хочу сюди!
 

Людмила

56 років, водолій, познайомиться з хлопцем у віці 44-57 років

Як уникнути дурних рішень?

                                              

5 правил, які позбавлять вас від помилок у важливих справах, від психолога Тайлер Тервурен.

 
Уявіть: ви сидите на роботі, і тут дзвонить телефон. Ви чекали дзвінка. Ви не знаєте, що скаже людина на тому кінці дроту, але ви знаєте, що мова йде про велику можливість - яка може змінити ваше життя, дати старт стрімкій кар'єрі, поліпшити становище вашої родини.
 
Але є і ризик. Якщо ви скажете «так», все може піти не так, нехай навіть шанс цього невеликий.
 
І от питання: коли краще приймати таке рішення?
 
Питання здається дурним. А яке це має значення? Якщо ви знаєте, що перед вами відмінна можливість - нехай навіть злегка ризикована, - хіба ви не приймете правильне рішення незалежно від часу? Більшість досліджень показують, що ні.
 
Кожен день ви стикаєтеся з самими різними рішеннями:
 
- У скільки вилізти з ліжка?
 
- Скільки грошей відкладати на старість?
 
- Коли погодувати кішку?
 
- Чи потрібно одружитися / виходити заміж?
 
І так далі і тому подібне.
 
Якщо взяти ці питання окремо, на них відповісти не дуже важко - навіть на більш серйозні і глибокі з них. Але сума більша ніж частини: якщо ви поставите собі всі ці питання одночасно, ви розплавитеся від розумової напруги. Це буде моторошно виснажливий момент. Експерти називають це втомою від рішень - нездатністю зробити розумний, раціональний вибір, коли ви вже прийняли кілька рішень до цього.
 
Але вам доводиться щодня приймати масу рішень, і від них сильно залежить не тільки ваше життя, але й життя оточуючих вас людей. Вони очікують від вас максимально правильних рішень. А чи приймаєте ви такі правильні рішення? Напевно, ні - і вже точно не завжди. Але є хороша новина: ви можете використовувати просту стратегію, щоб вирішити цю проблему - причому майже миттєво.
 
Як згасає сила волі
Чи повинна людина жити на волі або у в'язниці? Нам з вами, швидше за все, ніколи не доведеться відповідати на таке делікатне питання, але судді стикаються з ним постійно, часом по кілька разів на день. Припустимо, людина колись зробила помилку, відсиділа кілька років, а тепер суддя повинен вирішити, чи можна її звільнити, або ж вона повинна повернутися за грати.
 
Суддя вивчає багато деталей. У чому полягав злочин? Який термін людина вже відбула? Як вона себе поводила? Що думають психологи? Всі ці фактори ретельно осмислюються, і людина, що дала клятву дотримуватися і підтримувати владу закону, приймає рішення. Непросте рішення.
 
Але якщо у судді вранці було багато справ, і він ще не встиг пообідати, все інакше. У такому випадку можна бути практично впевненим, що він зверне розгляд і відправить ув"язненого  назад у в'язницю - бо це найбезпечніший варіант.
 
Навіть судді стають жертвою втоми від рішень. У певних умовах їм, як і всім нам, не вистачає сили волі на правильне рішення. Тому що сила волі обмежена. Правильні рішення вимагають великого запасу сили волі, і на весь день її  точно не вистачає.
 
 
Але якщо витратити трохи часу сьогодні і закласти правильний фундамент, ви зможете приймати  правильні рішення значно частіше.
 
Якщо ... то ...: 5 стратегій автоматизації успіху
Як зробити, щоб важливі рішення отримували вашу основну увага, і ви не витрачали свою силу волі до того, як їх доводиться приймати?
 
Найпростіша відповідь - приймати важливі рішення вранці. Але це не зовсім робочий варіант. Щоранку нам доводиться приймати безліч не дуже важливих рішень - треба поснідати? Якого кольору штани вдягнути? - Ще до того, як ви доберетеся до важливих. І не завжди відомо заздалегідь, коли ми зіткнемося з важливим рішенням. Якщо в 4:00 дня ви виявляєте шанс фундаментально змінити ваше життя, чи будете ви готові відреагувати адекватно?
 
Ще один мінус у тому, що це правило не вирішує проблему безлічі рішень та обмеженості сили волі. Що тоді робити? Автоматизувати. Якщо те-то, зробіть те-то. Ви можете в принципі усунути необхідність в силі волі для всіх своїх незначних або передбачуваних рішень. Якщо відбудеться те-то, то я поступлю рівно наступним чином. І не треба більше зважувати варіанти.
 
Але «автоматизація своїх рішень» здається чимось дивним. Як це виглядає взагалі? Як це працює? Найпростіше подивитися на кілька прикладів і спробувати їх відтворити. Ось п'ять таких прикладів, на які ви можете спертися прямо зараз і почати автоматизувати своє життя.
 
1. Побудуйте ранкову послідовність дій
Коли ви прокидаєтеся, чи знаєте ви точно, що станеться далі? Ви завжди робите спочатку щось одне або ж іноді чекаєте, дивлячись на свій настрій, перш ніж вибратися з ліжка? Ви не усвідомлюєте цього, але ці коливання вже витрачають вашу силу волі. І даремно.
 
Кілька років тому, коли я усвідомив, скільки зайвих зусиль викликає у мене ранок і як це призводить до прийняття поганих рішень протягом дня, я вибудував автоматизовані правила, які визначають, з чого повинен починатися мій день.
 
Коли я прокидаюся, я точно знаю, що зробити далі і коли це потрібно зробити аж до моменту, коли я почну працювати над чимось важливим. Якщо на годиннику менше 6 ранку, я знову засинаю або читаю книгу. Якщо більше - і якщо це понеділок, середа і п'ятницю, - я встаю і вирушаю на пробіжку. Якщо це вівторок - я складаю план статті на наступний тиждень.
 
Практично всі рішення, які я можу прийняти до початку роботи, прийняті вже кілька років тому. На них не потрібно ніякої сили волі. І це добре, тому що на те, щоб активізувати мозок вранці, йде час. Вся сила волі, яку я економлю, знадобиться мені потім.
 
2. Складіть щоденний список справ ... до кінця життя
Є маса правил ведення списків справ:
 
- Спочатку зробіть важливі справи.
 
- Завжди недооцінюйте, скільки ви встигнете зробити за день.
 
- Кожна задача повинна бути маленькою і конкретною.
 
Ну і так далі.
 
Правила відмінні - я підпишуся під багатьма з них, - але ви не помічали, що часто щодня доводиться додавати в список одні й ті ж справи і вести з собою оду  і ту ж внутрішню розмову про те, що зробити спочатку? Ось так і витрачається сила волі. І ось так ви починаєте їсти шкідливу солодку їжу під кінець дня, хоча начебто взялися дотримуватися дієти.
 
У житті є повторювані завдання - так навіщо думати про них кожен день? Створіть систему, при якій ви будете думати про них тільки один раз, а потім тільки робити. 
 
Коли настає час сісти і попрацювати, мені вже не треба думати про те, якою саме роботою зайнятися. Це я вже зробив. Залишилося тільки почати. 
 
Природно, кожен день виникають справи, які неможливо заздалегідь занести в список. Але й нехай, адже тепер у мене набагато більше сили волі на прийняття рішень з важливих питань, що випадає з графіка.
 
3. Спростіть свій гардероб
Якщо не вважати костюмів для особливих випадків, то мій гардероб складається з п'яти сорочок, п'яти футболок і чотирьох пар джинсів. Насолоджуватися різноманітністю - це нормально, але це прекрасний приклад тієї області нашого життя, де дрібні рішення виходять з-під контролю і спустошують ваші запаси сили волі з самого ранку.
 
Колись я сильно напружувався з приводу того, що мені одягати. І що показово, в той період мого життя зі мною не відбувалося нічого значного. Якщо ви думаєте, що 10 хвилин, які ви витрачаєте на роздивляння себе в дзеркало і на думці про те, а що можна зробити по-іншому, не відволікають вашу увагу від чогось більш серйозного, ви помиляєтеся.
 
По правді, я все ще напружуюся з приводу того, що мені носити. Тільки не кожен день, а раз на рік, коли вирушаю купити новий одяг. Я запитую себе: «Чи підходить те, що я купую, до всього іншого, що у мене вже є?» Якщо так, то я купую. Якщо ні, то не купую. Автоматизація!
 
Сьогодні у мене простий і нескінченно гнучкий гардероб. Все пасує до всього, тому я можу просто схопити, що захочеться, і використовувати час, який інакше пішов би на роздивляння візерунків на сорочці, на те, щоб зробити цю статтю цікавіше.
 
4. Спростіть своє харчування
Тут у мене все ще бувають труднощі. Питання з їжею для мене складне, тому що мені важко про неї думати, поки я не зголоднів. А тоді я починаю приймати неправильні рішення, які йдуть на шкоду моєму здоров'ю і від'їдають силу волі від чогось важливішого.
 
Але все ж є успіхи. Я обмежив сніданок чотирма варіантами і, як правило, дотримуюся їх залежно від того, який сьогодні день тижня. У понеділок - яблуко і арахісове масло. У четвер - яйця. І так далі.
 
Мені ще належить попрацювати над залишком дня, але система працює: сніданок більше не викликає у мене ніякого стресу. І тут я багато в чому вдячний моїй дружині, яка цінує розмаїтість в їжі, але ретельно планує наше меню на тиждень вперед. При цій системі моя дієта куди більш здорова, ніж раніше.
 
5. Плануйте спілкування з людьми
Якщо ще не настала 5 вечора, я працюю і не спілкуюся з друзями. Якщо сьогодні не п'ятниця, не субота і не неділя, то я не зустрічаюся ні з ким, хто не входить в мою робочу команду.
 
Я інтроверт, і ці правила для мене обов'язкові. Я постійно парюся з приводу того, що в мене погано виходить налагоджувати відносини, і при цьому постійно отримую запрошення на різні заходи в середині дня і на зустрічі, на які начебто дійсно варто піти. Якщо я отримую поштою запрошення на вечірку, я можу провести годину або навіть більше в роздумах про те, чи йти взагалі і як саме відповісти. Але тепер, завдяки моїй автоматизації, я точно знаю, якою буде відповідь.
 
Так я можу працювати весь день - в найпродуктивніші години - не відволікаючись, і все ж знаходити час для друзів і колег. Навіть більше часу, ніж раніше, тому що тепер я не витрачаю годину в середині дня на роздуми про те, як відповісти на запрошення. Якщо воно потрапляє в робочі години, то відповідь така: «Звучить дуже цікаво, але у мене не вийде. А що, якщо зустрітися [тут ви вказуєте якийсь неробочий час]? »
 
Я також намагаюся не втискувати занадто багато спілкування в один тиждень. Я знаю, що якщо два вечори поспіль я ходжу на якісь заходи, то на третій день я непродуктивний. І якщо я допущу перебір на одному тижні, я закриваюсь в своїй раковині і не хочу активно спілкуватися кілька тижнів.
 
Ці правила автоматизації дозволяють мені встигати робити важливу роботу і підтримувати відносини з людьми, оскільки гарантують, що я не напружуюся на цю тему.
 
 
Я автоматизує ці області свого життя кожен день, і завдяки цій автоматизації я став щасливішим, продуктивнішим, і вже не відчуваю стресу з приводу всіх цих дрібниць. Ви не встигнете зробити всі ці п'ять пунктів сьогодні. Але один встигнете. Тому виберіть той, який виглядає простіше за все, і протестуйте його на практиці протягом тижня.
 
А наступного разу, коли на вас звалиться дійсно важливе рішення, ви зробите правильний вибір.


7315АК
0

Коментарі