закінчення по репіду
- 26.07.13, 11:22
Завершився візит високоповажних осіб на Міжнароднйи центр миротворчості та безпеки Академії сухопутних військ брифінгом із представниками засобів масової інформації.
Відповідаючи на запитання журналістів, командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-полковник Генадій Воробйов відзначив, що такі навчання надають українським військовим можливість вивчити досвід збройних сил різних держав, щоби потім впроваджувати сучасні методики у підготовці наших миротворчих контингентів.
– Великий плюс – це взаємосумісність підрозділів різних країн. Якщо навчитися разом виконувати завдання на навчальних полях, то й у реальній обстановці получиться працювати продуктивно, – підкреслив генерал-полковник Генадій Воробйов.
Зі слів командувача Сухопутних військ ЗС США в Європі генерал-лейтенанта Дональда Кемпбела, практична цінність подібних навчань надзвичайно велика для усіх сторін, тому він разом із українськими колегами буде обговорювати можливість їх продовження у наступних роках. Також, американський військовий високопосадовець підкреслив, що його надзвичайно приємно вразив рівень підготовки навчально-матеріальної бази Міжнародного центру миротворчості та безпеки.
Як підкреслив голова Львівської обласної державної адміністрації Віктор Шемчук, наголосив, що для України провендення погдібних заходів міжнародного військового співробітництва є надзвичайно важливою. Координація діяльності військових перебуває на високому рівні. Завдяки таким заходам ми можемо підтримувати на належному рівні боєздатність наших вояків та готувати їх до спільних завдань разом з іноземними колегами.
Слід додати, що цей візит високих гостей був не єдиним у форматі міжнародних військових навчань. Оцінити можливості інтернаціонального угрупування миротворців приїжджав командувач Сухопутного компоненту Збройних Сил НАТО генерал-лейтенант (тризірковий генерал) Фредерік Бен Ходжес. Під час брифінгу із учасниками навчання він зазначив таке: «Я побачив достатньо для того, щоб висловити високу оцінку зробленій роботі і можливостям Міжнародного центру миротворчості та безпеки. Із впевненістю можу сказати, що це міжнародне навчання є яскравим прикладом успішної співпраці військовослужбовців багатьох країн».Генерал-лейтенант Фредерік Бен Ходжес також висловив переконання, що у майбутньому, країни, які беруть участь у міжнародній програмі «Партнерство заради миру», візьмуть участь у багатосторонніх навчаннях, що відбуватимуться одночасно на різних полігонах різних країн. Один з сегментів таких навчань, на думку командувача Сухопутного компоненту Збройних Сил НАТО, може прийняти і провести саме Міжнародний центр миротворчості та безпеки.
Завершилося українсько-американське тактичне навчання із залученням військ «Репід Трайдент-2013» у п’ятницю 19 липня. Офіційна церемонія закриття відбулася на стройовому плацу військового містечка «Центральне». В урочистій обстановці, під звуки Гімну України та Сполучених Штатів Америки, були спущені прапори обох країн. Згодом, співкерівники навчань нагородили представників українських та іноземних підрозділів цінними подарунками та грамотами. Відбувся обмін сувенірами між представниками підрозділів різних країн. Зокрема, десантники, які здійснювали спільні стрибки у форматі навчання, обмінялися нагрудними знаками парашутиста.
– Закриваючи навчання «Репід Трайдент-2013», хочу відзначити, що ми не лише вдосконалили способи дій підрозділів під час участі в миротворчих операціях. Але й отримали належний приклад почуття військового братерства у військовослужбовців різних країн, взаємоповаги та взаємовиручки під час багатонеаціональних операцій. – зазначив співкерівник навчань з українскої сторони генерал-мейор В. Назаркін.
Підбиваючи підсумки цього двотижневого заходу міжнародного військового співробітництва, співкервники навчань з української та американської сторони відзначили, що завдання, які були поставлені перед учасниками навчань, успішно виконані.
– Працюючи разом, представники усіх націй, які були залучені до проведення цьогороічних навчань, продемонстрували уміння діяти у команді, знаходити спільну мову та досягати поставлених цілей. Те, що ми робили упродовж навчань, сподіваюся, збереже життя солдатам під час коаліційних та миротворчих операцій, – відзначив у своїй промові полковник Альфред Рензі.
Додамо, що у ході навчань оцінювання експертами НАТО проходили підрозділи 8-го армійського корпусу СВ ЗС України. Це, зокрема, аеромобільна рота 95-ї окремої аеромобільної бригади посилена мінометною батареєю, а також – інженерно-саперна рота 12 інженерного полку, та рота радіаційного, хімічного та біологічного захисту 144-го окремого батальйону РХБЗ. Група військових експертів Північноатлантичного альянсу упродовж декількох діб ретельно перевіряла усі аспекти організації життєдіяльності, служби, забезпечення та бойового застосування вищезазначених підрозділів.
– Оцінюючи українських військовослужбовців ми були максимально об’єктивними. Однак, віддаємо належне рівню підготовки ваших солдатів та офіцерів – вона покращується із кожним роком. Звичайно, є певні зауваження до окремих питань. Це, зокрема, забезпечення засобами зв’язку, сумісними із апаратурою зв’язку армій країн НАТО – повідомив старший групи моніторингу процесу оцінювання підполковник Мірза Абдуллаєв.
підполковники Вадим Бакай, Володимир Скоростецький, Тарас Грень
Регіональний медіа-центр МО України (м. Львів)
Фото підполковника Тараса Греня.
Коментарі
CKB
126.07.13, 11:33
"MicrosoftInternetExplorer4"
Т-рищ подполковник. Ну обновите вы уже программное обеспечение хоть раз в 15 лет
Ну стыдоба же, если кто узнает
Тараскин
226.07.13, 11:40Відповідь на 1 від CKB
разве что на"лицензию" )))