хочу сюди!
 

Мария

40 років, скорпіон, познайомиться з хлопцем у віці 40-47 років

Минуле не минуло

Мій старший синок Максим дуже любить копати, але не на городі, як би мені хотілося, а у полі-лузі-лісі. Бере металошукач, сідає на свій пепелац (мотоцикл типу ІЖ 19засраного року випуску) і мчить за горизонти. З тих пошуків толку не так багато, бо знайти сундук з золотом шансів майже нуль, але дитина при ділі і то добре.
З самого цінного, що нарив, це звісно старовинні монети. Синок їх складає в баночку від дитячого харчування і іноді дбайливо беребирає і радіє своїм скарбам.
Пару днів тому ми поїхали в село, ну металошукач, звісно, з нами. Ну що вам сказати... викопувати з землі монети, яким 100-200 і більше років це цікаво, але набагато цікавіше отримувати послання з минулого.
Отже..
Приніс ввечері одного дня Маким свої знахідки, вивалив їх на стіл і став перебирати. Монети, пряжка, патрони...
Ееее,- каже синок,- Цей патрон цікавий, в ньому щось є, там щось тарахкотить!
Максим обережно розколупав старе залізо і звідти показався краєчок жовтого паперу. Він тихенько витягнув шматочок старої бумаги, який від часу розвалився на купу маленьких шматочків, а потім на руку випали два металевих шарика, типу дробі. Ми то сподівалися, що випадуть два брильянти! Але цінність була не в тому, що тарахкотіло в патроні, а саме в папірці.
Я обережно стала складати бумагу до купи. Першим склався заголовок статті, яку хтось вирізав з газети. ..РВЫЕ ПЕР...ВОРЫ О М...
Що би це значило? Далі на клаптиках бумаги слова "война", "воевали"...
ПЕРВЫЕ ПЕРЕГОВОРЫ О МИРЕ! Пазл склався!
Ми почали висувати версії. Одну з них підтвердив колєга Максима по пошукам. Дійсно, як ми і думали, це був оберіг солдата. На війні, як казав мені один знайомий, атеїстів немає. Всі у щось вірять. Хтось у ляльку-мотанку, хтось у хрестик, хтось у осколок снаряду, що розірвався поряд і не зачепив. Такі обереги носять з собою і впевнені, що вони захистять від смерті.
От і наш незнайомий солдат з далекого минулого зробив собі захист із вирізаної статті з газети. Для чого він поклав в патрон дві дробинки ми не придумали, може був мисливцем? Інших версій, чого саме ця стаття була вирізана і згорнута в патроні, нема. Може хто знає? "Мода" на такі штуки почалася ще у Першу Світову, а вже у Другу таке мав майже кожний солдат. Хтось утрамбовував в патрон рідну землю, хтось локон коханої. Частіше всього це була молитва, написана від руки. Коротше, кому що було цінне, той те і носив. Наш солдатик дуже хотів миру. Але чи дожив він до нього?
Ще цього разу були вириті 1 копійка 1894 року, гудзик з двоглавим орлом, пряжка якогось морячка, деньга 17невідомого року і дві срібні монети 22-го і 23-го років. Україна тоді оговтувалась від першого голодомору...

Далі фото, щоб ви не казали, що я вам тут заливаю.30

Коментарі

126.07.21, 19:57

ух ты . я всегда думаю, в наше время тоже столько монеток теряется , сколько в древности

  226.07.21, 20:00

  Вы вложили в воспитание очень много…
  Гордитесь таким ребёнком …

   326.07.21, 20:01

   Дуже цікава справа для дозвілля.

    426.07.21, 20:07Відповідь на 1 від DANAH

    ух ты . я всегда думаю, в наше время тоже столько монеток теряется , сколько в древностиНаша епоха залишить для потомків більше пластику і батарейок

     526.07.21, 20:10Відповідь на 2 від Мне обещали

     Вы вложили в воспитание очень много…
     Гордитесь таким ребёнком …
     Вони у мене самі по собі такі ростуть , я просто не заважаю їм самовиховуватись і іноді дивлюсь грізно з-під лоба.

      626.07.21, 20:12Відповідь на 3 від Микола Казкар

      Дуже цікава справа для дозвілля.Цікаво. Але буває поїде сам в ліс, а там телефон не ловить. А я за 3-4 годи його пошуків сивію, бо патрони це фігня, а можна ж і снаряд вирити чи ще щось. Справа цікава, але треба бути обережним.

       726.07.21, 20:12Відповідь на 5 від muxa-xa-xa

       Вы вложили в воспитание очень много…
       Гордитесь таким ребёнком …
       Вони у мене самі по собі такі ростуть, я просто не заважаю їм самовиховуватись і іноді дивлюсь грізно з-під лоба.
       Лучшее воспитание - отсутствие воспитания

        826.07.21, 20:15Відповідь на 6 від muxa-xa-xa

        Дуже цікава справа для дозвілля.Цікаво. Але буває поїде сам в ліс, а там телефон не ловить. А я за 3-4 годи його пошуків сивію, бо патрони це фігня, а можна ж і снаряд вирити чи ще щось. Справа цікава, але треба бути обережним.Ризик є. Але якщо оминати місця бойових дій і за основу брати пошук монет і старовини, то ризик мінімальний.

         926.07.21, 20:18Відповідь на 7 від Мне обещали

         Вы вложили в воспитание очень много…
         Гордитесь таким ребёнком …
         Вони у мене самі по собі такі ростуть, я просто не заважаю їм самовиховуватись і іноді дивлюсь грізно з-під лоба.
         Лучшее воспитание - отсутствие воспитания
         Не знаю, якщо чесно. Спірне питання.

          1026.07.21, 20:20Відповідь на 8 від Микола Казкар

          Дуже цікава справа для дозвілля.Цікаво. Але буває поїде сам в ліс, а там телефон не ловить. А я за 3-4 годи його пошуків сивію, бо патрони це фігня, а можна ж і снаряд вирити чи ще щось. Справа цікава, але треба бути обережним.Ризик є. Але якщо оминати місця бойових дій і за основу брати пошук монет і старовини, то ризик мінімальний.Я не знаю, як шукає мій син. Я майже впевнена, що він риє все, що дзвенить на приборі.

           Сторінки:
           1
           2
           3
           4
           5
           6
           7
           8
           10
           попередня
           наступна