хочу сюди!
 

Vika

39 років, близнюки, познайомиться з хлопцем у віці 35-45 років

Сім основних "викрадачів" грошей із сімейного бюджету

Дві третини наших співгромадян більшу частину коштів витрачають на їжу, а кожен четвертий - на погашення кредитів.

Статистика та опитування
 
Рівень і якість життя жителів країни багато в чому визначаються структурою витрат. Іншими словами, по тому, на що йде велика частина зарплати, а на чому доводиться економити, можна судити про добробут людини. Прийнято вважати, що на їжу та товари першої необхідності представники середнього класу повинні витрачати не більше чверті свого щомісячного доходу. Однак і статистика, та опитування одностайні: українці проїдають більше половини своєї зарплати.
 
 
 
Українські доходи і європейські мрії
 
Українці хочуть в Європу - це факт. А найбільше в західних сусідах нас приваблюють їх зарплати, точніше,  комфортне життя, яке середньостатистичний європеєць може собі дозволити на свій середньостатистичний дохід. Погодьтеся, набагато приємніше їздити по світу в пошуках нових вражень, ніж весь вільний час сидіти в чотирьох стінах і думати, як звести кінці з кінцями і дожити до наступної зарплати.
 
 
Статистика стверджує, що жителі Європи витрачають на продукти 5-15% своїх доходів залежно від країни. Якщо вірити даним Держкомстату, ми проїдаємо рівно половину. А недавнє дослідження, проведене кадровим порталом hh.ua, і зовсім показало: дві третини українців називають купівлю продуктів основною статтею витрат 
 
Чверть українців зізнаються, що левова частка коштів у них йде на погашення кредитів, і, на думку економіста Андрія Мартинюка, це небезпечно для сімейних бюджетів.
 
- Легкий доступ до кредитів перетворює процес споживання на справжню хворобу, - каже економіст. - Частка виплат за кредитами не повинна перевищувати 25-30% доходів сім'ї, але для багатьох споживачів отримана можливість постійно витрачати більше, ніж заробляєш, виявилася занадто привабливою. І саме невміле і невгамовне використання кредитів сьогодні стало однією з головних причин провалу українських сімейних бюджетів. Накупивши в кредит автомобілі, побутову техніку та електроніку, багато хто тепер не знає, як і коли вони зможуть розрахуватися з банком, але шляху назад вже немає.
 
У 16% українців істотна частина доходу йде на одяг. Невже кожен шостий у нас - шопоголік?
 
 
 
На чому економимо
 
Дослідження кадрового порталу показало, що лише третина працюючих українців вміють раціонально розподіляти фінанси і максимально задовольняти всі свої потреби. Решта регулярно опиняються в ситуації, коли до зарплати ще далеко, а грошей вже немає. У цьому випадку українці починають "активно економити".
 
Виходячи з вищесказаного про структуру витрат, не дивно, що, вирішивши економити, багато хто починає урізувати саме витрати на їжу. За даними опитування, троє з п'яти відмовляються від дорогих продуктів і спонтанних необов'язкових покупок. Більше половини обмежують себе в купівлі одягу та кардинальним чином урізають витрати на дозвілля. Серед інших популярних способів економії - покупка уцінених товарів, відмова від обідів на роботі і перехід на громадський транспорт . Цікаво, що в ситуації вимушеної економії тільки двоє зі ста відключають телебачення та інтернет.
 
Майже половина опитаних намагаються економити комплексно, повністю переглядаючи витрати. А чотири з десяти регулярно приймають рішення взагалі себе не обмежувати і просто беруть у борг у знайомих або колег.
 
7 основних викрадачів грошей
 
Експерти одностайні: найлегше економити, відмовившись від так званих нерозумних витрат, тобто витрат, без яких можна легко обійтися. Деякі безрозсудні витрати настільки поширені, що їх можна назвати самими справжніми викрадачами грошей. До них відносяться:
 
азартні ігри,
алкоголь і сигарети,
харчування поза домом,
 Надмірне використання води, електроенергії, стільникового зв'язку,
імпульсивні покупки,
задоволення миттєвих дитячих витребеньок,
бажання "наздогнати" сусіда, начальника, друга.
 
Підрахуйте, скільки грошей можна було б економити щомісячно, зменшивши хоча б деякі з вищезгаданих витрат, і помножте підсумковий результат на 12. Повірте, сума потенційної річної економії вас сильно здивує! І не варто побоюватися, що, посадивши себе на "фінансову дієту", ви зробите своє повсякденне існування нестерпним. Зовсім навпаки: життя стане не тільки більш стабільним, але і більш приємним. Адже нашою кінцевою метою є не нудна економія, а придбання корисної звички витрачати свої гроші на справді важливі речі!


Детальніше тут: http://slovo-motivator.webnode.com.ua/news/sim-osnovnikh-vikradachiv-groshej-iz-simejnogo-byudzhetu/

0

Коментарі