Про співтовариство

Тут об’єднуються ті, хто любить свій Край. Ми писатимемо тут про це. Будемо розміщувати цікаві фото, обговорювати проблеми сьогодення.

Увага! Учасником співтовариства може стати блогер, який пише на українську тематику.

Топ учасників

Вид:
короткий
повний

Ми любимо тебе, Україно!

Блаженніший має рацію

  • 07.10.16, 21:42
Люди розчаровані? Бо думали, що на вербах виростуть груші, - кардинал Любомир Гузар
субота, 28 листопад 2015, 15:16
В народу є сила, є можливість. Але треба послідовно працювати і думати, і дбати. Тоді б не було причини бути розчарованим.

Блаженніший Любомир Гузар. Фото:espreso.tvБлаженніший Любомир Гузар. Фото:espreso.tv

На мою думку, український народ все ще живе тим радянським синдромом "нам дадуть": що влада для нас зробить, що нам дасть Західна Європа чи Америка. Що нам дадуть? Своїми роздумами ділиться Блаженніший Любомир Гузар, передають Патріоти України з посиланням на Інформаційний ресурс УГКЦ.

Люди дуже недбало голосують, не перевіряючи, за кого голосують, не питають у тих людей – що ви думаєте, як ви думаєте. А якщо й дадуть гречки чи щось інше, то вже цілком забувають за все.

Одне слово, хоч і є певне розчарування, але немає причини бути дуже розчарованим. Чому люди розчаровані? Бо вони думали, що на вербах виростуть груші і що вони будуть благоденствувати?

Якби люди взялися до роботи, не було б розчарування, було б усвідомлення: буду стільки мати, скільки попрацюю. Розчарування не є цілковито виправданим, його причина – у браку активності та браку відповідальності.

Не питає себе народ, не питає себе кожен, навіть ті, хто стояв на Майдані: а що я зроблю, що я зробив, щоб Україна була краща? Він запитує – а що мені дали після Революції?

А як нічого не дали, то він розчарований. Якби ми взялися до роботи і взялися не поодиноко, але разом, то ото була б сила. Дивіться, скільки у нас є добра! Волонтери!

Скільки людей робить добро, а ті, що роблять добро – як вони будують, бо самі зростають, вони служать другим, підтримують друге – то ж наше військо. Якби не волонтери, де б ми були?

Вже тепер поволі починають наші справи нормалізуватися, але на початку ми нічого не мали, але була та воля. Отже, є в народі сила, є можливість. Але треба послідовно, скажімо, не тільки волонтери, кожен громадянин повинен працювати і думати, і дбати. Тоді б не було причини бути розчарованим.

Особисто я на розчарувався, просто мені прикро. Прикро, що влада рухається не так, як би хотілось. Але я себе запитую: що роблю я? То є основне питання, де я можу допомогти.

Але я мушу першочергово – і кожний з нас, не тільки я – мусить себе запитати: а що я роблю, щоб було краще? І щось робити.

Ми мусимо бути дуже свідомі того, що ми все ще терпимо від того виховання, яке наші люди дістали за радянських часів.

"Я б сказав, що ті, на кого ми сподівалися, ще не дійшли до такого рівня духовного, щоб виправдати наші надії. Бачите, і до сьогодні наші політики борються за владу. Прикро сказати, на що ладні йти за владу: купують та продають голоси, роблять, що хочуть.

Багато говорять, а мало роблять. Але за всяку ціну хочуть бути при владі. Змінюються закони, якісь дивні оборудки робляться на користь людей при владі.

Одне слово, ми маємо все ще отой синдром влади. Дивіться, ті депутати: ну, душу і тіло продасть, аби тільки дійти до влади. А чому? Не для того, щоб служити народу.

V.I.P рулить :)

V.I.P — українська команда Квн з Тернополя. Створена 2008 року. Півфіналіст Ліги сміху 2015 року.

Склад команди: Тетяна Песик, Віктор Гевко, Тарас Стадницький, Микола Борсук, Денис Фаріончук, Аркадій Войтюк, Олександр, Алексеєв, Андрій Гамбаль, Володимир Рибак, Тарас Мельник, Сергій Лещук, Віктор Мотиль, Василь Ткачук.


                    .

путін - х"ло


сьогодні дн у путлера - не вітаємо

Пам.ятка про доступ до публічної інформації

  • 07.10.16, 10:36

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про доступ до публічної інформації

(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2011, № 32, ст. 314)

 

Цей Закон визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес.

 

Стаття 1. 2. Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.

Стаття 2.1. Метою цього Закону є забезпечення прозорості та відкритості суб'єктів владних повноважень і створення механізмів реалізації права кожного на доступ до публічної інформації.

Стаття 3.1. Право на доступ до публічної інформації гарантується:

3) максимальним спрощенням процедури подання запиту та отримання інформації;

6) юридичною відповідальністю за порушення законодавства про доступ до публічної інформації.

Стаття 4.1. Доступ до публічної інформації відповідно до цього Закону здійснюється на принципах:

1) прозорості та відкритості діяльності суб'єктів владних повноважень;

2) вільного отримання, поширення та будь-якого іншого використання інформації, що була надана або оприлюднена відповідно до цього Закону.

Стаття 14.1. Розпорядники інформації зобов'язані:

1) оприлюднювати інформацію, передбачену цим та іншими законами.

Стаття 19.2. Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.

3. Запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним. Запити можуть подаватися в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача.

Стаття 20.1. Розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

2. У разі якщо запит на інформацію стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, щодо стану довкілля, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних подій, що сталися або можуть статись і загрожують безпеці громадян, відповідь має бути надана не пізніше 48 годин з дня отримання запиту.

Стаття 21.1. Інформація на запит надається безкоштовно.

Стаття 24.1. Відповідальність за порушення законодавства про доступ до публічної інформації несуть особи, винні у вчиненні таких порушень:

1) ненадання відповіді на запит;

2) ненадання інформації на запит.

2. Особи, на думку яких їхні права та законні інтереси порушені розпорядниками інформації, мають право на відшкодування матеріальної та моральної шкоди в порядку, визначеному законом.

Права журналіста

  • 06.10.16, 18:04

                                         З А К О Н  У К Р А Ї Н И

               Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні

         Стаття 25. Журналіст  редакції  друкованого  засобу  масової інформації

   Журналістом  редакції  друкованого  засобу масової інформації

відповідно  до  цього  Закону є творчий працівник, який професійно

збирає,  одержує,  створює і займається підготовкою інформації для

друкованого  засобу масової інформації та діє на підставі трудових

чи інших договірних відносин з його редакцією або займається такою

діяльністю  за  її  уповноваженням, що підтверджується редакційним

посвідченням  чи  іншим  документом,  виданим йому редакцією цього

друкованого засобу масової інформації.

     Професійна   належність   журналіста   може  підтверджуватися

документом, виданим професійним об’єднанням журналістів.

     На   особу,  якій  видано  редакційне  посвідчення  чи  інший

документ,   що   підтверджує  повноваження,  надані  їй  редакцією

друкованого   засобу   масової   інформації,   або  її  професійну

належність,  поширюються  права і обов’язки, зазначені у статті 26

цього Закону.

{  Текст  статті  25  в редакції Закону N 1170-VII ( 1170-18 ) від

27.03.2014 }

        Стаття 26. Права та обов'язки журналіста  редакції

     Здійснюючи  свою   діяльність    на    засадах    професійної

самостійності, журналіст використовує права та виконує  обов'язки,

передбачені Законом України "Про інформацію" ( 2657-12  )  та  цим

Законом.

     Журналіст має право:

     1)  на вільне одержання, використання, поширення (публікацію)

та зберігання інформації;

{ Пункт 1 частини другої статті 26 із змінами, внесеними згідно із

Законами  N  1703-IV  (  1703-15  )  від  11.05.2004,  N  1170-VII

( 1170-18 ) від 27.03.2014 }

     2)    відвідувати    державні    органи,   органи   місцевого

самоврядування,  а  також  підприємства, установи і організації та

бути прийнятим їх посадовими особами;

{ Підпункт 2 частини другої статті 26 із змінами, внесеними згідно

із Законом N 5461-VI ( 5461-17 ) від 16.10.2012 }

     3) відкрито здійснювати записи, в тому числі із застосуванням

будь-яких технічних засобів, за  винятком  випадків,  передбачених

законом;

     4)  на  вільний  доступ  до  статистичних  даних,   архівних,

бібліотечних  і  музейних  фондів;   обмеження    цього    доступу

зумовлюються лише специфікою цінностей та  особливими  умовами  їх

схоронності, що визначаються чинним законодавством України;

     {  Пункт  5  частини  другої  статті 26 виключено на підставі

Закону N 1170-VII ( 1170-18 ) від 27.03.2014 }

     {  Пункт  6  частини  другої  статті 26 виключено на підставі

Закону N 1170-VII ( 1170-18 ) від 27.03.2014 }

     7)  по  пред'явленні  редакційного  посвідчення  чи    іншого

документа,   що   підтверджує   його   професійну  належність  або

повноваження,   надані   редакцією   друкованого   засобу  масової

інформації,  перебувати  в  районі  стихійного  лиха, катастроф, в

місцях  аварій,  масових безпорядків, на мітингах і демонстраціях,

на територіях, де оголошено надзвичайний стан;

{ Пункт 7 частини другої статті 26 із змінами, внесеними згідно із

Законом N 1170-VII ( 1170-18 ) від 27.03.2014 }

     8)  звертатися  до  спеціалістів  при  перевірці    одержаних

інформаційних матеріалів;

      9) поширювати підготовлені ним повідомлення  і  матеріали  за

власним підписом, під умовним ім'ям (псевдонімом) або без  підпису

(анонімно);

     10)  відмовлятися  від  публікації  матеріалу   за    власним

підписом, якщо його  зміст  після  редакційної  правки  суперечить

особистим переконанням автора;

     11) на збереження таємниці авторства та джерел інформації, за

винятком випадків, коли ці таємниці обнародуються на вимогу суду.

Форма е-декларацій не відповідає затвердженим НАЗК вимогам

  • 06.10.16, 13:13

Про це "Українській правді" повідомив голова НАБУ Артем Ситик, відповідаючи на питання, чому лише 10 детективів подали свої електронні декларації.

"Детективи НАБУ почали заповнювати електронні декларації 1 вересня, як того вимагає законодавство. Втім, при заповнені було виявлено ряд невідповідностей існуючої форми декларації тій, що була затверджена НАЗК раніше. Відтак, легітимність таких заповнених електронних декларацій – під питанням", - зазначив Ситник.

"Оскільки для НАБУ дотримання закону є базовою засадою, якою керуються всі співробітники Бюро, ми вирішили зачекати до того моменту, як НАЗК унормує питання невідповідностей у формі декларації. Тож щойно розбіжності й технічні нюанси в роботі електронного декларування будуть виправлені, працівники НАБУ виконають свій законний обов’язок й прозвітують перед суспільством про свої доходи й видатки", - пообіцяв він.

Він наголосив, що це буде зроблено "у визначений законом строк і у встановленій формі".

"Водночас підкреслю, що приведення форми електронного декларування у відповідність до чинного законодавства потребує негайного унормування. Тільки за цієї умови НАБУ та НАЗК отримають правові підстави для аналізу поданих декларацій на предмет наявності в них ознак адміністративних чи кримінальних правопорушень", - зазначив Ситник.

"Нагадаю, форма декларації була затверджена НАЗК у червні 2016 року. Однак, аналіз вже заповнених і поданих декларацій свідчить про те, що їхня форма багато в чому не відповідає технічним вимогам, які влітку затверджувало НАЗК", - зазначив він.

Ситник наголосив, що питання відповідності системи електронного декларування чинному законодавству для НАБУ вкрай важливе.

"Адже, за законом, невідповідності, виявлені НАЗК в деклараціях та способі життя державних службовців, можуть бути приводом для початку розслідувань із боку НАБУ. Але якщо форма декларації, яку заповнюватимуть держслужбовці, не буде затверджена НАЗК (так, як є наразі), ми матимемо сумнівні перспективи притягнення до відповідальності потенційних корупціонерів. Адже за таких обставин буде неможливо довести наявність ознак складу злочину за статтею 366-1 Кримінального кодексу України ("Декларування недостовірної інформації")", - підкреслив Ситник.

Оксана Коваленко, УП

http://www.pravda.com.ua/news/2016/10/6/7122807/


То Рошен готова, чи не готова платити в Росії гроші?

На сайтах "Страна.уа" з.явилася інформація, що Рошен в Росії оголошує набір супервайзерів в різних містах Росії, навіть у Челябинську... (інші сайти одразу ж підхопили цю інформацію - і на даний час ЗМІ і соцмережі вже обговорюють цю скандальну подію, а якщо не обговорюють, то будьте впевнені, що обговорюватимуть. І Президенту не вибратися з того лайна, у якому його обваляють)... Чесно кажучи, Президент сам винен, що його тролять та нападають на нього... Тому що не тра давати обіцянок, які не виконюються...
Але от в мене заклалася підозра, що оці оголошення на сайтах роботи в Раші - то спецоперація служби безпеки цієї не дружньої до нас країни... Але деякі люди мені вже сказали, а чому б і ні, може, Рошен набирає співробітників, може комусь продав вже фабрику в раші...

От і на сайті Работа в Расєє знайшла ці оголошення

Цікаво, Народ, що ви думаєте з цього приводу:

50%, 3 голоси

17%, 1 голос

0%, 0 голосів

0%, 0 голосів

33%, 2 голоси
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.

Перші вибори до об’єднаних територіальних громад на Тернопіллі

Центральна виборча комісія України затвердила перші вибори у новостворених об’єднаних територіальних громадах. Вони відбудуться на 41 дільниці 11 грудня 2016 року.

Хоча на Тернопіллі створено 38 територіальних громад, а дозволу об’єднатися від депутатів обласної ради чекають ще 12, та ЦВК призначив вибори лише у Борщівській міській об’єднаній територіальній громаді. До неї  увійшли місто Борщів, села Верхняківці, Висічка, Королівка, Мушкатівка, Слобідка-Мушкатівська, Пищатинці, Стрілківці, Цигани.

Виборча кампанія в Борщівській ОТГ розпочнеться 22 жовтня.

Нагадаємо, у квітні цього року міський голова Борщева Роман Сельський подав у відставку. Офіційна причина – важкий стан здоров’я. Але користувачі соціальних мереж стверджують, що мер пішов з посади під тиском недоброзичливців та прибічників колишньої влади і був першим чиновником, який взявся за кардинальні зміни. 
Очевидно, через те, що Борщівська Територіальна громада фактично залишилася без очільника, ЦВК вирішив, що Борщівська громада готова до виборів. Тут 11 грудня обиратимуть міського голову і депутатів міської ради. І взагалі – це перші вибори в об’єднані територіальні громади на Тернопільщині.

Які ж переваги для членів українського суспільства дають власне створення Об’єднаних територіальних громад і вибори до них?

В ідеалі – відповідно до Закону України «Про місцеві органи самоврядування в Україні» територіальні органи самоврядування мають власні повноваження та повноваження, делеговані органами виконавчої влади. Але в об’єднаних громад вони будуть розширені. Власні повноваження об’єднаних територіальних громад будуть такі: планування розвитку громади та формування бюджету; економічний розвиток, залучення інвестицій, розвиток підприємництва; управління земельними ресурсами і тими, які знаходяться за межами населених пунктів, надання дозволів на будівництво, прийняття будівель в експлуатацію; розвиток місцевої інфраструктури: утримання та будівництво доріг, тепло-, газопостачання і водовідведення; благоустрій території; організація пасажирських перевезень на території громади; громадська безпека силами місцевої (муніципальної) міліції, пожежна охорона. Делеговані повноваження об’єднаних територіальних громад передбачають: соціальна допомога через територіальні центри (в громадах); адміністративні послуги через центри їх надання (в громадах); управління школами та дитсадками; первинна медична допомога; утримання та організація клубів, бібліотек, стадіонів, спортивних майданчиків. Слід зазначити, що об’ єднані територіальні громади отримують весь спектр повноважень, які сьогодні мають міста обласного значення, наприклад, місто Мелітополь. Крім того, в об’єднаних громадах мешканці мають бути забезпечені послугами, що надаються органами державної влади, а саме: виплата пенсій, субсидій, забезпечення пільгами; контроль санітарного та епізотичного стану; казначейське обслуговування; реєстрацію актів цивільного стану. Таким чином, розподіл повноважень — це один із головних принципів децентралізації, відповідно до якого, найбільше повноважень мають мати ті органи влади, які є найближчими до людей і на рівні яких вирішення завдань та надання послуг є найбільш ефективним та найменш ресурсовитратним.

У результаті місцевих виборів в об’єднаній територіальній громаді до влади мають прийти керівники, які готові та спроможні здійснювати ефективне управління громадою, забезпечуючи високу якість життя населення.

Формування якісного складу органів управління громадою нині залежить тільки від свідомого, прозорого та чесного вибору кожного жителя громади. І, як наслідок, від самих жителів залежить якість їхнього життя.