Ця бактерія перетворює токсичний метал на золото...
- 23.03.23, 17:45
- ЖИТТЯ ТРИВАЄ
Можливо, їй не місце в казці, як гуска, що знесла золоті яйця, але існує бактерія, яка може поглинати сполуки, багаті токсичними металами, і витягувати з них золото, виробляючи крихітні золоті самородки.
Бактерія, про яку йде мова, називається Cupriavidus metallidurans і живе в грунті, багатому токсичними елементами. Як повідомлялося в Metallomics у 2018 році, міжнародна група дослідників розробила молекулярні процеси, які дозволяють це біологічне родовище золота.
Все це пов’язано з тим, як він має справу з міддю та золотом у ґрунті. Як мідь, так і золото токсичні у великих кількостях, але бактерії еволюціонували так, що їм для виживання потрібна мідь.
Ґрунт, у якому живе C. metallidurans, багатий токсичними важкими металами, які бактерія перетворює у форму, з якою легше боротися. Якщо міститься занадто багато міді, бактерія може активувати спеціальний фермент під назвою CupA, який може викачати весь надлишок міді та зберегти бактерію здоровою.
Вчені оживили *вірус зомбі* , який провів у вічній мерзлоті 48500 років....
«Окрім токсичних важких металів, умови життя в цих ґрунтах непогані», — сказав у заяві старший автор, професор Дітріх Х. Ніс, мікробіолог з Університету Мартіна Лютера Галле- Віттенберг.
«Водню достатньо, щоб зберегти енергію, і майже немає конкуренції. Якщо організм хоче вижити тут, він повинен знайти спосіб захистити себе від цих токсичних речовин», — пояснив професор Ніс.
Однак, коли є золото, відбувається щось дивне. Сполуки міді-золота надзвичайно токсичні, тому бактерії необхідно захистити себе. Для цього CupA стає неактивним, а інший фермент, CopA, стає активним. Це перетворює сполуки міді та золота у форми, які важко поглинати.
“Це гарантує, що менше сполук міді та золота потрапляє всередину клітини”, – додав Ніс. «Бактерія отруюється менше, і фермент, який викачує мідь, може безперешкодно утилізувати надлишок міді. Ще один наслідок: сполуки золота, які важко поглинати, перетворюються у зовнішній частині клітини на нешкідливі самородки золота розміром кілька нанометрів.”
Коментарі
Гість: _Сонечко_
123.03.23, 18:33
не зовсім зрозуміло про що стаття... якось так написано..
викликає подив - " Сполуки міді-золота надзвичайно токсичні".... а як же прикраси, які ми носимо? вони теж токсичні?
"Класичне розуміння терміну «важкі метали» сьогодні включає хром, кобальт, нікель, мідь, цинк, миш'як, селен, срібло, кадмій, стибій, ртуть, талій і свинець, окремі сполуки яких можуть бути досить токсичними."
як бути з цим?
щось у статті не так
Голубка
223.03.23, 19:40Відповідь на 1 від Гість: _Сонечко_
Мене зацікавило те, що існує бактерія, яка може поглинати сполуки, багаті токсичними металами, і витягувати з них золото...
Всі метали токусичні у великій кількості, у прикрасах їх дуже мало,я так зрозуміла.
Колись читала, що весь час ночити золото, срібло та інші прикраси з металів не можна.
День поносив - знімай, нехай організм відпочиває без впливу металів та каміння...
Гість: _Сонечко_
323.03.23, 20:38Відповідь на 2 від Голубка
дякую. не знала цього (про постійне носіння прикрас)
сережки я майже ніколи не знімаю.....
а інші прикраси одягаю дуже рідко. чомусь вони стали мені заважати....
хоча дуже подобаються прикраси з натуральних каменів.
є така наука (яку деякі вважають псевдонаукою) - літотерапія. Вона вивчає вплив на організм людини різноманітних кристалів...
та й просто цікаво почитати, не тільки милуватися виробами мистецтва з каменів... А носити їх й справді не можна постійно...
Це довго переповідати.
Ще раз дякую за інформацію.
Голубка
423.03.23, 20:56Відповідь на 3 від Гість: _Сонечко_
Так, я читала про це, навіть пробувала носити турмалін
Правда надовго мене не вистачило....
Гість: _Сонечко_
523.03.23, 22:38Відповідь на 4 від Голубка
турмалін? чому саме він?
якщо ви народилися під знаком риби... це не ваш камінь.
Mykolaj_58
624.03.23, 08:03
в обране ! (на вся випадок...)
nebosklon
724.03.23, 08:53
Гість: Rosemary
824.03.23, 13:36Відповідь на 2 від Голубка
Я нашу срібний цепок і хрестик. Іноді і справді хочеться його зняти, іноді забуваю його надіти після ванни.... Мабуть не просто так...Треба зробити для хрестика гарний жгутик
Гість: Rosemary
924.03.23, 13:39
Люди як мавпочки... Почули золото і вже очі горять. То я образно про людей.
А судячі з поведінки бактерії мідь корисніша для неї.
Не все то золото що блищить.
В мене є золотий жгутик, подарували на весілля. За все життя надігла разів п'ять. лежить завжди у скарбнички невикористанний. Не для мене все це ...
Гість: Rosemary
1024.03.23, 13:40Відповідь на 1 від Гість: _Сонечко_
Таке ж саме враження від статті було і у мене про токсичність