Покращення життя в обіцянках і в натурі.

Рік Януковича: що обіцяв і що зробив

“Я і моя команда не витрачаємо час на пустопорожні розмови та самовихваляння. Здавна звикли переконувати у своїй правоті не солодкими обіцянками, а реальними результатами”, – зазначав Віктор Янукович у своїй передвиборчій програмі “Україна для людей”.

Ми спробувати дослідити, які зі своїх обіцянок виконав пан Янукович за рік керування країною.

 

Обіцянка Януковича Реальний результат і оцінка за 5-бальною шкалою
Починаючи з 2010 року, гарантую щорічне зростання ВВП. Прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив, що попередньо ВВП у 2010 році начебто зріс на 4,1%. Оцінка – 3.
Доб’юся прийняття нового Податкового кодексу. Податковий кодекс обернувся “податковим Майданом”. Кодекс у новій версії таки приймуть, але він спрямований на захист олігархів та корупції, а не розвиток малого й середнього бізнесу. Оцінка – 2. 
Податкові канікули для малого бізнесу на 5 років. Податкових канікул підприємці не дочекалися. Оцінка – 2. 
Зроблю Україну найбільш інвестиційно привабливою у Східній Європі. Не підтверджується. Оцінка – 1. 
Зниження ПДВ до 17% з 2011 року; зниження податку на прибуток до 19% з 2011 року, з наступним щорічним зниженням на 1% до 16%. ПДВ на сьогодні становить 20%. Податок на прибуток з 1 квітня 2011 року буде знижено тільки до 23%. Оцінка – 2. 
Відродження українського села, своєчасна виплата державних дотацій вітчизняним сільгоспвиробникам. Уряд планує скасувати держпідтримку м`ясомолочної галузі, і зокрема дотації виробникам молока та м`яса нібито на підставі домовленостей з МВФ. Проектом Податкового кодексу пропонується змінити нову схему дотування виробників молока і м`яса – замінити субсидування закупівельних цін виплатою компенсації на голову ВРХ. А також перенаправити 30% відсотків відповідних коштів "на фінансування на поворотній основі будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів".Українська зернова асоціація прогнозує збитки аграріїв у 100 дол. на тонні зерна через набуття чинності Податкового кодексу і продаж квот на аукціонах. Оцінка – 2.
Гарантування цінової стабільності й доступності для кожної людини переліку продуктів харчування, захищених державою від цінових коливань. Експеримент Національного форуму профспілок України, у якому пересічні українці намагалися прожити на 907 гривень – офіційний прожитковий мінімум – показав, що цих коштів для життя недостатньо. За альтернативними оцінками НФПУ, прожитковий мінімум становить 2356 гривень. Оцінка – 1.
Гарантую системну і довгострокову підтримку української родини. Уже з 2011 року при народженні першої дитини українська родина отримає 25 тис. грн., другої – 50 тис. грн., третьої та кожної наступної дитини – по 100 тис. грн.Гарантую щомісячні соціальні виплати на кожну дитину: при досягненні нею 3-річного віку і до 13 років родина отримуватиме щомісячно по 250 грн., а з 13 до 18 років – по 500 грн. Допомогу при народженні дитини підвищили до 20 тис. грн. – за першу, 50 тис. грн. – за другу і 100 тис. грн. – за третю. Але отримати її не завжди можливо. У БЮТ стверджують, що українцям уже майже місяць не виплачують ні лікарняних, ні допомогу у зв`язку з вагітністю та пологами, з догляду за дитиною. Водночас домовленості з МВФ передбачають адресну допомогу.Оцінка – 3. 
Кожній дитині – гарантоване місце в дитячому садку.  У цьому плані не зроблено нічого. По Україні середній відсоток забезпечення дитячими садками – 56%. У містах цей рівень приблизно 65-70%, у селах трохи перевищує 30%.Оцінка – 1. 
Збільшення кількості бюджетних місць у державних вищих навчальних закладах до 75%.  Уряд “рекомендує” вишам на 42% (порівняно з 2010 роком) скоротити кількість бюджетних місць для навчання бакалаврів. Оцінка – 1.
Протягом 10 років принаймні 3 українські університети повинні ввійти до світового рейтингу 500 найкращих вищих навчальних закладів.  За останнім рейтингом університети України не потрапили до першої тисячі вишів світу. Оцінка – 1. 
Відмова від системи обов’язкового зовнішнього оцінювання для вступу до вищих навчальних закладів. Від ЗНО не відмовились, але його вага поступово зменшується. Натомість значну роль відіграє атестат. Також планується запровадити творчі випробування чи мотиваційні есе у вишах. Оцінка – 2. 
Забезпечення громадян доступним житлом. Створю умови для відродження іпотечного кредитування з фіксованою ставкою не більш як 7% на рік. Сьогодні банки в Україні пропонують кредити на купівлю житла в середньому під 20-25% річних за умови виплати першого внеску в розмірі 30-40%. Оцінка – 1.
Встановлення мінімальних розмірів пенсій, які забезпечуватимуть базові потреби кожної людини: житло, їжа, лікування; захист прав працюючих пенсіонерів; скасування пільг при нарахуванні пенсій для високопосадовців.  Азаров заявив, що у 2011 році мінімальна пенсія становитиме 766 грн. – нижче від прожиткового мінімуму. Пенсійна реформа передбачає обмеження максимального розміру пенсії для новопризначених пенсіонерів. А ті вископосадовці, які на сьогодні стали пенсіонерами, і далі отримуватимуть свої десятки тисяч гривень. Водночас працюючим пенсіонерам пенсії планують урізати, а також збільшити пенсійний вік для жінок. Оцінка – 2. 
Реальне утвердження в Україні європейських стандартів демократії, неухильного забезпечення прав і свобод людини.  За рік Україна в рейтингу свободи слова знизилась на 42 позиції і займає 131-е місце – після Іраку.Комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле занепокоєний негативними тенденціями, які свідчать про певне згортання демократії в Україні, а Президент Європейського парламенту Єжи Бузек стурбований згортанням свобод в Україні. Оцінка – 2. 
Надання російській мові статусу другої державної.  Російську другою державною поки що не запровадили. Але обов`язкове дублювання іноземних фільмів для прокату українською мовою вже скасувано, уряд намагається запровадити проект Концепції мовної освіти, який, за висновками ряду експертів, суттєво звужує використання української мови в загальноосвітніх закладах. Без оцінки.
Перехід на контрактну армію з 2011 року.  У Генштабі заявляють, що перехід ЗСУ на контрактну службу можливий не раніше 2025 року. Оцінка – 2. 
Переозброєння армії сучасними видами озброєння, зокрема вітчизняними, високі технології і виробничі потужності оборонного комплексу країни. У кількох військових частинах Київської області солдати і офіцери-льотчики залишилися без хліба. 15 тисяч солдатів взагалі можуть залишитися без харчування через борг Міністерства оборони в 75 млн. грн. При відмові України від євроатлантичної інтеграції про високі технології взагалі не йдеться.Оцінка – 1. 
Головне завдання національної зовнішньої політики – збереження позаблокового статусу України. Відновлю дружні та взаємовигідні відносини з Російською Федерацією, країнами СНД, забезпечу стратегічне партнерство зі США, ЄС, країнами „великої двадцятки”. Ціною власної безпеки українська влада відмовилася від курсу на зближення з НАТО. Чорноморський флот РФ, за Харківськими угодами, які Україна виконує в односторонньому порядку, надовго базуватиметься в Севастополі. ЄС і США охололи у своєму ставленні до України. Президент Європарламенту Єжи Бузек заявив, що Європа в регіоні більше не робить ставку на Україну ("Україна була найкращим учнем класу в регіоні два роки тому. Але більше – ні"). Оцінка – 2. 

 Середня оцінка виконання обіцянок – 1,778, тобто «двійка».

Можна і далі "заслуги"перелічувати, але і цього досить.

Докладніше дивіться на сайті УНІАН.

Чи залишилось у нас щось людське?

Зайшла на сайт "Радіо Свобода" і наштовхнулась на статтю "Дитячий будинок у Торезі..." Жах! І ми можемо себе називати людьми, коли поряд відбуваються такі речі? 12 дітей у цьому будинку помирають від голоду щорічно. А ті люди, що працюють там, у них що, серце не болить спостерігати за цим? Чи їх відбирають спеціально за шкалою "черствості душі"? Не розумію, чому прокуратура цим не зацікавилась? Чи вони кримінальні справи порушують тільки проти своїх політичних опонентів? А діти їх не турбують? 

"Демократія"

  • 06.02.11, 14:06
Свідомо не заходила у Вікіпедію шукати значення слова "демократія". А пишу те, що відбувається з цим словом сьогодні.Раніше я вважала, що слово "демократія" означає
"верховенство народу". Коли народ вирішує як йому жити і кого обирати вождем. Але останні події у світі свідчать про те, що це слово несе в собі далеко не позитивне значення. Першочерговою у слові стала частка "демо". У мене з цією часткою у голові виникають досить не приємні порівняння: демон, демонізм та інші. Можливо тому і слово "демонстрація" - переросло у радянському суспільстві у "демонічні страсті".
Звідкіля такі почуття? Останні пів року я не розумію, чому обраний народом гарант Конституції (прав людини) не може бути переобраний достроково, якщо він не виправдав сподівання народу. Українські закони (а, можливо, не тільки українські) практично не дають можливості переобрати президента мирним шляхом. І він, користуючись цією можливістю, втілює у життя без згоди суспільства антинародні закони. А світове суспільство ( теж псевдодемократичне) оцінює його роботу по якимось міфічним показникам ВВП, які є тільки у звітах і жодним чином не позначаються на покращення життя простих людей. Що ж то за "демократія", якщо у нас навіть офіційне безробіття найвище у Європі. А якщо врахувати тих людей, що не стоять на обліку у центрі зайнятості, то ця цифра значно зросте. А оцінка А.Меркель можливої зміни влади у Єгипті просто вражає.Вона вирішила, що зміна влади призведе до економічної нестабільності і зруйнує ті економічні досягнення, які вже розпочав чинний уряд. А то зараз там стабільність!!!
У фашистській Германії Гітлер теж прийшов до влади демократичним шляхом і підняв економіку Германії з руїн. Але ж яким шляхом?! Покращення життя одних відбувалось за рахунок інших. То, може, наш уряд взяв ці правила собі на озброєння і хоче знищити половину населення? Зате, ті що залишаться, будуть отримувати "достойну" пенсію. То що ж означає слово "демократія"?

Регіонали - це діагноз.

  • 03.02.11, 19:21
D.S: Регіонал.
Основні симптоми:
1. Повна відсутність совісті, тому почуття сорому для них не знайоме.
2. Правило життя: лижи вищого, клюй ближчого, сри на нижчого.
3. При рентгенологічному дослідженні черепа - повна відсутність мозку.
4. При дослідженні крові виявляється вірус росіянина.
5. При схвальних відгуках про Юльку, або ругані на Яника - починають з"являтись симптоми сказу: з язика капає слина, очі червоніють, намагається вкусити.
Лікування: "удавка" у вигляді податкового, житлового, трудового, пенсійного кодексів, підняття тарифів по ЖКХ.
Рекомендовано санаторно - курортне лікування в Донецьких шахтах без зарплатні. Видужування болісне, але можливе. На період ломки рекомендується прослуховування пісень пташки Чечета про те, що у всьому винна Юлька.
Профілактика: Спілкування з хворими вкрай небезпечне для здоров"я нормальної людини. Може викликати спочатку роздратування, потім агресію і, нарешті, депресію.
Сторінки:
1
10
11
12
13
14
15
16
17
попередня
наступна