В уряді придумали новий податок для українців.

  • 04.06.13, 23:22
На новому податку у Кабміні розраховують заробити 16,8 млн грн, які обіцяють витратити на розвиток туристичної галузі.

 
В уряді придумали новий податок для українців, що виїжджають за кордон


На закритому засіданні уряду голова Державного агентства з питань туризму та курортів Олена Шаповалова запропонувала ввести податок у розмірі 1% від мінімальної зарплати для всіх громадян України, що виїжджають відпочивати за кордон.

Про деякі подробиці закритого засідання уряду, яке традиційно проходить по понеділкам, виданню "Коммерсант-Украина" розповіли народні депутати з ВО "Свобода".

"Цікаво, що її виступ - гарна презентація, яку чомусь було присвячено не перспективам розвитку туризму, а кількості проведених нарад на цю тему. Проте чи не єдиним конкретним заходом, який запропонувала пані Шаповалова, є ініціатива ввести податок у розмірі 1% від мінімальної зарплати для всіх громадян України, що виїжджають відпочивати за кордон", - заявив народний депутат Ігор Швайка.

За словами парламентарія, на новому податку держагентство розраховує заробити 16,8 млн грн, які обіцяє витратити на розвиток туристичної галузі. У своєму виступі Шаповалова також зазначила, що для розробки концепції Державної цільової програми розвитку туризму Держагентство залучило авторитетну міжнародну консалтингову компанію.

"Нам так і не вдалося дізнатися у пані Шаповалової, що це за агентство, але ми готуємо депутатське звернення з приводу того, хто профінансував цю роботу, і в якому обсязі були виділені кошти", - сказав Швайка.

За його словами, в кінці виступу глави Держагентства, прем'єр-міністр Микола Азаров попросив уточнити статистичну інформацію про кількість укладених контрактів між суб'єктами туристичної галузі України. "Однак цієї інформації у пані Шаповалової не виявилося, на що глава уряду попросив її вести таку статистику", - розповів депутат.

У "Свободі" вважають, що ініціатива про введення туристичного податку буде мати продовження. З іншого боку, пише газета, представники Партії регіонів вважають підтримку будь-яких ініціатив, пов'язаних із оподаткуванням в туристичній галузі передчасними.

Нагадаємо, керівник комісії Верховної Ради Криму з бюджетної, економічної та інвестиційної політики Віталій Нахлупін виступив з ідеєю ввести новий податок для туристів, які відвідують республіку.

Київ перетворили на лабораторію з випробовування сценаріїв 2015

  • 30.05.13, 23:22
 
 

 
 

Сергій Таран. Фото: 24tv.ua

В Україні відбувається узурпація влади в конкретному місті — у Києві, адже столиця — це своєрідна лабораторія 2015 року, коли мають відбутись президентські вибори.

Про це в ефірі телеканалу ТВі заявив політолог Сергій Таран.

За словами експерта, логічно, що влада не пішла на те, щоби напередодні 2015 року віддавати владу в стратегічному місті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місцеві вибори у Києві відбудуться у 2015 році - КС

"Ми всі розуміємо, що вулиці Києва будуть дуже серйозними плацдармами для президентських виборів 2015 року, тому що владу просто так ніхто не віддасть. Тож віддавати ось так опозиції столицю – а якщо будуть вибори в місті Києві, то їхні результати вже передбачувані – влада не наважилась", - зазначив Таран.

Політолог наголосив, що тепер слово за киянами, адже лише їхній тиск може реалізувати ці вибори якнайшвидше.

"Чим цікаві зараз київські вибори – це тим, що в Києві зараз відбувається лабораторія 2015 року, до того ж в усьому. Тобто зараз на прикладі Києва ми можемо побачити випробування тих технологій – як з боку влади, так і з боку опозиції – які будуть у 2015 році", - пояснив 

Члени руху "Стоп цензурі!" підуть до кінця.

  • 27.05.13, 22:23
 
 

 
 

Ольга Сніцарчук, 18 травня. Фото: intv.ua

Члени руху "Стоп цензурі!" мають намір боротися до кінця, щоб винних у побитті журналістів покарали. Про це у коментарі Gazeta.ua сказала координатор руху Наталка Соколенко.

"Вранці людей 50 було. Чекаємо звіту МВС у середу. Далі побачимо – можливо, на них вплине ця акція, яку, до речі, бачили й дипломати. Можливо, вони дійсно поміняють стратегію. Адже зараз те, що робить Партія регіонів і влада - це не правильно. Вони намагаються скомпрометувати журналістів. Що робити далі, поки не знаємо. Ми не допустимо дискредитацію журналістів, далі будемо боротися у судах, щоб нападники були покарані", - зазначила Соколенко.

Журналістка зауважила, що інцидент із побиттям Ольги Сніцарчук та Влада Соделя слід розглядати у тому числі як перешкоджання діяльності журналіста.

"Ці їхні репліки про те, що вони там були як громадяни чи як журналісти неправильні. Журналіст, як і лікар, виконує свій обов'язок, тобто збирає інформацію тоді, коли це потрібно. Незважаючи на те, чи діє він за редакційним завданням чи ні. Якщо журналіст бачить, що порушують закон, він повинен як реагувати? Фіксувати це. Хоча Сніцарчук та Содель були таки за редакційним завданням. Вони інформували суспільство і за це постраждали", - наголосила вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міжнародний комітет вимагає розслідувати побиття журналістів в Києві

Соколенко пригадує випадок із побиттям іншого журналіста – Мустафи Наєма.

"Після того, як Мустафа Наєм постраждав на з'їзді Партії регіонів, він пропонував усім цим, Дар'ї Чепак: скажіть, що це не правильно один раз і більше цього не будуть робити, не буде цієї моди кидатися на людину із камерою, на журналіста. Однак публічної реакції не було. І кількість таких випадків зростає", - сказала журналістка.

Вона також нагадала, що журналісти в України дуже часто зазнають фізичного тиску.

"Це – дикунство. Так не повинно бути. Зробимо усе можливо, щоб люди, які винні у побитті журналістів 18 травня, були покарані. До речі, знову недавно побили журналіста у Броварах. Так не годиться", - додала вона.

Нагадаємо, сьогодні о 14.00 журналісти встановили намет біля будівлі МВС у Києві. Вимагають ефективного розслідування побиття та перешкоджання професійній діяльності журналістів, проведення та оприлюднення результатів службової перевірки, а також порушення кримінальної справи щодо працівників МВС, які були присутніми під час побиття журналістів, та проігнорували злочинні дії нападників, оприлюднити інформацію про підстави, у т.ч. копії відповідних документів супроводження автомашинами ДАІ БТР, що брав участь у сутичках на вул. Малій Житомирській. А також щотижневого публічного звіту про хід цих розслідувань та перевірок.

Скандальний генконсул РФ став почесним членом Російської громади

  • 26.05.13, 21:32
 
 

 
 

Володимир Андрєєв. Фото: inosmi.ru

Російська громада Криму в суботу одноголосно підтримала присвоєння звання почесного члена генеральному консулові Росії в Сімферополі Володимирові Андрєєву.

Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на сайт громади.

Рішення ухвалили на спільному засіданні керівництва Російської громади Криму і керівництва кримської організації партії "Російська єдність", йдеться в повідомленні.

Зокрема, як заявив голова Російської громади Криму Сергій Цеков, Андрєєв "займає дуже принципову, правильну позицію, часто навіть на шкоду своїм особистим інтересам".

А депутат Верховної Ради Криму від "Російської єдності" Сергій Шувайников наголосив, що генконсул "озвучив думку, якої дотримується більшість російських і російськокультурних людей, які живуть у Криму".

Як повідомлялося, Андрєєв в інтерв'ю телеканалу ATR заявив днями, що "тема колабораціонізму і пособництва окупантам зобов'язана бути присутня у всіх заходах", які стосуються депортації кримських татар.

Кримські татари у відповідь провели ряд акцій з вимогою оголосити генконсула персоною нон-грата.

22 травня зовнішньополітичне відомство України висловило надію, що МЗС Росії і російська влада дадуть належну оцінку висловлюванням Андрєєва, який в інтерв'ю фактично виправдав депортацію кримських татар.

23 травня в МЗС Росії визнали, що генконсул допустив некоректні формулювання щодо кримських татар і не врахував чутливого характеру цього питання.

Андрєєв заявив у п'ятницю, що не згоден із заявою МЗС Росії з приводу його висловлювань щодо кримських татар і прийняв рішення залишити свій пост.

Однак у російському посольстві в Україні в суботу повідомили, що поки не отримували заяви консула про відставку.

І таке може статись.

Несподівана смерть президента!!! Самогубство чи вбивство? Країна в очікуванні хоч якоїсь інформації...
     Сьогодні зранку у резиденції Межигір'я було знайдено тіло В. Ф. Януковича з петлею на шиї. Повісився він у власній спальні. Поруч лежала передсмертна записка, у якій гарант просить вибачення у всього українського народу за скоєне ним і його бандою ригіоналів з надією на прощення. Ймовірно на його вчинок вплинула нагла смерть Бориса Березовського. 

     В той же час є думка що смерть була насильницькою з інсцинуванням самогубства. Поки що не було ніяких офіційних коментарів від правоохоронців, все Межигір'я заблоковане працівниками СБУ. Але, за не офіційною інформацією було затримано двох охоронців покійника, які ймовірно були причетні до смерті. Проте, як свідчить Тетяна Чорновіл, яка уже не вперше пробралась у резиденцію Віктора Федоровіча, є велика ймовірність що президент застряг головою в золотому унітазі, в наслідок чого настало удушення.

Кримські татари домоглися відставки генконсула РФ

Ukranews
 

Версія для друку
Вставити в блог
Надіслати другу
Лист редактору
 
Зі слів Андрєєва, час його відходу з посади - від тижня до двох. 
 Фото: 15minut.org

Генконсул Росії в Сімферополі Володимир Андрєєв заявив, що не згоден із заявою МЗС Росії з приводу його висловлювань про співпрацю кримських татар з нацистами, і тому подає у відставку. Про це повідомила "Українська правда" з посиланням на розмову консула з агентством "Інтерфакс".

"Я залишаюся при своїй думці і кожному слові своєї думки. А заяву МЗС розцінюю як безпорадну, дурну і безпринципну, ганебну МЗС Росії", - підкреслив він.

"Природно, я ставлю себе в становище, в якому продовжувати мою роботу тут не видається можливим. Я йду. Час (відставки) визначить моє керівництво, звичайно. І тут стоять чисто практичні завдання - здачі і передачі справ наступного керівнику консульської установи. Але принципове рішення прийнято. Це моє рішення. Я, безумовно, залишаюся при своїй думці", - також зазначив Андрєєв.

З його слів, час його відходу з посади - від тижня до двох.

Говорячи про свою позицію щодо кримських татар, генконсул закликав журналістів користуватися його прямими цитатами, не вириваючи їх з контексту.

"Це саме ті позиції, від яких не можна відступати, - підкреслив він. - Вони нікого не ображають. Вони ідеал об'єктивності".

Нагадаємо, раніше Андрєєв, кажучи про те, чому він не рекомендував російським льотчикам, учням і соратникам двічі героя Радянського Союзу льотчика-випробувача Амет-хана Султана йти на прем'єру фільму "Хайтарма", в якому на основі його біографії розповідається про депортацію кримських татар, заявив, що Росія не могла бути представлена на прем'єрі фільму, "спотворює правду про Велику Вітчизняну війну".

Генконсул також висловив переконання, що "тема колабораціонізму і пособництва окупантам зобов'язана бути присутня у всіх заходах", які стосуються депортації кримських татар.

У відповідь кримські татари влаштували перед російським консульством у Сімферополі акцію протесту, погрожуючи закидати російського дипломата яйцями, а заступник голови неофіційного кримськотатарського парламенту вимагав вислати генконсула з країни. Українське МЗС також обурилося висловлюванням Андрєєва.

На пільги чорнобильцям з бюджету виділено у 8 разів менше коштів

Щоб повністю виконати закон про пільги для чорнобильців, прийнятий ще в часи СРСР, необхідно 88 млрд грн. Глава Мінсоцполітики констатує, що таких грошей у бюджеті немає.

 
На пільги чорнобильцям з бюджету виділено у 8 разів менше коштів, ніж передбачено законом
newzz.in.ua


У держбюджеті на сьогоднішній день немає додаткових коштів для повного забезпечення всіх чорнобильців пільгами і доплатами, передбачених законами. Про це в інтерв'ю ZN.UA розповіла міністр соціальної політики Наталія Королевська.

За словами міністра, в 2013 році на пільги постраждалим від аварії на Чорнобильській АЕС у державному бюджеті передбачено трохи більше 11 млрд грн - на 2 мільйони чорнобильців. Однак, щоб повністю виконати закон, прийнятий ще в часи СРСР, необхідно 88 млрд грн.

"Для порівняння: на всі виплати сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, дітям-сиротам, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам - а це 13 мільйонів українських громадян найбільш вразливої категорії - в цьому році передбачено в бюджеті близько 40 млрд грн. Тобто в середньому - 5500 грн на одного чорнобильця (майже в два рази більше тих 3077 грн, які держава може собі дозволити витратити на сироту або інваліда)", - підкреслила Наталія Королевська.

- Чорнобильці збираються відсудити у держави 5 млрд гривень

Глава Мінсоцполітики зазначила, що на сьогоднішній день влада виділила три пріоритети: вирішення питання збереження статусу "чорнобильців" за дітьми, які втрачають його після досягнення 18-річного віку; відновлення справедливості щодо вдів "чорнобильців"; наведення порядку в обласних комісіях по заробітках "чорнобильців".

"Вважаю, що вирішивши ці завдання, ми зможемо йти далі у відновленні соціальної справедливості для постраждалих від аварії на ЧАЕС", - сказала вона.

Вона також не виключила повторення акцій протесту чорнобильців і афганців: "Завжди знайдеться кілька тисяч готових до активних дій. Я розумію: якщо в людини 35 тис. грн пенсії, виграної по суду, а йому сьогодні платять п'ять тисяч, звичайно, є заради чого іти на мітинг. Але допомогти йому в цьому випадку нічим не можу: умовити його відмовитися від 30 тис. я не в силах. Звичайно, не всі, хто "на барикадах", як ви висловилися, прийшли на них через 30 тис. грн. Але такі випадки - не рідкість".

Подробиці читайте в свіжому номері "

Меджліс вимагає вислати генконсула Росії.

Кримські татари не хочуть, щоб "велику Росію" представляли такі люди, як пан Андрєєв. Генконсул стверджує, що висловив офіційну позицію.

 
Володимир Андрєєв стверджує, що виправдовуючи депортацію кримських татар, висловив офіційну позицію Росії.


Перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав владу України заявити про небажаність перебування генерального консула Росії у Сімферополі Володимира Андрєєва на території України у зв'язку з його висловлюваннями в інтерв'ю кримськотатарському телеканалу ATR, в якому він фактично виправдав депортацію.

"Я вважаю, до честі російського керівництва буде негайне відкликання так званого дипломата, а до честі нашої держави буде негайне повідомлення пана Андрєєва про його небажане перебування на території української держави", - заявив Чубаров у середу, 22 травня, виступаючи на пленарному засіданні кримського парламенту.

При цьому він зазначив, що у своєму інтерв'ю телекомпанії ATR Андрєєв, говорячи про те, чому він не рекомендував російським льотчикам, учням і соратникам двічі героя Радянського Союзу льотчика-випробувача Амет-хана Султана йти на прем'єру фільму "Хайтарма", в якому на основі його біографії розповідається про депортацію кримських татар, заявив, що Росія не могла бути представлена на прем'єрі фільму, який "спотворює правду про Велику Вітчизняну війну".

Генконсул також висловив переконання, що "тема колабораціонізму та пособництва окупантам зобов'язана бути присутньою в усіх заходах, що стосуються депортації кримських татар".

Як вважає Чубаров, таким чином Андрєєв "допустив образливі, цинічні за своєю суттю твердження на адресу кримськотатарського народу та адресу кожного кримського татарина. При цьому на уточнююче питання журналіста Андрєєв кілька разів повторив, що його позиція відповідає офіційній позиції Росії".

Такі висловлювання генконсула Чубаров назвав "профашистськими твердженнями".

Перший заступник голови Меджлісу нагадав, що 5 вересня 1967 року вийшла постанова президії Верховної Ради СРСР, яка засудила депортацію. Також як і потім 14 листопада 1989 року Верховною Радою СРСР було прийнято декларацію "Про визнання незаконними і злочинними актів, згідно з якими народи зазнали депортації".

Чубаров також нагадав про Вільнюську декларацію ОБСЄ, прийняту 29 червня 2009 року у Вільнюсі, якою були зрівняні злочини нацизму і сталінізму.

"Пан Андрєєв захищений своїм дипломатичним статусом. Але він тим не менш повинен дотримуватися відповідного законодавства країни перебування. Від імені своїх колег із фракції "Курултай-Рух", від імені сотень кримських татар, які з ночі обривають мої телефони, я вимагаю від прокуратури Криму, від СБУ дати правову оцінку висловлюванням пана Андрєєва. Зрозуміло, що очікуємо офіційної оцінки того, що сталося, від Ради міністрів Криму, від постійного представника президента в АРК і від Верховної ради АРК", - заявив Чубаров.

При цьому він додав: "Я думаю, що ми разом робимо все для того, щоб Росію, велику країну, країну-сусіда, країну, з якою ми хочемо дружити, не представляли такі люди, як пан Андрєєв".

У своєму інтерв'ю телеканалу ATR генконсул РФ у Сімферополі Андрєєв на зауваження відомої кримської журналістки Лілі Буджурової на те, що його висловлювання можуть бути образливими для кримськотатарського народу, заявив: "Я щось нове зараз сказав? Мені не потрібні ваші поради. Все, що я сказав, це абсолютно офіційно. Запишіть і прокручуйте будь-якому кримському татаринові. Моє слово і Росії слово має звучати, повинно бути відомо, в тому числі і моє інтерв'ю, для того, щоб правда про Велику Вітчизняну війну лунала... Це саме тематика зради".

Меджліс вимагає вислати генконсула Росії.

  • 22.05.13, 21:29
Кримські татари не хочуть, щоб "велику Росію" представляли такі люди, як пан Андрєєв. Генконсул стверджує, що висловив офіційну позицію.

 
Володимир Андрєєв стверджує, що виправдовуючи депортацію кримських татар, висловив офіційну позицію Росії.


Перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав владу України заявити про небажаність перебування генерального консула Росії у Сімферополі Володимира Андрєєва на території України у зв'язку з його висловлюваннями в інтерв'ю кримськотатарському телеканалу ATR, в якому він фактично виправдав депортацію.

"Я вважаю, до честі російського керівництва буде негайне відкликання так званого дипломата, а до честі нашої держави буде негайне повідомлення пана Андрєєва про його небажане перебування на території української держави", - заявив Чубаров у середу, 22 травня, виступаючи на пленарному засіданні кримського парламенту.

При цьому він зазначив, що у своєму інтерв'ю телекомпанії ATR Андрєєв, говорячи про те, чому він не рекомендував російським льотчикам, учням і соратникам двічі героя Радянського Союзу льотчика-випробувача Амет-хана Султана йти на прем'єру фільму "Хайтарма", в якому на основі його біографії розповідається про депортацію кримських татар, заявив, що Росія не могла бути представлена на прем'єрі фільму, який "спотворює правду про Велику Вітчизняну війну".

Генконсул також висловив переконання, що "тема колабораціонізму та пособництва окупантам зобов'язана бути присутньою в усіх заходах, що стосуються депортації кримських татар".

Як вважає Чубаров, таким чином Андрєєв "допустив образливі, цинічні за своєю суттю твердження на адресу кримськотатарського народу та адресу кожного кримського татарина. При цьому на уточнююче питання журналіста Андрєєв кілька разів повторив, що його позиція відповідає офіційній позиції Росії".

Такі висловлювання генконсула Чубаров назвав "профашистськими твердженнями".

Перший заступник голови Меджлісу нагадав, що 5 вересня 1967 року вийшла постанова президії Верховної Ради СРСР, яка засудила депортацію. Також як і потім 14 листопада 1989 року Верховною Радою СРСР було прийнято декларацію "Про визнання незаконними і злочинними актів, згідно з якими народи зазнали депортації".

Чубаров також нагадав про Вільнюську декларацію ОБСЄ, прийняту 29 червня 2009 року у Вільнюсі, якою були зрівняні злочини нацизму і сталінізму.

"Пан Андрєєв захищений своїм дипломатичним статусом. Але він тим не менш повинен дотримуватися відповідного законодавства країни перебування. Від імені своїх колег із фракції "Курултай-Рух", від імені сотень кримських татар, які з ночі обривають мої телефони, я вимагаю від прокуратури Криму, від СБУ дати правову оцінку висловлюванням пана Андрєєва. Зрозуміло, що очікуємо офіційної оцінки того, що сталося, від Ради міністрів Криму, від постійного представника президента в АРК і від Верховної ради АРК", - заявив Чубаров.

При цьому він додав: "Я думаю, що ми разом робимо все для того, щоб Росію, велику країну, країну-сусіда, країну, з якою ми хочемо дружити, не представляли такі люди, як пан Андрєєв".

У своєму інтерв'ю телеканалу ATR генконсул РФ у Сімферополі Андрєєв на зауваження відомої кримської журналістки Лілі Буджурової на те, що його висловлювання можуть бути образливими для кримськотатарського народу, заявив: "Я щось нове зараз сказав? Мені не потрібні ваші поради. Все, що я сказав, це абсолютно офіційно. Запишіть і прокручуйте будь-якому кримському татаринові. Моє слово і Росії слово має звучати, повинно бути відомо, в тому числі і моє інтерв'ю, для того, щоб правда про Велику Вітчизняну війну лунала... Це саме тематика зради".

Педагоги творчих шкіл готові вийти на масові протести.

  • 20.05.13, 21:15
Викладачі шкіл творчого виховання побоюються, що у період літніх канікул чиновники можуть "по-тихому" підвищити оплату до рівня, непідйомного для більшості батьків.

 


Українські педагоги готові вийти на масові акції протесту, якщо уряд не скасує курс на "оптимізацію" позашкільних установ, яка настільки підвищить плату за навчання, що творчих шкіл у країні практично не залишиться. 

"Якщо руйнування системи естетичної освіти буде продовжуватися, то проведемо масові акції протесту. І не тільки в Києві, а в усіх регіонах України", - розповів в інтерв'ю DT.UA глава Всеукраїнської ради директорів шкіл естетичного освіти, директор Київської дитячої музичної школи №35 Олександр Шаліт.

За його словами, хоча інтерес громадськості до цієї проблеми не вщухає, "фатальним" може виявитися період літніх канікул, коли люди будуть у відпустках. Тоді чиновники можуть прийняти рішення, на яке не можна буде вплинути.

"Що сказав міністр культури? У цьому році підвищення плати за навчання не буде. А цей навчальний рік закінчується вже 25 травня. А з 1 вересня новий навчальний рік. І що буде тоді? Невідомо", - нагадав Шаліт. 

Він підкреслив, що якщо ініціатива не буде припинена, до Києва приїдуть делегації з усіх регіонів України. Підготовка до цього вже ведеться. 

"Для цієї мети в областях організовують фонди, адже людям потрібно буде приїхати, зупинитися, прожити у Києві два-три дні. Будемо проводити акцію під стінами Кабміну чи Адміністрації президента. В цей же час така ж акція пройде під усіма облвиконкомами. Нас підтримують студентські профспілки, творчі колективи, які є в усіх областях", - зазначив Шаліт. 

Як відомо, нещодавно обурення громадськості викликало таємничий лист Мінфіну у Мінкульт, в якому прямим текстом говорилося про "оптимізацію" цілої галузі просвітницьких установ, що утримуються за рахунок місцевих бюджетів. Якщо б ініціатива була підтримана, то батькам підвищили оплату до рівня собівартості навчання - тобто, від 1300 до 2800 грн на місяць. При такому підході батьки не будуть мати можливості сплачувати за навчання, що фактично призведе до ліквідації шкіл естетичного виховання в Україні.

Повний текст інтерв'ю Катерини Константинової з Олександром Шалітом читайте у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна"