хочу сюда!
 

Татьяна

55 лет, телец, познакомится с парнем в возрасте 52-56 лет

Інструкція до людей: S/N

Вступ: http://blog.i.ua/user/2222714/2384995/

Сенсорика/Інтуїція

S/N


[«Ми маємо змінити світ!» - «Як щодо того, щоб спершу помити посуд?»

 

Так, уявляєте, люди по-різному сприймають інформацію.

Сенсорики – це люди які керуються своїми 5 почуттями. Вони люблять обговорювати конкретні речі, які можна побачити, пощупати чи те, з чим мали досвід. Вони турбуються про свій зовнішній вигляд, про свої потреби типу біль, голод і т.д, може схильні медитувати. Турботу про інших вони проявляють смачною їжею, якимось ремонтами і т.д.: «Ми зараз будемо дивитись кіно, того я приніс закуски, чіпси і хустинки, бо хтось з нас має плакати» Сенсорики – це ті, хто вміє насолоджуватись реальним життям і його маленькими радощами. Вони звикли концентруватись не на чомусь великому, загальній ідеї, прихованому змісті, а на тому, що можуть зробити прямо зараз.

N: - Цікаво, що там за рогом.

S: - О, то пішли подивимось!

Якщо Сенсориків можна зрозуміти, то Інтуїти начисто відірвані від реальності. Про що можна говорити з людьми, у яких голова в хмарах? Я би сказала не Інтуїція, а Уява, бо інформація про світ приходить в вигляді образів, але прийнято казати Інтуїція, значить Інтуїція. 

S: - Ну і що ти на це скажеш?

N: - Ти сам сказав, ха-ха.

S: - Що? Що я сказав?

N: - Ха-ха-ха, ти навіть не уявляєш, що твориш з моєю уявою!

S: - Довбані Інтуїти! Знов бачать те, чого нема.

N: - Ха-ха.

Це про них кажуть: "Якщо художник так бачить, то як же він тоді ходить?". Уява буває лірична (NF), а буває технічна (NT). Інтуїти світ сприймають через концепції і ідеї. Вони скрізь бачать паттерни (узори, закономірності, взаємозв’язки) і живуть радше майбутнім. Паттерн – це якщо, наприклад, спостерігаєш, як хтось дев’ять разів спіткнувся на одному місці і не було ніяких тенденцій до покращення, то можна піти до дому з впевненістю сказавши, що ця людина там спіткнеться і вдесяте. Потім, коли таке стається, люди приходять і кажуть: «Ти як знав». Називають це інтуїцією, хоча насправді це закономірність. Тільки будування передбачення на основі даних - це процес мислення, а інтуїція - це все-таки сприйняття. На основі даних мислять Сенсорики. В голові Інтуїт весь світ обплів своїми паттернами. Не зважаючи на деталі, великими кроками міряє простір і час, і іноді йде так далеко, що вже сама послідовність мислення загубилась, лишився тільки висновок, який, коли справджується, дійсно схожий на шосте чуття. Вони будують концепції, пишуть теорії, створюють ідеї. В розмовах люблять говорити не про те, що вже є, а що може бути чи було б, якби щось поміняти («а що, якщо»), але при тому: "Я не зупинятимусь на технічних подробицях" чи взагалі, по факту, будь-яких подробицях. Але Інтуїти в своїх прогнозах теж можуть помилятись. Прийде Сенсорик і скаже залізно, що на власні очі бачив як та людина вдесяте не впала. Якщо Сенсорик розвине в собі цю спостережливість, інтуїтивність, то він майже ніколи не буде помилятись, бо всі його судження будуватимуться на конкретних фактах.

Як розпізнати? Якщо Сенсорика спитати як пройшов його день, то він так і стане по порядку перечислювати все, що робив: «Був на роботі, закінчували проект, потім зайшов в магазин, купив щось, тепер запустив прання і сиджу граю в ігри». В той час як Інтуїт подумає: «Чекай, нащо ти це все перечислюєш? Просто скажи, чи робив ти сьогодні щось класне».

Базово: Інтуїт - бачить ліс, не бачить дерев, Сенсорик - бачить дерева, не бачить лісу. Інтуїт бачить загальний паттерн, він розуміє, що він в лісі, він розуміє розмір лісу, його тип і… вріжеться носом в дерево, що росте попереду.

Чи можлива така розмова:

N: - Тобі сподобався розпродаж?

S: - Так, я собі купив чашку.

N: - У тебе вже три таких.

S: - Тепер їх чотири.

N: - Ок. А я собі купив колесо на палиці.

S: - Але ж це зовсім непрактична річ, яка не має застосування.

N: - Так, саме тому це весело. Юху!

S: - [SF подумає: «ти ідіот», а скаже так, що ви цього не зрозумієте: «креативно, але головне, щоб тобі подобалось», а ST подумає: «ти ідіот», а скаже так, що ви це зрозумієте: «ти ідіот!»]

Сенсорики з усією їхньою матеріальністю видаються нудними. Вони своїми речами ніби виривають тебе з твого фентезійного світу, скидують з небес так, що можна стукнутись об землю. І Інтуїтам це не подобається.

Інтуїти в свою чергу виглядають нудними, так, ніби розводять словесне сміття. Думаєш: «Що ти тут намішав? Якісь алегорії, абстракції. Чого не можна прямо, зрозуміло сказати?»

S: - Твоя уява занадто багата.

N: - Ейнштейн сказав: «Уява важливіша за знання». Тож якщо я скомбіную уяву, знання і зусилля, то зможу досягти цілей, яких досягає тільки 0,1% населення.

S: - Як ти це зробиш?

N: - Тобі не зрозуміти.

Буває, що деякі плутають, що Інтуїти більш креативні. Насправді вони можуть багато науявляти і так нічого і не зробити. Креативні люди, та майже всі відомі співаки та інші артисти, частіше всього Сенсорики. Вони швидше знають, як те, що вони відчувають, можна передати якось конкретно, тобто тим, що можна сприйняти п’ятьма органами чуттів.

N: - Не уявляю, як можна жити без Інтуїції!

S: - Ну, ти ж якось живеш без Сенсорики.

N: - Без чого?

S: - Ти в курсі, що світ можна сприймати п'яти органами чуттів?

N: - Ні, але я прекрасно уявляю собі світ.

S: - Сенсорика - це реальність

N: - Для мене невидимий світ не менш реальний.

Або:

N1: - А було б круто, якби ми могли взяти човек і виплисти на середину озера, де відкрився б портал у інший вимір?

N2: - Так, я завжди думав, що було б круто подорожувати іншим простором, мати суперздібності і таке інше!

S: - Ой, схоже ми не зможемо взяти човен сьогодні. Сьогодні дуже вітряно.

N2: - Що?

S: - Так, вітер дуже сильний, а наш човен дуже маленький.

N2: - А, човен - це метафора.

S: - Метафора?

N1: - Так. Човен, про який ми говоримо, не існує.

S: - Але... у нас є... човен...

N1: - Але що є реальним?

N2: - Так, це цікаве питання. Іноді мені здається...

Базовою, Інтуїтам - лиш би язиком чесати, Сенсорикоам - лиш би кудись влізти своїми граблями.

Сильні Сенсорики можуть видаватись вже дуже презентними. Вони всі тут і зараз, ловлять момент, зараз або ніколи, і зовсім не думають про майбутнє та те, що їхні дії можуть мати наслідки (Bon Jovi - It's My Life). Сильні Інтуїти до біса добре люблять пропускати деталі, перескакувати одразу до висновків. Вони люблять говорити не про якусь конкретну річ, а про річ, яка є як ця річ, щоб скоротити час. Постійне скорочення реальності іноді може спричинювати труднощі розуміння.

Але знову ж таки, у людини є і інтуїтивне сприйняття, і сенсорне. Можливо людина весь день на роботі щось планувала, а тепер вона хоче поговорити про щось конкретне: хай моя сильна сторона відпочине, попрацюємо над слабкою. А можливо хтось весь день носився з рутиною і тепер йому хочеться помріяти. Мозок має бути розвинений різносторонньо.

N1: - Тільки у відпустці можна почувати себе цілковито вільним.

N2:- Так, але в чому мета? Тільки робота дає нам змогу бути корисними і виконувати свою роль у суспільстві.

N1:- А, так. Але не ціною здорового глузду, який ми можемо втратити, якщо не будемо відпочивати.

N2:- Так. Але що таке здоровий глузд, як не те, що ми маємо використовувати на благо суспільства?

N1:- Так, але "Благо для суспільства"? Що це? Що для нього є благом?

N2:- Хороше питання. Давай спитаємо  пана Сенсорика.

N1:- Давай. Пане Сенсорику!

S: - Ніт! Жодних шансів.

Perceiving відповідає за те, як людина навчається, бо в навчанні дуже важливо те, як людна сприймає інформацію. Сенсорики мусять бачити перед собою конкретні речі. Інтровертним сенсорикам потрібна інструкція, як яку деталь після чого брати, скільки і куди. Екстравертні сенсорики мають протилежний шлях - вони вчаться вже в процесі роботи, вони не зрозуміють, поки самі не спробують. Сенсорики можуть не бачити загальної ідеї в тому всьому, але якщо побачать, то вона буде дуже точною. Інтуїтам ті всі деталі не потрібні. Вони швидше схоплюють матеріал і це відбувається за рахунок: "Я зрозумів принцип. Я готовий". Тільки інтровертна Інтуїція буде копатись в одній ідеї і розглядати її з різних сторін, а екстравертна Інтуїція буде думати: "Нафіга він застряг на одному й тому ж? Треба шукати нові і нові концепти, обговорювати з спільнотою, бачити всі можливості", але довго на одній ідеї не затримуються.

Як я можу описати з власних спостережень? О, як NT персона я потрясна в ігноруванні реального світу. І мене треба змушувати себе думати, що не все в світі пов’язано з усім. («Вона сказала, що у неї є купон на знижку в 20%, а насправді мала на увазі: тобі триндець»)

Іноді коли я працюю за компом, мені дійсно треба, щоб хтось ходив ззаду і відволікав час від часу. Бо з такою концентрацією уваги можна забути поїсти. Згадується тільки пізно ввечері, коли вже хочеться спати, а не їсти. До речі, ніколи не забувайте їсти, інакше будете по лікарнях валятись. Знаєте, чого Інтуїтів так мало? Вони помирають від якихось ідіотських причин. Зате через це я вважаюсь хорошим працівником, уважним і зосередженим… добре щоб на роботі… але іншим деталі знати не варто. Жартую. Звісно, боже храни того, хто ходить ззаду і у нього не вистачає мозку, бо після перших невдалих спроб відволікти висмикує шнур з розетки. У мене до таких тільки одне запитання: «Чи молилась ти на ніч, Дездемоно?» Тому що, ні, бити людей не можна, ніхто їх не б’є, а от запустити чимось - залюбки. І краще хай воно знайде фізичний вихід, бо інакше я придумаю щось інше. Справа навіть не в тому, що дані могли бути втрачені (є автосейв і віддалений доступ), а в тому, що збилось місце, на якому була зосереджена і відновити хід думок не можна, тільки заново все винаходити. І мені байдуже, що це було складання планів на 2500 рік на випадок, якщо завтра людство винайде спосіб як продовжити життя! Це було важливо!!! Добре, що є люди поздогадливіші, які можуть просто спокійно сказати: «А може ну його, а? Пішли обідати» Не треба собі уявляти, що такі як я, що ми не чуємо і не усвідомлюємо вас тільки тому, що не сміємось над вульгарними жартами чи просто уставились в екран. Все ми чуємо. Просто те, чим займаємось вважаємо більш важливим і цікавим. Дійде черга, ми відповімо на ваше привіт… якщо згадаємо. А то виходить десь як: «А де?» - «Вона покинула наш світ» - «Померла?» - «Хіба як співбесідник. Вийшла в нет»

А ці обмеження, які накладає матеріальний світ – це ж жахіття. Пам’ятаю, в школі треба було вирішити задачу з математики і вчителька думала, що для цього є тільки пару методів. Я на всю сторінку показала їй як вона помилялась. Вона мені сказала, що деякі речі можна було зрозуміти з умови задачі і їх не треба було доводити. Ніфіга, я цим умовам задач не довіряю. І ще каже, що у мене дуже складне і заплутане рішення, так якби треба було почухати щоку і замість використання руки стала чухатись ногою. Найдивніше, що при тому ще рішення правильне. Це все одно як про цього кота кажуть: що, ото треба було повністю обходити, щоб намагатись з-під дверей..? https://fb.watch/9ZLLPFGVfK/ Від імені кота заявляю: «Ні!». І взагалі, це креативно, свіжо, незвично і по-новому.

Сенсорики. Я їх люблю називати смертними. Ну бо це правда. І це їх вибішує і тоді вони залишають мене в спокої. А ще їх вибішує моя звичка звертатись на Ви, навіть якщо ми давно знайомі, хе-хе. Зате бачили, як вони на автоматі дбають про свій вигляд, вплітають щось у волосся, щось собі ще вигадують? Вони постійно таке роблять? Або які вони класні в справлянні з рутиною, з тим, що не є основним завданням? Звісно, як вони завалені роботою, вони теж почуваються стомленими, але для них це не виглядає, як кінець світу. Не скажу, що я з таким би не справилась, але згадую, як на мене випало підготовка до походу на шашлики. Треба було всяке купити, підготувати. От дідько! Моя подруга каже: «А давай разом». Я не те щоб перекинула на неї обов’язки чи урочисто їй передавала список, але як тільки я почула цю інформацію, мозок її ще не встиг опрацювати, а список миттєво телепортувався в руки подруги. Не знаю, як це сталося. Взагалі навіть не знаю, чого вона зі мною дружить. Просто, одного разу вона почала до мене говорити і так і не замовкла. Тоді вона сказала, щоб я хоча б папір для розпалу взяла. Ок. Вгадайте, яку єдину річ ми забули? Ви таки здогадуєтесь. Папір. Хто забув, той вертається. На щастя невдовзі я натрапила на свідків єгових. Ніколи ще не була так рада їхній літературі: «О, дайте це почитати, і це, і друзям, і побільше!»

Інтуїтивне інтровертне сприйняття – це коли бачиш зв’язок в речах, які, здавалось би непов’язувані. Якось, сиджу я собі, нічого не чіпаю, їм кавуна, і тут сонце як впаде з вікна! Та так прямо, що крім моєї тіні більше тіней не було. Мій шматочок кавуна не відкидував тіні. І приходить думка: а чи знає сонце, що таке тінь? Я повернула шматочок – тінь не з’явилась. Повернула ще – так само. Один побачив як я «мучуся» і вирішив допомогти: «Це кавун. Його треба їсти» Я піднімаю очі, типу, до чого це? Людина бачить мій нерозуміючий погляд і пояснює більш зрозумілою мені мовою: «Кавун. Ням-ням!» Я знаю, що це кавун. Потім мені здалось, що мабуть зі сторони ці мої маніпуляції видавалися дивними, а значить – це кумедно. Я хіхікнула, і тут же подумала, що це теж дивно, тому… розсміялась. А мозок каже: «Вітер, ну це вже реально дивно. Ну от, стало ще смішніше. Що про тебе подумають? Зупинись. Зберись і зупинись. Ти можеш. Так тепер у людини на додачу став смішний вираз обличчя, але це нічого не міняє. Вітер. Вітер! Все, я OFF, будеш сама розбиратись» Тож я миттєво прийняла серйозний вигляд і кажу: «Я знаю, що це кавун»... Але у мене є враження, що мене не зрозуміли. Що ж, як в таких випадках казала моя подруга: тепер спокійно все поясни, і пояснюй стільки, скільки треба. Це, правда йде в розріз з тим, як в дитинстві вчили: «Не виправдовуй себе» - «Я ж пояснюю» - «Ні, якщо ти винна, то так і скажи, а виправдання тебе краще не роблять», але, як бачимо, є речі, які працюють, а є речі, які не працюють.

А от ще недавно був випадок ледь не містичний. Ви ж пам’ятаєте, інтуїтивне сприйняття базується не на конкретних фактах, воно збирає нічогонезначучі деталі в якусь картину? Воно не вимикається, воно працює завжди. І от коли це ваша найсильніша сторона (у всіх є інтуїція, але не у всіх на першому місці), то буває так. Стою я якось на світлофорі, чекаю зелене і чую, як хтось каже: «Готовий?» - «Готовий». Було так, ніби двоє друзів щось замислили і вже готувались зробити. І тоді перший каже: «Ну давай». Я одразу думаю: як так? Ви ж щойно збирались приступити до роботи і вже прощаєтесь? Я цього не зрозуміла і повернулась до джерела. Загорілось зелене світло, машини зупинились, а те авто, на яке мені захотілось подивитись, зупинилось не повністю і врізалось в авто, що вже стало попереду. Нічого страшного: розбита фара і пом’ятий багажник. Зі сторони це мабуть виглядало так, як я глянула на якусь машину, і вона в ту ж секунду потрапила в аварію. Водії не сварились, не виясняли відносини, тільки раз глянули на пошкодження і стали щось робити в телефоні. Мабуть, викликати своїх страхових. Я підходжу до тої машини, яка не зупинилась і питаю: «Ви то навмисно задумали?», але на трасі був такий гул машин, що відповідь я не почула, а кричати він не хотів, бо був зайнятий своїм телефоном. І я от думаю: а як я взагалі могла почути цю тиху розмову? Розмову людей в різних салонах автомобілів? Якби мене викликали як свідка, мабуть це були б найбезглуздіші показання. Мозок скаже: придумай якусь другу причину, чого ти туди повернулась.

І от знову відволікають на поїсти. Ну яка тут може бути їжа? Я зайнята, у мене важлива стаття! Ще й погрози пішли. Йду, блін, йду. По-моєму, це вже на філіалі непорядок, коли за твоєю спиною обговорюють: «Вітер поїла? Точно? Хтось бачив?» Коротше, Сенсорики живуть у цьому світі, а Інтуїти в цей світ виходять тільки пожерти.

[Що Сенсорики бачать і що Інтуїти бачать] 

[Як одягають дітей Сенсорики і Інтуїти]


Як Інтуїти бачать Сенсориків:

Good, the bad and the ugly - Theme

Як Сенсорики бачать Інтуїтів:

X- files - ThemeЧастина 3 - http://blog.i.ua/user/2222714/2385001/


Ви є:


43%, 3 голоса

0%, 0 голосов

57%, 4 голоса
Авторизируйтесь, чтобы проголосовать.
9

Комментарии

125.12.21, 12:39

....для тебе хтоя, ти сонце моє,
давай з тобою літати внебесах.

    225.12.21, 13:23

    инструкция к людям описана в учебнике по биологии, раздел "Млекопитающие"...
    садись. три.

      325.12.21, 14:21

      Ветер ,ты просто Богиня детализации. Ставлю тебе плюсик ,за твой труд. Продолжение будет? Интересно читать. В голосовании твоём пока не принимаю участия - мало данных. Но плюсик - твой.

        425.12.21, 16:06Ответ на 2 от TotgeKot

        Ну от і працюйте з м'ясом))
        а я буду працювати з їхнім програмним забезпеченням

          525.12.21, 16:10Ответ на 3 от Ник Сатори

          Ваааа, дякую))
          Аякже, продовження буде: 4 літери - 4 частини. Чекайте в кінці тижня. ^_^ Потім ще мемів із стереотипами накидаю, де все разом працює.

          Дивно, мені здавалось, що достатньо прикладів назбирала. Мб треба було більше своїх сенсорних друзів пригадати. Ці ж функції також бувають екстравертними і інтровертними. Але сподіваюсь, далі більше зрозумієте. Дяк за плюс, пізніше з Вас - голос))

            625.12.21, 16:12

            то суто українська шарада)

              725.12.21, 16:23Ответ на 5 от Bimep

              Ваааа, дякую))
              Дивно, мені здавалось, що достатньо прикладів назбирала. Мб треба було більше своїх сенсорних друзів пригадати. Ці ж функції також бувають екстравертними і інтровертними. Але сподіваюсь, далі більше зрозумієте. Дяк за плюс, пізніше з Вас - голос))
              Примеры ,приведённые как иллюстрация к статье ,по моему мнению - лишь подгоняются искусственно под смысл статьи. Не помогают ,а идут вразрез. Да и мэмы - так себе. Но я не эстет ,просто своё мнение высказываю ,как читатель. Вы - автор ,вам виднее. Пишите ,это читабельно .Интересно. Вдохновения !

                825.12.21, 16:24Ответ на 7 от Ник Сатори

                А що значить не штучно?)

                  925.12.21, 16:27Ответ на 8 от Bimep

                  А що значить не штучно?) Ну у вас сейчас мозговой штурм ,поэтому лишняя критика будет лишь помехой. Или если я Вам объясню почему ,Вы возьмёте и перепишете все части?

                    1025.12.21, 16:28Ответ на 9 от Ник Сатори

                    Навряд чи перепишу, але цікаво, що то за "конкретні точні приклади"

                      Страницы:
                      1
                      2
                      3
                      4
                      5
                      6
                      7
                      8
                      14
                      предыдущая
                      следующая