Сьогодні 23 лютого день пам'яті священномученика Харалампія

  • 23.02.15, 18:10

www.zarvanycia.cc.ua Сьогодні 23 лютого день пам'яті священномученика Харалампія
Святой священномученик Харалампия был епископом в городе Магнезии, в Фессалии; жил во второй половине II века. Он обратил ко Христу многих из язычников, наставлял их на путь спасения, поучая Слову Божию. За Евангельскую проповедь святого епископа Харалампия привели на суд к правителю Лукиану и военачальнику Лукию. Угрожая мучениями, они требовали от епископа Харалампия принесения жертвы языческим богам. В ответ святой твердо исповедал свою веру во Христа. Тогда священномученика Харалампия подвергли жестоким истязаниям. Его подвесили на дереве и строгали тело железными крюками до тех пор, пока не содрали кожу с головы до ног. «Благодарю вас, братие, — говорил при этом мученик. — Острогавши тело, вы обновили мой дух». Воины Порфирий и Ваптос, истязавшие святого епископа, были так поражены его незлобием и терпением, что открыто исповедали Воскресшего Христа. Оба они были тотчас усечены мечом. Вместе с ними были усечены три женщины, которые, подобно Порфирию и Ваптосу, уверовали во Христа.
Военачальник Лукий сам взял орудия пыток и жестоко терзал тело святого Харалампия, но вдруг руки его отнялись у локтей. Лукиан, увидя это, плюнул в лицо священномученика Харалампия, и внезапно голова его повернулась назад лицом. Тогда народ, объятый ужасом, стал молить святого мученика отвратить Божий гнев. С ними просил и Лукий. По молитвам святого мученика Лукий и Лукиан были исцелены. Тогда и Лукий уверовал во Христа и крестился. Множество очевидцев также обратились к истинной Христовой вере, другие получали исцеления от различных недугов по молитвам священномученика Харалампия.
Лукиан донес обо всем случившемся императору Септимию Северу (193-211), находившемуся в Антиохии. Император распорядился привести святого к нему. Исполняя приказание, воины вбили в тело мученика острый железный гвоздь, в бороду вплели веревку и, обмотав вокруг шеи, повлекли его к императору. Сам император, увидев святого, вонзил в грудь священномученика Харалампия три острых кола, а потом приказал палить его на медленном огне. Но сила Божия укрепляла святого Харалампия, и он остался невредим.
По молитве священномученика вновь стали совершаться чудеса. Святой изгнал диавола из человека и воскресил мертвого юношу. Сам император пришел в ужас, но вскоре вновь ожесточился и подверг святого Харалампия другим страшным мукам. Видя его терпение, дочь Септимия Севера Галина уверовала во Христа и стала убеждать в истинности христианской веры своего отца. Но император после новых истязаний осудил священномученика на смерть.
«Благодарю Тебя, Господи, за милость Твою. Помяни меня во Царствии Твоем», — сказал святой, воззрев на небо, и после этих слов преставился — прежде, чем меч коснулся его (+ 10 февраля 202).
Галина с честью погребла святое тело страдальца. Память священномученика Харалампия Церковь празднует в день его преставления — 10 февраля.
Зарваниця в соціальних мережах:
http://vk.com/zarvanycia ,
https://www.facebook.com/zarvanycia.net ,
http://www.odnoklassniki.ru/profile/533438398557 ,
https://twitter.com/Zarvanycia ,
http://blog.i.ua/user/6200557/
https://www.youtube.com/embed/6f-m6OCKT6M

www.zarvanycia.cc.ua Як провести Великий піст? У чому суть Велик

  • 22.02.15, 22:14

www.zarvanycia.cc.ua Як провести Великий піст? У чому суть Великого посту?

Великий піст — це підготовка християн до найголовнішого свята — Пасхи, Воскресіння Христового. Це період внутрішнього духовного очищення та вдосконалення. Сенс посту — не в тому, щоб чогось не їсти, а у нашій концентрації на головному в житті. Тілесне постування допомагає зосередитися на внутрішньому світі: розібратися у цілях та цінностях, щиро покаятися та виправити свій шлях таким чином, щоб він вів до спасіння. Під час посту варто додати зусиль, щоб поглибити свої стосунки із Богом та людьми.
Що можна їсти впродовж посту?

Церковний устав повністю виключає з вживання під час Великого посту м’ясо, яйця та молоко. Риба дозволяється тільки на свята Благовіщення та Входу Господнього до Єрусалиму (на Вербну неділю). У Лазареву суботу можна вживати рибну ікру.

Варто зазначити, що в Українській Православній Церкві вже багато років існує тільки монастирський устав стосовно постів: він регламентує і такі речі, як повне утримання від їжі протягом першого та двох останніх днів Великого посту, вживання тільки хліба з водою, їжа не варена, без олії у певні дні тощо. Це стосується передусім ченців. Що до парафіяльної практики, то кожен має взяти свою міру посту, яка була б досить відчутна, але не шкодила здоров’ю.

Християнство — це не “релігія шлунку”. Під час посту їжа має бути простою. Треба менше приділяти уваги тому, що ми їмо.
Хто може не тримати піст?

Певні послаблення або повне скасування фізичного посту дозволяється тим категоріям людей, для яких постування може стати шкідливим. Це передусім діти, вагітні та матері, що годують, а також хворі, військові та люди, що займаються важкою фізичною працею. Якщо за медичними показаннями людині треба вживати молоко чи білкову їжу — вона може це робити. Є певні послаблення і для студентів: так, у духовних навчальних закладах під час Великого посту по суботах та неділях дозволяють вживати рибу. З питаннями про благословення на послаблення посту можна звертатися до священика.

Проте, послаблення чи скасування фізичного аспекту посту не означає, що така людина може зовсім не постувати. Можна вживати, скажімо, за медичними показаннями молоко чи інші продукти, але постувати в іншому — обмежити себе у веселощах, телебаченні та інтернеті, менше проводити часу у соціальних мережах.
Як постувати дітям?

Діти можуть не дотримуватися посту, або трохи постувати вдома, а у школі їсте те, що там подають. Варто розповідати дітям про піст як про особливий період життя, час покаяння та очищення, час підготовки до Великодня. Хай вони бачать, як постують батьки. Краще не примушувати дітей постувати, а пропонувати їм це на власний розсуд. Примуси в релігійній сфері роблять протилежний ефект: підліток, якого в дитинстві примушували постувати чи ходити на довгі службі, може надовго відвернутися від церкви.
Чи можна вживати алкоголь?

Під час Великого посту церковний устав дозволяє вживати помірну кількість вина чи пива по суботах та неділях. У тій культурі, де склався наш устав, міцних напоїв не було зовсім, а вино обов’язково розводили наполовину водою. Тож, стосовно міцних напоїв кожен може вирішувати сам: чи зовсім відмовитися від них на термін посту, чи дозволити собі помірковано вживати у ті дні, коли за уставом дозволяється вино. А пам’ятати про поміркованість варто усім.
Чи можна їсти морепродукти?

Церковний устав це не регламентує. За грецьким звичаєм, морепродукти дозволяють вживати по суботах та неділях. Проте у нашій країні деякі види морепродуктів вважаються делікатесами. А екзотичну їжу навряд чи можна вважати пісною. Згадаємо святого Іоанна Златоустого, який проповідував про те, що вартість пісного обіду має бути меншою за вартість скоромного — а різницю, каже він, треба віддати бідним.
А що про солодощі?

Це саме стосується також солодощів, серед яких можуть бути зовсім пісні за складом продуктів, але надто екзотичні та зовсім не пісні за ціною.
Піст та 8 березня?

Як поводити себе, коли 8 березня припадає на піст? Звичайно, подарувати жінці квіти — не гріх. Але що стосується веселощів та “корпоративів”, то під час посту це навряд чи доречно. Якщо склалося так, що ви не можете відмовити людям, з якими працюєте, то можна організувати стіл так, щоб він не був великим порушенням посту. Наприклад, можна замовити суші та легке біле вино. Це саме стосується і випадків, коли під час посту запрошують на день народження. Відмовою можна образити людину, і часом буває краще піти, але поводити себе стримано, ніж ставати у фарисейську позу.
Що читати під час Великого посту?

За церковними богослужіннями впродовж Великого посту прочитуються три біблійні книги: Буття, Притчі та книга пророка Ісаї. Деякі духівники радять за час посту прочитати усі чотири Євангелія: від Матфея, Марка, Луки та Іоанна. Буде корисно прочитати будь-які книги зі складу Біблії, так щоб нарешті прочитати її повністю. Це корисно для розуму і для душі. Читати Святе Письмо треба не тільки з метою дізнатися про щось нове, але й для того, щоб скеровувати у вірному напрямку своє життя.

Крім Святого Письма, корисно читати і твори святих отців та сучасних християнських авторів. Серед розмаїття церковної літератури можна порекомендувати твори св. Іоанна Златоуста, авви Дорофея, Феофана Затворника, митрополита Антонія Сурозького… До речі, церковна лавка Спасо-Преображенського храму пропонує багатий вибір церковної літератури на різні смаки.

Нарешті, може бути корисним і читання світської книги, але не розважальної, а, наприклад, чогось зі світової класики. Це допомагає берегти розум від суєти.
Як молитись під час Великого посту?

Трохи більше, ніж ви це робили раніше, та більш зосереджено. Можна, скажімо, кожного дня читати по кафізмі з Псалтирі. До звичайних молитов протягом буденних днів Великого посту додається молитва преподобного Єфрема Сиріна, яка у церкві повторюється на кожному богослужінні. На кожне прохання цієї молитви кладуть земний поклон.
Великопісна молитва святого Єфрема Сиріна

Господи і Владико життя мого, дух лінивства, безнадійності, владолюбства і марнослав’я не дай мені.

Дух же доброчесності, смиренномудрості, терпіння і любові даруй мені, рабу Твоєму.

Так, Господи Царю, даруй мені бачити провини мої і не осуджувати брата мого, бо Ти благословен єси на віки віків. Амінь.
Коли ходити до церкви?

Під час Великого посту треба додати зусиль для того, щоб прийти на сповідь та причаститися Тіла і Крові Христових. Не відкладайте це на останній тиждень. Якщо давно не сповідалися — краще прийти у суботу, а не в неділю, коли менше людей та у священика є можливість приділити вам більше уваги.

Для того, щоб відчути особливу, неповторну атмосферу “світлої печалі”, яку створюють великопісні богослужіння, треба прийти до церкви не тільки у суботу чи неділю, а у буденні дні. Богослужіння по суботах і неділях під час Великого посту майже не відрізняється від звичайного. Якщо є можливість та дозволяє графік роботи, варто хоча б один раз прийти на Літургію Передосвячених Дарів. Тут також можна висповідатися та причаститися та разом із тим “зануритися” у трепетну та тиху красу великопісних буднів.
Що ще можна зробити?

Час Великого посту краще розцінювати в термінах позитиву, а не негативу. Піст складається не з того, в чому себе обмежуємо (не їсти м’яса, не дивитися телевізор, не ходити на вечірки…), а з того, на що витрачаємо час та зусилля. Усі обмеження можуть бути цінними не самі по собі, а як засоби для нашого духовного зростання. Аскетичні зусилля відкривають нам свободу. Головне ж у духовному житті — це робити усім добро та любити людей. Жити не заради себе, а для інших. Можна знайти багато корисних речей, зробити які — цілком у наших зусиллях. Зібрати речі для дитячого будинку, зробити щось по дому, приготувати вечерю батькам, розібрати завали у кладовці, просто проводити кожного вечора півгодини зі своїми дітьми… Було б тільки бажання.

Про піст:
http://www.zarvanycia.cc.ua/

Зарваниця в соціальних мережах:
http://vk.com/zarvanycia ,
https://www.facebook.com/zarvanycia.net ,
http://www.odnoklassniki.ru/profile/533438398557 ,
https://twitter.com/Zarvanycia ,
http://blog.i.ua/user/6200557/ ,
https://www.youtube.com/embed/vDNjB-RqGsY

www.zarvanycia.cc.ua Святой мученик Никифор Антиохийский

  • 22.02.15, 21:58

www.zarvanycia.cc.ua Святой мученик Никифор Антиохийский

Святой мученик Никифор жил в городе Антиохии Сирийской. В этом же городе жил также пресвитер Саприкий, с которым Никифор был очень дружен, так что их считали за родных братьев. По наущению вражию они поссорились, и прежнюю любовь сменила вражда и ненависть. Через некоторое время Никифор пришел в себя, раскаялся в своем грехе и не раз просил через своих друзей прощения у Саприкия, но тот не хотел простить его. Тогда Никифор сам пришел к своему бывшему другу и горячо просил прощения, но Саприкий был неумолим. В это время императорами Валерианом (253 - 259) и Галлиеном (260 - 268) было воздвигнуто гонение на христиан, и одним из первых предстал пред судом пресвитер Саприкий. Он твердо исповедал себя христианином, претерпел истязания за свою веру и был приговорен к смерти через усечение мечом. Когда его вели на казнь, Никифор со слезами умолял о прощении, называя его святым мучеником, который скоро предстанет перед Господом и воспримет венец от Него.

Но пресвитер Саприкий ожесточился сердцем и даже перед смертью не захотел простить своего брата-христианина. За это Господь удалил от Саприкия Свою благодать, укреплявшую его во время перенесения мучений, и он, уже почти достигнув блаженного конца своего подвига, вдруг устрашился смерти и согласился принести жертву идолам. Напрасно святой Никифор уговаривал со слезами Саприкия, чтобы он не губил себя отречением, стоя уже на пороге Царства Небесного. Тогда святой Никифор сказал палачам: "Я христианин и верую в Господа нашего Иисуса Христа, от Которого отвергся Саприкий. Казните меня вместо Саприкия". Тут же палачи донесли об этом правителю. Последовал приказ: Саприкия отпустить, а вместо него усечь мечом Никифора. Так воспринял мученический венец святой Никифор.

День для примирення ворогуючих та розповідь про святого:
http://www.zarvanycia.cc.ua/

Зарваниця в соціальних мережах:
http://vk.com/zarvanycia ,
https://www.facebook.com/zarvanycia.net ,
http://www.odnoklassniki.ru/profile/533438398557 ,
https://twitter.com/Zarvanycia ,
http://blog.i.ua/user/6200557/ ,
https://www.youtube.com/embed/gF5YqO34X44

www.zarvanycia.cc.ua 21 лютого (08 березня) Свята Церква Вшанову

  • 22.02.15, 20:29

www.zarvanycia.cc.ua 21 лютого (08 березня) Свята Церква Вшановує пам'ять Святого Великомученика Теодора Стратилата.

Нечестивий цар Лікиній, прийнявши скіпетр після нечестивого Максиміана і наслідуючи його, негайно влаштував гоніння на тих, хто виділявся побожністю. Указ про це повеління він розіслав по всіх містах. У цей час було вбито багато хоробрих воїнів Христових: Лікиній умертвив сорок мучеників севастійських, а також сімдесят славних воїнів і князів своєї палати і, нарешті, триста мужів з Македонії.

Коли нечестивий Лікиній побачив, що майже всі християни, зневажаючи його повеління, віддають себе за святу віру на смерть, то наказав виявити тільки знаменитих і благородних, тобто тих, хто служив у його війську або жив у містах, і лише їх повелів (не звертаючи при цьому уваги на безліч простого народу) примушувати до ідолопоклонства; він сподівався страхом переконати всіх, хто перебуває під його владою, залишатися вірними ідолопоклонству.

У той час, коли всюди старанно шукали знаменитих християн, Лікиній, який знаходився тоді в Нікомідії, дізнався, що в Гераклеї, поблизу Чорного моря, живе якийсь святий чоловік на ім’я Теодор Стратилат, що він християнин і багатьох навертає до Христа.

Святий Теодор був родом з Евхаїт, що лежали неподалік від міста Гераклеї. Він був красивим чоловіком, хоробрим і мужнім; крім того, він відзначався своєю мудрістю та красномовством. Царським повелінням його було призначено стратилатом, тобто воєводою, і під його керування було віддано місто Гераклею. Так він був нагороджений за свою хоробрість, яка всім стала відома після того, як він убив змія в Евхаїтах.

Недалеко від міста Евхаїти, на північ, лежало пустельне поле, а в ньому була велика заглибина, всередині якої жив величезний змій. Коли він виходив із заглибини, земля на тому місці тряслася; виходячи, він пожирав усе, що йому попадалося – і людей, і звірів.

Почувши про це, хоробрий воїн Христовий святий Теодор, який служив тоді у війську, нікому нічого не кажучи про свій намір, вийшов сам на того лютого змія. Він узяв з собою тільки свою звичайну зброю, а на грудях мав коштовний хрест. Він сказав сам собі: “Піду і визволю вітчизну мою силою Христовою від цього лютого змія”.

Він прибув на те поле, зійшов з коня і ліг у високу траву відпочити. У цій країні жила стара благочестива жінка на ім’я Євсевія. За декілька років перед цим вона виклопотала чесне тіло святого Теодора Тирона, який постраждав у часи царювання Максиміана і Максиміна, поховала його з пахощами у своєму домі в Евхаїтах і щороку святкувала його пам’ять. Ця жінка, побачивши, що другий Теодор, воїн Христовий, названий Стратилатом, спить на цьому полі, з побоюванням підійшла до нього і, взявши його за руку, розбудила його: “Встань, брате, і скоріше відійди від цього місця: адже ти не знаєш, що на цьому місці багато хто зазнавав лютої смерті; отож, вставши швидше, йди своєю дорогою”.
Чесний мученик Христовий Теодор, підвівшись, сказав до неї:

– Про який страх і жах ти кажеш, мати?

Раба Божа Євсевія відповіла:

– Сину, на цьому місці завівся величезний змій, і тому сюди нікому не слід приходити: щодня цей змій, виходячи зі свого лігва, знаходить кого-небудь – людину або звіра – і негайно ж убиває його і пожирає.

Мужній Христовий воїн Теодор відповів:

– Відійди і стань подалі від цього місця – і ти побачиш силу мого Христа.

Жінка, відійшовши, впала на землю, плачучи і промовляючи: “Боже християн, допоможи йому!”

Святий мученик Теодор, сотворивши хресне знамення, ударив себе в перси і, глянувши на небо, став молитися: “Господи Ісусе Христе, що допомагав мені в битвах і що давав перемогу над супротивниками, Ти і нині є Той же. Господи Христе Боже, пошли мені перемогу з Твоєї святої висоти, щоб я подолав цього ворога – змія”.

Потім, розмовляючи зі своїм конем, ніби з людиною, він сказав:

– Ми знаємо, що Божа влада і сила існують у всіх – і в людях, і в худобі, отже, допомагай мені – щоб я подолав ворога.

Кінь, вислухавши слова свого господаря, зупинився, чекаючи появи змія. Тоді мученик Христовий, наблизившись до прірви, гучно звернувся до змія:

– Тобі кажу і повеліваю ім’ям Господа нашого Ісуса Христа, що розіп’явся добровільно за рід людський: вийди з лігва свого і приповзи до мене!

Змій, почувши голос святого, заворушився, і земля на тому місці затряслася. А святий Теодор, назнаменувавши себе хресним знаменням, сів на коня, який став терзати і топтати змія, що вийшов, потім став на нього всіма чотирма копитами.

Тоді воїн Христовий Теодор уразив змія мечем, убив його і промовив:

– Дякую Тобі, Господи Ісусе Христе, що Ти почув мене у цей час і подарував мені перемогу над змієм!

Він благополучно повернувся до свого полку, радіючи і славлячи Бога. Громадяни Евхаїт та навколишні жителі, почувши про це, вийшли на те поле і, побачивши змія, якого вбив святий Теодор, дивувалися і виголошували:

– Великий Бог Теодора!

Тоді увірувало в Христа багато народу, і особливо воїни, і всі вони, охрестившись, стали єдиним стадом Христовим, прославляючи Отця, і Сина, і Святого Духа.

Після цього святий Теодор, живучи в Гераклеї, проповідував Христа істинного Бога, і багато хто з язичників навернувся до Христа. Щодня жителі збиралися для хрещення, і майже вся Гераклея прийняла святу віру.

Почувши про це, нечестивий цар Лікиній розгнівався і послав з Нікомідії, де він тоді перебував, у Гераклею сановників зі своїми охоронцями, щоб вони взяли Теодора Стратилата і привели до нього.

Коли вони прийшли в Гераклею, святий Теодор прийняв їх з пошаною: пригостив і кожному дав подарунок, як слугам царя. Потім вони стали кликати святого до Лікинія. “Йди, – говорили вони, – в Нікомідію, до царя, який тебе так любить; бо він, почувши про твою хоробрість, красу і премудрість твою, дуже бажає бачити тебе, маючи намір вшанувати твою мужність достойною пошаною і дарами”.

Святий Теодор відповів їм: “Нехай буде воля царська і ваша, тільки веселіться і радійте сьогодні, а завтра ми виконаємо те, що потрібно”.

Минуло три дні, а тим часом, незважаючи на умовляння посланців, щоб святий Теодор ішов з ними до царя, він залишався в своєму місті. Потім, зоставивши декого з присланих царських мужів у себе, святий Теодор відіслав інших до царя з листом, у якому писав, що йому не можна покинути своє місто в той час, коли в народі вирує велике сум’яття, бо “багато хто, – писав він, – залишивши вітчизняних богів, поклоняються Христу, і майже все місто, відвернувшись від богів, славить Христа, тому існує небезпека, що Гераклея відступить від твого царства”; “отож, – продовжував він, – потурбуйся, царю, і прийди сюди сам, узявши з собою статуї найславніших богів; зроби це з двох причин:

1) щоб усмирити бунтівний народ і

2) щоб відновити стародавнє благочестя; бо коли ти сам з нами перед усім народом принесеш їм жертви, то народ, побачивши, що ми поклоняємося великим богам, стане наслідувати нас і утвердиться у вітчизняній вірі”.

Таке послання святий Теодор написав до царя Лікинія, спонукаючи його прийти в Гераклею. Святий хотів постраждати в своєму місті, щоб освятити його своєю пролитою за Христа кров’ю та своїм стражденним і мужнім подвигом утвердити інших у святій вірі.

Цар Лікиній, прочитавши листа Стратилата, зрадів. Не зволікаючи, він узяв з собою близько восьми тисяч воїнів та найзнатніших з нікомідійських громадян і вирушив зі своїми князями і сановниками в Гераклею; захопив він з собою й ідолів, найбільше шанованих народом богів, – і золотих, і срібних.

Тієї ж ночі, коли святий Теодор, за звичаєм, молився, йому було видіння: нібито він знаходиться в храмі, дах якого розверзся, і звідти засяяло небесне світло, як від якогось великого світила, і освітило його главу; і ось почувся голос: “Відважуйся, Теодоре, Я з тобою!”

Після цього видіння зникло.

Святий Теодор зрозумів, що настав час його страждань за Христа, і зрадів, палаючи духом. Почувши, що цар наближається до міста, він увійшов до своєї молитовної кімнати і зі сльозами почав молитися: “Господи, Боже всесильний, що не залишає всіх, хто уповає на милість Твою, але захищає їх, – будь милостивий і до мене, і збережи мене Твоїм заступленням від ворожої омани, щоб я не упав перед ворогами моїми і щоб не радів через мене ворог мій; явися мені, Спасителю мій, під час майбутнього мого подвигу, який я так бажаю понести за Твоє святе ім’я; укріпи і утверди мене і подай мені силу мужньо, до крові, постояти за Тебе і покласти душу мою заради любові до Тебе, як і Ти, полюбивши нас, поклав на хрест душу Свою за нас”.

Помолившись, святий Теодор умив обличчя. Потім, одягнувшись у світлий одяг, він сів на коня, на якому колись убив змія в Евхаїтах, і разом з воїнством та громадянами вийшов назустріч царю; як і подобало, він уклонився йому і, вітаючи його, з повагою промовив: “Радуйся, божественніший царю, самодержцю наймогутніший!”

Цар теж люб’язно зустрів святого Теодора; він поцілував його і сказав: “Радуйся і ти, прекрасний юначе, хоробрий воїне, славний воєводо і, як сонце, світлий, премудрий хранителю отцівських законів і достойний діадеми! Тобі личить після мене бути царем”.

Люб’язно і весело розмовляючи, вони, під звуки тимпанів і труб, увійшли до міста і обидва спокійно лягли відпочивати.

Вранці, коли на високому помості на площі посеред міста було приготовано царський престол, прийшов цар Лікиній зі всім своїм причтом та з Теодором Стратилатом і, сівши на престол, почав хвалити місто, його громадян і святого Стратилата: “Воістину це місце гідне називатися престолом Божим: його мають шанувати іншим небом для людей; це місто велике, і жителів у ньому багато, і притому всі вони благочестиві і поклоняються своїм богам. Воістину в жодному іншому місті не шанували так наших великих богів, як тут; отож нема більш пристойного і зручнішого місця для служіння великим богам, як це. Ось чому і Геракл, цей дивний і мужній бог наш, син великого бога Дія і богині Алкмени, полюбив це місце і в ім’я своє найменував його містом Гераклеєю; і справді, Теодоре, воно гідне стати твоїм володінням, і лише тобі належить керувати таким народом. Адже ти шануєш наших богів, і вся твоя любов спрямована до них; день і ніч ти нічим іншим не займаєшся, як тільки піклуєшся про те, щоб благовгодити стародавнім еллінським богам. Тому і нині покажи свою любов до них і принеси їм жертву з поклонінням, щоб весь народ побачив твою старанність до богів і пізнав, що ти щирий друг великих богів і бажаний царю”.

Так говорив Лікиній, спокушаючи і пестячи святого.

Святий Теодор відповів на це так: “Будь довголітнім, царю! Нехай буде воля твоя, тільки дай мені сьогодні в мій дім зображення великих еллінських богів, яких ти взяв із собою, – і золотих, і срібних, щоб я цієї ночі та наступної раніше за все вшанував їх у себе – і жертвами, і кадінням, і пахощами; а потім, якщо повелиш, принесу їм жертви явно перед усім народом”.

Цар, почувши це, дуже зрадів. Він негайно повелів принести золотих та срібних ідолів. Святий Теодор, узявши їх, пішов у свій дім і там вночі, скрушивши і розбивши їх на дрібні частини, роздав жебракам.

Через два дні цар послав до святого, повеліваючи, щоб він виконав обіцяне і того ж дня перед усім народом приніс жертви богам. Теодор, обіцяючи все виконати, поспіхом вирушив до царя. Цар разом з ним поїхав на площу, що лежала посеред міста, там сів на своєму престолі і сказав святому Теодору: “Премудрий Теодоре, прекрасний воєводо, шанований царями, які були раніше нас! Настав день жертви і святкування. Отже, всенародно принеси жертви богам, щоб усі жителі бачили твою побожність і через це стали б ще більш старанними у своїх жертвопринесеннях”.

У той час, коли цар казав це, один із сотників, на ім’я Максентій, сказав йому:

– Присягаюся великими богами, царю, що тебе нині обдурив цей нечестивий Теодор. Бо я вчора бачив золоту голову богині Артеміди в руках одного жебрака, який ішов і радів. Я запитав: де ти її знайшов? А він сказав, що її дав йому Теодор Стратилат.

Почувши це, цар Лікиній здригнувся і, приголомшений, деякий час мовчав.

Тоді святий Теодор сказав йому:

– Ось що для мене сила Христа: все те, що сотник Максентій сказав тобі, царю, – все це правда, і я добре вчинив, розбивши твоїх ідолів. Бо якщо вони самі собі не могли допомогти, будучи скрушеними, то як вони можуть надати допомогу тобі?

Лікиній, вислухавши відповідь святого Теодора, якийсь час мовчав, наче онімів і втратив розум. Сидячи у великій печалі і опустивши голову на праву руку, сумуючи і жалкуючи, він нарешті промовив:

– Горе мені, горе мені! Як мене зганьблено! І що я тепер скажу, що зроблю, – не знаю. Будучи наймогутнішим царем і зібравши таку велику кількість воїнів, я прийшов до цієї нещасної людини – і тепер висміяний усіма моїми ворогами, особливо за те, що цей окаянний скрушив переможців моїх богів і роздав їх жебракам.

Потім, звернувшись до святого, він сказав:

– Теодоре, то це така твоя подяка богам за прийняті від них дари? Чи цього я чекав, коли обсипав тебе великими почестями? І чи заради того я залишив Нікомідію, прийшовши нині до тебе? О лиха і порочна людино! Справді, ти, син підступності і втілення лукавства, лестощами примусив мене прийти сюди. Але, присягаюся тобі силою моїх великих богів, я не потерплю цього, і лихом закінчиться для тебе твоя хитрість.

Святий відповів Лікинію:

– Безумний царю, чого ти так розгнівався? Подивися сам і зрозумій силу твоїх богів. Якби вони справді були богами, то чому ж вони самі собі не допомогли? Чому вони не розгнівалися на мене, коли я їх розбивав, і не послали з неба вогонь, щоб спалити мене? Ні, вони просто є бездушними і безсилими речами, які так само легко розсікаються рукою людини, як золото і срібло. Ти, царю, гніваєшся і обурюєшся, а мені смішно спостерігати твоє безумство. Ти сердишся і лютуєш, а я мужаюся і не звертаю уваги на твою лють. Ти засмучуєшся, а я радію загибелі твоїх богів. Ти противишся Господеві, а я благословляю Його. Ти зневажаєш Бога істинного, а я прославляю Його в піснях. Ти поклоняєшся мертвим богам, а я поклоняюся Богу Живому. Ти служиш поганому Серапісу, а я служу пречистому і чесному Владиці моєму Христу, Який сидить на чистіших Серафимах. Ти шанував мерзенного Аполлона, я ж шаную Бога, Який живе повіки. Ти – вугілля фракійське, я ж – князь римський; ти Лікиній – віяльник, я ж Теодор – дар Божий. Отже, царю, не гнівайся і не лютуй; поводячись так, ти тільки виявляєш свою внутрішню муку і стаєш схожим на віслюка, на якогось мула.

Тоді цар Лікиній, ще більше розгнівавшись, повелів витягнути хрестовидно святого голим і шмагати сирими воловими жилами.

Воїни нещадно били святого мученика, міняючись між собою – його катували то по троє, а то й по четверо воїнів; святому Теодору було завдано шістсот ударів по спині і п’ятсот – по животу.

А цар Лікиній знущався з нього:

– Тедоре, потерпи трохи, поки не прийде до тебе Христос Бог твій, Який звільнить тебе від рук мучителя.

Святий відповів:

– Можеш коїти зі мною, що хочеш, і не зупиняйся, бо ні скорбота, ні тіснота, ні рани, ні меч, ні будь-яка інша мука не розлучить мене з любов’ю Христовою.

Тоді цар запалав ще більшою люттю і сказав:

– Ти все ще сповідаєш Христа?

І повелів знову нещадно бити святого мученика по спині олов’яним пруттям, потім стругати його тіло залізними кігтями і обпалювати палаючими свічками, а рани розтирати гострим череп’ям.

Святий, переносячи все це мужньо, міг тільки вимовляти: “Слава Тобі, Боже!” Після всіх цих мук цар повелів замкнути святого Теодора у в’язниці, ноги його зв’язати путами і не давати йому їжі протягом п’яти днів. Через п’ять днів він наказав приготувати хрест і розіп’ята на ньому святого.

І ось, як колись Христос Господь наш Пилатом, так тепер і святий Теодор був розіп’ятий Лікинієм на хресті, і руки і ноги його було прицвяховано.

Але жорстокі мучителі прагнули посилити страждання і муки святого. Вони вбили в нього гострий довгий цвях і різали його тіло бритвами; юнаки та отроки натягували луки і стріляли в його обличчя, так що зіниці його очей були проколені стрілами.

“Я, – розповідає описувач його страждань нотарій Уар, – бачачи всі ці жахливі муки і ніби чуючи його внутрішні страждальні стогони, кинув книгу, в яку все це вписував, і, упавши з плачем до його стоп, сказав: “Благослови мене, господарю мій, благослови мене! Скажи мені, рабу твоєму, останнє слово!”

Господар же мій, воїн Христовий Теодор, сказав мені тихим голосом: “Уаре, не залишай своєї служби і не припиняй дивитися на мої страждання; опиши їх та кончину мою і познач день її”.

Потім, взиваючи до Господа, святий сказав: “Господи, Ти сказав мені ще раніше: Я – з тобою. Чому ж тепер Ти залишив мене?”

“Поглянь, Господи, як дикі звірі через Тебе всього мене понівечили: зіниці очей моїх пробито, тіло моє розтрощено від ран, обличчя вражено, зуби вибито; самі тільки голі кістки висять на хресті; пом’яни мене, Господи, що терплю заради Тебе хрест: через Тебе я переніс і залізо, і вогонь, і цвяхи; нині ж прийми дух мій, бо я вже відходжу з цього життя”.

Справді, все тіло Теодора було знівечено. Лікиній, вважаючи, що мученик помер, залишив його висячим на хресті. Але першої ж ночі Ангел Господній зняв святого мученика з хреста і зробив його цілим і здоровим, таким, яким він був раніше; вітаючи його, Ангел сказав: “Радуйся і зміцнюйся благодаттю Господа нашого Ісуса Христа, ось – Господь з тобою; навіщо ти сказав, що Він залишив тебе? Отже, зверши до кінця подвиг твій, – і ти прийдеш до Господа прийняти уготований тобі вінець безсмертя”.

Сказавши це святому мученику, Ангел став невидимий. Святий мученик Теодор, дякуючи Господеві, почав співати: “Величатиму Тебе, Боже мій, Царю [мій], і благословлятиму ім’я Твоє повік і повік віку” (Пс. 144, 1).

А нечестивий Лікиній ще до світанку послав двох своїх сотників, Антіоха і Патрикія, наказавши їм: “Ідіть і принесіть мені тіло померлого в стражданнях Теодора: я покладу його в олов’яний ящик і кину в морську глибінь, щоб якимось чином не взяли його безумні християни”.

Коли вони наблизилися до місця, де було розіп’ято Тедора, то побачили хрест, а розіп’ятого на ньому мученика не було. Антіох сказав Патрикію: “Правду кажуть галілеяни, що їхній Христос воскрес із мертвих. Він, вважаю, воскресив і раба Свого Теодора”.

У цей час Патрикій, підійшовши ближче до хреста, побачив святого Теодора, який сидів на землі і прославляв Господа. Тоді Патрикій голосно вигукнув: “Великий Бог християн, і немає іншого бога, крім Нього!”

І обидва сотники, підійшовши до святого, сказали: “Благаємо тебе, мученику Христовий, прийми нас, бо з цієї миті і ми християни”.

І увірували в Христа того дня обидва сотники і з ними сімдесят воїнів.

Лікиній, дізнавшись про це, послав свого намісника Сикста і з ним триста воїнів, щоб він вбив усіх, хто увірував у Христа.

Коли воїни прийшли і побачили, які чудеса силою Христовою звершив святий Теодор, то відразу ж увірували в Господа нашого Ісуса Христа. І зібралася на це місце безліч народу, і всі взивали: “Єдиний є Бог, Бог християн, і немає іншого бога, окрім Нього!” І ще: “Хто такий мучитель Лікиній? Поб’ємо його камінням! Для нас один Бог і цар – Христос, Якого проповідує Теодор!”

В народі піднявся гамір і заколот, і почалося навіть кровопролиття.

Якийсь воїн на ім’я Леандр з голим мечем прибіг на це місце і попрямував до Теодора, намірившись ударити його мечем. Проте Сикст, царський намісник, спинив його, вирвав у нього з рук меч і розітнув його. А інший воїн, на ім’я Мірпос, за походженням угрин, кинувшись на царського намісника Сикста, убив його.

Святий Теодор, намагаючись заспокоїти народний заколот, голосно вигукнув: “Перестаньте, улюблені! Господь мій Ісус Христос, висячи на хресті, утримував ангелів, щоб вони не сотворили помсти роду людському”.

Після того як мученик Теодор звернувся до народу, благаючи і застерігаючи його, гамір і народне сум’яття припинилися.

У цей час святий мученик йшов повз в’язницю, і за ним ішов весь народ та воїни. В’язні, які сиділи у темниці, гукали до святого: “Помилуй нас, рабе Бога Вишнього!”

Святий своїм словом звільнив їх від пут, відчинив в’язничні двері і сказав: “Ідіть з миром, мужі, і згадуйте про мене”.

І зібралося все місто, і всі відреклися від ідолопоклонства й стали прославляти Христа – Єдиного Бога.

Святий зціляв недужих, виганяв з людей бісів. Кого тільки торкався святий своєю рукою або хто навіть тільки доторкався до його одягу, той негайно отримував зцілення.

Тоді один з наближених Лікинія, побачивши, що робиться, пішов до нього і сказав: “Усе місто, залишивши богів за вченням і волхвуванням Теодора, увірувало у Христа”.

Цар, сповнившись люті, негайно послав воїна відсікти голову святого Теодора. Проте народ, побачивши цього воїна, знову підняв гамір і заколот. Повставши проти Лікинія, вони хотіли вбити його слугу. Тоді святий став умовляти народ облишити цей намір. Він мовив: “Браття і отці! Не піднімайте заколоту проти Лікинія, адже він – слуга батька свого диявола, а мені тепер належить відійти до Господа мого Ісуса Христа”.

Сказавши це, він почав молитися Богу і після тривалої молитви поблагословив народ.

Потім, назнаменувавши себе хресним знаменням, він сказав своєму рабу Уару: “Сину мій, Уаре, опиши день моєї кончини, а тіло моє поховай в Евхаїтах, у маєтку моїх батьків; коли ж і ти наближатимешся до смерті, то заповідай поховати себе ліворуч від мене”.

Потім мученик Христовий знову помолився і, промовивши слово “амінь”, схилив під меч свою чесну і святу голову і був усічений.

Це звершилося у 8-й день місяця лютого, в суботу, в третю годину дня 10.

Після кончини весь народ віддав мученику велику пошану: взявши свічки та кадила, християни поклали його тіло на призначеному місці, а згодом, восьмого червня, його з великими урочистостями було перенесено в Евхаїти, і звершувалися там незліченні чудеса на славу Христа Бога, Йому ж з Отцем і Святим Духом честь і поклоніння повіки.

Цікаві факти Християнських святих:
http://www.zarvanycia.cc.ua/

Зарваниця в соціальних мережах:
http://vk.com/zarvanycia ,
https://www.facebook.com/zarvanycia.net ,
http://www.odnoklassniki.ru/profile/533438398557 ,
https://twitter.com/Zarvanycia ,
http://blog.i.ua/user/6200557/ ,
https://www.youtube.com/embed/heqRaKt7oLI

Сьогодні 20 лютого церква також згадує преподобного Партенія

  • 20.02.15, 18:48
www.zarvanycia.cc.ua Сьогодні 20 лютого церква також згадує преподобного Партенія Лампсакійського

Цей святий народився в родині диякона в чевертому столітті нашої ери в місті під назвою Мелітополь.
Змалку хлопець володів даром зцілення та творив різні чудеса. Коли він виріс його посвятили в священники а вже пізніше в єпископи. На своїй посаді він навернув до віри християнської дуже багато язичників. Також відомо про один випадок коли святий Партеній повернув до життя молодого хлопця на якого впав важкий віз з матеріалами для будівництва церкви. Помер преподобний у 360 році від Різдва Христового а його мощі були поховані в тому ж місті і були відомі багатьма зціленнями.

Свіжі новини та замітки:
http://www.zarvanycia.cc.ua/

Зарваниця в соціальних мережах:
http://vk.com/zarvanycia ,
https://www.facebook.com/zarvanycia.net ,
http://www.odnoklassniki.ru/profile/533438398557 ,
https://twitter.com/Zarvanycia ,
http://blog.i.ua/user/6200557/ ,
https://www.youtube.com/embed/DrNIcWalBas

20 лютого день пам'яті преподобного Луки Елладського

  • 20.02.15, 18:06

www.zarvanycia.cc.ua
Преподобний Лука Елладський був родом з грецького селища Касторії. Син бідних хліборобів, преподобний з дитинства багато працював, працював у полі, пас овець. Він був у повному послусі у батьків і дуже стриманий в їжі. Часто він роздавав убогим усю свою їжу і одяг, за що терпів докори від батьків. Одного разу він віддав жебракам майже все насіння, які повинен був посіяти на своєму полі, але Господь винагородив його за милостиню: урожай був зібраний більше попередніх.

Ще юнаком він багато і старанно молився. Його мати часто бачила його під час молитви стоячим не на землі, а у повітрі.

Після смерті батька він таємно від матері пішов до Афін, де прийняв в монастирі постриг у чернечий чин. Але за молитвою матері, яка дуже сумувалаза ним, Господь чудесним чином повернув його в рідну домівку. Там він прожив усього чотири місяці і, утішивши свою матір, вже з її благословення пішов у відокремлене місце на Іванову гору, де була церква в ім'я святих безсрібників Косми і Даміана, в якій він і трудився в безнастанній молитві та пості. Там він прийняв чернечий постриг від старців-паломників. Після цього святий Лука посилив свої подвиги, за що Господь удостоїв його дару прозріння.

Після семирічного перебування на Івановій горі преподобний через нашестя болгарських військ пішов у Коринф. Почувши про подвиги якогось стовпника в Патрах, він вирушив до нього і 10 років служив подвижнику зі смиренням і покорою. Потім святий знову повернувся на батьківщину і знову став подвизатися на Івановій горі.

Безліч людей, які стікалися туди порушували його безмовність, і преподобний Лука з благословення старця Феофілакта пішов зі своїм учнем у ще більш пустельне місце Калавей, звідки через три роки з-за навали арабів переселився на пустельний і безводний острів Ампіль. Останнім місцем його подвигів став Стирій (Сотерії). Тут до преподобного зібралася братія, і виник невеликий монастир, церква якого була освячена в ім'я святої великомучениці Варвари. Перебуваючи в обителі, преподобний творив багато чудес, зцілюючи хвороби душевні і тілесні. Передбачаючи свій спочинок, святий зачинився в келії і три місяці готувався до відходу. На запитання, де його поховати, преподобний відповів: "Киньте моє тіло на поживу звірям". Коли ж братія просила його змінити заповіт, він велів поховати тіло на тому ж місці, де він лежить. Зі словами: "У руки Твої, Господи, віддаю дух мій!" - Преподобний Лука спочив у Господі 7 лютого 946 року. Згодом на місці його поховання була споруджена церква, а від його святих мощей виходило миро і відбувалися багато зцілень.

Свіжі новини та замітки:
http://www.zarvanycia.cc.ua/

Зарваниця в соціальних мережах:
http://vk.com/zarvanycia ,
https://www.facebook.com/zarvanycia.net ,
http://www.odnoklassniki.ru/profile/533438398557 ,
https://twitter.com/Zarvanycia ,
http://blog.i.ua/user/6200557/ ,
https://www.youtube.com/embed/qkVpSNe8vNU

www.zarvanycia.cc.ua 19 февраля день памяти Преподобного Вукола,

  • 19.02.15, 20:39

www.zarvanycia.cc.ua 19 февраля день памяти Преподобного Вукола, епископа Смирнского

Преподобный Вукол, епископ Смирнский, с детства отличался незлобивостью и целомудрием. Он был учеником святого апостола и Евангелиста Иоанна Богослова, поставившего его первым епископом Смирнской Церкви (Малая Азия).
С помощью Божией святитель Вукол обратил ко Христу и крестил множество язычников. Как опытный и мудрый наставник, он защищал свою паству от видимых и невидимых врагов. Скончался святитель Вукол около 100—105 года. Свою паству он передал святому священномученику Поликарпу Смирнскому (память 23 февраля), знаменитому мужу апостольскому, который также был учеником святого апостола Иоанна Богослова. У гроба святителя Вукола выросло миртовое дерево, которое исцеляло больных.

Свіжі новини та замітки:
http://www.zarvanycia.cc.ua/

Зарваниця в соціальних мережах:
http://vk.com/zarvanycia ,
https://www.facebook.com/zarvanycia.net ,
http://www.odnoklassniki.ru/profile/533438398557 ,
https://twitter.com/Zarvanycia ,
http://blog.i.ua/user/6200557/ ,
https://www.youtube.com/embed/DrNIcWalBas

www.zarvanycia.cc.ua 18 февраля – память святой мученицы Агафии

  • 18.02.15, 21:39

www.zarvanycia.cc.ua 18 февраля – память святой мученицы Агафии

Святая мученица Агафия была дочерью знатных и богатых родителей-христиан из города Палермо в Сицилии.

Во время гонения при императоре Декии мэр города Катаны услышал о богатстве и красоте Агафии и послал за ней воинов, чтобы привести ее на суд как христианку.

В Катане святую поместили у одной богатой женщины, имевшей пятерых дочерей. Все они старались соблазнить святую Агафию нарядами, угощениями, развлечениями, убеждая ее принести жертву языческим богам, но святая не поддалась на их уловки.

На допросе святая мученица не склонилась ни на ласки, ни на уговоры и была подвергнута жестокому глумлению: ей терзали грудь железными когтями. В темнице страдалице явился священный апостол Петр и исцелил ее от ран.

Вновь приведенная на пытку святая Агафья изумила мэра тем, что грудь ее была невредима. Тогда ее опять стали мучить. В это время в городе началось землетрясение, во время которого погибло много людей из свиты градоправителя. Перепуганные жители прибежали к нему с требованием прекратить пытки.

Святую Агафию отправили обратно в темницу, где мученица мирно предала свой дух Богу.

Свіжі новини та замітки:
http://www.zarvanycia.cc.ua/

Зарваниця в соціальних мережах:
http://vk.com/zarvanycia ,
https://www.facebook.com/zarvanycia.net ,
http://www.odnoklassniki.ru/profile/533438398557 ,
https://twitter.com/Zarvanycia ,
http://blog.i.ua/user/6200557/ ,
https://www.youtube.com/embed/AmLAR9tlgDE

www.zarvanycia.cc.ua ЗЕМНИЙ АНГЕЛ. Преподобний Ісидор Пелусіот (

  • 17.02.15, 22:05

www.zarvanycia.cc.ua ЗЕМНИЙ АНГЕЛ. Преподобний Ісидор Пелусіот (день пам’яті — 17 лютого за н. ст.)

Преподобний Ісидор Пелусіот народився у V ст. в м. Олександрії. У юному віці він вирішив залишити мирське життя і вирушив в обитель, що розташовувалася на Пелусіотській горі у Єгипті, яка й стала місцем його чернечих подвигів. Праведник був родичем Олександрійського архієпископа Феофіла і його наступника та племінника — святителя Кирила. Будучи суворим аскетом, ерудитом та знавцем людської душі, Ісидор здобув повагу та любов ченців і згодом був обраний настоятелем монастиря. Тоді ж він прийняв і священицький сан.

Під час своєї подорожі до столиці Візантійської імперії Константинополя праведник познайомився зі святителем Іоанном Златоустом і став його учнем. Наслідуючи приклад Златоуста, Ісидор присвятив себе християнській проповіді, тій “практичній філософії”, яка, за його власними словами, є “основою споруди й самою спорудою”, тоді як логіка “є її прикрасою”, а “споглядання — вінцем”.
Праведник готовий був навчити і дати пораду кожному, хто звертався до нього по допомогу, чи то проста людина, вельможа, єпископ, патріарх Олександрійський чи імператор. Про проповідницький дар преподобного свідчать більше двох тисяч листів, що збереглися і дійшли до нас.
Любов і відданість Ісидора Пелусіота до Іоанна Златоуста виявилися в його рішучих діях на захист Константинопольського святителя під час гоніння на останнього, яке звели імператриця Євдоксія та архієпископ Феофіл. Після смерті Златоуста преподобний переконав наступника Феофіла, архієпископа Олександрійського Кирила, вписати ім’я святителя Іоанна у церковні диптихи як сповідника.
Наприкінці свого земного шляху преподобний Ісидор мав величезний духовний авторитет, він став ініціатором скликання III Вселенського Собору в Ефесі (431 р.), на якому було засуджено лжевчення Несторія.
Праведник помер у глибокій старості близько 436 р. Примітно, що агіографічний опис життя і подвигів преподобного Іси­дора Пелусіота аніскільки не змінився під впливом часу. Через сто років після блаженної кончини праведника, з-під пера церковного історика VI ст. Євагрія народилися такі слова: “Життя його всім здавалася життям ангельським на землі”.

Цікаві Християнські замітки:
http://www.zarvanycia.cc.ua/

Зарваниця в соціальних мережах:
http://vk.com/zarvanycia ,
https://www.facebook.com/zarvanycia.net ,
http://www.odnoklassniki.ru/profile/533438398557 ,
https://twitter.com/Zarvanycia ,
http://blog.i.ua/user/6200557/ ,
https://www.youtube.com/embed/b1taFsQ7UPY

www.zarvanycia.cc.ua Праведний Симеон Богоприємець і Анна пророч

  • 16.02.15, 22:08

www.zarvanycia.cc.ua Праведний Симеон Богоприємець і Анна пророчиця

Праведний Симеон Богоприємець був, за свідченням святого євангеліста Луки, одним з обранців Божих, який очікував утіхи Ізраїля, і Дух Святий був на ньому (Лк. 2, 25). Йому було сповіщено від Бога, що він не помре до того часу, поки в світ не прийде обіцяний Месія — Христос Господь.

Древні історики повідомляють, що єгипетський цар Птоломей II Філадельф (285 — 247 до Різдва Христового) побажав поповнити свою знамениту Александрійську бібліотеку текстами Священних книг. Він запросив з Єрусалима книжників. Синедріон послав своїх мудреців. Серед 72 вчених, прибулих в Олександрію для перекладу Святого Письма на грецьку мову, був запрошений і праведний Симеон. (Робота була виконана і отримала назву "Переклад 72 -х тлумачів «. Саме з нього надалі Старий Завіт був перекладений слов'янською мовою для Болгарської, Сербської та Руської Православних Церков.) Праведний Симеон перекладав книгу пророка Ісаї. Прочитавши в оригіналі слова „Ось дівиця зачала, і породить сина“ (Іс. 7, 14), він вирішив, що слово „ Діва“ тут вжито помилково, замість слова „Дружина“, і хотів виправити текст. У цей момент йому з'явився Ангел і втримав його руку, кажучи: „Май віру написаним словами, ти сам переконаєшся, що вони здійсняться, тому що не скуштуєш смерті, аж поки не побачиш Христа Господа, Який народиться від Чистої і Пренепорочної Діви“.

З того дня праведний Симеон став очікувати пришестя Месії.

І ось одного разу праведний Симеон, ведений Духом Божим, прийшов до Єрусалимського храму. Це було в той самий день (сороковий по Різдві Христовому), коли Пречиста Діва Марія і Її Обручник Йосип прийшли туди, щоб здійснити обряд, покладений за іудейським законом,— поставити перед Господом свого Божественного Первістка і принести необхідну жертву.

Як тільки праведний Симеон побачив, хто прийшов, Дух Святий відкрив йому, що Богонемовля, Якого тримала Пречиста Діва Марія, і є очікуваний Месія, Спаситель світу. Старець прийняв в свої руки Немовля Христа і виголосив пророчі слова: „Нині відпускаєш раба Твого, Владико, за словом Твоїм із миром, бо побачили очі мої спасіння Твоє, яке Ти приготував перед лицем усіх народів, Світло на просвіту поганам і на славу людей твоїх Ізраїля“. Він благословив Пречисту Діву і праведного Йосифа і, звертаючись до Богородиці, сказав: „ Ось цей поставлений для падіння й підняття багатьох в Ізраїлі; він буде знаком протиріччя, та й тобі самій меч прошиє душу, щоб відкрились думки багатьох сердець.“ (Лк. 2, 22 — 35).

Далі святий євангеліст оповідає:»Була також і Анна, пророчиця, дочка Фануїла з покоління Асера; вона була вельми похила віком і жила сім років з чоловіком від дівування свого; зоставшися вдовою аж до вісімдесят четвертого року, вона не відходила від храму, служачи (Богові) вночі і вдень постом та молитвою. І надійшла вона тієї самої години й почала прославляти Бога та говорити про нього всім, що чекали визволення Єрусалиму"(Лк. 2, 36 — 38).
Про святого і праведного Симеона відомо, що він помер, проживши 360 років. У VI столітті святі мощі його були перенесені до Константинополя. В 1200 році його труну бачив руський паломник святитель Антоній, майбутній архієпископ Новгородський (1212 — 1220; + 1232; пам'ять 8 жовтня).

Цікаві Християнські замітки:
http://www.zarvanycia.cc.ua/

Зарваниця в соціальних мережах:
http://vk.com/zarvanycia ,
https://www.facebook.com/zarvanycia.net ,
http://www.odnoklassniki.ru/profile/533438398557 ,
https://twitter.com/Zarvanycia ,
http://blog.i.ua/user/6200557/ ,
https://www.youtube.com/embed/wpkuwwbYhCg