Усім у кого сьогодні святвечір – мої вітання
- 24.12.10, 08:40
Тук-тук-тук! Я Миколай! Привітаннячко тримай: Ти побільше посміхайся і шалено закохайся! Нехай поруч будуть друзі і побільше пива в пузі!!! А ще посмішки повсюди, де заглянеш, там і буде, щастя також там знайдеш, знай, що ти не пропадеш!!! Веселись, гульбань, радій, стань поближче до всіх мрій. З гальм зніми своє буття та відчуй весь смак життя!!!
Батько замість відповіді поставив на вогонь 3 однакові каструлі з водою, в одну кинув моркву, в іншу поклав яйце, а в третю насипав кави. Через деякий час він вийняв з води моркву та яйце і налив в чашку каву з 3 каструлі.
- Що змінилося? - запитав він сина.- Яйце і морква зварилися, а зерна кави розчинилися у воді – відповів він.
- Ні, сину мій, це лише поверхневий погляд на речі.
Поглянь - тверда морква, побувавши в окропі, стала м'якою і податливою. Крихке і рідке яйце стало твердим. Зовні вони не змінилися, вони лише змінили свою структуру під впливом однакових несприятливих обставин - окропу. Так і люди - сильні зовні можуть розклеїтися і стати слабаками там, де крихкі і ніжні лише затвердіють і окріпнуть...
- А кава? – запитав син.
- О! Це найцікавіше! Зерна кави повністю розчинилися в новому ворожому середовищі і змінили його - перетворили окріп на прекрасний ароматний напій. Люди, які не в стані змінити обставини, - змінюються самі і перетворюють їх на щось нове і прекрасне, отримуючи і користь, і знання, і досвід здавалося б уцілком безнадійній ситуації...
Цього року пік Гемінідов доводиться на ніч з 14 на 15 грудня. За прогнозами астрономів в цю ніч можна буде спостерігати понад 100 метеорів в годину Але метеори видно й в інші дні, оскільки в хмару космічного пилу, відповідальну за цей потік, Земля увійшла ще 7 грудня. До 14 грудня Земля повинна переміститися в центр цієї хмари, де концентрація пилових часток максимальна.
Гемініди - це один з найефектніших щорічних метеорних потоків. Метеори з цього потоку зазвичай бувають дуже яскраві, і видно їх у обох півкулях Землі.
Зазвичай джерелом метеорних потоків бувають хвости комет. Таким був недавній потік Леоніди, який є хвостом комети Темпеля-Таттла. Але джерелом Гемінід є не комета, а об'єкт, названий 3200 Phaethon. Він був відкритий в 1983 р. за допомогою американського інфрачервоного космічного телескопа Infrared Astronomical Satellite. 3200 Phaethon не є кометою, оскільки у нього немає ні коми, ні хвоста. Він більше схожий на астероїд, але, цілком можливо, що колись він був кометою. Така комета могла зробити багато кіл довкола Сонця, внаслідок чого лід з її ядра весь випарувався, і хвоста в комети не стало. Напевно, таку комету можна перевести в розряд астероїдів.
Астрономи відносять Phaethon до проміжних об'єктів, які є чимось середнім між астероїдами і кометами. Дослідження метеорного потоку показали, що його метеорні частки мають вік понад 1000 років. Тобто, якщо Phaethon був кометою, то 1000 років тому з неї повинен був випаруватися останній лід, і від ядра залишився лише кам'яне осердя.
Спостерігати Гемініди можна буде в найближчі декілька ночей при ясному небі після 22 години. Оптимальний час – приблизно друга ночі, до цього моменту Місяць вже зайде, а метеори летітимуть максимально високо над горизонтом практично над головою.
Терміново запасаємося цілою валізою бажань, шукаємо безхмарне небо і загадуємо бажання на кожну побачену падаючу зірку.
ХАЙ ВАМ ЩАСТИТЬ!!!
Андрію, Андрію!
Конопельку сію;
Спідницею волочу,—
Заміж вийти хочу.
На противагу відомостям про заснування Західної Церкви апостолом Петром греки пильно досліджували біографію свого основоположника - апостола Андрія. Ці дослідження свідчать, що апостол Андрій також проповідував Євангеліє в далекій варварській Скіфії. Найперше про це згадує батько церковної історії, єпископ Євсевій Памфил (помер у 340 році).
Цікавим є також оповідання ченця Епіфанія, який повідомляє, що апостол Андрій під час своєї третьої подорожі обійшов східне та північне узбережжя Чорного моря. Епіфаній твердить, що він сам побував у тих краях і скрізь вислуховував місцеві оповідання про апостола Андрія, на власні очі бачив церкви, хрести, образи св. Андрія, зібрав і записав імена учнів Андрія, що були першими єпископами церков, які заснував цей апостол. До того, як церква почала відзначати Андрія, наші предки здавна цього дня відзначали своє народне свято, пов’язане з дохристиянською обрядовістю і магічними ритуалами, що мали переважно любовно-магічне та аграрно-магічне спрямування.
Деякі дослідники пов’язують свято Андрія з Ядреєм. У «Слові про ідолів» (ХІІ ст.) говориться про те, що дехто ще молиться «и Ядрею, и Обилухе, и скотну богу, и попутнику, и лесну богу, и спориням, и спеху». Наповнені дохристиянськими обрядами, веселощами і розвагами андріївські, як і катерининські, вечорниці припадали на час Пилипівського посту і не відповідали нормам християнської моралі. Спроби духовенства подолати цю народну позацерковну традицію, не дали бажаних наслідків.
ВІТАЮ УСІХ ХТО НОСИТЬ ЦЕ ІМЯ З ІМЕНИНАМИ, А УСІМ, ХТО ВОРОЖИТИМЕ – ВДАЛИХ ПРОГНОЗІВ!!!