хочу сюди!
 

Людмила

48 років, рак, познайомиться з хлопцем у віці 45-55 років

Де добробати зараз

Що зараз відбувається з добровільними батальйонами

У 2014 році українські добровольчі батальйони зіграли якщо не ключову, то, у всякому разі, дуже важливу роль в протистоянні російськоій агресії. Але з тих пір добровольці неодноразово ставали фігурантами конфліктів і скандалів. EtCetera розбирався, що на сьогоднішній день являє собою добровільний рух в Україні.

ОСТАННІ НЕЗАЛЕЖНІ. Станом на липень 2018 року тільки два добровольчих формування до сих пір не приєдналися до жодної з офіційних силових структур. Це «Добровольчий український корпус» (ДУК) «Правого сектора» і «Українська добровольча армія» (УДА) на чолі з Дмитром Ярошем, що відкололася від нього.

Невизначений статус цих формувань давно викликає невдоволення військового командування. Своєю чергою, наприклад, в ДУК неодноразово критикували заяви військових. А в кінці липня в мережі з’явилося відео, на якому нібито показано роззброєння добровольців спецназом СБУ. Утім, і в добровольчих формуваннях, і в спецслужбі ролик назвали фейком. Більш того, Дмитро Ярош розповів, що «всі бази УДА з 2015 року вже «захоплені СБУ». За його словами, добровольці цілком підпорядковані командуванню ООС, а на їх об’єктах завжди знаходяться представники військової контррозвідки.

ПРИВАБЛИВА ПРОПОЗИЦІЯ. Після скандалу з фейковим відео командувач ООС генерал Сергій Наєв зустрівся з командирами УДА і ДУК – відповідно, Дмитром Ярошем та Андрієм Стемпицьким. Генерал запропонував добровольцям вступити до лав ЗСУ. Дмитро Ярош відповів, що не виключає такої можливості. У «Правому секторі» відреагували більш стримано. Прес-служба руху повідомила, що Наєв і Стемпіцький домовилися «продовжити діалог, об’єднати сили і діяти послідовно».

І НЕ БАТАЛЬЙОН ЗОВСІМ. Третє незалежний добровільний підрозділ – батальйон ОУН – фактично більше не існує. Ще в 2015 році частина його бійців влилася до складу Збройних Сил. Решта утворили так званий «Добровольчий рух ОУН», зосереджений на політичних акціях.

ІНШІ добровольчі батальйони увійшли до складу офіційних силових структур:

Національна Гвардія: батальйон «Донбас», батальйон імені Кульчицького та полк «Азов»;

Збройні Сили України: батальйони «Айдар», «Донбас-Україна» (частина колишніх бійців батальйону «Донбас»), а також 11-й, 16-й 20-й, 39-й і 40-й окремі мотопіхотні батальйони (відповідно, колишні батальйони «Київська Русь», «Полтава», «Дніпропетровськ», «Дніпро-2» і «Кривбас»);

Національна поліція: полки «Дніпро-1», «Київ» і «Миротворець», батальйони «Луганськ-1», «Львів», «Шторм», «Івано-Франківськ», «Миколаїв», «Вінниця» та «Харків», роти (колишні батальйони) «Січеслав», «Херсон», «Святослав», «Чернігів» та «Тернопіль».

КРІМ ТОГО, три батальйони були розформовані: «Артемівськ», «Шахтарськ» і «Слобожанщина».

1

Коментарі

13.08.18, 11:10

Раз ДУК і УДА не влилися в ЗС України і структури МВС (і правильно зробили, бо не гідно їм бути з мусорнею), то їх слід взяти під крило ГУР чи СЗР або хоча б СБУ.

    23.08.18, 17:21

    Так.
    Командування має бути є д и н и м.
    Інакше отаманщина . Кожний отаман і сам собі дає наказ.

      33.08.18, 21:22Відповідь на 1 від ЧарКес

      Раз ДУК і УДА не влилися в ЗС України і структури МВС (і правильно зробили, бо не гідно їм бути з мусорнею), то їх слід взяти під крило ГУР чи СЗР або хоча б СБУ.
      А кому вони вже треба?