хочу сюда!
 

Vik-kis

42 года, дева, познакомится с парнем в возрасте 39-99 лет

Скільки води ми їмо...

Засухи стають все більш частими і безперервними в багатьох частинах світу і люди всюди прагнуть зменшити свій водний слід. Багато експертів рекомендують нам двічі подумати, перш ніж приймати розслаблюючі гарячі ванни, в цілях економії, ми встановлюємо аератори на кранах, купуємо туалети, з більш ефективним використанням води, і так далі.

Це дуже добре і дуже допомагає, але навряд чи хто-небудь знає, що «ми з'їдаємо більше 70% від загальної кількості води яку споживаємо». І це логічно, адже щоб виростити їжу її потрібно поливати, культури не можуть рости без води.

Ось цікаве порівняння витрат води на виробництво продуктів з нашими побутовими витратами
Виробництво 1 кг свинини, це 6000 літрів води = 188 прийнятих душів.
водный след в продуктах: Сознательное потребление
Виробництво 1 кг яловичини, це 15000 літрів води = 250 ванн з теплою водою.
водный след в продуктах: Сознательное потребление
1 кг шоколаду, це 17000 літрів води = 1 повноцінному басейну
водный след в продуктах: Сознательное потребление
Але це тільки частина всієї картини ...

Водний слід в продуктах
У сільському господарстві витрачається до 80% всієї споживаної води.
водный след в продуктах: Сознательное потребление

Давайте подивимося на типовий сніданок з точки зору споживання води у виробничих процесах. Буханець хліба витрата близько 900 літрів води, а 200 г сиру - близько 1500 літрів. Так просто бутерброд з сиром і вже близько 200 літрів води.

Але який же повноцінний бутерброд без м'яса? Адже м'ясо має набагато вищий водний слід, ніж овочі, зернові або боби.
Наприклад, на один кілограм яловичини йде, в середньому, від 5000 до 20000 літрів води, тоді як для отримання 1 кг пшениці потрібно від 500 до 4000 літрів води.

Це величезні витрати, насамперед вони йдуть на вирощування трави, кормів, кормових добавок, які корова споживає за весь час, потім вода для пиття, чищення та обробки. Багато м'ясних порід, при промисловому їх вирощуванні у нас, ніколи не виходять на вільний випас, вони живуть в кліткахх і їдять корм, виготовлений з кукурудзи та сої, бо зернові прискорюють ріст великої рогатої худоби. Відповідно витрата води на вирощування, наприклад, кукурудзи 1000 літрів на 1 кг. А бичок може з'їдати до 1000 кг такого корму протягом декількох місяців.
Тільки уявіть, який водний слід ми залишаємо кожен раз, коли купуємо м'ясні продукти, вирощені в промислових умовах.

Якщо говорити про привізні продукти, то вода тут додатково витрачається на заморозку і не варто забувати про транспортний слід. Транспортування продуктів харчування на великі відстані вимагає великої кількості палива, яке забруднює повітря, сприяє зміні клімату і також використовує великий обсяг води на видобуток і виробництво.
Бензин, споживаний на кожен кілометр, це ще 3/4 води на його виробництво.

А ми ще любимо різні ласощі, цукерки, чіпси, сухарики, там же немає води ...
Насправді, на їх виробництво йде ще більше води, ніж на звичайні продукти.
Якщо говорити про картопляні чіпси, то крім води, яка витрачається на промислове вирощування картоплі, вода також йде на її промислове очищення, виробництво рослинної олії для смаження, виробництво палива для доставки, виробництво упаковки, і так далі.

Ось і виходить, що на вирощування звичайного кілограма картоплі йде 300 літрів води, а для упаковки чіпсів потрібно від 3000 до 5000 літрів води.

Коротше кажучи, чим більше промислового м'яса, сиру, молочних продуктів і ласощів ми їмо, тим більше води ми споживаємо. Наступного разу, коли ви будете йти на обід, прикиньте, скільки води пішло, щоб зробити цю їжу.

Але стривайте! Адже ця яловичина вже в супермаркеті, вона вже вирощена. Ця вода вже використана, чому ми не можемо її з'їсти?
Можемо, але якщо ми купуємо і їмо водоємкі продукти зараз, харчова промисловість буде продовжувати їх вирощувати або навіть нарощувати обсяги в майбутньому. Ось чому зараз найкращий час, щоб змінити наші звички в їжі сьогодні. Спад попиту породжує поступовий спад виробництва, а значить зменшення навантаження на наші водні ресурси, на всю планету.


Детальніше тут: http://slovo-motivator.webnode.com.ua/news/skilki-vodi-mi-jimo/
0

Комментарии