хочу сюди!
 

Дария

34 роки, риби, познайомиться з хлопцем у віці 25-45 років

З проекту "КТЯЖ Г-31" "Українське село 2021"

 Слоган: "Через овочівництво - до часткового благополуччя". (анонс)

Підготував: Керівник сільскогосподарського сектору громадської організації "Криворізьке міське об"єднання патріотів України" Євген Малийhttps://www.facebook.com/profile.php?id=100008692800216&fref=ts

Зразок типового проекту для українського села


Основою для розробки цього проекту стали дії деяких керівників сільськогосподарських підприємств (КСП) в 90 роках по очищенню невеликих ставків населених пунктів від ставкового мулу та очерету. Але, із-за відсутності системного підходу такі дії не знайшли свого продовження та не мали кардинальних позитивних наслідків.

Ті односельці, яким вдалося внести ставковий мул на свої городи, на власні очі пересвідчилися в збільшені урожайність не менше ніж в два рази! (Картопля розміром більше долоні і протягом трьох років, потім розміри стали зменшуватись, але стабільно мали без хімічний і багатий урожай!

Таким чином на практиці була доведена висока прибутковість таких дій, висока екологічна цінність таких починань.

Публічне обговорення цього проекту (публічне розміщення в мережі Інтернет) відбулося в 2010 році, а сам Проект було направлено до Комітетів Верховної Ради України. 

З того часу деякі нормативно-правові акти було змінено та втілено в життя окремі положення Проекту в різних регіонах України. Але, нагальність системного підходу до вирішення соціальних питань на селі не втратило своєї необхідності.

Даним проектом планується провести роботи на базі 2-го ставку в селі Петрово- " із залученням  орендатора ставку і власника сховища,яке знаходиться в  100 метрах від ставку який вже більше 4-х років був замуленим (вода відсутня) та повністю покритий очеретом. І як наслідок жителі вул. Центральна не мали можливості вирощувати городину

Після закінчення робіт з"явиться вода безпечна для поливу городів, випою тварин, місце для купання дітлахам та риборозведення. 

Мул зі ставку, пройшовши нейтралізацію, може бути внесений до ґрунту,з метою підвищення урожайності та започаткування органічного землеробства!

2. Я готовий, за умови затвердження «Пілотного проекту", або визнання цієї території рекреаційною зоною місцевого значення та при умові звільнення від оподаткування (орендної плати повністю на період облаштування, з поступовим збільшенням до % ставки земельного податку ) - Здійснити очищення будь-якого ставку, висадку дерев та кущів (для дендропарку). 


3. З метою відродження віри в перспективність життя на селі серед населення та здійснення заходів по частковій зайнятості населення через положення діючого законодавства України укласти з бажаючими договори, з використанням положень умов контрактації, по вирощуванню городини.


Зацікавленому в цьому проекті населенню завести мул зі ставку, надати допомогу в облаштуванні колодязів поблизу ставку (забір води з колодязів не буде вважатися спеціальним водокористуванням), (не буде вважатися видобутком корисних копалин, прісних вод за умови що продуктивність водозаборів підземних вод не перевищує 300 кубічних метрів на добу), надати глибинні насоси, засоби поливу та забезпечити насінням.

 Замовлення (контрактацію) здійснити окремо по культурам. 

Реалізацію с/г продукції здійснити через оптові ринки – з рекламою натурального продукту без застосування хімічних добрив та реєстрацією торгової марки "Патріот українського села"



Для Криворізького, Широківського, Апостольського районів, та як універсальний для усієї України ( із змінами)

Добробут проект«Село-оазис».

 

Мета: 

Забезпечення високорентабельного, без хімічного виробництва сільськогосподарської продукції.

Опрісненняї води на селі шляхом вичищання, до суглинків, сільських ставків.

 Заглиблення та зариблення сільських ставків.

Рекультивація земель сільськогосподарського призначення за рахунок вже окисленого ставкового мулу.

 Повний господарський розрахунок. Сам проект після узгодження може стати "типовим бізнес-проектом", з по слідуючим за цим розповсюдженням в регіонах України, та зміни в законодавстві! 

***

Сам проект...

«Конституція України

Стаття 5. …єдиним джерелом влади в Україні є народ.

Народ здійснює владу безпосередньо…».

Добробут-проект

«Село-оазис»

Мета:

а) без хімічна високоприбуткова агропромисловість,

б) опріснення ставків Криворізького регіону,

в) Зариблення українських ставків, та створення навколо них дендропарків. (рекреаційна зона)

щодо розвитку українського села на період до 2019 року

Криворізького, Широківського, Апостольського районів, Дніпропетровської області.

Три основних напрямки розвитку з провадженням заходів направлених на :

1. Підняття престижу проживання в сільській місцевості

2. Стимулювання біологічного землеробства


3. Збільшення відсотку зайнятості сільського населення


Положеннями ст. 25 Закону України "Про пріоритетність соціального розвитку села та агропромислового комплексу в народному господарстві" передбачено, що «Положення Закону України "Про пріоритетність соціального розвитку села та агропромислового комплексу в народному господарстві" є обов'язковими при розробці та прийнятті інших законодавчих і нормативних актів.


Даний проект є спробою на окремо взятій (депресивній) території поселення втілити заходи направлені на стабілізацію та встановлення соціальної справедливості в українському селі.

Основними інформаційними джерелами є :


1.Концепція агрохімічного забезпечення землеробства України схвалена вченою радою ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського, Бюро президії Української академії аграрних наук, Секцією землеробства та виробництва продукції рослинництва Науково-технічної ради Міністерства аграрної політики України.

2.Закони України «Про пріоритетність соціального розвитку села та агропромислового комплексу в народному господарстві», «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року», «Про охорону навколишнього природного середовища», “Про охорону земель”,”Про меліорацію земель”, “Про пестициди та агрохімікати”, Земельний та Водний кодекси України.

3. Постанови Кабінету Міністрів України Про затвердження Державної цільової програми розвитку українського села.

4. Розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції Загальнодержавної цільової екологічної програми укріплення берегів поверхневих водних об'єктів та їх інженерного захисту на період до 2015 року» №1410-р від 30.09.2009 року

Бачення розвитку подій проекту СГС ГО КМОПУ «Село 2019» Добробут-проект "Село-оазис"


1. Це провести зовнішнє освітлення вулиць села з метою підняття загального духу населення та віри в перспективність життя на селі. ( З 2010 році велика кількість населених пунктів (Дніпропетровської області) вже мають зовнішнє освітлення).

 Такий захід надасть можливість при невеликих витратах отримати блискавичний результат для віри та здобуття гарних рейтингів для тих хто це зробить.


2.Провести, разом з фермерами, вивчення  ставків обраного села, з наміром заглибити їх до суглинку і тим самим визволити основні джерела їх наповнення. 

3. Після отримання результатів, заручитися з сільською громадою аби ліквідувати прогалин в діючому законодавстві України, щодо ставкового мулу. (Законодавчо не визначено, є ставковий мул корисною копалиною чи ні. Тому можливі зловживання контролюючих органів)

 

4. Отримати підтримку депутатів місцевих рад та інших органів влади, щодо перспективного плану розвитку обраного села як "Пілотний проект"


5. Отримання висновків від органів виконавчої влади, з питань аграрної політики про покращення екологічного стану земель, без хімічному підвищення родючості ґрунтів.


6. В наступному, спільно з громадою ( на той час) села створити навколо ставків гаї, задля недопущення вторинного замулення ставків.


7. Влаштування (без фундаментних) теплиць на підготовлених землях та вирощування там городини.

За нашими розрахунками після трьох урожаїв вкладені кошти повернуться з вже прибутком.


9. Додатково: Реєстрація додаткового виду діяльності для ФОП - «розведення риби».


10. Угода про контрактацію.


На сьогоднішній день нормами діючого законодавства України ставковий мул не визначено як корисна копалина, а тому застосовуючи положення «дозволено все, що прямо не заборонено законом» видобуток ставкового мулу на земельних ділянках користувачів з глибиною розробки до 2 метрів не регламентується (якщо не буде застосовуватися спеціальна техніка).


Відповідь Державна служба геології та надр України

Переписи з органами влади. (вибране)

Громадська організація «Криворізьке міське об’єднання патріотів України»

50053, м. Кривий Ріг, вул. Зореносна, 8А

Щодо запиту на отримання публічної інформації

Державна служба геології та надр України опрацювала запит громадської організації «Криворізьке міське об’єднання патріотів України» від 02.06.2011 щодо отримання інформації та, в додаток до листа ДНВП «Геоінформ України» від 18.05.2011 №02/302-0911, повідомляє.

Сапропель визначається Класифікатором корисних копалин, який прийнятий і діє на території України згідно з наказом Держспоживстандарту України від 12.12.2007 р. № 357, як «Сировина агрохімічна».

Сапропель – це відклади прісноводних водойм, які складаються з органічної речовини та мінеральних домішок, що формуються в результаті тривалих природних процесів із залишків рослинних та тваринних організмів, які населяють водойму.Сапропель характеризується високою пластичністю, в'язкістю, липкістю, адсорбційними властивостями. Вологість його коливається в межах 60 – 97 %. Намитий у відстійники сапропель утрачає вологу від 85 до 37 %. Тривалість сушіння – до 10 днів. Намитий улітку сапропель залишається на зиму для проморожування й остаточного підсушування. За час повного циклу (намив – просушка – проморожування) вміст вологи в сапропелі знижується до 20%, і він стає пухким, легко піддається переробці. Без промерзання слабо мінералізовані сапропелі після висихання не намокають навіть у подрібненому стані.Для сапропелю характерна висока зольність: від 20% до 60% і вище. Особливо цінні сапропелі, що містять менш 10% золи, але вони зустрічаються рідко.У залежності від складу і властивостей сапропелі можуть використовуватися як добриво в чистому вигляді, з мінеральними домішками і компостуватися. Агрономічну ефективність сапропелів визначають вміст азоту, фосфору, калію, обмінна кислотність, вміст мулистої фракції і біологічно активних речовин.

Родовища сапропелю на території Дніпропетровської області не виявлені.

Для віднесення ставкового мулу до сапропелю необхідне проведення геологорозвідувальних робіт.

Відомості про ставковий мул, об'єм, глибину залягання та хімічний склад водоносних шарів в межах зазначених ставків у Держгеонадра України відсутні.

У найближчій перспективі по аркушу М-36-ХХХIV (Жовті Води) планується проведення робіт з гідрогеологічного до вивчення території масштабу 1: 200 000.

Перший заступник голови Л.М. Гончарук

10/02

Флоре Н.В.

456-50-35

________________________________________________________________

Для впевненості фермерів в економічній безпечності виконання цього проекту, знаючи реалії діючої системи державного управління та з метою недопущення втручання в роботу землекористувачів з боку органів влади – видобуток ставкового мулу слід передбачити в нормах діючого законодавства, як діяльність яка має право проводиться без дозволів, без проектів розробок, без погоджень, без сплати тарифів за користування надрами та корисними копалинами на земельних ділянках орендарів ставків з глибиною розробок до суглинків.


 Джерела фінансування (без внесення змін до діючого законодавства або затвердження «пілотного» проекту нормативно-правовим актом)

 

- Створення об’єднання суб'єктів підприємницької діяльності аграрного сектору (створити пайовий фонд), або реалізувати їм мул для відновлення структури і родючості землі по собівартості*, для недопущення оподаткування як підприємницької діяльності.


- Доход від продажу мулу.


- Кошти державного, обласного та місцевого бюджетів передбачених на економічне стимулювання заходів щодо охорони та використання земель і підвищення родючості ґрунтів землевласниками та землекористувачами (ст. 27 та ст. 55 Закону України «Про охорону земель»);


- Фонди охорони навколишнього природного середовища. (ст. 47 . п. д) ст. 48 ЗУ «Про охорону навколишнього природного середовища»)

*Собівартість 1 куб.м. – 52,29 грн. (52,29 грн. / 2,4 (тонни в 1 куб.м.) = 21,79 грн. одна тонна мулу.


Технологія рекреації одного ставку.

- Розчистити і висвободити джерела наповнення ставку.


- Вичистити мул та після проведення заходів по нейтралізації (провітрювання мулу і окислення шкідливих речовин) використати його для відновлення родючості ґрунтів.


- Розведення риби і іншої ставкової флори і фауни.


- Навколо ставків висадити дерева та кущі з розгалуженою кореневою системою (погодженні законодавством для укріплення берегів).


КОШТОРИС НА ПРОВЕДЕННЯ РОБІТ ПО ОЧИЩЕННЮ СТАВКУ

Станом на 29.03.2011 року

Планується застосовувати 3 одиниці техніки – 1 екскаватор «АТЕК» та 2 КРАЗи

Вартість оренди за зміну – АТЕК – 1200 грн./зміна (зміна – 8 годин)

КРАЗ – 1100 грн./зміна

Витрати дизельного пального – в середньому 60л./зміна на одну одиницю

Всього за зміну – оренда техніки – 3400 грн.

пальне – 180 л. х 9 грн./літр (оптова ціна) = 1620 грн.

Загальний розмір витрат на техніку за зміну – 5020 грн.

Приблизний об'єм виконаної роботи за зміну:

«АТЕК» - об'єм куб.м. в ковші – 0,6; 0,80; 1,0; 1,25.

Планується очистити 2 га. – 20 000 кв.м.

Глибина – від 0.5 м.

Орієнтовна вага 1 куб.м. – до 2,4 тонни

Максимальний об’єм перевезення КРАЗом – 6 куб.м. – 14,4 тонни

6 куб.м. х 2 КРАЗи = 12 куб.м. (за одну ходку)

Відстань до площадки вивезення мулу – максимально до 1 км.

Час завантаження 6 куб.м. – 20 хв.

Час вивезення однієї ходки – 20 хв.

Загальний час на вивезення 6 куб.м. – 40 хвилин

Об’єм вивезеного мулу за одну ходку – 6 куб.м. х 2 (КРАЗи) = 12 куб.м.

Об’єм вивезеного мулу за одну зміну – 12 куб.м. х 11 (ходок) = 132 куб.м.

При вивезенні 132 куб.м. мулу в зміну при ритті до 1 метру загальна площа очищеної території ставку складе – 13,2 сотки

За 10 змін може бути вичищено 1320 кв.м. ставку та вивезено 1320 куб.м. мулу

Загальна вартість робіт складе за 10 змін – 50.200 грн.

Собівартість 1 куб.м. – (5020/132) = 38,03 грн. (38,03 грн. / 2,4 (тонни в 1 куб.м.) = 15,84 грн. одна тонна мулу.

Для досягнення найкращого агроефекту необхідно від 30-40тонн мулу на 1 га.

40 х 15,84 = 633,6 грн. на 1 га.

Віддача добрив внесеного мулу здійснюється щонайменше 3 – 4 роки.

Середня норма витрат комплексних добрив на 1 га. – в межах 100 кг./га.

Вартість однієї тонни N/P/K в 2011 році – 4350 грн. – 435 грн. на 1 га.

Якщо не враховувати тенденцію до постійного збільшення ціни хімічних добрив, а тенденція така:

2007 рік - 1890 грн./тонна

2008 рік – 2250 грн./тонна

2009 рік – 3250 грн./тонна

2010 рік – 3850 грн./тонна

2011 рік – 4350 грн./тонна

В середньому збільшення ціни відбувається в межах 10-13%.


Таким чином при внесенні одного разу 40 тон мулу на 1 га відпаде необхідність вносити хімічні добрива протягом 3 років:


Добрива 2012 року на 1га. (435 грн. х 12% = 52,2 грн. + 435 грн. = 487,2 грн.

добрива 2013 року на 1га. (487,2 грн. х 12% = 58,46 грн. + 487,2 грн. = 545,66 грн.

добрива 2014 року на 1га. (545,66 грн. х 12% = 65,48 грн. + 545,66 грн. = 611,14 грн.

Орієнтовний розмір економії (487,2 + 545,66 + 611,14) = 1.644 грн. – 633,6 = 1.010,4 грн.


Не враховуючи позитивний ефект збільшення врожайності до 30%.

Підвищення стійкості рослин до стресів, хвороб, заморозків, засух.

Відмова від весняного підживлення озимих культур.

Економічна вигода застосування в агрономії озерного (ставкового) мулу – різновид сапропелю

Детальніше про мул.


Елементний склад мулу в кожному водоймищі свій. Але у будь-якому випадку це хороше органо-мінеральне добриво. Кількість органічної речовини в ньому коливається від 20 до 70%. Містить мул ще такі важливі елементи, як азот, фосфор, калій (в середньому 150-250 г в 10 кг мула). Кількість мікроелементів іноді перевищує їх вміст в гної, що добре розклався. 

Цінна якість мулу в порівнянні з багатьма видами органічних добрив - відсутність насіння бур'янів.


Доза добрив, що вносяться, залежить від складу грунтів. На суглинистих грунтах - до 4 кілограмів на квадратний метр. На супіщаних і піщаних ґрунтах дозу можна збільшити в два рази. Вноситься мул під всі культури, але перш за все - під городні. Термін внесення - у будь-який час року, коли проводиться перекопування грунту.

Агрономічний ефект від застосування.

• Покращення складу ґрунту, його поживних властивостей, відтворення гумусового шару.

• Зниження кислотності ґрунту.

• Використовується як меліорант на суходолах і перезволожених ділянках.

• Підвищення врожайності сільськогосподарських культур на 20-50 % , а то і 100 %, за умови забезпечення комплексу технологічних умов вирощування.

• Покращення лежкості, якості продукції.

• Підвищення стійкості рослин до стресів, хвороб, заморозків, засух.

• Одноразове внесення сапропелю підвищує родючість грунту протягом 3-4 років.

• Підвищений ефект укорінення.

• Стимулює ріст всмоктувальних кореневих волосків.

• Підвищує % схожості насіння, забезпечує дружні всходи, рівномірність вегетативного розвитку

Аналогічні заходи можна зробити з іншими ставками села Криворізького сільського району (області країни) в яких є вода, але з використанням плавучих екскаваторів (собівартість робіт складає 50 грн./куб.м.)



Фото розкидувач добрив РУН-15 ПАТ «Уманьферммаш»


4. В короткій перспективі. Провести рекультивацію землі навколо сховища (територія бувшої СТФ повністю зруйнована із залишками фундаментів та будівельного сміття) для влаштування без фундаментних теплиць, а в скорому майбутньому і обладнанням їх інноваційними енергозберігаючими технологіями ( сонячні генератори, сонячні геліосистеми, тощо)


Залишковий будівельний матеріал відсортувати та використати для влаштування теплиць. Протягом літа 2016 р. збираюся на території навколо складу, розпочати роботи по влаштуванню для майбутніх теплиць (на земельній ділянці переданій в користування влаштування теплиць – без фундаментів та без утеплення конструктивних елементів не потребує жодних дозвільних документів на будівництво), з мулом провести додаткові заходи по нейтралізації .


5. Мул (додатково нейтралізований або компостований) завести до теплиць, біля ставку облаштувати колодязь, встановити в колодязі глибинні насоси, влаштувати засоби поливу. Надати робочі місця – як для будівельників так згодом і для працівників теплиць.


Крім того, для започаткування органічного землеробства - овочівництва навколо території бувшої СТФ (а це більше 60 га. землі ) завести мул на поля та влаштувати краплинне зрошення: 

Євген Малий


2

Коментарі

123.10.19, 22:40