хочу сюди!
 

Марта

48 років, козоріг, познайомиться з хлопцем у віці 50-60 років

Краща музика для вищої продуктивності

 
bikeriderlondon/Shutterstock.com   Дослідження вчених Бірмінгемського університету, Англія, показали, що музика є ефективним помічником при виконанні монотонної роботи. Бездумна перевірка електронної пошти або заповнення таблиці, наявність музики сприяє підвищенню швидкості виконання подібних завдань.
 
Якщо ж мова заходить про складну, творчу, інтелектуальну роботу, що вимагає активної участі мозку, то будь-яка музика вже не підійде. Тут потрібен особливий плей-лист.
 
Звуки природи
 
Нещодавні дослідження вчених з Політехнічного інституту Ренсселера показали, що присутність «природних елементів» в музиці підвищує загальний настрій і допомагає зосередитися.
 
Звуки природи подібно білому шуму добре маскують людську мову, на яку ми легко відволікаємося, а також позитивно впливають на когнітивні функції і концентрацію. Завдяки природним звукам загальна задоволеність випробовуваних під час роботи стабільно росла.
 
До речі, крім щебетання птахів і звуків дощу, які найчастіше асоціюються з природними, благотворний ефект викликає дзюрчання струмка. Згідно з тими ж дослідженнями, шум гірського потоку також входить в розряд сприяючмх підвищенню уваги звуків.
 
Не має значення, будете ви слухати запис виключно звуків природи або увімкнете музику, яка містить в собі ці елементи: позитивний ефект дадуть обидва варіанти.
 
Знайти звуки природи досить просто за відповідним запитом, наприклад, на YouTube.
 
Улюблені пісні
 
У кожного з нас знайдеться певна кількість треків, які подобаються нам більше за інші. Складати такий плей-лист корисно, адже саме улюблена музика допомагає багатьом з нас працювати краще. До такого висновку прийшла і Тереза Лісіюк (Teresa Lesiuk), що працює в рамках програми музичної терапії в університеті Майамі:
 
"Стрес змушує нас приймати поспішні рішення, а зона уваги при цьому значно звужується. Поліпшення настрою через музику дозволяє дивитися на речі ширше і розглядати більше варіантів."
 
Цікаво те, що улюблена музика надає найбільший ефект у випадках, коли людина ще не стала профі у своїй роботі: прослуховування улюблених композицій дозволяло таким випробуваним виконувати завдання швидше і генерувати кращі ідеї.
 
Музика, яка вам байдужа
 
Сприйняття оточення змінюється від людини до людини. Це підтверджують дослідження одного тайваньського університету. Певна кількість людей при прослуховуванні найбільш і найменш привабливої для них музики реагують зниженням концентрації. Це якраз той випадок, коли, почувши улюблений трек, ви забуваєте про все і повністю йдете в нього. Якщо ви спостерігаєте у себе схожу реакцію на улюблену і ненависну музику, то включайте максимально нейтральні композиції, що не викликають у вас виражених емоцій.
 
Інструментальна музика
 
Слова відволікають. За даними досліджень Cambridge Sound Management, звинувачувати за падіння продуктивності весь шум в цілому не можна. Саме слова відволікають нас, тому що людина, чуючи мову, неминуче переключається з поточного заняття і починає прислухатися до теми розмови. Така наша соціальна природа, і даному явищу виявилися піддані 48% піддослідних.
 
Нас можуть відволікати будь-які вимовлені слова незалежно від того, чуємо ми їх в офісному шумі або в тому, що грає в навушниках . Ви ж помічали, як іноді ви ловите себе вслухаючись в текст треку? Це саме той випадок. Схильним до залипання на текстах допоможе інструментальна музика. Немає слів - немає відволікання.
 
 
 
Музика бароко
 
Ефект від прослуховування музики залежить від її темпу. Канадські дослідники виявили, що випробувані краще здають IQ-тести під більш динамічну музику, і фаворитом тут є музика епохи бароко. До такого ж висновку прийшли групи дослідників з університету і госпіталю Балтімора, а також університету Філадельфії. Музика бароко дійсно допомагає краще працювати.
 
 
 
Інше дослідження вчених малайзійського інженерного коледжу виявило помітне зниження стресових відчуттів і ознаки фізичної релаксації при прослуховуванні музики з темпом в районі 60 ударів на хвилину. У музичному лексиконі такого темпу приблизно відповідає термін «ларгетто».
 
 
 
Середня гучність
 
Ідеальна гучність - середня гучність. До такого висновку прийшли вчені відразу чотирьох університетів: дослідження виявили позитивний вплив прослуховування музики на помірному рівні гучності на творче мислення.
 
Згідно з цими дослідженнями, як помірна, так і гучна музика допомагає абстрактному мисленню, проте зайва гучність заважає мозку обробляти інформацію


7381АК
0

Коментарі