хочу сюда!
 

Оксана

45 лет, козерог, познакомится с парнем в возрасте 40-45 лет

Що робити, якщо ви - надкваліфікований фахівець?

Що лякає рекрутерів?
 
Страх № 1: можливі проблеми з адаптацією в компанії. Досвідчений фахівець з уже сформованими професійними звичками та інструментарієм - що називається, зі своїм статутом у чужий монастир. Простіше взяти співробітника без досвіду і навчити «під себе», ніж переучувати того, хто «і так все знає краще за всіх».
 
Страх № 2: кар'єрні амбіції. Керувати співробітником, який сам нещодавно керував колективом, - не найприємніше. А раптом він вирішить претендувати на крісло свого нового начальника?
 
Страх № 3: ризик не спрацюватися з колективом. Чи буде комфортно співробітникам працювати пліч-о-пліч з колишнім керівником або ж фахівцем-асом, який в силу більш високого рівня професіоналізму бачить (і, можливо, фіксує) всі їх недоліки? А якщо новачок звик командувати колективом, чи не буде він тягнути ковдру на себе, конфліктуючи з неформальним лідером?
 
Страх № 4: високі побажання по заробітній платі. Людина звикла отримувати хороші гроші, а тепер  доведеться розраховувати на оклад, відповідний обраній ним нижчій позиції. Доплачувати за кваліфікацію? Але спочатку на це ніхто не виділяв коштів. Та й навіщо витрачатися на такого фахівця, якщо можна знайти дешевше?
 
Страх № 5: сумніви в лояльності працівника. А чи буде надкваліфікований співробітник лояльний? Де гарантія, що, відсиджуючись на більш скромній позиції, він не підшукує в цей же час місце, більш відповідне йому за статусом?
 
 
 
Чому фахівець йде на пониження?
 
Сьогодні, напевно, можна виділити дві основні причини так званого усвідомленого дауншифтингу.
 
Емоційне вигоряння. Підвищені навантаження, велика відповідальність, робота c ненормованим графіком нерідко призводять до формування хронічної втоми, емоційного вигорання, а іноді й до появи проблем зі здоров'ям. У цьому випадку пониження в посаді - своєрідний рятувальний круг для фахівця, який хоче і залишитися в професії, і зберегти своє здоров'я.
 
Різка зміна кар'єрного вектора. Іноді хобі переростає в серйозне захоплення, і людина вирішує відмовитися від звичного способу життя, щоб приділяти достатньо часу новому напрямку своєї діяльності.
 
Як отримати бажану роботу?
 
По-перше, не забудьте, відгукуючись на вакансію, підкоригувати резюме (залиште тільки ті навички, які потрібні на розглянутій позиції; приховайте до пори до часу свої досягнення, отримані нагороди), щоб не відлякати рекрутера регаліями.
 
По-друге, оскільки приховати свою попередню (вищу) посаду не представляється можливим, зробіть ставку на супровідний лист, в якому поясніть причини, які спонукають вас свідомо йти на пониження. Природно, не варто жалітись на емоційне вигорання, найкраще послатися на мінливу сімейну ситуацію. А вже на співбесіді у вас буде можливість продемонструвати керівнику, що не збираєтеся з ним конкурувати і від вашої співпраці компанія тільки виграє.


Детальніше тут: http://slovo-motivator.webnode.com.ua/news/shcho-robiti-yakshcho-vi-nadkvalifikovanij-fakhivets/

0

Комментарии