Цікаво
Точна висота Бурдж-Халіфа становить 828 м при 163 поверхах, причому 180 метрів припадає на найдовший у світі шпиль.
10 цікавих фактів про Бурдж-Халіфу в Дубаї (ОАЕ). Якщо вам доведеться побувати в Об’єднаних Арабських Еміратах, а саме в Дубаї, тоді ви просто не зможете оминути увагою одну з головних візитівок цього міста – неймовірний хмарочос Бурдж-Халіфа.
Він розташований у найпопулярнішому серед туристів районі Даунтаун і є своєрідним центром тяжіння для жителів та гостей міста.
Саме тут постійно відбуваються яскраві світлові шоу та виграє струменями води Дубайський фонтан, але височезна вежа вражає і без додаткових спецефектів.
Ця фантастична споруда встановила чимало світових рекордів, тож про неї варто дізнатися детальніше. Розповідаємо!
Хмарочос Бурдж-Халіфа добре видно з будь-якої точки міста.
Бурдж-Халіфа: будівництво хмарочоса-рекордсмена.
Проект цього вражаючого хмарочоса відразу задумувався з великим розмахом. Головною метою його будівництва було привабити гостей у місто і закріпити статус Дубая як популярного туристичного напряму.
Місцем розташування не випадково обрали Даунтаун – мультикультурний район міста, в якому зосереджено багато пам’яток: Дубайська опера, танцюючі фонтани, величезний торговий центр Dubai Mall та інші цікаві місця.
Розробкою проекту зайнялася компанія Emaar Properties, а деякі деталі (наприклад, кінцева висота) не розголошувалися практично до кінця будівництва.
10 вражаючих фактів про Бурдж-Халіфу.
Ми знайшли декілька цікавих фактів стосовно будівництва та архітектурних особливостей Бурдж-Халіфи, які можуть вас здивувати:
1. Будівництво цього вражаючого хмарочоса тривало трішки менше шести років, а швидкість становила один-два поверхи на тиждень.
Офіційним початком вважається дата 6 січня 2004 року, а відкриття вежі для публіки відбулося вже 4 січня 2010 року.
2. Під час будівництва було задіяно три найбільших в світі автокрани вантажопідйомністю по 25 тон кожний. Кількість робочих, які щодня працювали на будівництві, становила 12 000 чоловік.
І, звісно, було використано величезну кількість матеріалів: близько 320 000 кубометрів бетону, понад 60 000 тон сталевої арматури тощо.
До речі, спеціально для цього проекту було розроблено нову марку термостійкого бетону, який витримує до +50 °C.
Всі роботи з нагнітання бетону були завершені на рівні 160 поверху, а далі був встановлений 180-метровий шпиль із металевих конструкцій.
3. Над неофутуристичним дизайном хмарочоса працював американський архітектор Едріан Сміт у співпраці з компаніями Skidmore, Owings & Merrill та Samsung C&T Corporation.
Особливістю вежі є її незвична асиметрична форма, яку зробили такою спеціально для того, щоб уникнути можливого розхитування від вітру.
За задумом архітекторів, хмарочос повинен був нагадувати квітку Hymenocallis – пустельну лілію, яка росте в ОАЕ.
І справді, широкий фундамент створює міцну Y-подібну основу, а догори вежа звужується, наче тичинка лілії.
4. Хмарочос Бурж-Халіфа, висота якого становить неймовірних 828 метрів, на сьогодні є найвищим у світі!
Він утричі перевищує висоту французької Ейфелевої вежі і вдвічі – висоту американського хмарочоса Емпайр-Стейт-Білдінг.
Крім цього, Бурдж-Халіфі вдалося побити ще декілька світових рекордів: хмарочос є найвищою окремо стоячою спорудою, має найвищий оглядовий майданчик під відкритим небом, найвищий службовий ліфт і найвищий (504 м) швидкісний ліфт для пасажирів.
Цікавить Бурдж-Халіфа, скільки поверхів у хмарочосі?
Звісно, їх тут найбільше в світі – аж 163 (а ми й не сумнівалися у цьому черговому рекорді)!
5. Площа Бурдж-Халіфа величезна і дорівнює площі 17 футбольних полів! Тільки уявіть: щоб повністю помити всі вікна в хмарочосі, працює 36 прибиральників, яким на це потрібно аж 3 місяці, і далі все спочатку.
Ще один факт про цей хмарочос, який вас вразить: якщо порівняти вагу його матеріалів, то вага використаного бетону рівна вазі 100 000 слонів, а вага використаного алюмінію рівна вазі 5 літаків А380!
6. Ще один цікавий факт про вежу Бурдж-Халіфа: це перший із хмарочосів у світі, в якому розташовані не лише офісні центри, ресторани, тренажерні зали та бутіки, а й люксові жилі апартаменти.
На рівнях з 19 по 108 тут розміщуються 900 квартир, серед яких є і студії, і резиденції з однією, двома, трьома або чотирма спальнями.
І ще: саме в хмарочосі Бурдж-Халіфа найвищий поверх з квартирою, який займають люди.
Як вам житло на висоті 385 метрів?
7. Однією з фішок цього архітектурного дива є система охолодження та ароматизації повітря.
Через спеціальні решітки в підлозі тут постійно циркулює аромат, розроблений парфумерами спеціально для Бурдж-Халіфи!
8. Хмарочос побудований із застосуванням найсучасніших технологій, в тому числі тут впроваджена система збору конденсату, яка щорічно дозволяє акумулювати близько 40 мільйонів літрів води.
Ця вода використовується повторно – для поливу рослин, постачання фонтанів та функціонування системи охолодження.
Таке розумне використання ресурсів надзвичайно важливе, особливо в умовах пустельного клімату Об’єднаних Арабських Еміратів.
9. Початкова назва хмарочоса звучала як Бурдж-Дубай, тільки згодом його перейменували на честь Халіфи бін Зайєда Аль Нахайяна, президента ОАЕ.
10. І останній вражаючий факт: загальна сума інвестицій в будівництво вежі склала понад 1,5 мільярда доларів, але всі витрати окупилися за перший рік після відкриття хмарочоса! Жити і працювати тут вважається дуже престижним, до того ж, велику суму доходу щорічно приносять численні туристи.
Хмарочос Бурдж-Халіфа яскраво вирізняється в урбаністичному пейзажі Дубая.
Хмарочос має стильний дизайн, а ще він відомий панорамними оглядовими майданчиками, з яких приємно милуватися заходом сонця.
Тож якщо ви шукаєте вдале місце для романтичного побачення, рекомендуємо розглянути підйом на Бурдж-Халіфа.
Тут обов’язково сподобається і вам, і вашій коханій половинці, а враження будуть неповторними!
Подаруйте собі яскраві емоції та фото: Бурдж-Халіфа чекає!
Відпустка в Дубаї переверне вашу свідомість, адже тут є на що подивитися і чому здивуватися.
А хмарочос Бурдж-Халіфа 2022 може стати однією з головних родзинок ваших відвідин цього фантастичного міста!
Він ефектно виглядає і здалеку, і зблизька, і зсередини, тож не втратьте нагоди побувати у ньому особисто.
Коментарі
NoTaRь
124.08.24, 16:04
Як у багатьох хмарочосах Дубаю, у Бурдж Халіфі немає централізованої каналізації, і стоки вивозять вантажівками рано вранці
nasinynka
224.08.24, 17:01Відповідь на 1 від NoTaRь
Десь у пустині буде оазис?
NoTaRь
324.08.24, 17:27Відповідь на 2 від nasinynka
У моріВони десь у море виливають
Голубка
424.08.24, 18:12Відповідь на 1 від NoTaRь
Не знала, дякую за інформацію
Logic_man
524.08.24, 20:02
WalKing
624.08.24, 23:00
nebosklon
725.08.24, 08:58
Люди працюють
NoTaRь
825.08.24, 09:10Відповідь на 7 від nebosklon
Індуси
nasinynka
926.08.24, 13:42Відповідь на 3 від NoTaRь
А потім дивуються, що кити і дельфіни викидаються на берег. Ну не гімноїди вони. І плавати в нечистотах теж не можуть - це отрута. І не одна-дві тонни на добу. Навіть страшно уявити, скільки з того хмарочоса гімна ллється. Конденсат збирають, а інші відходи життєдіяльності переробляти дорого.
Зворотна сторона медалі.
Голубка
1026.08.24, 14:30Відповідь на 5 від Logic_man