З Інтернету:
огляд польських медіа [для власного навчання]
Cie ponurego wschodu: „miay przemys" (8)
Dodane przez wachmistrz_Soroka
Opublikowano: Wtorek, 01 padziernika 2013 o godz. 16:04:29
Tweet
Росіяни ідуть на «сміливий промисел” або на “білих лебідів” з карабинами. Куля повалить жовтого бродягу, а Росіянин забирає увесь його здобуток та безкарно уходить, залишаючи тіло людини на покорм тварин.
Тіні понурого сходу: «Білий промисел” І знову такого роду «вільна” професія є, до сьогоднішнього дня проваджена на «Далекому Сходу” Росії. У давніших часах, а тому 20- 24 літ, цією професією займалась дуже багато тих людей, які самі, або їх синов'я тепер належать до багатого класу міст Далекого Сходу.
Ранньою весною з Кореї та Китаю до амурського і уссурійського краю тягнуться численні компанії Корейців і Китайців. Є це найбідніші, повністю декласовані мешканці країни
„Smutnego Zmroku” («Смутних Сутінок” - перекладач) (Корея) та «Держави Неба” (Китай). Частина оцих прибульців вступає ряди робітників у місцевих копальнях золота або камінного вугілля, - частина працює в портах Владивостоку і Новоніколаївська над Амуром, частина знову іде на роботу до хлопів і уссурійських та амурських козаків. Якась кількість найбільш підприємливих та завзятих з тих людей іде у вікові пущі, де всевладне панує амурський тигр, в незнайомих руслах гірських річок та потоків шукають золото і напівдорогоціні камені, або блукають по гірських вершинах Сихоте-Аліня. Знаходять дорогоцінний, дивний корінь – женьшень, цінімий на вагу золота. Як щастить таким підприємливим прибульцям, то злапають сілками кілька гарних, майже чорних, соболів, куниць, або навіть бобрів, які ще мають свої колонії в багнистих гірських западинах. в такій тяжкій праці, в постійній боязні за своє життя, якому щохвилини загрожує здичавілий втікач з тяжких робіт – кримінальнй злочинець з Сахаліну, або владика пущі тигр, що дуже полюбляє м'ясо жовтій людини, животіє Китаєць або Кореєць.
Упливає літо, а за ним половина осені. У листопаду жовті прибульці починають повертатися до хатів. Їх дороги відомі так само, як шляхи відлітаючих на зиму лебедів і гуси. Це теж відомі стежки, якими тягнуться зі своєю добичею прибульці, їдуть оточені Росіянами. Прибульці ідуть зазвичай одягнені в біле вбрання, бо то є звичайний кольор для Корейців, але також й тому, що на снігу нападникам трудно роздивитись свої жертви. Росіяни ідуть на «промисел сміливих”, або на полювання на “білих лебідів” з карабинами. Куля валить жовтого бродягу, а Росіянин забирає увесь його доробок та безкарно уходить, залишаючи тіло людини на покорм звірям, не думаючи, принаймні, про те, що на того вбитого довгі роки даремно буде чекати ціла родина, життя і доля якої залежить від того, скільки здобичі принесіть отої відважний шукач золота і женьшеню з таємничій та небезпечній пущі (тайги) уссурійської. Певний шерег людей на далекому сході збагатився у такий спосіб, тепер ж полюванням на «білих лебідів” займаються переважно хлопи з села Рибацький Камінь (Kamie—Rybow) на озері Ханко, де сходяться шляхи жовтих сміливців, звичайно ідучих берегом ріки з Сянгану до кордону Маньчжурії. В тих хлопців оцей безкарний злочин усталився як професія, козаки… (далі буде)Antoni Ferdynand Ossendowski Антоній Фердинанд Осендовський
Фрагмент книжки Тіні понурого сходу: за кулисами російського життя. Видавництво Бібліотеки Вибранних Творів, Варшава 1923.
Fragment ksiki Cie ponurego wschodu: za kulisami ycia rosyjskiego, Wydawnictwo Biblioteki Dzie Wyborowych, Warszawa 1923. © Kresy.pl 2008-2013 Portal powsta przy wsparciu:Джерело: 04.10.13. file://localhost/D:/My%20Documents/Cie%20ponurego%20wschodu_%20„miay%20przemys_%20(8)%20__%20Literatura%20__%20Kresy.pl.mht (з польської мови переклав для особистого користування: А. Грабовський,) 04.10.2013.; ДебальцевеЗа достовірність першоджерела несе відповідальність його автор. При перекладі дається обов’язкове посилання на джерело. Оглядач не завжди згідний з думкою автора/авторів і не відповідає за фактичні помилки, яких вони припустились. Також перекладає тексти авторів. з якими він не погоджується.
сьогодні блог відкрити не вдається ...
Коментарі