хочу сюда!
 

Алинка

29 лет, телец, познакомится с парнем в возрасте 27-40 лет

Річ правильна, але вона мала б відбутись ще 2014-го

Президент України заснував Фонд з підтримки освітніх та наукових програм для молоді

6 листопада 2018 року - 13:28

Президент України заснував Фонд з підтримки освітніх та наукових програм для молоді

Президент Петро Порошенко ухвалив рішення про утворення в Україні спеціального Фонду з підтримки освітніх та наукових програм для молоді та підписав відповідний Указ. Про це Глава держави повідомив у Києві, під час зустрічі зі студентами та аспірантами.

«Дуже важливо, щоб розвиток науки, щоб підтримка талановитої молоді, студентів, аспірантів, молодих вчених відбувалася ефективно і на державному рівні», - наголосив він.

Під час спілкування Петро Порошенко назвав незадовільною нинішню ситуацію, коли сотні, а може й тисячі талановитих молодих людей змушені виїжджати з України для того, щоб продовжити займатися наукою. Саме тому й було прийнято рішення про створення зазначеного Фонду, який сприятиме роботі молодих науковців та розвитку галузі в нашій державі.

«Ми маємо створити всі можливості для того, щоб талановита українська молодь мала всі можливості реалізувати свій потенціал у нас, в Україні», - підкреслив Глава держави.

«І для цього я прийняв рішення про заснування Фонду Президента з підтримки освітніх та наукових програм для молоді для того, щоб підтримати молодь. Найталановитіша молодь, навіть якщо вона не має для цього достатньо коштів, повинна мати підтримку Президента і держави», -  сказав Петро Порошенко, зауваживши, що молоді люди отримають можливість навчатися, або навчатись в аспірантурі, виграти гранти і здійснювати свої наукові розробки.

Таке рішення, на переконання Глави держави, є «абсолютно правильним шляхом». «І мені приємно це оголосити в такому колі, коли тут присутні найкращі студенти і аспіранти. Ви є, кажуть, надія ваших вчителів. Не тільки вчителів – надія всього українського народу і надія Президента», - сказав Петро Порошенко.

На його думку, саме тоді, коли держава, влада та науковці об’єднаються, можливі позитивні зміни у цьому напрямку. Президент зазначив, що добре розуміє обсяг роботи, яку необхідно зробити для того, щоб зрушити українську науку вперед: «І щодо інституціонального «прокрустового ложа» старої системи української науки і Академії наук, і щодо необхідності реформування, і щодо зміни форматів для того, щоб саме не через фіксовану бюджетну дотацію, а через грантові програми мати можливість підтримувати молодих і талановитих». «Об’єднаємося і робимо ці зміни і ці реформи разом», - зазначив Глава держави.

«Я твердо переконаний, що це єдино можливий і правильний шлях», - ще раз підкреслив він.

За словами Петра Порошенка, Україну у цьому готові підтримати країни Європейського Союзу. Зокрема, питання підтримки української науки нещодавно обговорювалося під час візиту в Україну Канцлера Німеччини Ангели Меркель. Президент зауважив, що разом з Канцлером Меркель було започатковано низку програм, починаючи від підтримки будівництва дороги Запоріжжя-Мелітополь на Маріуполь і підтримки відбудови інфраструктури Донбасу, і закінчуючи спеціальним фондом енергоефективності, підтримки та розвитку науки та інших надзвичайно важливих програм.

«Створений Фонд і кошти, які, я сподіваюся, будуть закладені в бюджеті, підтримка Уряду, Міністерства – об’єднаними зусиллями ми точно вийдемо на перемогу. Фонд підтримає вас на шляху здійснення ваших мрій. Я всім бажаю перемог. Обов’язково бажаю віри в себе, бо без цього перемог не буде», - сказав Глава держави.

https://www.president.gov.ua/news/prezident-ukrayini-zasnuvav-fond-z-pidtrimki-osvitnih-ta-nau-50850

4

Комментарии

17.11.18, 08:02

Головне щоб все працювало, а не було формально
А те що не в 2014 - тоді було багато важливіших питань

  27.11.18, 10:08Ответ на 1 от Каре

  Головне щоб все працювало, а не було формально
  А те що не в 2014 - тоді було багато важливіших питань
  Повністю згодна!
  Привіт

   37.11.18, 10:41Ответ на 2 от Золото 750*

   Головне щоб все працювало, а не було формально
   А те що не в 2014 - тоді було багато важливіших питань
   Повністю згодна!
   Привіт
   Привіт

    47.11.18, 14:28Ответ на 1 от Каре

    Зараз існує чималенько різних державних фондів і премій для молоді і просто.

    Ось тут, наприклад, дещо є:

    http://www1.nas.gov.ua/nm/

    Є ще Державний фонд фундаментальних досліджень (ДФФД).

    Конкурсантам треба оформляти багато бюрократичної писанини. Особливо якщо це грант на майбутні дослідження — треба писати запити, календарні плани, технічні завдання, планові кошториси, наукові звіти, звітні кошториси, причому не всі гроші можна отримати на руки, дещо йде на користь установи (латання дірок у бюджеті типу комунпослуг), а решту можна витратити не на всі види обладнання (переважно — лише на витратні матеріали, тобто папір для друку, картридж, реактиви, але не комп'ютер).

     57.11.18, 14:49

     Цитую коментар із ФБ — не зовсім згоден, але дотепно:

     це як підтримувати штани, які падають, однією рукою

      68.11.18, 12:05Ответ на 1 от Каре

      На жаль, тут величезні проблеми через стару бюрократичну систему, де тільки бюрократи і можуть розібратися.
      Я коли подивився на умови книговидавничі грантів, то плюнув одразу.

       78.11.18, 12:15Ответ на 6 от Богдан Бо

       На жаль, тут величезні проблеми через стару бюрократичну систему, де тільки бюрократи і можуть розібратися.
       Я коли подивився на умови книговидавничі грантів, то плюнув одразу.
       та ото ж