Чому у людей із темною шкірою світлі долоні ....
- 16.02.23, 15:21
- ЖИТТЯ ТРИВАЄ
Якщо вірити антропологічним даним, людство було поділено на негроїдів і європеоїдів занадто давно. З того часу минуло не менше ста тисяч років. Щодо монголоїдної раси, то вона з’явилася приблизно сорок п’ять-шістдесят тисяч років тому.
У всіх людей, які належать до негроїдної раси, шкіра має темний колір. Але незважаючи на це, вони мають одну спільну рису з представниками європеоїдної раси – шкірні покриви на ступнях і долонях світлі. Чому на цих ділянках за весь час еволюції шкіра так і не потемніла? Питання досить цікаве і потребує звернення до історії.
Еволюція рас відбувалася незалежно одна від одної, якщо вірити теорії поліцентризму. Тобто представники європеоїдної гілки перебували в Європі, негроїди перебували на африканських землях, а монголоїди заселили Азію. Якщо розглядати теорію моноцентризму, то процес еволюціонування протікав одночасно, раси ж сформувалися приблизно в проміжку від двадцяти п’яти до тридцяти тисяч років тому.
Темний колір шкіри – захисний бар’єр від сонячного випромінювання.
Для організму вироблення пігменту – процес не тільки трудомісткий, а й досить дорогий. У процесі синтезу тирозин стає діоксифенілаланіном, а потім діоксифенілаланін-хромом, який у процесі полімеризації і переходить у стан меланіну. Він зв’язується з білком і відкладається у гранульованому вигляді.
Весь механізм описаний з метою показати, скільки важливих, значних ресурсів і речовин наш організм витрачає створення меланіну. Ну а оскільки ступні та долоні найменше страждають від впливу сонця, розумний організм заощаджує сили і не витрачає на ці ділянки дорогоцінні ресурси.
І тут постає питання, чому це не стосується області пахв? Адже промені сонця добираються до цієї частини тіла теж не так часто. Є вчені, які вважають, що пігмент відсутній у долонях та ступнях не лише внаслідок економії ресурсів, а й через те, що шкіра тут набагато грубша, ніж в інших місцях. За рахунок цього вже забезпечується непоганий захист від згубного впливу ультрафіолету.
Що стосується пахв, то шкірні покриви на даній ділянці тіла дуже ніжні, але це не все. У цій галузі знаходяться лімфатичні вузли, що робить шкіру вразливою, а отже, потребує додаткового захисту.
Є ще один цікавий факт. При народженні у всіх людей планети шкіра світла. Немовлята від батьків із темною шкірою набувають цього відтінку в перші кілька годин після народження. Остаточний колір проявляється лише через кілька днів їхнього життя.
Але є й альбіноси, яким набагато складніше, ніж решті людей. Внаслідок того, що ген тирозинази у них мутований, в організмі меланін не виробляється. При цьому відсутній він не тільки в шкірних покривах, а й у волоссі, очах – скрізь. Альбіноси дуже вразливі до сонячних променів, але це ще не все. Дуже часто у них виникають проблеми з кістковою системою, зором та, природно, шкірою. Такі люди в середньому живуть менше, ніж звичайні. Якщо ж дитина народжується в африканській сім’ї, десь у забутому селі, то вона часто зазнає цькування через забобони.
Коментарі
evgeniy_v
116.02.23, 17:02
а ви знаєте чому в негроїдної раси широкі носи?
анонім
216.02.23, 17:34
Було цікаво, дякую
Голубка
316.02.23, 19:04Відповідь на 1 від evgeniy_v
Ні, а ви?
Голубка
416.02.23, 19:04Відповідь на 2 від анонім
evgeniy_v
516.02.23, 19:08Відповідь на 3 від Голубка
бо в них товсті пальці
Голубка
616.02.23, 20:06Відповідь на 5 від evgeniy_v
ясно
Ivan_Tom
718.02.23, 00:32
Дуже цікаво!
Дякую!
Ivan_Tom
818.02.23, 00:33Відповідь на 1 від evgeniy_v
Не у всіх.
У деяких кацапів теж.
І в українців
Гість: _Сонечко_
918.02.23, 08:55Відповідь на 5 від evgeniy_v
Гість: Rosemary
1022.02.23, 13:03
Цікаво