хочу сюди!
 

Юля

39 років, скорпіон, познайомиться з хлопцем у віці 35-45 років

Російська мова більше не мова - учені

  • 13.09.12, 22:10

Російська мова більше не мова - учені
Інститут лінгвістики в Тарту (колишня Академія мовознавства СРСР) оголосив, що російська мова протягом найближчого року може бути виключена зі списку мов світу.

Моніторінг, щорічно проводиться співробітниками інституту, показав, що російська мова перестала відповідати мінімальним вимогам щодо самоідентичності, багатства словникового запасу і сфери застосування, передає http://fognews.ru/russkij-yazyk-bolshe-ne-yazyk.html.

Якщо протягом 2013-го картина не зміниться, то російська мова буде оголошена мертвою, з усіма наслідками, які з цього в випливають: закриттям курсів російської мови в Європі, виключенням її з офіційних мов організацій світу (ООН, ЮНЕСКО) та забороною на її вживання в посольствах для спілкування з росіянами.

Варто відзначити, що Інститут лінгвістики протягом останніх п'яти років щорічно попереджав владу РФ про високу ймовірність розвитку подій за цим сценарієм, але всі його звернення залишилися без відповіді. За класифікацією ЮНЕСКО існують кілька стадій відмирання мови, і російська повністю відповідає найважчій з них: мова Росії перетворилася в контекстно-ситуативний набір граматичних форм.

Ця точка регресу характеризується наступними особливостями.

По-перше, практично припиняється словотворення на основі рідних коренів. Нові терміни і поняття є запозиченими. Терміни, що прийшли ззовні, витісняють рідні аналоги, з двох синонімів виживає запозичений. Суспільство не здатне виробляти адекватну заміну іноземним словами, задовольняючись прямим запозиченням, руйнується зв'язок між діяльністю індивіда та його рідною мовою. Окремим випадком такого регресу є «мова рабів», достатня для розуміння вказівок господаря, але абсолютно неефективна при спілкуванні на абстрактні теми. Як приклад,  учені  з Тарту наводять широко поширений в Росії «рунгліш».

По-друге, знання мови перестає заохочуватися в суспільстві. Знижується цінність цього знання для економічно активного індивіда, мова не здатна підняти вартість працівника в конкурентній боротьбі на ринку праці. На перше місце при працевлаштуванні виходять особисті зв'язки і вимоги по мінімальній зарплаті, тому в структурі зайнятості переважають «блатні» на вершині піраміди, і «гастарбайтери» в її основі. Держава без видимих протестів суспільства скорочує години викладання рідної мови в школі, іспити з мови проходять у вигляді знеособлених тестів.Знижується загальний рівень грамотності теле-і радіомовлення, газети виходять з друкарськими помилками і помилками, які ніхто не помічає.

По-третє, державні структури не використовують у своїй діяльності офіційної мови країни. Патріархальна Православна Церква проводить богослужіння церковнослов'янською, МВС використовує спрощений службовий діалект, МЗС оперує французькою, німецькою та англійською. У такій ситуації повністю зникає поняття єдиної мови, населення роз'єднується з професійної приналежності, яка визначає значення і зміст слів.

По-четверте, мова перестає бути образною, з неї вимиваються слова загального значення, перевага віддається синонімам займенника «той» і «цей». Спілкування між людьми зводиться до ситуативно-контекстного словотворення часто на основі одного кореня.

- Дай цю фіговину.
- На фіга?
- Я нею пріфігачу ось цю фігню.
- Так але ж фігня вийде!
- А тобі не по фігу?

Як пишуть дослідники з Тарту, даний діалог дуже нагадує спілкування вищих тварин, які за допомогою однакових звуків передають один одному інформацію, визначену конкретною ситуацією.

Підводячи підсумки свого дослідження, Інститут лінгвістики Тарту з жалем відзначає, що російська мова де факто вже померла, і залишається останній рік її офіційного існування.

18

Останні статті

Коментарі

113.09.12, 22:15

Втім, у нас ситуація не дуже відрізняється... "Месидж" президента, дилери, мерчендайзери, смс-ки...

    213.09.12, 22:19

    Це брехливо-жартівливий сайт.

      313.09.12, 22:42

      Було б прикольно!

        Гість: R0mmel

        413.09.12, 22:44

        що тоді про поляків казати - там пів-мови латинизми

          513.09.12, 22:47

          За що купив, за те й продав

            613.09.12, 23:22

            Та ні, не думаю...

              714.09.12, 07:51

              і чому я не співчуваю...

                814.09.12, 09:51Відповідь на 2 від Nech sa paci

                Це брехливо-жартівливий сайт.Що жартівливий - щось не смішно... А брехливий - і де тут брехня ? Послухай мову на вулиці, в транспорті, на виробництві... Якщо і жарт, то сумний... Бо правдивий...

                  914.09.12, 09:54Відповідь на 4 від Гість: R0mmel

                  що тоді про поляків казати - там пів-мови латинизмиНе згідний... Бо розмовляв польською, колись частенько там бував... Слово автомобіль там замінене - самохуд - так де ж тут латинізм ? Навпаки зовсім... Аеродром - льотовище...

                    1014.09.12, 10:03

                    http://fognews.ru/sobor-vasiliya-blazhennogo-budet-snesyon.html

                    С точки зрения главного архитектора столицы, Сергея Кузнецова, Собор Василия Блаженного безнадёжно устарел и не вписывается в современную московскую панораму. Кроме того, если расценивать его с точки зрения музейного экспоната, у него слишком низкая проходимость туристического потока, и он не оправдывает стоимости земли, которая под ним находится.

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      3
                      попередня
                      наступна