Це цікаво
7 цікавих фактів про крокодилів
Крокодили є одними з небагатьох свідків епохи динозаврів, що вижили, і існують вже понад 250 мільйонів років. Незважаючи на такий поважний вік, почуваються вони чудово і готові здивувати вас безліччю цікавих фактів.
1. Крокодили ростуть все своє життя
Тривалість життя крокодилів сягає 80–100 років, і протягом цього терміну вони продовжують зростати. Це відбувається завдяки хрящовим ділянкам, що постійно збільшуються, в кістках.
2. Крокодили плавають у морях та океанах
Основним середовищем проживання крокодилів є прісноводні водойми. Але є види (гострий крокодил, гребнистий крокодил, крокодиловий кайман), які цілком терпимо ставляться до солоної води. Морські крокодили використовують океанічні течії для подорожі на далекі відстані.
3. Крокодили ковтають каміння
У шлунку крокодилів при розтині зазвичай знаходять кілька каменів. Тварини ковтають їх, щоб краще перетиралися шматки їжі, що проковтнули, адже жувати крокодили не вміють.
4. Крокодили не плачуть
Один із найпоширеніших міфів про крокодилів, що з'явився ще в давнину, говорить, що крокодили плачуть, поїдаючи своїх жертв. Насправді, це лише частково відповідає істині. Так, щось схоже на сльози у крокодилів дійсно спостерігається, але ці виділення пояснюються необхідністю виведення солей з організму, для чого використовуються спеціальні залози, розташовані біля самих очей.
5. Вистрибують із води і бігають галопом, немов коні
Рідною стихією для крокодилів вважається вода. Там вони досить спритно та швидко плавають, а за потреби можуть навіть вистрибувати з води на висоту до 2 метрів. На суші вони переважно відпочивають і виглядають дуже незграбно. Однак у разі небезпеки крокодил здатний досить швидко бігати по твердій поверхні, причому навіть галопом, на кшталт скакового коня.
6. З крокодилами можна потоваришувати
Приручити цього хижака, зрозуміло, неможливо. Але налагодити більш-менш стерпні стосунки цілком реально. Наприклад, в африканському селі Сабу держави Буркіна Фасо крокодили з прилеглого озера вважаються священними тваринами, тому вже багато поколінь мешканці годують їх досхочу та оберігають від мисливців. Ситі та задоволені мешканці озера поступово стали настільки миролюбними, що дозволяють людям без побоювання погладити себе і навіть потягати за хвіст.
7. Вміють лазити по деревах
Найменше очікуєш побачити цього незграбного хижака на дереві. Проте вчені з Університету Теннессі надали докази, що деякі види крокодилів вміють підніматися на розташовані біля річок стовбури дерев. Поки що не зовсім зрозуміло, навіщо вони це роблять. Робоча версія полягає в тому, що таким чином рептилії забезпечують найкращі умови для терморегуляції.
Це цікаво
Гриб Neonothopanus gardneri – це один із 71 видів біолюмінесцентних грибів.
Біолюмінесцентні гриби ростуть у Малайзії, Індонезії, Бразилії, Японії, Мексиці та Пуерто-Ріко, і відрізняються м'яким жовто-зеленим світінням.
Вважають, що вони можуть люмінескувати в будь-який час дня і ночі, і що відбувається це завдяки побічним продуктам якихось біохімічних процесів. Однак, принаймні, для одного з грибів, що світяться, Neonothopanus gardneri, справа по-іншому – його зелене свічення, як з'ясували дослідники з Дартмутського коледжу та Університету Сан-Паулу, підпорядковується добовим, або циркадним, ритмам.
Ці неонові зелені гриби, з'являються під час сезону дощів у японських та бразильських лісах, розсіюючи спори з насінням. Світіння грибів відбувається через біолюмінесценцію, одну з дивовижних реакцій, які відбуваються в деяких рослинах і тваринах.
В 1840 знаменитий англійський ботанік Джордж Гарднер описав незвичайне видовище, яке йому довелося спостерігати в Бразилії: група хлопчиків гралася згрибом, що світився, який виявився люмінесцентним грибом.
Діти називали його «квіткою кокосу» і показали Гарднеру місце, де ріс гриб – на опалому листі біля карликової пальми.
Гарднер відіслав незвичайний гриб до Англії, де той отримав опис та назву Agaricus gardneri. З того часу аж до 2009 року подібні гриби вченим більше не зустрічалися.
Нині дослідникам із Державного університету Сан-Франциско (США) вдалося зібрати нові екземпляри загубленого вигляду та рекласифікувати його. Гриб отримав назву Neonothopanus gardneri.
ФРАНЦУЗЬКІ КОРОЛІ НАЩАДКИ УКРАЇНКИ.
Припускається, що 5 вересня 1075 р. померла королева Франції Анна Ярославна - руська княжна з династії Рюриковичів, молодша дочка Великого князя київського Ярослава Мудрого та його другої дружини Інгігерди, дочки шведського короля Олафа Шетконунга; прабабця майже 30 французьких королів
До Франції Анна Ярославна привезла Євангеліє - унікальну пам’ятку доби Руси-України з бібліотеки Ярослава Мудрого. Цю книгу чекала надзвичайна доля. Анна коронувалась на престол Франції у соборі Реймса.
Саме на Реймському Євангеліє давали присягу всі наступні королі Франції, навіть не підозрюючи про його київське походження.
Гід в минуле.
У 1913 РОЦІ В США ВВЕЛИ ВІДПРАВКУ ПОСИЛОК ПОШТОЮ.
Доставка коштувала 15 центів, дешевше білета на поїзд, тому батьки тут же ж почали відправляти дітей їхнім бабусям та дідусям поштою. У 1920 році відправку дітей заборонили.
Гід в минуле.
Океанські глибини сповнені різноманітних звуків, причому найгучнішою істотою підводного світу є крихітна креветка.
Коментарі
GalinaKiev
116.10.23, 11:37
bagheera
216.10.23, 12:54
вот это вообще не поняла: "розсіюючи підлогу палаючими суперечками." как там в оригинале хоть было?
и, да, отправка детей почтой - это прикольно. какие находчивые родители.
norma3
316.10.23, 12:56
Гість: Inna_19
416.10.23, 13:46
Голубка
516.10.23, 14:54Відповідь на 1 від GalinaKiev
Голубка
616.10.23, 15:08Відповідь на 2 від bagheera
Там, де взяла саме так і написано. Думаю гугл так їм переклав. Скоріше за все мало бути ( розсіюючи спори з насінням)bagheera
716.10.23, 16:10Відповідь на 6 від Голубка
ой, я гугл переводчик не воспринимаю совершенно. ученикам говорю, что он только для обезьян ))). кстати, сейчас есть переводчик с искусственным интеллектом, но там всё равно редактировать надо.
Голубка
816.10.23, 20:42Відповідь на 7 від bagheera
Зрозуміла
анонім
917.10.23, 05:09Відповідь на 8 від Голубка
Веселі картинки...
Я користуюсь https://www.deepl.com/translator.
Кислица
1017.10.23, 22:09