Багатіти - це інтуїтивне бажання кожного.
- 23.06.15, 21:00
Навіщо ми хочемо працювати? Щоб заробляти гроші, або чи не тому? А розмір зарплати важливий? А далі як розпоряджатися грошима, щоб вистачало на все і ще залишалося?
У суспільстві відсутня культура поводження з грошима. Школа не вчить цьому. Та й не кожен батько пояснює своїм дітям як спілкуватися з фінансами, тому що часто й самі не вміють знаходити спільну мову з ними.
НЕ залазьте в борги
У житті дуже багато спокус. Щоразу сім разів подумайте, брати чи ні черговий кредит. Правильна відповідь - «Не брати!». Не купуйте те, що не можете собі дозволити. Для цього потрібно розвинути в собі певні навички контролю і стримування. Коли поставите особисті фінанси під контроль, у вас буде дуже приємний бонус - робити дорогі покупки без кредитів. За рахунок власних коштів. Непоганий стимул, правда?
Відкладайте гроші
«Відкладати гроші - це компроміс. Ви трішечки відбираєте від свого сьогоднішнього дня, щоб поліпшити свій завтрашній день », - Бодо Шефер.
Потрібно навчитися «платити собі». Тобто певну частину грошового місячного доходу фіксувати в особистих «стабілізаційних фондах» або за допомогою корисних звичок:
1. Особистий пенсійний фонд. Довгостроковий депозит з капіталізацією відсотків. Сюди виділяємо 5-7% від місячного доходу. У майбутньому ви будете дуже вдячні собі самому, 20 років тому прийняв рішення відкладати на безбідну старість.
2. Особистий страховий фонд. Це ваш фонд на покриття різних непередбачених витрат. На нього виділяємо 10-15% від місячного доходу.
3. Звичка «гаманець величі» або «скарбничка». Принцип використання такий:
кожен раз, коли необхідно заплатити комусь, від необхідної для оплати суми віднімається 10% грошей;
відкладайте їх у «гаманець величі».
Наприклад, вам необхідно заплатити 400 умовних одиниць грошей. Значить, в основному гаманці повинно бути 440, з яких ви спочатку забираєте 40 і перекладаєте їх у свій «гаманець величі» зі словами: «Я багатий! Я сильний! Я можу. Підтримати та похвалити себе вкрай важливо. Звички повинні нам подобатися.
А що робити, якщо є всього лише 400 умовних одиниць грошей? Або відкласти 40 і зробити покупку за 360, якщо це можливо, або не купувати.
Створюйте додаткові джерела доходу
Ще одне дуже важливе правило грошей - створювати активи. Активи в цьому розумінні - це джерела постійного пасивного доходу. Чим більше таких джерел у вас буде, тим більший грошовий потік вони сформують.
Найпоширеніші варіанти активів:
Акції.
Облігації.
Нерухомість.
Патенти, авторські права, інтелектуальна власність.
Веб-сайти і блоги. Не обов'язково популярні.
Розкручені пабліки в соціальних мережах.
Рахуйте свої гроші
Гроші люблять рахунок. Вам потрібно навчитися рахувати всі свої особисті або сімейні доходи і витрати. Якщо ви хочете взяти під контроль свої фінанси і створити умови для постійного збільшення добробуту, вам доведеться це робити.
Заробітна плата (і взагалі доходи) - менш керована величина, ніж наші витрати. Щодня розносьте доходи і витрати. Аналізуйте і оптимізуйте статті витрат. Можна вести таку бухгалтерію в Excel. Але є багато програм і мобільних додатків для автоматизації цього процесу. Як висновок, після оптимізації ви повинні почати складати бюджет і чітко дотримуватися його.
Головне і єдине правило - витрачайте гроші з розумом. Не піддавайтеся підступним спокусам купити непотрібну річ, боріться з лінню і не пропускайте вигідних пропозицій. При такому підході вам не доведеться обшарювати кишені зимової куртки, в надії знайти 50 гривень. Хоча це і завжди приємно!
Прибирайте негативні фінансові установки
У вашій голові може бути зашито велике число неправильних негативних установок, пов'язаних з грошима, а також звичок, що програмують на бідність. Вони можуть бути викликані вихованням, рисами вашого характеру, негативним особистим досвідом.
Ваша мета - свідомо замінювати їх на позитивні, позитивні. Все просто - щоб гроші полюбили вас, вам потрібно полюбити їх. Це теж правило грошей!
Не скупіться на страховки
У житті трапляється всяке: горять будинки, бувають нещасні випадки і т.д. Не тягніть час, застрахуйтесь від основних ризиків.
Віддавайте частину своїх грошей на благодійність
Чим більше віддаєш, тим більше отримуєш - цей закон всесвіту дійсно працює! Ідеально віддавати на ці цілі ще 10% своїх доходів. Але почати можна і з 1%. Жертвувати треба навчитися добровільно і з легким серцем.
Вкладайте гроші у свій розвиток і навчання
У тому числі в фінансову освіту. Дійсно, управляти грошовими потоками і правильним інвестуванням своїх коштів може навчитися кожен. І чим раніше почати, тим швидше прийде позитивний ефект.
Ставтеся до грошей як до інструменту, а не головної мети
Характерна риса багатьох справжніх мільйонерів - це відсутність культу грошей. Вони просто йдуть до своєї мети, і гроші є для них просто приємним бонусом на цьому шляху.
Багатіти - це інтуїтивне бажання кожного. Швидше відчуйте це бажання і дійте. Для фінансової грамотності прочитайте книгу Бодо Шефера «Мані, або абетка грошей». Ця книга корисна і зрозуміла як дітям, так і дорослим. А також познайомтеся з класикою жанру «Бідний тато, багатий тато» Роберта Кіосакі, якщо ще не знайомі. Успіхів у зароблянні грошей і їх грамотному використанні!
Детальніше тут: http://slovo-motivator.webnode.com.ua/teor%d1%96ya-usp%d1%96khu/bagatiti-tse-intujitivne-bazhannya-kozhnogo-shvidshe-vidchujte-tse-bazhannya-i-dijte/
0
Коментарі