціатива не була почута), це-б дозволило диверсифікувати постачання енергоресурсів, змогло-б збільшити промислове виробництво в Україні (для колосального по об"ємам ринку Польщі) а головне дати поштовх до подальшого розвитку ВПК України у рамках альянсу (не секрет, що у України найбільший потенціал усередині гіпотетичного альянсу). Окрім того жоден з учасників не міг-би диктувати умови Україні - оскільки наша-б країна була-юб тут наймогутнішою силою. Загальні військові сили склали-б більше 600.000 чоловік - з великим потужними виробничими можливостями усього спектру військової техніки та озброєння, з загальним ВВП країн-учасниць понад 1,5 трлн доларів. При всьому тому, що кожна країна мала-б свої мотиваційні причини для вступу у подібний військово-політично-економічний альянс.
Для Грузії, Азербайджана, Угорщини, Молдови, Чехії і Словаччини - це безумовно гарантування стабільності в регіоні (усі ці країни так чи інакше мають деякі проблеми із сусідами), а для України і Польщі (окрім гарантування безпеки) - це посилення власної ваги на світовій геополітичній арені.

   Ймовірним учасником подібного геополітичного проекту стає Білорусь (з огляду на недружні дії Росії) та країни Прибалтики (що історично зацікавлені в регіональному альянсі).
  free counters
7

Коментарі

14.07.10, 02:39

"Вышеградская группа" и страны Балтии - члены НАТО. Беларусь, "без всякого огляду" - союзное с РФ государство.
Больше говорить не о чем.

    24.07.10, 02:43Відповідь на 1 від Al KazlOFF

    Небывает ничего временного - как вечное.
    Про НАТО сложно - с Беларусью полегче - там только сигналов ждут , но они не пойдут на что-то не замкни Украина (читай гипотетический альянс) пространство от Балтики до Чёрного моря на себе.

      34.07.10, 02:45Відповідь на 2 від Independence

      это твои личные геополитические фантазии, ничего общего с реалиями не имеющие.
      всё, я спать.

        44.07.10, 02:46Відповідь на 3 від Al KazlOFF

        Спокойной

          Гість: З-емел-я

          54.07.10, 09:00

          Створити власну систему безпеки, яка включала б декілька Східна - Європейських країн, ГУАМ та гаранта безпеки - США, це було б найкраще для нашої країни. Можливо в цей блок, могла би увійти ще й Туреччина. Тоді за безпеку України, можна було б не хвилюватися.
          Зараз це дійсно лише фантазії, але хтозна, яке керівництво прийде завтра і яка ситуація складеться в світі в найближче майбутнє. Він зараз так швидко змінюється.

            Гість: tralik

            64.07.10, 12:07

            ІМХО:
            1) Туреччина не піде до нас в союз, ісламська країна, їм є з ким і так блокуватись.
            2) США нам нафіг не потрібне. Як і ми їм.
            3) Якби цей союз став не паперовим, а справжнім то я б думаю що Білорусія насрала на РФ, все ж вони з ними постійно сваряться.
            4) НАТО нас теж не скоро ще до себе візьме, та й хто туди нас пустить...

              74.07.10, 13:32Відповідь на 6 від Гість: tralik

              Я вважаю, що Туреччина нам і не потрібна - нема в нас великого інтересу на Середземномор"ї - а сама країна дуже потужна (що теж не потрібно) і мріє про "турецький світ" - отж несе навіть небезпеку.
              Про США згоден - оскільки військовий блок це у томи числі і протиставлення впливу США, але треба зауважити, що на базі ГУАМ щось сформувати без США неможливо - а от на базі + "Вишеградської чвірки" США вже непотрбні.
              Україні треба "закрити" простір між Чорним морем і Балтійським - тоді Україна стає великим геополітичним гравцем. Закрити можна в союзі з Польщею (найлегший спосіб, або за допомогою Прибалтики і Білорусі (доречі ще одна ймовірна "четвірка" в альянсі).
              НАТО це безумовно набагато краще нізж те що зараз є у нас, але це і обмеження геополітичного потенціалу України...

                анонім

                84.07.10, 18:13

                Реально - тільки НАТО...
                Непогано було б - вертикальна центрально європейська вісь - Молдова-Україна-Білорусь-Балтія*-щехтотамбуде - буде видно.....
                Але це все - просто поговорити...Як ті "пикейные жилеты" з "Золотого Теля" .... ....
                Краще почати з програми міні-міні-мінімум.....от на цьому ресурсі, наприклад... Так, для тренуваннячка....

                  94.07.10, 21:13

                  Тільки НАТО - все інше не реалізуємо. Але ж і НАТО - мрія. А щодо нейтралитету - абсолютно вірно. "Бажаєш миру - готуйся до війни". А в нас на це немає грошей.
                  Краще нам зайнятись тим. про що спілкувались. та пишуть у коменті 8

                    104.07.10, 22:56

                    НАТО - реальне, все інше на даний час фантазії або паперові договори.

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      попередня
                      наступна