Нова ракета Firefly Aerospace буде використовуватися для запуску місій в інтересах Космічних сил США...
Майбутня ракета компанії Firefly Aerospace, що перебуває у спільній розробці з Northrop Grumman, буде готова до наступного раунду контрактів на запуски в інтересах Космічних сил США. Компанія називає її Next Generation Medium-Lift Vehicle (MLV) і планує перший політ на 2025 рік. Firefly Aerospace розраховує, що новий двоступеневий носій середнього класу зможе виводити на низьку навколоземну орбіту 16 тонн корисного навантаження і складе конкуренцію ракетам Neutron компанії Rocket Lab і Terran-R від Relativity Space. Firefly створила апаратне забезпечення і проводить випробування паливного бака MLV перед його багатопрофільною технічною перевіркою в травні. Крім цього, компанія розробила кілька компонентів турбонасосів і камери згоряння кисень-гасових двигунів Miranda, які використовуються в новій ракеті. У першому ступені їх буде сім, а на другому – один. Вогневі випробування двигунів заплановані на це літо. Минулого тижня компанія також оголосила про розширення виробничих потужностей: вони будуть здані в експлуатацію наприкінці цього літа. До їх числа входять і нові випробувальні майданчики для MLV. Про партнерство Firefly і Northrop Grumman було оголошено в серпні 2022 року з метою створення повністю американської версії ракети-носія Antares, яка використовувала російський двигун РД-181. Після повномасштабного вторгнення в Україну і виходу Росії зі світового ринку Northrop Grumman заявила, що перший ступінь їхнього носія буде оснащуватися сімома двигунами Miranda розробки Firefly Aerospace.
1920 рік. Україна і Польща уклали військовий союз проти більшовицької Росії Зліва направо: командувач 2-ї польської армії генерал Антоній Лістовський, головний отаман військ і флоту Армії УНР Симон Петлюра та полковники українського війська Володимир Сальський і Марко Безручко під час війни із більшовицькою Росією. Бердичів, 1920 рік
Замок Мацумото - один з найулюбленіших пам'яток туристів у Японії Замок Мацумото, який ще називають Замком Ворона за стіни чорного кольору та бічні вежі, схожі на розпростерті крила птиці. Замок збудований наприкінці XVI століття і є яскравим представником стилю Хіраджиро, оскільки збудований на рівнині, а не в горах. Особливості будівлі замку, що залишилися з тих часів - є хаотично розташовані, не пов'язані між собою круті сходи, заплутане розташування кімнат, які повинні були заважати ворогам орієнтуватися в замку. Японія
Гігантський відбиток. США. Цей відбиток ступні був знайдений біля Глен-Роуза у Техасі. Довжина відбитка 35,5 см, а ширина - майже 18 см. Палеонтологи кажуть що відбиток жіночий. Дослідження показало, що людина, яка залишила такий відбиток була близько трьох метрів заввишки і важила більше трьохсот кілограмів.
Йонагуні – японська «Атлантида» Підводне місто з пірамідами, що здобуло славу найтаємничішого місця на території Японії, виявили у 1986 році під час занурення дайверів біля берегів однойменного острова в Японському архіпелазі. За оцінками фахівців вік монумента Йонагуні становить близько 10 тисяч років, тобто, зведений він був у той час коли люди, згідно з історією, ще не мали необхідних знань та засобів для будівництва об'єктів такого рівня складності.
Іван Франко (27 серпня 1856 - 28 травня 1916) - видатний український письменник, поет, драматург, перекладач, громадський діяч, критик, фольклорист, журналіст, науковець, етнограф та політичний діяч. Він був активним учасником українського національного руху та боротьби за соціальну та національну свободу. Франко написав багато праць з різних галузей, таких як поезія, проза, драматургія, переклад, літературна критика, етнографія та інше. Він визнаний одним з найбільших класиків української літератури. До найвідоміших творів Франка належать поеми "Захар Беркут", "Мойсей", "Камінний хрест", романи "Лісова пісня", "Соборності", "Перехресні стежки" та багато інших творів. Він також переклав багато класичних творів з різних мов на українську, таких як твори Гомера, Шекспіра, Гете та інших.
Китайці знайшли дракона, що впав на землю. Влітку 1934 року в Китаї біля міста Їнкоу був знайдений дракон, який звалився на землю. Він був настільки ослаблений, що не міг розплющити очі. Його хвіст був зігнутий, а шкіра почала зсихатися. Щоб хоч якось полегшити його страждання, місцеві жителі змочували тіло дракона водою. А через кілька днів він зник так само раптово, як і з'явився. Але, не минуло й місяця як селяни відчули сморідний запах. Раптом вони виявили в хащах напіврозкладені останки змієподібного. Фотографію дивовижної знахідки було опубліковано в місцевій газеті.
Бронежилет винайшла жінка хімік – Стефані Кволек.
Твердження, що миші люблять сир, дуже перебільшено популярною культурою, адже в ході еволюції вони не харчувалися нічим схожим .
Якщо дати миші вибір, вона віддасть перевагу не сиру, а чому-небудь солодкому або, наприклад, зерну.
(з мережі)
Коментарі
Голубка
11.05.23, 10:53
анонім
21.05.23, 11:39
"Бронежилет винайшла жінка хімік – Стефані Кволек."
Хоча ще середньовікові лицарі носили лати.
А вершники Чигізхана носили жилет із задублених шкур.
Може просто запантентувала?
Madam Fox
31.05.23, 12:02
Бес Понятия
41.05.23, 12:39
Андрій Макаревич колись зняв фільм про Йонагуні. Вони з групою дайверів там занурювались. Дуже цікаво, рекомендую.
Голубка
51.05.23, 15:55Відповідь на 2 від анонім
Хто зна, невідомо
Голубка
61.05.23, 15:55Відповідь на 3 від Madam Fox
Дякую
Голубка
71.05.23, 15:55Відповідь на 4 від Бес Понятия
Треба подивитися, дякую
Гість: _Сонечко_
81.05.23, 17:31
Хіба Лісову пісню написала не Леся Українка???
Гість: _Сонечко_
91.05.23, 17:35
Камінний хрест написав Василь Стефаник.
Голубка
101.05.23, 18:02Відповідь на 8 від Гість: _Сонечко_
То роман