хочу сюди!
 

Людмила

53 роки, овен, познайомиться з хлопцем у віці 50-60 років

2024 в картинках

2024 рік підходить до свого завершення. А це значить — пора підсумовувати цей відтинок часу. Бо є що показати і розказати, адже рік, що минає, був насичений різноманітними подіями. Тому коротко його  можна охарактеризувати термінами "насичений", "нервовий", "ініціативний", "зуборемонтний" і проблемний для блогу. Хоч, попри це, зумів "настрочити" аж 29 фотозвітів.

За кількістю подій і активністю цей рік може позмагатись з 2020-м. Як мінімум, через численні поїздки у Київ, прогулянки, госпіталізацію в лікарні, ремонтування зубів, відвідування місцевої поліклініки, оновлення військово-облікових даних в ЦНАПі. Нервовим цей рік називаю внаслідок болісного і невизначеного результату лікування зубів (на щастя, все обійшлось), необхідності зщаміни банківської картки, збільшення частоти повітряних тривог, переживань з приводу можливої мобілізації, захворювання на ковідло з втратою нюху, частих проблем з фотохостингом. Ініціативність полягає в тому, що самостійно замовив банківську картку, вирішив продіагностуватись у лікарів, вперше у житті взяв участь у розіграші за донат (і виграв!). Крім того, майже чотири місяці займався ремонтом зубів — полагодили 7, якщо не більше, зубів. Ну а проблемність для блогу визначив фотохостинг imgBB, який мало того, що часто глючив, так ще й з листопада почав видаляти фотки. Тому картинки для цього фотозвіту на Дрімі розміщаю на іншому ресурсі.

1. Основні події 2024 року ледве вмістились на заголовному фото. З того, що влізло — ремонт зубів, замовлення банківської картки, перша дегустація закордонного сухпаю, новий смартфон в родині, спостереження за "Євробаченням-2024", робота за ноутбуком, проблеми з фотохостингом imgBB, госпіталізація в київській лікарні.

Щодо новорічного настрою, то його немає. Зараз, мабуть, настав той час, коли я став розуміти людей, які не святкують Новий рік. Тож вдома навіть ялинку не ставили.

2. Рік розпочався з необхідності заміни банківської картки. Через це добряче понервував.


3. Не дочекавшись дієвих порад, сам знайшов, як замовити. Причому нову картку доставили швидко і навіть не потрібно було йти у відділення банку.


4. В січні-лютому продовжив лікування зубів. Нарешті в приватній клініці доробили канали одного зуба. Причому 2 зуби, щодо яких були сумніви, таки врятували.


5. В процесі зубного ремонту виявилось, що лікування потребували не 2, а аж 6 7 зубів (додалися 2 задавнені хворі + 2 нововиявлені + 1 нововиявлений). Враховуючи воєнний час, вирішив не відкладати. На щастя, впорались відносно швидко. Хоча довелось видалити нерви з 4-х зубів. Зубний ремонт обійшовся в 26 тисяч грн.


6. І як же без комп'ютерних проблем?! На початку лютого відбувся незрозумілий збій інтернету, який пройшов сам по собі.


7. Продегустував нові вермішелі швидкого приготування, хоча вважав, що все вже перепробував. Причому купив аж дві новинки!


8. Виграв датський сухпай. 


9. Оновився аудіоплеєр на смартфоні.


10. На 41-й День народження купив собі торт, оскільки батьки особливо не організовували святкування.


11. Наскільки міг, відкладав дегустацію датського сухпаю. Недарма, бо він виявився величезним, а зйомки були виснажливі.


12. Вперше після 20 років пожував жувальну гумку.


13. Сусіди засрали вікно монтажною піною. Добре, що відмили.


14. В родині з'явився новий смартфон — Realme C67.


15. За характеристиками він майже відповідає моєму Realme 6. Чесно, купив би й собі, якби він мав кращі камери і повноцінний, а не урізаний Android.


16. На додачу купив чохол. А виявилось, що він вже був у комплекті. Повівся на маркетинг (знижку).


17. Нарешті продегустував ерзац-продукти.


18. Спробував кумкват. Його я пробував давно. Але то ді він був сушений.


19. Цікавий фрукт, чи ягода. Зверху солоденька шкірка, як у апельсина, а всередині кислющі дольки. Ще й з великою кількістю кісточок. Тому шкірка на смак, як апельсинова шкірка, а середина, як лимон.


20. В травні, на Пасху пофарбували яйця в різні кольори.


21. Мама випікла смачні паски.


22. Зі складнощами затарився продуктами для дегустації. Новинок вистачає, але не все можна купити в роздріб і у повному асортименті.


23. Також у травні відбулось "Євробачення-2024". Перший півфінал, в якому виступали наші учасники, дивився оригінальним способом: на одному пристрої вмикав пряму трансляцію конкурсу, на другому — коментаторську студію.


24. Від України виступали Alyona Alyona і Jerry Heil. Виступ і пісня шикарні! Розчулила сценічна постановка з натяком на війну в країні. В результаті, як і прогнозував, зайняли 3 місце (що дуже добре).


25. В минулому році Youtube боровся з блокуванням реклами. Однак деякі плагіни його обходили, шляхом додавання Гугл-сервісів до виключень. Але в травні 2024-го така схема дала збій. Виявилось, що блокувальник все ж фільтрував рекламу. Тож довелось просто вимкнути для Ютубу та Гугла. Розбиратись, що і як, не було ні часу, ні настрою.


26. Не дивно, що при такому розкладі потягнувся до алкоголю. Він заспокоює, підіймає настрій, має снодійну властивість. А якщо це коктейль з екзотичним ароматом (текіли), то ще й цікаво!


27. Поміж тим, якось знайшов час на ще один випуск самвидаву, серію якого розпочав минулого року.


28. Оскільки повернулись хаотичні блекаути, був змушений пересісти за ноут. Щоб було зручніше користуватись, взяв мишку з компа.


29. В процесі активного користування ноутбуком навіть знайшов вбудований безкоштовний відеоредактор, який конвертує відео в MP4!


30. У червні зіштовхнувся з проблемами фотохостингу. Раніше картинки повільно підвантажувались, а потім взагалі перестали відображатись. Вичитав, що це через перенесення фоток на "холодні сервери", які підключаються повільно, або за потреби.


31. Пробував різні налаштування браузера, блокувальників реклами, відкривати в різних браузерах — без толку. Допомагає лише відкриття в новій вкладці. Й то, не завжди.


32. Однак продовжив публікації фотозвітів. І таки зробив огляд вегетаріанських продуктів, який відкладав декілька років.


33. Хумус і фалафель спробував вперше.


34. Нажаль, не обійшлося й без інших засмучень. Наприклад, злетіла прошивка в старій мобілці, на якій зберігав важливу інформацію, яка частково втрачена (не кажучи про ностальгічні нотки).


35. Кицьці Алісі цьогоріч виповнилось 9 років.


36. В липні їздив у Київ в поліклініки. На електричці (після багаторічноїх переви).


37. Прогулявся до ставків в старій частині міста, яку не відвідував 2,5 роки.


38. Почали літати вертольоти. А одного разу навіть пролітав літак!


39. Ледве сходив до ставків біля витоків Притварки. Ноги "гуділи" ще довго.


40. Липень і серпень запам'ятались походами до поліклінік і чергами. Зокрема, це черга до реєстратури, викликана повітряною тривогою.


41. Дорога до місцевої поліклініки вже набридла.


42. Крім місцевої поліклініки, влітку і восени їздив у київську обласну лікарню. Під час однієї з поїздок довго шукав необхідний корпус. Бо схема є, але вона не відповідає дійсності.


43. Здав аналіз крові у приватній клініці. Здивувався, що місце уколу заклеїли пластирем.


44. Полежав у обласній лікарні. І навіть написав про це звіт.


45. Під час госпіталізації, нажаль, обламався зуб.


46. Купив комп'ютерну мишу для ноутбука, щоб не вимикати з компа. Так що тепер у мене дві робочі миші.


47. Повітряні тривоги через нальоти беспілотників тривали понад 14 годин!


48. Купив зовнішній вінчестер на 2ГБ для зберігання відео.


49. У жовтні-листопаді обходив лікарів для подання на інвалідність. Правда, до кінця не завершив, бо це марна затія.


50. Сходив декілька разів до лісу. Чи не вперше від початку повномасштабного вторгнення. Виявляється, біля входу в ліс облаштували невеличку відпочинкову зону. Але детально я її покажу в наступному році.


51. В центрі таки добудували ще один таунхаус, будівництво якого тривало декілька років.


52. Рубрика "міські приколи": кози. Мабуть тому і кажуть, що Боярка — це величезне село:)


53. За поганої погоди у грудні ледве здійснив зйомки дегустації цікавого набору готових страв.


54. З листопада фотохостинг imgBB почав видаляти фотографії:( Вперше за 3,5 роки користування фотохостингом.


55. Ялинку не ставили. Обмежились такою штучною гілочкою. А мама купила декілька прикрас. Знаєте, якось не до свят. І святкового настрою нема.

Що ще можна написати..? Наприклад, рік не слухав радіо. І, знаєте, почуваю себе краще, ніж коли слухав "Єдиний зелемарафон".

Давайте, розповім про погоду в 2024 році. Січень порадував справжньою зимовою погодою зі снігом і прохолодою, а лютий був теплим (за виключенням декількох днів) і майже безсніжним. Березень видався теплим, до +10°C, тоді як в останніх числах потеплішало до +20°C, що не завадило випасти снігу, здається, 18 березня. А з перших днів квітня було аж до +24 - +26°C. Однак в середині місяця задощило і похолодало до +7°C (хоча за відчуттями все одно було тепліше). Травень був теплішим. А з червня зашпарило до +28°C (за винятком дощових похмурих днів). Липень же взагалі видався рекордно спекотним — температура сягала до +37°C. Серпень теж видався спекотним, з температурою за +30°C. При цьому вересень відзначився літньою температурою  +26°C - +29°C. Наприкінці липня похолодало. В сонячні дні до +27°C. В похмурі і/або дощові — до 24°C. Але з серпня знову стало спекотно до +30-32°C. Вересень був теплим +24°C-+27°C. А з жовтня похолодало до +10°C. Перший сніг випав 21 листопада.

Про роботу. Зарплати в 2024 році виявились меншими, ніж в 2023-му. Навіть попри те, що підвищили оплату.

Про війну. В березні-квітні збільшилась кількість повітряних тривог. І це при тому, що щоночі були нальоти беспілотників. Причому за один наліт випускали по 70-100 шахедів. Кількість ракет під час атаки також була рекордною — 129 ракет за одну атаку. Також, за традицією, в ніч після "Євробачення" русня влаштовувала ракетно-дронові атаки. В жовтні атаки шахедів стали ще масовішими — однієї ночі запустили аж 136 безпілотників, а наприкінці листопада аж 188 штук.

Фотохостинг imgBB засмучує, оскільки почали зникати фотки, а деякі знімки були "битими" (тобто, був файл, але без зображення). Зникло аж 11 фото і ще 4 були "битими".

А тішить мене лише те, що поки ще не мобілізували. Більше того — по двом діагнозам не підходжу до стройової служби. Але ж тилові посади вже зайняті, а довбограїв у армії вистачає. Однак наступного року треба буде щось робити з продовженням оновлення даних у військовому реєстрі.

Якихось позитивних очікувань від 2025 року у мене немає, оскільки діє принцип "чим далі — тим гірше". Ціни на комунальні послуги та товари зростають. Кінець війни не видно. Все тлін. Ютубчик без реклами тепер не подивишся. Вести блог стало ще складніше, бо новий хостинг без "танцю з бубнами" не дозволяє ділитись фотографіями. Та й місце там обмежене. Тож, очевидно, що фотозвіти буду публікувати рідше, ніж в 2024-му.

8

Коментарі

11.01.25, 03:25

З Новим Роком!

Почитав. Десь половина пунктів — щось таке дрібне, не варте уваги. Купили мишку — це ж розхідник умовно за 200 грн. І так далі.

Багато про що я б не писав просто, бо вважаю, що це приватна інформація. Але це в мЕне такі погляди.

    21.01.25, 03:44

    Можу трохи написати про себе, причому тут, а не на своєму блозі.

    Хотів купити на зиму середню зарядну станцію за 20+ тис. грн, але в сім'ї консенсусу не було. Тому психонув і не купив. Вважаю, що даремно.

    Купив великий павербанк для ноутбука на 40 А*г (менше 3 тис. грн) і швидку зарядку на 65 Вт (менше 1 тис. грн). Підключаю через тригер-перехідник, бо мій порт type-C не підтримує PD. Вистачає годин на 10 економного використання.

    Купив пару лампочок під USB (одну — з акумулятором): світять так собі, але краще за оті "зубні щітки".

    Загальний настрій кращий, аніж у Вас, але все одно х...вий.

      31.01.25, 04:01

      Можу ще описати фінансовий стан. Він у мене був дуже скромний порівняно з багатьма, але за моїми звичками задовільний. 2023 і 2024 були відносно ОК. Навіть донатив якусь не зовсім мікроскопічну суму (хоч і мало). Але все одно сметану купували не Яготинську, а ту, що за акцією.

      Нового року (якщо не підробляти) грошей стане трохи менше. Відомих ризиків і просто невизначеності стане трохи більше.

      Старішаю. Відчуваю, що з солодким треба зав'язувати, аналізи це підтверджують. Походив по лікарях, але недостатньо. Якщо буде ВЛК, може бути пару пунктів Б, але не факт, що "відстою".

      Правило "чим далі — тим гірше" діє, але є надія, що гірше не критично. Хоча все насправді "висить на соплях". Але висить.

        41.01.25, 04:07

        Що цікаво — важко знайти у продажу нормальне освітлення постійного струму від USB. Це переважно настільні лампи на 5 Вт, хоча взагалі-то напруга 5 В дозволяє брати з павербанків 12–18 Вт. Можна ввімкнути лампочку змінного струму на 10–12 Вт, але інвертор моєї маленької зарядної станції жертиме ще 9 Вт. Якось нераціонально.