Акафіст до зарваницької матері божої

  • 14.07.14, 23:21

АКАФІСТ ДО ЗАРВАНИЦЬКОЇ МАТЕРІ БОЖОЇ

    Кондак 1

Непереможній Владарці у славній Зарваниці співаємо оцю подячну і благальну пісню. А Ти, що маєш несказанну силу молитви найчистішої, спаси нас, бо кличемо:
Радуйся, Пречистая наша заступнице!

    Ікос 1

Ангелами оточена, з'явилася Пречистая Мати ченцеві побожному, що чудом з татарських рук вирятувавсь, як Київ святий зруйнували. Благав він про захист вседіву, і в сні Пресвятая йому омофор подала. І зарвав він рукою край ризи, і спасся; прокинувшись, знайшов він ікону предивну Владичиці світу. Віщеє це місце нарік Зарваницею, там поселився, молитву творив, славив Бога, і всіх нас навчив до Богородиці кликати:
Радуйся, Богородице Діво Пречистая,
Радуйся, Божого люду святая заступнице,
Радуйся, царице землі Української,
Радуйся, непереможная наша
Владичице, Радуйся, Мати предвічної радості,
Радуйся, людства надіє всепітая,
Радуйся,  міст  і  сіл  християнських хранителько,
Радуйся, над ворогами перемого пресвітлая,
Радуйся, Маріє всеблагословенная,
Радуйся, спасения вселенної,
Радуйся, джерело благодаті Господньої,
Радуйся і моли за нас Бога Спасителя,
Радуйся, Пречистая наша заступнице!

    Кондак 2

Бачачи безліч предивних ізцілень, дарованих Господом людям, які в Зарваниці перед Твоєю іконою, о всесвятая, молилися, з усіх усюд богомольці спішать Тобі в ній поклонитися, співаючи Господеві: Алилуя!

    Ікос 2

Тайну незбагненну зневажив був Галицький князь беззаконний, розігнавши побожних прочан, що ішли в Зарваницю молитися. Занедужав він тяжко, покаявся, Діві Пречистій вклонився, і перед іконою здоров'я вернулось йому, і він вдячно закликав:
Радуйся, всемогутня царице небесная,
Радуйся, людських немочей зцілення,
Радуйся, перемого гордині пекельної,
Радуйся, утвердження смирення блаженного,
Радуйся, всесильний покрове понижених,
Радуйся, захисте всіх беззахисних,
Радуйся, похвало усіх праведників,
Радуйся, осоромлення грішників,
Радуйся, всіх владик земних Владичице,
Радуйся, Госпоже преєдина вселенної,
Радуйся, Мати Царя всіх і Господа,
Радуйся,  подателько превеликої милості,
Радуйся, Пречистая наша заступнице!

    Кондак З

Продовження за адресою:
http://www.zarvanycia.cc.ua/articles/get/124/

http://vk.com/zarvanycia ,
https://www.facebook.com/zarvanycia.net ,
http://www.odnoklassniki.ru/profile/533438398557 ,
https://twitter.com/Zarvanycia ,
http://blog.i.ua/user/6200557/ ,
https://www.youtube.com/embed/_mNRI0Gc7D8

святих безсрібників і чудотворців Косми і Даміана

  • 14.07.14, 21:49

святих безсрібників і чудотворців Косми і Даміана

Цього дня Церква «східного ритуалу» Празднує честь пам'яті святих безсрібників і чудотворців Косми і Даміана.

Ці святі, Косма і Даміан, брати були за плоттю, родом з Азії, батька мали елліна, мама ж християнка по імені Теодотія. Коли після смерті свого чоловіка вдовувала, маючи вільний і прихильний час в старанній Христовій службі, все своє життя на те направила, щоб вгодити Всевишньому, і була як і вдова, яку вихваляє апостол: "Вдовиця і самотня покладається на Господа і день і ніч в молитвах ", а так само благочестиво жила, так вчила і улюблених власних діток Косьму і Даміяна, виховала їх у чудовій науці, у вірі християнськійі в повчанні Священних писань, і навчила їх всякої чесноти. Вони, у доросломв віці прийшовши і звикнувши до непорочного в законі Бога життя, були як два електросвітильника на землі, які блищать благими справами. Прийняли бо від Господа дар зцілення і подавали здоров'я душам і тілам, лікуючи різні хвороби і лікуючи всяку хворість і кожну виразку на людях, і лукавих духів виганяючи. Не зовсім тільки людям допомагали, та й худобі, і чогось за те ні від кого не брали, надавали бо те не заради маєтків, щоб золотом і сріблом збагатитися, щоб явилася Йому любов любов'ю до ближнього. Також і слави собі тим лікуванням не відшукували від жителів нашої планети і слави Божої, і виліковували хвороби заради слави імені Бога, який дарував їм таку силу в лікуванні. І зіллям, і ім'ям Господнім від хвороб збавляли, без відшкодування, без подарунків, виконуючи заповідь Того, що вимовив: "даром отримали, даром давайте". Тому і безоплатними докторами і безсрібленніками від вірних були названі і, так чудово життя свою пройшовши, богобоязливо в світі загинули.

Не зовсім тільки за життя власного, та й після смерті прославилися вони майже всіма Божими чудесами, через що в Церкві почитаються як старанні прихильні і чудові лікарі хвороб наших щирих і тілесних. Про їх нестяжальне життя і безоплатне зцілення є така повість.

Одна дама, по імені Палладія, лежала на ложі хвора багато років не мала жодної підтримки від різних лікарів. Почула про цих святих, Божою силою і благодаттю всі хвороби виліковують, і відправила до них з проханням, щоб відвідали її, була бо близько погибелі. Святі послухалися прохання її, відправились в її будинок, тому пані ця, по вірі власній, коли прийшли до неї святі лікарі, встала здорова, вихваляючи Господа, який дарував рабам своїм таку благодать зцілення. Будучи вдячна своїм лікарям тією милістю, бажала їх подарунками обдарувати, але ті ніколи ні від кого нічого не брали, так як не продавали благодаті, яку мали від Господа. Затіяла дама так хоч 1-го з їх запевнити молінням, щоб прийняв від неї дуже малий дар, і, взявши три яєчка, прийшла приховано до святого Даміяна і, заклинаючи його Всевишнім, просила, щоб брав від неї ці три яєчка в ім'я святої Трійці. Даміяна, почувши ім'я Боже в Трійці, брав від дами малий той дар заради великого її заклинання, яким закляла його. Дізнався про те святий Косма і засмутився дуже. Коли ж прийшов час святих Косьми померти, заповідав при догляді власному від тіла, щоб не клали біля нього Даміяна, коли помре, бо знищив Божу заповідь і прийняв хабар від дами за зцілення. Як загинув в Бозі святий Косма, потім прийшов час відступити і Даміяна, і перейшов від передчасного до постійного життя. Люди ж мислили, де поховати його, знали бо завіт святого Косми не посміли покласти при ньому брата його, святого Даміяна. Тоді й, коли не знали, що робити, прийшов раптом верблюд, раніше збішений був, але вилікуваний від святих, - той виголосив людським голосом, щоб без сумніву поклали Даміяна поблизу Косми, так як не заради хабару прийняв від дами три яєчка, а заради Божого імені. І так спільно покладені були правдиві їхні мощі на місці, іменованому Фереман. Одного разу одна людина з числа тих місць вийшла в жнива обробляти ниву свою; від сонячної спеки знемігся і пішов під дуба, бажаючи відпочити. І ліг і заснув сильно. До розкритих уст його приповз змій, увійшов до губів і оселився у череві його. Він, прокинувшись, не розуміє, що вийшло, і пішов в поля і працював до вечора. Коли ж настав вечір, ліг на ложе. Як спочивав він, почав змій терзати його всередині - він же волав від болю. Прокинулися всі і прибігли до нього, мацали не могли з'ясувати, що ж це все-таки за хворість така. Він звучним голосом закричав, розмовляючи: "Святі лікарі, Космо і Даміяна, Допоможуть мені!" Тоді й приспіли святі за допомогою і приспали його, щоб цим же методом вийшов змій, яким зайшов, і людина, і пильнували, чи мав розкриті губи. Божа ж сила молитвами святих Косьми і Даміяна вигнала змія. І виповз змій з уст його - цей кошмар бачили та всі від того жахливого дива дивувалсь. Коли ж вийшов змій, пробудився чоловік і здоровий став цілком за допомогою святих безсрібників.

Була інша людина на тому місці, на ім'я Малха, жив поблизу церкви святих лікарів Косьми і Даміяна в Фереман. Той, бажаючи відступити кудись у далеку путь, повів дружину свою до церкви і розмовляє їй: "Це я відходжу в далекий шлях, тебе ж віддаю святим Косьмі і Даміяну в охорону; сиди бо вдома, поки не пришлю тобі знака від себе - його впізнаєш, що від мене. і коли захоче Бог, пришлю тобі знака і до себе тебе візьму". Так доручив святим Малха дружину свою і відійшов в дорогу. Минуло кілька днів, біс перевтілився в 1-го знайомого чоловіка і прийшов до Малхової жінки, показав їй такого знака, якого чоловік їй визначив, і вимовив: "Пришлю тобі знака й відберу тебе до себе". Його адже показав біс і повелів їй, щоб йшла за ним до власного мужа. "Мені, - каже, - надіслав чоловік твій за тобою, щоб відвів до нього". Жінка ж вимовила: "Знака цього знаю, але не хочу йти, доручена бо святим безсрібленнікам Косьмі і Даміяну, а якщо хочеш, щоб з тобою до чоловіка йшла, то іди зі мною до церкви святих і візьмися за край вівтаря і поклянися, щоб не робив мені в дорозі ніякого зла". Біс пообіцяв те і пішов з нею до церкви, взявся за край вівтаря і зарікався, розмовляючи: "свідчиться мощами Косми і Даміяна: не дам тобі зла в дорозі, але відведу тебе до чоловіка твого". Почувши присягу, жінка отримала віру, і з ним в дорогу пішла. Спокусник, взявши її, завів в порожнє і непрохідне місце і бажав там злобно вбити її. Вона, бачачи себе в біді, подивилася на небо і заволала від серця до Всевишнього, кажучи: "Боже, допоможи мені молитвами Косьми і Даміяна і поквапся визволити мене з рук цього вбивці!" Тоді появились, святі безсрібники Косма і Даміян, кричачи на біса. Він те, побачивши, покинув дружину і побіг. Вискочив бо на найвищтй берег, звалився в прірву і зник, а святі, взявши жінку, повели її в будинок. І промовила жінка, кланяючись їм: "Спасибі вам, що збавили мене бідиі; молю бо вас: скажіть мені, хто ви є, щоб знала, кому буду до кінця життя власного вдячність віддавати?" Вони сказали: "Ми раби Христові Косма і Даміян, яким доручив твій чоловік, йдучи в дорогу, тому подбали поспішити на поміч тобі від біса збавили тебе благодатю Божою". Жінка те, почувши, звалилася на землю від переляку і радості; вони ж стали невидимі. І заволала жінка, похвалу висилаючи Всевишньому і святим рабам його Косьмі і Даміяну; побігла до церкви, припала зі сльозами до ікони святих і всім повідала, що вийшло, як вчинив Господь милість йій молитвами угодників. Говорила те в молитві такі слова: "Боже батьків наших, Авраама, Ісака та Якова, та їхньому насінню праведного, який погасив піч полум'яну трьом юнакам і посприяв рабі власній Теклі на арені, дякую Тобі, що і мене, грішну, з диявольських сітей ти визволив завдяки Косьмі і Даміяну! Вклоняюсь тобі, Який створює дивні і чудові чудеса, і хвалю тебе, Отця, і Сина, і Святого Духа навіки, амінь".

http://www.zarvanycia.cc.ua/articles/get/123/ ,
http://vk.com/zarvanycia ,
https://www.facebook.com/zarvanycia.net ,
http://www.odnoklassniki.ru/profile/533438398557 ,
https://twitter.com/Zarvanycia ,
http://blog.i.ua/user/6200557/ ,
https://www.youtube.com/embed/bxO4N2iqTZo

19-20 Липня На Всеукраїнській прощі до Зарваниці паломники...

  • 13.07.14, 18:09

19-20 Липня На Всеукраїнській прощі до Зарваниці паломники молитимуться за мир та цілісність України

Про це повідомив архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк на засіданні працівників архиєпархіальної курії УГКЦ в Тернополі 17 липня. Проща, яка збирає щороку десятки тисяч прочан з України та закордону, відбудеться у Марійському духовному центрі Зарваниця 19-20 липня.

«До чудотворної ікони Зарваницької Божої Матері вирушають українці з цілого світу, - зазначив архиєрей. - У найважчі хвилини та у час радості вже понад сім століть наш боголюбивий народ у цьому благодатному місці підносить свої молитви до милостивого Бога. Господь вказує нам своєю десницею на Зарваницьку землю в історичних обставинах, які переживає Україна сьогодні. Особливо коли вороги зазіхають на миролюбиву Українську Землю, її цілісність та європейський вибір».

Митрополит каже, що цьогорічна проща буде часом молитви усіх українців за мир та цілісність нашої держави. «На цій прощі згадуватимемо також 25-у річницю виходу нашої Церкви із підпілля та буде проголошено блаженного Василя Величковського покровителем капеланів УГКЦ».

«В таких історичних обставинах ніхто не може залишатися байдужим, кожен повинен долучитися до Всеукраїнської прощі у Зарваниці, щоб усі ми, об’єднані разом у молитві, одним серцем і однією душею вимолювали у Всевишнього цілісність, мир та спокій для нашої рідної Неньки-України», - наголосив владика.

http://www.zarvanycia.cc.ua/articles/get/122/ ,
http://vk.com/zarvanycia ,
https://www.facebook.com/zarvanycia.net ,
http://www.odnoklassniki.ru/profile/533438398557 ,
https://twitter.com/Zarvanycia ,
http://blog.i.ua/user/6200557/ ,
https://www.youtube.com/embed/vIeWBb_JTe8

Символ віри:

  • 13.07.14, 17:28

Символ віри:

Вірую в єдиного Бога Отця, вседержителя, творця неба і землі, і всього видимого і невидимого. І в єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, єдинородного, від Отця родженого перед усіма віками, - світло від світла, Бога істинного від Бога істинного, родженого, несотвореного, єдиносущного з Отцем, що через нього все сталося. Він задля нас, людей, і нашого ради спасення зійшов із небес, і воплотився з Духа Святого і Марії Діви, і стався чоловіком. І був розп’ятий за нас за Понтія Пилата, і страждав, і був похований, і воскрес у третій день, згідно з писанням. І вознісся на небо, і сидить праворуч Отця. І вдруге прийде зо славою судити живих і мертвих, а його царству не буде кінця. І в Духа Святого, Господа животворящого, що від Отця ізходить, що з Отцем і Сином рівнопоклоняємий і рівнославимий, що говорив через пророків. В єдину, святу, соборну й апостольську церкву. Ісповідую одне хрещення на відпущення гріхів. Очікую воскресення мертвих і життя будучого віку. Амінь.

http://www.zarvanycia.cc.ua/articles/get/121/ ,
http://vk.com/zarvanycia ,
https://www.facebook.com/zarvanycia.net ,
http://www.odnoklassniki.ru/profile/533438398557 ,
https://twitter.com/Zarvanycia ,
http://blog.i.ua/user/6200557/ ,
https://www.youtube.com/embed/GxBpOynCYgw

Ім'я мені - легіон

  • 13.07.14, 17:00

Ім'я мені - легіон

Легіон - іменування бісів, вигнаних Ісусом Христом з жителя нашої планети в Гадарі «одне з Чудес Христових - «Зцілення біснуватих в країні Гадарінськійї».

Чисельність римського легіону складала 5-6 тис. чоловік. Рівномірно це слово стало означати в народі просто «дуже багато». Приміром, в кириличній системі числення було число легіон «невідомий», позначається знаком Legion, його значення: малий рахунок - 100 тисяч «105»; великий рахунок - мільйон мільйонів «1012» «з кириличним числом «тьма» і уцілілим до нашого часу значенням цього слова для позначення чого-небудь незліченного, що походить від Тумен - великої військової одиниці монголо-татар». Біснуватий, відповідаючи, скільки всередині нього сидить демонів, вжив це слово, щоб показати величезну кількість бісів.

Диво було скоєно в країні, що лежала на східному березі Галілейського озера, іменоване Гадаринське «у Марка і Луки» або Гергесінске «у Матвія». На березі Ісус та його вихованців зустріли біснуватого «у Матвія згадується двоє біснуватих». Цей біснуватий, здалеку побачивши Ісуса, прибіг, уклонився йому і закричав «Що до мене Тобі, Ісус, Син Господа Всевишнього? Заклинаю Тебе Всевишнім, не муч мене!». А після на питання Ісуса як його ім'я, відповідав: «Легіон», вказавши цим що проживає в ньому велика кількості нечистих духів.

Демони просили Ісуса не висилати їх геть з країни тієї, а пустити їх в стадо що  пасеться поруч у свиней. Ісус дозволив їм, і все стадо свиней кинулося з кручі в море і загинуло у воді. За твердженням Марка, загинуло близько 2-х тисяч свиней. Христос не дозволив виздоровленому піти за ним, «а вимовив: йди додому до своїх і розкажи їм, що Господь учинив тобі, і як помилував тебе». При всьому цьому мешканці містечка були перелякані цим дивом - «все місто вийшло назустріч Ісусові і, побачивши Його, просили, щоб Він відійшов від околиць їхніх».

http://www.zarvanycia.cc.ua/articles/get/120/ ,
http://vk.com/zarvanycia ,
https://www.facebook.com/zarvanycia.net ,
http://www.odnoklassniki.ru/profile/533438398557 ,
https://twitter.com/Zarvanycia ,
http://blog.i.ua/user/6200557/ ,
https://www.youtube.com/embed/6EMHjeL3Fhk

Свято Співстраждання Пресвятої Богородиці.

  • 13.07.14, 16:38

Свято Співстраждання Пресвятої Богородиці.

Діва Марія від самого моменту зачаття і до розп'яття Ісуса Христа завджи тихо була присутня та надавала Йому Cвою материнську підтримку і любов. Вона без нарікання, без розголосу брала участь у всіх подіях життя  Свого Сина, підтримувала Його на нелегкій хресній дорозі. Тому вірні Христової Церкви виражають своє співчуття Пресвятій Богородиці та урочисто відзначають це свято в її честь.

http://www.zarvanycia.cc.ua/articles/get/119/ ,
http://vk.com/zarvanycia ,
https://www.facebook.com/zarvanycia.net ,
http://www.odnoklassniki.ru/profile/533438398557 ,
https://twitter.com/Zarvanycia ,
http://blog.i.ua/user/6200557/ ,
https://www.youtube.com/embed/6EMHjeL3Fhk

13 липня - Собор свв. чудових і всехвальних 12-ти апостолів.

  • 13.07.14, 16:12


13 липня - Собор свв. чудових і всехвальних 12-ти апостолів.

Цього дня Церква Празнує відносно «східного ритуалу» Собор святих чудових і всехвальних 12-ти апостолів Христових, також свято Співчуття Пресвятої Богородиці.

Собор святих чудових і всехвальних 12-ти апостолів Христових є старим святом. Свята Церква, вшановуючи кожного з 12-ти апостолів у різну пору року, з давніх часів встановила загальне святкування їм на наступний день після пам'яті чудових і первоверховних апостолів Петра і Павла «67». Святий благовірний король Костянтин Великий «306 - 337» вибудував у Царгороді храм в ім'я святих 12-ти апостолів. Вказівки на вчинення цього святкування зустрічаються в IV столітті.

Петро первоверховний - 1-ий єпископ Римський. У Римі розіп'ятий вниз головою. Св. мощі - в Римі. Пам'ять 12 липня.
Андрій Первозванний, брат Петра. У Патрах розіп'ятий на хресті у вигляді літери Х. Пам'ять 13 грудня.
Яків Заведей, брат Іоана Богослова. Усічений мечем в Єрусалимі королем Іродом Агріппою I. Пам'ять 13 травня.
Іоанн Богослов, євангеліст. Мирно спочив в Ефесі. Пам'ять 21 травня.
Філіп. Розіп'ятий вниз головою. Пам'ять 27 листопада.
Варфоломій. У I столітті язичниками в Баку розп'ятий вниз головою «здерли шкуру, відсікли голову». Пам'ять 24 червня.
Фома. Пронизаний 5-ю списами. Пам'ять 19 жовтня.
Матвій. В Африці розп'ятий на землі і спалений людожерами. Пам'ять 29 листопада.
Яків Алфеїв, брат ап. Матфея. Розіп'ятий на хресті в Єгипті. Пам'ять 22 жовтня.
Юда Якова або Фаддей, - брат Господній по плоті. У Вірменії розп'ятий на хресті, пронизаний стрілами. Пам'ять 30 червня.
Симон Зилот. В Абхазії розп'ятий на хресті. Пам'ять 23 травня.
Матфій, обраний до числа 12-ти, замість Юди Іскаріота. Забитий камінням в Юдеї. Пам'ять 22 серпня.

http://www.zarvanycia.cc.ua/articles/get/118/ ,
http://vk.com/zarvanycia ,
https://www.facebook.com/zarvanycia.net ,
http://www.odnoklassniki.ru/profile/533438398557 ,
https://twitter.com/Zarvanycia ,
http://blog.i.ua/user/6200557/ ,
https://www.youtube.com/embed/6EMHjeL3Fhk

12 липня - святих верховних апостолів Петра і Павла

  • 12.07.14, 10:12

12 липня - святих верховних апостолів Петра і Павла

12 липня Церква «східного обряду» відзначає День великих і всехвальних первоверховних апостолів Петра і Павла. У цей день кінчається Петрів, або Апостольський піст, встановлений Церквою на згадку про служіння і муки святих апостолів. Після урочистої Святої літургії, яка здійснюється 12 липня у всіх храмах, віруючі розговляються, куштуючи молочну і м'ясну їжу вперше з початку посту «цього року він почався 4 червня».

Апостол Петро - уродженець міста Віфсаїди, брат апостола Андрія, жив зі своєю сім'єю в Капернаумі і займався рибальством. Звали його Симоном, а ім'я Петро «що означає камінь» він отримав від Ісуса Христа. Життя Петра більше інших апостолів висвітлений у євангельських оповідях тому, що він завжди знаходився поряд з Христом, незвичайно сильно був прив'язаний до Нього, 1-ий незаперечно вірує в Святе послання Бога. За це він був удостоєний особливої близькості до Бога.

Христос, відновивши і затвердивши Петра в апостольському званні, триразово повторив: "Паси вівці Мої». І Петро став одним з найбільш безстрашних проповідників Євангелія. Тісніше в день П'ятидесятниці він направив до Христову віри спочатку 5000, а пізніше ще 3000 чоловік.

Петро прославився майже всіма зціленнями, а в Йоппії воскресив з мертвих Тавіфу, свідчив про Христа перед начальниками іудейськими і судом Синедріону, був двічі ув'язнений, приречений на смерть, але після дивних звільнень ангелом не залишав свого проповідницького подвигу. Він побував в різних країнах Сходу і Заходу. Петро загинув мученицькою загибеллю в Римі приблизно в 57 році. Засуджений до хреста, він попросив розіпнути його вниз головою, вважаючи себе негідним померти, як Господь.

Апостол Павло носив ім'я Савл, що означає «випроханий», «вимолений», і лише через деякий час після звернення до Христа став називатися Павлом. Він був родом з Тарсу, мешканці якого користувалися правами римських громадян. Виховувався при Гамаліїлі, знаменитому іудейському законоучителю того часу. Савл виріс переконаним захисником вітчизняного закону і батьківських переказів. Спочатку євангельська проповідь Апостолів Христових викликала його гаряче обурення, і він став одним з основних їх гнобителів. Він навіть брав участь у вбивстві першого християнського страждальця - архідиякона Стефана, але був дивним чином звернений до віри Самим Богом. Після чого Савл хрестився і став ревним і, явно, найактивнішим і найрезультатівнішім проповідником, також видатним теологом і апологетом християнства. Зробивши кілька мандрівок по Середземномор'ю, він заснував церкви в Малій Азії, Греції і Римі. Апостол Павло був обезголовлений мечем в тому ж році, що і апостол Петро.

Два вони - апостол Петро, і апостол Павло, багато потрудилися в поширенні Христової віри і тому справедливо відзначаються спільно «стовпами» Церкви Христової і первоверховними апостолами. Вони двоє мученицьки загинули в Римі за імператора Нерона, і їх пам'ять святкується в один день.

http://www.zarvanycia.cc.ua/articles/get/117/ ,
http://vk.com/zarvanycia ,
https://www.facebook.com/zarvanycia.net ,
http://www.odnoklassniki.ru/profile/533438398557 ,
https://twitter.com/Zarvanycia ,
http://blog.i.ua/user/6200557/ ,
https://www.youtube.com/embed/IAf_f-MPH1Y

Перенесення мощей святих безсрібників Кира та Івана

  • 11.07.14, 21:21

11 липня Церква згадує перенесення мощей святих безсрібників Кира та Івана

Святі Кир та Іоанн були ранньо-християнськими святими мучениками, безсрібники, єгипетськими докторами і бійцями.

Кір жив у III ст. в єгипетському містечку Олександрії за часів правління імператора Діоклетіана, жорстокого гнобителя християн. Він був благочестивим доктором, який не приймав ніякої винагороди, а закликав жителів нашої планети не грішити, недуги нерідко є наслідком богопротивного життя. Потім він вступив до монастиря в Аравії. Бог дав йому дар лікувати хворих молитвою. Пізніше до нього приєднався колишній військовий Іван, який прийняв св. Водохреща.

Дізнавшись про благочестиву християнку Афанасію і 3-х її молодих дочок у єгипеті, Кир та Іван попрямували, щоб підтримати їх дух. Але богобоязливих чоловіків також посадили і жорстоко гнобили, схиляючи до відступництва від Христової віри. Потім дівчатам і мамі відрубали голови, а Кира й Івана вбили клинком 311 «312» року

Коли святі лікарі Кир та Іван прославили Христа мученицькою кончиною 312 року, благочестиві християни поклали їхні святі мощі в церкві св. Марка. Відбувалися численні чудеса. 100 років Олександрійський патріарх св. Кирило переніс частину святих мощей в єгипетське місто Менуту, щоб їх вшануванням відвернути жителів нашої планети від забобонних звичаїв. Потім в Менуті на честь свв. Кира й Івана збудували величну церкву.

http://www.zarvanycia.cc.ua/articles/get/116/ ,
http://vk.com/zarvanycia ,
https://www.facebook.com/zarvanycia.net ,
http://www.odnoklassniki.ru/profile/533438398557 ,
https://twitter.com/Zarvanycia ,
http://blog.i.ua/user/6200557/ ,
https://www.youtube.com/embed/-cCZgbczNyA

10 липня Церква згадує святого Самсона, страннопріємця

  • 10.07.14, 20:35

10 липня Церква згадує святого Самсона, страннопріємця

Святий Самсон жив в VI ст. Він походив із знатної римської сім'ї. Він зрозумів всю мудрість свого часу, незвичайно багато займався медициною, до якої його вабила схильність до співчуття. Самсон не міг безпристрасно дивитися на муки і бідність, тому у власному будинку сприймав всіх хворих і бідних, милостиво надаючи їм потрібний догляд, також заспокоєння в молитві і вірі.

Після смерті батьків він роздав свій величезний статок. Будучи, зрештою, вільний від усіх земних уподобань і бажаючи уникнути похвали від жителів нашої планети, він відправився в Константинополь. Там він оселився в бідному домі і в тиші віддавався молитві. При всьому цьому Самсон не залишив благодійної діяльності: він збирав нездорових і їх лікував безплатно. Незвичайно він турбувався про стражденних невиліковними недугами і про тих, кого не хотіли лікувати інші лікарі: про прокажених, паралізованих, сліпих, одержимих.

Слава про преподобного Самсона поширилася по всьому містечку, і його будинок став притулком для зневірених.

У 30 років Самсон був висвячений у священний сан святим патріархом Міною, який високо оцінював його благочестиві справи. Святий вилікував від важкої хвороби імператора Юстініана, який тісніше розгубив всяку надію на лікарів. Юстиніан отримав у сні веління закликати до палацу святого. Тому було досить покласти руку на хворе місце, щоб правитель невідкладно зцілився. Але преподобний бажав недопустити похвал, і тому наклав трошки мазі, щоб це диво не приписали його чесноти. Правитель не знав, як віддячити преподобному Самсону, і бажав обсипати його золотом, але святий відіслав дари назад зі словами: «Для чого ти даруєш мені те, що я відкинув з любові до Христа?» Замість цього він запропонував Юстиніану застосовувати ці кошти для будівельних робіт лікарні поруч зі власної хатиною, щоб благородно приймати нездорових і бідних. Правитель з радістю погодився і доручив робочим вибудувати північніше Великої Церкви велику прекрасну будівля, що отримало славу як будинок Самсона.

Потім святий з нечуваною самовідданістю керував даною клінікою. У клініці працювали численні професійні лікарі, а доглядом за хворими займалися монахи. Цій установі правитель дарував рясні пожертвування не тільки на утримання трудівників, та й для того, щоб тут щедро роздавали їжу і одяг мандрівникам і нужденним.

Преподобний Самсон багато років присвятив цим апостольським трудам і мирно помер в дуже похилому віці. Його святі мощі були поховані в церкві святого Мокія. Тут в день пам'яті преподобного Самсона константинопольського лікарі, вважаючи його своїм святим заступником, влаштовували святковий хресний хід. У страннопрійомному будинку шанували його посох, єпитрахиль і священицькі облачення.

Потім, завдяки невидимій підтримці святого, в страннопрійомному будинку вийшло безліч чудес і зцілень. Скоро після смерті преподобного стався жахлива пожежа, що почалася у Святій Софії, зруйнувала всі навколишні будинки і перекинулася на дах лікарні.

Здавалося, люди марно намагаються загасити вогонь, як раптом вони побачили преподобного, що йшов по даху, і який наказував вогню відступити. Так притулок був врятований від руйнування.

Хворі прибували до могили преподобного Самсона, щоб провести там ніч; вони прикладалися до його ікони і помазувалися маслом з лампади, полум'яніючою над могилою. Часто преподобний Самсон являвся їм один або у супроводі святих безсрібників Косми і Даміана і подавав Господнє зцілення.

http://www.zarvanycia.cc.ua/articles/get/115/ ,
http://vk.com/zarvanycia ,
https://www.facebook.com/zarvanycia.net ,
http://www.odnoklassniki.ru/profile/533438398557 ,
https://twitter.com/Zarvanycia ,
http://blog.i.ua/user/6200557/ ,
https://www.youtube.com/embed/61o9TGms-vg