На ТРК Україна в ефірі Шустер Live! Головна тема акції протеста

На ТРК Україна в ефірі Шустер Live! Головна тема КАТ і акції протеста.

Підприємці висунули ультиматум Януковичу (текст)

Підприємці ініціюватимуть проведення Всеукраїнського референдуму про дострокове припинення повноважень Президента України та Верховної Ради України, якщо Віктор ЯНУКОВИЧ не ветує ухвалений 18 листопада Податковий кодекс.

Про це йдеться в Ультиматумі до Президента України щодо неприйнятності Податкового кодексу, прийнятому вчора, 18 листопада, координаційною радою підприємців, які виступають проти Податкового кодексу, розробленого урядом Миколи АЗАРОВА.

Як йдеться в переданому УНІАН документі, підприємці спільно категорично виступають проти ухвалення, підписання та введення у дію Податкового кодексу.

УЛЬТИМАТУМ

до Президента України щодо неприйнятності Податкового кодексу

Ми спільно категорично виступаємо проти ухвалення, підписання та запровадження у життя Податкового кодексу.

Податковий кодекс нищить малий та середній бізнес, позбавляє мінімальних засобів існування мільйони працюючих громадян та членів їхніх родин. Податковий кодекс знищує середній клас як основу демократії та громадянського суспільства.

Податковий кодекс ухвалюється в інтересах великого капіталу, який знімає з себе соціальну відповідальність за добробут суспільства. Захистивши власні кошти від оподаткування через виведення їх в офшори, правляча в країні олігархія весь фіскальний тягар перекладає саме на малий та середній бізнес.

Ми вимагаємо від Президента:

- у разі ухвалення Податкового кодексу більшістю Верховної Ради — негайно накласти на нього вето та зобов’язати Уряд його відкликати;

- за злочин проти малого бізнесу та середнього класу, задокументований у проекті Податкового кодексу, відправити у відставку його авторів — Прем’єр-міністра Миколу Азарова, віце-прем’єр-міністра Сергія Тігіпка та голову Держкомпідприємництва Михайла Бродського.

Якщо Віктор Янукович не виконає цих вимог і не зупинить введення в дію Податкового кодексу, це означатиме, що він свідомо бере на себе персональну відповідальність за всі негативні наслідки від його запровадження. У випадку введення в дію Податкового кодексу ми будемо змушені захищати своє право на життя, право на підприємницьку діяльність, інші громадянські права і свободи безстроковими страйками та акціями громадської непокори.

Ми звертаємося до місцевих рад усіх рівнів:

- невідкладно скликати позачергові засідання та дати оцінку Податковому кодексу;

- підтримати наш Ультиматум і прийняти звернення до Президента України щодо ветування Податкового кодексу.

У зв’язку з прийняттям Податкового кодексу більшістю Верховної Ради закликаємо зібратися на громадянську акцію 22 листопада 2010 р. о 10:00 біля Адміністрації Президента (м. Київ, вул. Банкова, 11, збір з боку вул. Інститутської) з вимогою до Президента України негайно накласти вето на цей Податковий кодекс.

У випадку підписання Віктором Януковичем Податкового кодексу ми розпочнемо збір підписів за проведення Всеукраїнського референдуму про дострокове припинення повноважень Президента України та Верховної Ради і оголошення дострокових виборів Президента України та Верховної Ради.

Заявляємо про створення Національної Координаційної ради з дострокового припинення повноважень Президента України та Верховної Ради. Запрошуємо представників об’єднань підприємців, громадських організацій, всіх активних громадян увійти до складу Координаційної ради.

Закликаємо всіх громадян України підтримати цей Ультиматум, приєднатися до нашої боротьби за збереження підприємництва, за демократію, справедливість і громадянську свободу в Україні.

22 листопада – мітинг під АП

21 листопада відбудеться позачергова Асамблея лідерів громадських організацій малого та середнього бізнесу у Києві. Асоціації бізнесу, що бажають розпочати співпрацю з Асамблеєю, можуть отримати вичерпну інформацію про захід, надіславши свої дані на E-mail: [email protected] , [email protected] або за телефонами: 095-3578739, 067-3891937.

Адреса проведення: Київ, НДІ, Конференц-зал “Панорама”, пр-т Червонозоряний, 51 (Метро Шулявська), реєстрація з 9-30, початок о 10-00. Проїзд див.

22 листопада Асамблея громадських організацій малого та середнього бізнесу, громадянський рух «Відсіч» та партнерські організації проводять мітинг на Майдані Незалежності, що розпочнеться о 10.00.

Планується вручення вимог Президенту України щодо накладення вето на проект податкового кодексу, прийняття звернення до ПАРЕ, МВФ.

Ми наголошуємо на аполітичності нашого руху. Кожна дія влади викликатиме з нашого боку лише потужнішу протидію та ще більшу згуртованість наших рядів.

Асамблея громадських організацій малого і середнього бізнесу

Новини від організаторів акції у Київі: "убютки пошли на раскол"

Новини від організаторів акції: "убютки пошли на раскол.начинают играть политику"

http://twitter.com/search?q=%23kat_ua

Налоговый кодекс: что для власти, что для людей.

Для ЛЮДЕЙ

Жесткие ограничения для единоналожников

– НК разрешает оставаться на едином налоге при обороте 300-600 тыс. грн. в год

– вместо нынешних 500 тыс. грн. Обяжут использовать купленный государством кассовый аппарат и товарно-кассовую книгу.

– Предприятиям запретят включать в расходы расчеты с единоналожниками.

– Урежут перечень видов деятельности, облагаемых единым налогом. Из списка исключат торговлю «секонд-хендом», оптовую торговля и посреднические услуги, розничную торговлю ювелирными изделиями, торговлю через Интернет, и торговые автоматы; услуги в сфере информатизации, рекламы, компьютерного обеспечения, транспортных перевозок.

Транспортный сбор включат в бензин

– Вместо ежегодного транспортного сбора

– единоразовый при покупке машины (новой или б/у) и подорожание топлива – акциз будет равен 50 евро/т, литр бензина подорожает копеек на 50 за л. До сих пор владельцы авто с двигателями до 1,6 л платили ТС около 80 гривен за год. От уплаты освобождались чернобыльцы и ветераны. Теперь им, возможно, выдадут талоны на льготный бензин.

Изменят налог на прибыль

– Подоходный налог для зарплат менее 1814 грн. (две «минималки») могут снизить с 15 до 13%, для суммы в 5-10 минимальных зарплат (9070 грн) - 16% подоходного, выше – 17%. Введут плату за обналичивание зарплат до 2% от суммы – чтобы ударить по «черной» бухгалтерии.

Налог на прибыль с депозита

– 5% от банковского вклада размером более 200 тыс. грн.

Изменение ставок единого налога

– Местные советы по-прежнему будут устанавливать ставку, но размер налога будет зависеть от численности населения населенного пункта. Свыше 150 тыс.- от 200 до 600 грн., в более мелких – от 20 до 200 грн в месяц. Для предпринимателей, занятых в сфере информатизации, ставка равна 1 000 грн. в месяц независимо от размера города.

– В случае осуществления деятельности не по месту регистрации или на всей территории Украины - 1 500 грн.

Для СЕБЯ

Чиновникам разрешили не выворачивать карманы

– В случае, если размер доходов чиновника превышает десять месячных прожиточных минимумов (около 10 тыс. грн), предлагалось обязать его и близких родственников декларировать доходы и расходы. Также предлагалось, чтобы чиновники декларировали объекты недвижимости и ценное движимое имущество.

Налог на недвижимость отложили в долгий ящик

– Он вступит в силу в 2012-м и будет применим к квартирам площадью свыше 120 км.кв. и участкам размером более половины га. Для частных домов необлагаемую налогом площадь планируют увеличить - с 200 до 250-300 кв. метров. Этот налог коснется примерно 15% украинской недвижимости – элитных домов и квартир.

Налог на роскошь – под вопросом

 

– Возможно, с 2011-го за мотоциклы, яхты и автомобили дороже 550 тыс. грн, личные вертолеты - 10% от остаточной стоимости. Оппозиция уверяет, что в конечном варианте кодекса этого налога не будет.

Антикоррупционное законодательство смягчили

– Согласно недавнему решению КС утратила силу норма закона «Об основах предотвращения и противодействия коррупции». У претендентов на госдолжности и их близких должны были проверять: привлечение к уголовной ответственности, информацию о доходах и расходах.

Для оффшоров – вечный «зеленый свет»

– В НК разрешается без налогообложения выплачивать дивиденды крупного бизнеса учредителям - гражданам других государств. То есть - без проблем можно будет выводить деньги в оффшоры.

– Украина - единственная из экс-республик СССР, где дейсвует договор с Кипром о запрете двойного налогообложения. На Кипре и в других оффшорных зонах через подставных лиц зарегистрированы крупнейшие предприятия, работающие в сфере энергетики и металлургии и фактически принадлежащие украинским олигархам. Попытки прикрыть эту лазейку проваливаются – при любом правительстве и любом составе Рады.

 

http://mycityua.com/articles/country/2010/11/17/031658.html

Завтра всеукраїнська акція протесту проти податкового кодексу.

Для кращої координації протестів проти проекту Податковго кодексу Азарова-Тігіпка, а також для оперативного розповсюдження інформації, відкрито сайт «За чесні податки»: chesni-podatky.org.

На веб-сторінці відбувається мобілізація людей на протести, публікуються новини протестного руху зі всієї України, міститься доступний аналіз загроз, що спіткають бізнес у разі його прийняття такого Податкового кодексу, а також корисні підприємцям та журналістам контакти та зразки роздаткових матеріалів.

Завдання інформаційного ресурсу – надати підприємницьким протестам можливість інформаційного висвітлення, а журналістам – доступ до інформації з «перших вуст».

Також на сайті розміщена інформація щодо небезпек Трудового кодексу та законопроекту «Про мови в Україні». Організатори вважають, що ці владні ініціативи є складовою єдиної політики утиску найактивніших прошарків українського суспільства.

Ініціаторами і авторами сайту є група волонтерів Громадянського руху «Відсіч», яка координує свою діяльність з Асамблеєю організацій малого та середнього бізнесу, Комітетом захисту підприємців Львівщини.

Просимо журналістів максимально розповсюдити інформацію про наш інформаційний ресурс. Ваша допомога посприяє координації протестів та їх інформаційному охопленню.

http://chesni-podatky.org/

На "день единства России"... Авантюра русько-літовської шляхти.

1605 рік. Того ж року цар московський ся явил і ве Львові бул. Мнішко (Мнішек), воєвода руський, дочку за него дал і до Москви єго провадил на паньство   і осадил єго бул. Єднак же ляхи хотіли верх мати над Москвою, почали їх зневажати. Москва, видівши, що зле, ізмінила царя, убили, і людей много, а других в неволю побрано, і Мнішко сиділ. І с того ся война почала в Москві і точилася много. Потім през присягу поддалась була столиця гетьманові Жолкувському. Потом знову облегла їх була москва і так їх трапили, же не мали що їсти, а ні пити... (з літопису)

Пропоную Вашій увазі переклад  статті, з білоруського сайту, присвяченої походу польсько-русько-літовської армії на Московію.

4 листопада наш східний сусід відзначатиме День національної єдності - на честь повстання Мініна та Пожарського, що поклало кінець смутному часу в Московській державі на початку XVII ст. і т. зв «польської інтервенції». Образи головних московських повстанців, забронзовілих на Красній площі Кремля, оспіваних аріями і дитячими віршиками «Сусанін-герой», через живучу російську імперської-радянську спадщину до цих пір складають виразний емоційний контекст, через який більшість білорусів сприймає події цієї історії. Деякі - згадуючи, що заведені в болота поляки були не тільки поляками. Але поки Похід шляхти Речі Посполитої на завоювання московського престолу не отримав в нашій національній історіографії істотної уваги, так і залишається ця ностальгія щодо адекватності сприйняття абстрактною і найчастіше - беземоційною. Можна було б традиційно скаржиться, що й тут дали маху літератори, не створили грандіозних у своїй патриотичності творів, але по-перше, та ж нехай і знаменита Клушинская битва - далеко не єдина і не перша у списку неоспіваної військової слави білорусів, а по- друге ... такий, чи близький до такого, твір є.

Московський похід очима солдата

Самуїл Маськевич походив з білоруського шляхетського роду, з села Сервечь під Новогрудком. З 21 року - професійний вояк, як сказали б зараз. Він бився під Кокенгавзеном, воював з повстанцями під час Рокошу проти короля, потім у 1609 р. нанявся волонтером в армію Речі Посполитої, що відправилася ставити на чолі Російської держави сина Сигізмунда Вази, Королевича Владислава. Далі були облога Смоленська, та сама Клушинская битва, взяття Рославля, постій в Москві, і, нарешті, повернення з московської авантюри на Батьківщину. Тут, в Новогрудку, він систематизував свої колишні щоденники, доповнив їх мемуарами, і вийшов знаменитий у вузьких колах «Щоденник Самуїла Маськевича». Згідно з цими нотатками вже зараз можна знімати кіно, правда, не на «Білорусьфільмі» (не тільки тому, що у них декорація згоріла).

Що бачить солдат на війні? Зовсім не те, що придворний літописець. Тут поразку з присмаком зради або кулуарної гризні ніколи не відіб'ється пустоцвітом і патетикою. Тут перемога на жилах, коли один проти п'ятнадцяти - це вже не хвалоспів, це подяка Богу за диво. Непредвзятість - мабуть найкрасивіша риса «Щоденника».

Облога Смоленська.

Маськевич в хоругві князя Порицкого, на чолі гетьмана Жалкевского. Облога важка, довга, нудна. Обстріли, підступи, вилазки. В один день, підкапавши петарду під ворота, нападники вдало підірвали її, так що ворота відчинилися. Сотня шляхти увірвалася в місто, і вже почали московіти кидатися зі стін фортеці, щоб сховатися в церкві, Але  «... через  наше безладдя і наші помилки не благословив Господь Бог цього заходу». За першою сотнею на штурм не пішов ніхто, так як «наші начальники, боячись розкриття своїх планів і зради, не попередили свого часу нікого навіть з тих полковників, які командували піхотою. Говорили, що зрадив угорець Моряк, який був капітаном королівської піхоти. Він не пішов у пролом або тому, що не мав духу, або за згодою з противником ». Облога тривала ще майже два роки.

А поки що московський самодержець Василь Шуйський виступає з 35-тисячним військом, щоб допомогти недотиснутим Смолянам. З цього моменту Королівське військо ділиться надвоє: одна половина, разом з королем і гетьманом, повинна залишатися під Смоленськом, друга, що складається з найманців, - йти назустріч Шуйському. Чи не привід для розколу? Найбільші польські магнати, пани Потоцькі, що привели 2000 вершників, не хочуть виступати «в полі», бачачи швидку здачу цитаделі і бажаючи записати славу за взяття Смоленська на своє ім'я. Гетьман Жалкевський, «бачачи їх нещирість і знаючи, як необхідна ця операція, всупереч звичаю і пристойності» кидає табір, короля і направляє свою частину війська назустріч Шуйському.

Пахолки захопили місто

Вся подальша операція - чиста авантюра від початку до кінця. Трохи більше шести тисяч шляхтичів повинні були розбити укріплену шведським корпусом армію Шуйського і захопити Москву. Як пір’я обсмалити. Що говорити про настрій шляхти в армії Речі Посполитої, коли їх пахолки («пахолак» - зброєносець, слуга), виправлені зібрати провіант під Брянськ, заодно завойовують Рославль.

Частина московського війська (Маскевич дає цифру 8000, але вона явно перебільшена) отаборилася на річці Сеж в очікуванні основних сил Шуйського. Обклавши цю частину двома ротами і козаками, решту своєї армії польний гетьман направляє назустріч Шуйського, щоб застати його зненацька. 2500 вершників (Енциклопедія історії Білорусі дає цифру 6325) і 200 чоловік піхоти, кіннота, кілька легких гармат. 24 червня 1610 цей загін пробирається вночі через ліс і несподівано опиняється перед супротивником. Табір Шуйського захоплена зненацька. Жулкевський підпалює сусіднє село, щоб димом прикрити дійсна кількість своїх вояків, і наказує сурмити в труби, бити в барабани. Союзні з московітами шведи виступають назустріч, війська Шуйського також.

«При нашій малочисельності жахливо було навіть кинути погляд на цю незліченну тьму ворога», - кокетує автор щоденника, і на сторінках закипає бій. «Нехай про цю битву розповідає більш докладно той, хто тільки дивився на неї, але мені важко було, і губи пересихають. Ні, тут він знову кокетує. А, ось «Від світанка літнього дня і до обіду годин п'ять» роти, «яким по вісім або десять разів доводилося сідати на коней і виходити на бій», безрезультатно товкуться по полю, тримаючи супротивника, але не змінаючи його. Поступово приходить протверезіння - їх мало, вони на чужій землі, і на милість розраховувати вже не доводиться. До того ж «у нас у всьому [озброєнні] була недостатність, а в його [противника] збільшувалася і сила, і бадьорість. Незважаючи на це, наші воїни за звичаєм кидаються з хоругвами на передові шеренги ворога з кличем: до бою, до бою! Але даремно. Немає ні сил, ні спорядження. Навіть не видно ні полковників, ні ротмістра. Однак ми вступаємо в битву і змішуємся, як у віри, але це нам мало чого дає: ворог вже бачить нашу слабкість ».

Перемогу в цій битві шляхтичам принесли самі московіти. Два відділи їх рейтарів перейшли в контрнаступ. Один вистрілив і почав повертатися під захист своєї армії, інший став наближатися, щоб дати свій залп. Ось у цей момент або роздратовані дзерзкасьцю ворога, чи то з переляку шляхтюкі йдуть на нову авантюру - налітали на зайняті маневрів райтарскія відділи, зьмятаюць них (ті зьмятаюцца напрочуд легко, хвилина - і всі перші ряди охоплює, хвилями розходиться паніка), а за ними і інше московське військо.

Після цієї битви шведське корпус зраджує Шуйського, той біжить до Москви, не сподіваючись на залишки своєї армади, щоб нарешті знайти там чернецтво, смерть і вічний спокій.

Московський постій

Самуїл Маскевіч у складі королівського війська їде до Москви. Без пострілів, битв столиця приймає на постій жменьку завойовників - ті, щоб не кидалась в очі їх малалікасьць, увійшли «без образу» і відразу розбрелися на постій.Постій, що готувався на місяць, завершився через півтора року. Пізніше історики напишуть, що завершити авантюру Посполитої знаті не дав сам король Сигізмунд - схиляючись до ідеї унії Речі Посполитої з Росією, він не відпустив свого сина до Москви приймати царський титул. Це, а також природний народний гнів проти свавольстваў шляхти, підняв російський народ на повстання і остаточне вигнання інтервентів.

Про витівки шляхти Маскевіч пише з щирою скорботою, хоча з часом, зі зміною настрою в посполитій армії, туга проходить. «Дикість», грубість московського люду штовхає шляхту на переосмислення власних цінностей, так що нарешті в дикій країні їм можна все те ж, що дозволяють собі тубильці. Так, якщо першого товариша-свавольніка шляхта карає смертю за те, що п'яний стріляв по православних іконах, то наступного вирішує карати не за своїми законами, а за місцевими. Замість смерті за насильство над боярською дочкою якомусь пахолку дають батога. У результаті задоволеними залишилися і боярин, і пахолак. Що тепер могло стримати шляхту від насильства, викрадення Жен безчестили?

Їх звичаї

До речі, про брутальність. Маскевіч ніяк не може зрозуміти московітів, проклинають і знущаються зі своїх образів за те, що ті не врятували їх від грабежів або загибелі тварини («ми на вас молимося, а ви!»). Як не зміг він зрозуміти Івана Грозного, який в ході успішної військової кампанії обдарував смоленську церкву Михайла Арханела, аж зробив їй золотий купол, а під час невдалої - наказав обдерти  з її стін все начиння та скарби, а купол знести пострілом з гармати. Маскевіч не розуміє московітів взагалі, для нього це інша культура, причому інша до непристойності.

Занадто компліментарно для московитів початку XVII ст. буде звучати думка, що тут, на сторінках «Щоденника» зустрічаються різні цивілізації. Практично в кожному фрагменті спогадів про московське «гасьцяваньне» Маскевіч дозволяє собі своє благородне презирство.

Йому не подобається московська їжа («крім тієї Здоби, що схожа на французьку»), йому не подобається, як на банкеті їх пригощали медамі («за кожним разом подавали різні, щоб показати, як багато в їх царстві. Наші хотіли напитися і просили підливати, але одного сорту, проте московіти робили по-своєму »), йому не подобаються застольні розваги - мало що тут ніхто не танцює (« вважають, що шановній людині непристойно танцювати »), то немає ніякої музики (для їх, гостей, правда, запрошували лірників, але що там за музика - тремтіння на одній ноті), а весь відпочинок - це танці блазнів і «надзвичайно сороміцькі приспівки».

Та й «одружуються вони майже що як євреї» (будемо милостиві за некоректність, все ж таки син свого часу) - навряд чи зберігаючи нейтральність, зауважує автор. У Москві жінок  тримають під замком і в чорному тілі, все життя не даючи виходити з двору.

Тут не займаються науками, адже вони заборонені за наказом царя («який боїться, щоб не знайшовся хто мудріший його, тому що тоді народ пагребуе їм і вибере царем мудрішого»). Як про дивно дивне Самуїл Маскевіч розповідає про боярина часу Івана Грозного, який мав прагнення до мов і змушений був брати вчителів - німця, поляка - таємно, вночі, переодягнених в російські одяг.

Однак немає ніякої зневаги там, де звичаї московитів співзвучні соціальній філософії самого Маскевіча. «У бесідах наші, вихваляючися своїми свободами, радили їм об'єднатися з польським народом і також придбати свободу. Але росіяни на це прямо відповідали: «Вам добре ваша воля, а нам - наша неволя. У вас не свобода, а свавілля, якого не знаємо ми, тому що у вас сильний пригнічує і грабує слабкого. У нас же самий знатний боярин не має права образити самого останнього простолюдіна, так як на першу ж скаргу цар робить суд і розправу. А якщо ж сам цар зі мною обійдеться несправедливо, так це його царскае права, оскільки він, як Бог, і карає, і простить ».

На батьківщину - розчаровані

Подекуди початковий скепсис Маскевіча гасне. Він починає дивитися навколо очима мандрівників, долею закинутого у цей такий близький і такий далекий світ. Кремль, Китай-місто, майстерність ремесників, зухвалість злодіїв (що не побоялися вдень на увазі вкрасти в Маскевіча коня) - Росія, далека екзотична країна, така ще проста і, іноді, цікава - пливе в «Щоденнику» через дим пожарищ, кров, насильство , не змешиваючись, однак, з цією безглуздою і нещадною війною. Вже не авантюрою, далеко ні.

Обкладений з усіх боків загонами повстанців, від кожного селянина-провідника чекаючи зради, шляхтичі рвуться на батьківщину - лісами, болотами, голодні, злі, не дочекавшись грошей за службу, розчаровані у своєму нерішучому королі і недалекоглядних командирах. Рвуться й прориваються, наостанок, вже на самому пограниччі мало не потрапивши в пастку. Їм все-таки зрадив селянин-провідник. Відрубали голову.

Повернення додому всього в двох рядках - «навмисне затримався у брата, щоб не йти разом з військом через Литву». Не несуть більше за військом крила знаменитої Клушинскої битви. Ось і всі емоції, вся патетика і пафос. Так повертався додому втомлений тридцятидвохлітній воїн. І приблизно так поверталася з дикою чужої країни вся напівзабута авантюра білоруської шляхти.

Дияруш Самуїла Маскевіча По: Антологія давньої білоруським літератури. ІХ - перша половина XVIII ст. - Мінськ: Білоруська наука, 2005.

ICTV не показав пародію на Яника

У останньому випуску російського комічного шоу «Велика різниця», що вийшов на російському Першому каналі 31 жовтня, спародіювали образ Віктора Януковича. Тим часом на українському каналі ICTV, який також транслює «Велику різницю», випуск вийшов 30 жовтня без цього сюжету.

Спостерігачі: вибори в Україні не відповідали стандартам ЄC

Вибори до органів місцевої влади в Україні, що відбулися 31 жовтня, не відповідали повною мірою стандартам Ради Європи.

 

Про це заявили представники місії спостерігачів Ради Європи на українських виборах, повідомляє блог Ради Європи «Human Rights Europe».

«Ті, хто ухвалив закон, який уможливив політично незбалансовані склади виборчих комісій і сприяв, зокрема, скасуванню реєстрації кандидатів в останню мить перед виборами, мали б визнати, що голосування не відповідало стандартам, які ми хотіли побачити, зокрема, всім вимогам європейських стандартів про чесні, прозорі і професіонально організовані вибори», - заявив глава делегації Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи Гудрун МОСЛЕР-ТЬОРНСТРЬОМ.

«День голосування продемонстрував слабкість нового виборчого закону, ухваленого лише за три місяці до цих виборів», - додав представник Комітету регіонів ЄС Тііт КАЛЛАСВЕЕ.

Члени делегації також висловили стурбованість повідомленнями про те, що фальшиві бюлетені могли бути «вкинуті» у скриньки для голосування.

«Україна вже продемонструвала, що може робити краще, наприклад, під час президентських виборів цього року», - підкреслила Г.МОСЛЕР-ТЬОРНСТРЬОМ.

http://kharkiv.unian.net/ukr/detail/196308