...Залізні леді України...

  • 09.06.17, 11:42

СВОЄЮ БАГАТОГРАННОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ЦІ ВИДАТНІ УКРАЇНСЬКІ ЖІНКИ ВПЛИНУЛИ НА РОЗВИТОК І СТАНОВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ. ВОНИ ВНЕСЛИ ВАГОМИЙ ВКЛАД В КУЛЬТУРУ, МИСТЕЦТВО, ОСВІТУ, НАУКУ, ЛІТЕРАТУРУ І БАГАТО ІНШИХ СФЕР ЖИТТЯ УКРАЇНИ.

А також протягом усієї багатовікової історії щиро вболівали за свою країну та її соціально-економічний розвиток. Українська жінка – особливий феномен, що не має аналогів у світі!

КНЯГИНЯ ОЛЬГА

Видатна історична постать, одна із золотих сторінок нашої багатовікової історії. Вона була дружиною князя Ігоря І і матір’ю Святослава І Хороброго. Ця мудра, сильна, харизматична жінка на цілих 17 років стала правителем Київської Русі — однієї з наймогутніших держав того часу.

АННА ЯРОСЛАВНА АБО АННА КИЇВСЬКА

Донька Великого князя Київського Ярослава I Мудрого та його другої дружини — дочки короля Шотландії і Швеції Інгігерди, яка стала королевою Франції. Вона була другою дружиною французького короля Генріха I Капета, матір’ю майбутнього короля Філіпа І та прабабцею майже 30 французьких королів!

РОКСОЛАНА АБО ХЮРРЕМ СУЛТАН

Видатна постать історичної доби ХІV століття. Ця легендарна жінка стала великою Роксоланою, що в перекладі з турецької означає «жінка з Русі» і запам’яталась в історії як найяскравіша правителька Османської імперії, яка змогла повернути хід історії так, як потрібно було їй.

Анастасія Лісовська, Рушен, Роксоляна або Роксолана, Хасекі, Хуррем Султан – ось той перелік імен, якими називали українку під час її нелегкого життя. У Туреччині вона знана як Хюррем Султан, що означає Радісна султанша. В Україні вона відома під ім’ям Роксолани, що вказувало на етнічну приналежність, це наймення європейські посли в Туреччині вживали у своїх доповідях та мемуарах.

ЛЕСЯ УКРАЇНКА

Видатна українська письменниця, поетеса, перекладач і культурна діячка. Багато її творів визнані шедеврами світової літератури. Перший свій вірш вона написала у дев’ять років, останній – у 40 років. Всього Леся Українка написала біля 270 віршів, а ще поеми і віршовані драматичні твори.

СОЛОМІЯ КРУШЕЛЬНИЦЬКА

Легенда оперної сцени, Вагнерівська примадонна XX століття. Вона з тріумфом виступала на сценах багатьох оперних театрів світу, зокрема Кремони, Трієста, Одеси, Львова, Буенос-Айреса, Варшави, Петербурга, Парижа, Неаполя, Риму, Генуї, Мілану та інших. У 1904 на запрошення Дж. Пуччіні виконала партію Батерфляй в його оновленій опері “Чіо-Чіо-сан” в театрі “Гранде” в Північній Італії. Після її блискучого виконання ця опера здобула всесвітнє визнання, а зворушений і вдячний Пуччіні надіслав Крушельницькій свій портрет із написом: “Найпрекраснішій і найчарівнішій Баттерфляй”. Співати з Соломією на одній сцені вважали за честь Енріко Карузо, Тітта Руффо, Федір Шаляпін.

НАТАЛІЯ ПОЛОНСЬКА-ВАСИЛЕНКО

Одна з провідних представниць державницької школи в українській історіографії, авторка майже 200 наукових праць у царині історії Запоріжжя та Південної України. Її археографічні студії стали одним із джерел розвитку української історичної науки. Дійсний член Наукового товариства ім. Шевченка, академік Української Вільної Академії наук та Міжнародної Академії наук у Парижі, Професор Українського вільного університету у Празі та Мюнхені.

МАРІЯ ЗАНЬКОВЕЦЬКА

Актриса і театральна діячка, провідна зірка українського театру кінця ХІХ і початку ХХ століть. Вона увійшла в історію театру як видатна українська трагедійна актриса, що в створюваних сценічних образах уособлювала символ української жінки.

ЄВГЕНІЯ МІРОШНИЧЕНКО

Відома українська оперна співачка, педагог, професор. Талановта українка з лірико-колоратурним сопрано була солісткою Київського театру опери та балету, виступала на багатьох світових сценах. Євгенія Семенівна за своє життя здобула всесвітнє визнаня і отримала багато нагород, серед яких: звання Героя України, Кавалер ордена Ярослава Мудрого, ордена «За розбудову України», ордена Слави «На вірність Вітчизні», ордена «Знак Пошани», «За досягнення в культурі», міжнародної нагороди — ордена св. Станіслава, лауреат Державної премії України імені Т. Г. Шевченка, лауреат Міжнародного конкурсу вокалістів у Тулузі, володарка Почесного титулу «Зірка українського мистецтва» та інші.

КАТЕРИНА БІЛОКУР

українська художниця, майстер народного декоративного живопису, представниця «наївного мистецтва». Талановита українка, яка дивовижною силою своєї фантазії передавала на полотні незвичайну красу, розмаїття квітів рідної землі. Якось на виставці у Парижі всесвітньо відомий митець Пабло Пікасо побачив полотна української художниці, він був вражений талантом майстрині. “Якби у Франції була така жінка, ми б змусили весь світ говорити про неї”, — захоплено сказав художник.

МАРУСЯ ЧУРАЙ

Напівлегендарна українська народна співачка та поетеса часів Хмельниччини. Їй приписують авторство низки відомих у народі пісень: «Ой не ходи, Грицю», «Котилися вози з гори», «Засвіт встали козаченьки» та багато інших українських пісень, що за кілька століть уже стали народними.

КВІТКА (КВІТОСЛАВА-ОРИСЯ) ЦІСИК

Американська співачка українського походження, популярна виконавиця рекламних джинґлів у США, оперна і блюзова співачка, виконавиця українських народних і популярних пісень. Пісня «Ти осяюєш моє життя» (англ. “You Light Up My Life”), яку вона виконала для однойменного фільму, отримала 1978 року «Оскар» і «Золотий глобус» у категорії «Найкраща пісня до фільму», а також номінувалася на нагороду «Греммі» у категорії «Пісня року».

ЛІНА КОСТЕНКО

Видатна українська письменниця, поетеса, почесний професор Києво-Могилянської академії, почесний доктор Львівського та Чернівецького університетів. Ліна Костенко є лауреатом Шевченківської премії, премії Антоновичів, премії Петрарки, Міжнародної літературно-мистецької премії ім. О.Теліги, вона нагороджена Почесною відзнакою Президента України і Орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня.

P.S. для кожного є свої взірці, моїми показниками є ці жінки, перелік не вичерпний звичайно! ЦІкаво, хто для кожного з Вас є взірцем?)

...Не продавайте батьківської хати...

  • 02.06.17, 12:46
Не продавайте батьківської хати, 
Не продавайте рідного гнізда, 
Ні в пору, коли всі уже жонаті, 
Ні в час отой, коли батьків нема. 
В дитинство знову зможеш повернутись, 
Коли прийдеш на батьківський поріг, 
До дорогого зможеш доторкнутись, 
Як від життєвих стомишся доріг. 
I знову радість, знову ти – дитина, 
I мати, й батько тут з тобою є, 
Й дорожча набагато та хатина 
Від того кошту, що купець дає. 
Продати – перевесло розірветься, 
Яке в’язало вас у дужий сніп, 
I разом вже зібратись не прийдеться 
Під дах – один із тисячі доріг. 
Очима-вікнами нехай зорить у світ 
I вас стрічає із світів далеких, 
У ній на все ви знайдете одвіт. 
Злітайтесь, як із вирію лелеки!

...Не завжди так буде...

  • 25.05.17, 12:44

В одному селищі жила бідна християнська сім’я. Батькові важко було прогодувати дружину і маленьких дітлахів, хоч він і працював, не покладаючи рук. Але всю свою печаль він поклав на Господа і вірив, що коли-небудь все зміниться на краще. Якось, щоб і себе, і сім’ю свою підбадьорити, вигравірував батько на дощечці слова: “ТАК БУДЕ НЕ ЗАВЖДИ”. І повісив напис на видному місці в будинку.

Пройшли роки бідноти і настав час достатку і свободи. Виросли діти, з’явилися онуки. Зібралися вони за багато накритим столом в батьківському домі. Помолилися, подякувавши Господу за надіслані дари.

Старший син раптом помітив стару табличку.

– Давай знімемо, – говорить батькові, – так не хочеться згадувати про ті важкі часи. Адже тепер все позаду.

– Ні, діти мої, нехай висить. Пам’ятайте, що і ТАК теж буде НЕ ЗАВЖДИ. І вчіть цього своїх дітей. Потрібно вміти за все дякувати Господу. Тяжкий час – спасибі за випробування. Легко тобі живеться – спасибі за достаток. Тільки той вміє бути вдячним, хто завжди пам’ятає про вічність.

Вишиванки об'єднують..

  • 18.05.17, 11:39
Сьогодні- всесвітній день вишиванки. Свято, яке покликане зберігати традиції носіння етнічного одягу. Вишиванка-наш генетичний код.Це так прекрасно  - відчуваєш себе частинкою Великого народу.Саме вишиванка є такий реальний унікальний символ, який об"єднує нас - дуже різних українців, за політичними, релігійними поглядами, за мовною ознакою. А українець, де б він не проживав, все одно одягає вишиванку, незважаючи ні на що. Тому люди по всьому світу долучаються.Вишиванки об"єднують, адже традиції не старіють.З Україною в серці...
P.S. А Ви вже приготували свою вишиванку для виходу? давайте ділись своїми світлинами у коментаріях))

Любят не идеальных, а тех, кто подходит ...

  • 03.05.17, 14:15
Любят не идеальных, а тех, кто подходит 
Моя подруга Рита — судмедэксперт. Ей 42. У нее длинные тонкие пальцы и второй дан по айкидо. Она курит крепкие сигареты, ругается матом и не боится смерти. У Риты есть муж на 9 лет младше. Он ведущий архитектор в одной очень солидной строительной фирме. И очень красивый. Печет самые вкусные торты, которые я ела в своей жизни. И сочиняет детские сказки для годовалых близнецов. Сам укладывает их спать, если Рита на работе. И встает к ним ночью, потому что Рита устает. 
Другая моя подруга, Оля, — психолог в МЧС. Была в Беслане. Ее первый муж, военный хирург, погиб 12 лет назад. В прошлом году она вышла замуж за оператора, который снимал репортаж об одной из спасательных операций. Сначала они просто дружили, а потом моя подруга попала в аварию, и он полгода ее выхаживал. Взял отпуск на работе, чтобы не ездить в командировки. Подрабатывал, снимая свадьбы. Подруга, несмотря на прогнозы врачей, встала на ноги. Олин сын называет его отцом. А он гордится, что мальчик поехал на олимпиаду по физике в Стокгольм. 
Маша — профессор философии. Вышла замуж за мужчину без высшего образования. Но он строит ей дом, готовит обеды, обожает детей и запрещает шуметь в доме, потому что Мария Анатольевна готовится к лекциям. Маша помешана на научной карьере и планирует на год уехать на стажировку в Китай. Муж помешан на Маше. Он не знает, кто такой Гегель и экзистенциалистов не читал. Но зато он знает, какой у Маши размер ноги, и не забывает поменять летнюю резину на зимнюю на ее машине. А еще у Машиного мужа реальный бизнес по производству деревообрабатывающих станков. Не олигарх, но миллионер. 
Когда мне начинают рассказывать, какой должна быть идеальная женщина, чтобы ее любили и звали замуж, я очень громко смеюсь. Потому что любят не идеальных, а тех, кто подходит. Со всеми своими трещинами и вмятинами. Каждая кастрюля найдет свою крышку. 
Поэтому не надо бояться жить так, как хочешь, и быть тем, кем хочешь. Это все, что я хотела сказать вам сегодня. Обнимаю. 
Елена Пастернак

До дня Чорнобильської трагедії...

  • 25.04.17, 17:08

Понад 30 років минуло від того часу, коли страшна біда прийшла в Україну, накривши чорним смертельним крилом Росію, Білорусь та інші країни. Поліське містечко Чорнобиль, якому виповнилося більше 800 років, зайняло місце у сумнозвісному списку поряд із Хіросимою та Нагасакі. Аварія, що трапилася на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, стала однією  з найбільших катастроф в історії людства. Вона вплинула на долі мільйонів людей. У багатьох регіонах України виникли нові соціально-економічні умови, що спричинили кардинальні зміни в людському житті. Україну проголошено зоною екологічного лиха. Для ліквідації наслідків аварії та створення системи надійного захисту населення від впливу Чорнобильської катастрофи залучено значні фінансові, наукові  та людські ресурси.

Невідворотність рішення про закриття Чорнобильської атомної електростанції все більше усвідомлюється як українською, так і міжнародною громадськістю; разом із цим зростає усвідомлення глобальності чорнобильської катастрофи та необхідності об'єднаних зусиль для її вирішення.

Чорнобиль не є ядерною пустелею, проте це питання,як купа інших життєвоважливих ігнорується просто-напросто, і сказати, що шокода, це нічого не сказати.

Тому, давайде зробимо мінімальне, і хоча б на духовному рівні,як вже це стало прийнято, запалимо свічки...

...Моїй дорогій донечці...

  • 05.04.17, 10:42
Дорога моя донечко!
Настане день, коли я зістраріюсь - і тоді прояви терпіння і намагайся мене зрозуміти.
Якщо, розмовляючи з тобою, я буду повторяти одне і те ж,то будь ласка, не сердись.Коли ти була зовсім маленькою, я багато раз читала тобі однц й ту ж саму казочку, щоб ти заснула.
Якщо ти побачиш, що я не розумію в технологіях - дай мені час, щоб освоїть і не дивись на мене з насмішкою.
Адже, коли ти була маленька, я навчала тебе всьому: як правильно їсти,як красиво одягатись, як подолати життєві труднощі.
Якщо в якись момент втрачу суть нашої розмови - дай мені час, щоб пригадати. Оскільки найголовніше не те, що я говорю, а те, що я можу бути з тобою, що ти чуєш мене...
Якщо мені буде тяжко ходити - дай мені руку, як і я давала тобі свою, коли ти робила перші кроки.
Дивлячисть на мою старість, не засмучуйся, не злись, не відчувай себе безсилою.Допоможи мені йти далі, допоможи мені закінчить свою дорогу з любов"ю та терпінням.
Так, як я завжди допомагала тобі у всьому, збадьорювала тебе, страждаючи заради тебе і живучи заради тебе.
Я люблю тебе, моя дорога донечка!!!!

Кияни вимагають забрати Лавру у Московського патріархату

  • 23.03.17, 11:23
Кияни ініціювали збір підписів за передачу Києво-Печерської лаври у відання Київського патріархату. Відповідна петиція розміщена на сайті Київради.
«З огляду на антиукраїнську, цинічну, часто ворожу Україні позицію більшості священиків УПЦ Московського патріархату і особисто предстоятеля УПЦ Московського патріархату Онуфрія, скарбника Києво-Печерської лаври єпископа Варсонофія, прохання розглянути можливість проведення збору підписів громади міста з метою переведення Успенської Києво-Печерської лаври з Московського в Київський патріархат », – йдеться в тексті петиції, повідомляє ipress.ua. 
За два дні зібрано понад 70 відсотків від необхідної кількості підписів, а до кінця збору залишається ще вісімдесят сім днів.
Києво-Печерська лавра була заснована в 1051 році при Ярославі Мудрому і є однією з найбільших православних святинь України. Разом з Софійським собором внесена до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
На території Верхньої лаври діє Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, якому було присвоєно статус національного в 1996 р В даний час пам’ятник знаходиться під юрисдикцією національного заповідника, державних музеїв і Української православної церкви Московського патріархату.
Нагадаємо, що Українська Православна Церква Московського патріархату вже не вперше стає об’єктом скандалу. Під час Революції Переваги УПЦ МП підтримувала режим януковича і, за деякими даними, ховала в Лаврі тітушок. Нещодавно стало відомо, що при її підтримці на окупованих бойовиками територіях Донбасу дітям видавали в школах російські підручники. Голова церкви Владика Павло у вересні порушив правила дорожнього руху, проте відмовився визнавати провину і назвав журналістів, які висвітлювали інцидент, «одержимими».

Україна. Повернення своєї історії...

  • 21.03.17, 13:11
Ми не є якоюсь штучною нацією. Ми не є якоюсь країною, яка виникла завдяки там Леніну. Ми все таки дуже класна нація з великою і потужною історією.Наша історія потребує очищення від міфів, переосмислення .У суспільстві дійсно є запит на ті факти із нашої історії, які раніше були відомі тільки вузькому експертному колу.Наша історія - з половини лише набір вигаданих фактів та чужих героїв, а наші герої якими ми пишаємось і які представлять Украхну, насамперед,як державу на політичній арені присвоює собі "старший брат". ПРотягом століть  існували таємні групи  людей,які створювали для українців паралельну реальність. Архів репресивних органів ЦК Компартії України розсекретили всього торік.За справою одного етнографа, якого розстріляли і обвинили "ворогом народу", за те, що він на Івано-Франківщині піднімав освідченість населення, відкрив школу, яка на той той час була в складі Австо-Угорщини, почали відкриватися й інші мастабні фальсифікації історії. За, нас писали нашу історію сусіди. Росіяни впевнені, що дружина Ярослава Мудрого їхня свята і похована в них, але всі наукові  та археологічні дослідження говорять протилежне!На сьогоднішній день ми можемо просто загуглить і побачимо,як насправді виглядав красень Мезепа,на якому на пізніших портретах домалювали щоки та підборіддя оскільки за наказом Петра І було знищено всі його портрети, а Росія й досі ще не перехворіла Мазепою.400 років нашу історію намагались переписати, це, по-суті, питання "русского мира", таємні комісії встромили свої щупальці вскрізь :підручники, музеї, дитячі казки.Король Данило Галицький - єдиний з усіх руських правителів, хто не скорився татаро-монголам, і саме за це отримав від Папи Римського корону.Але куди ж поділась корона? Знову без втручання "старшого брата" не обійшлось! Це лише капля в морі, цих фактів сила силенна.Тож, вивчаймо своє...






Де зникає українська мова, там згодом зникає і Україна..((

  • 13.03.17, 11:27
Колись україська мова лунала на Кубані. Зараз там не чути української мови, немає там України. Українською розмовляли в Курській, Воронезькій та Бєлгородській областях. Немає більше там української, як немає й України. Українською розмовляли й на Донбасі, а коли вона там зникла, Донбас захотів відколотись від України. На навчили українській мові і Крим і він став першою мішенню російської агресії.Загалом правило одне і дуже просте : Де зникає українська мова, там згодом зникає і Україна