I.UA

Профиль

ALTER EGO*

ALTER EGO*

Украина, Межгорье

Рейтинг в разделе:

Свежие фотографии

Діти країни соняхів.

 • 15.08.14, 20:44
Ті, що живуть у соняхах.

В той час, коли бики полірують водяру пивком і засмагають пуза та жирні зади на пляжах, справжні чоловіки згорають в полях Батьківщини під Градами лжебратьєв.

 
15.08.2014
Леся Ганжа, спеціально для УП.Життя
Усі фото автора

Дорога на Схід починається з пояснень, де лежить твій бронежилет і каска. Хоча могли б і не показувати, касок в автомобілі 37 штук і вони скрізь. Хоч і б/у, але італійських, в чохлах – в таких мізки не закипають як алюмінієвій каструлі.

Каски, броніки, каремати, бензопили, ліки-аптечки, труси-носки, туалетний папір, печиво, дитячі малюнки їдуть в 51-шу бригаду, що тоді стояла під Мар’їнкою (31 км від Донецька).

"Коли запитуєш, що потрібно привезти, то спочатку кажуть, що нічого не треба. Потім скромно перепитують, а що можна", - Сергій Вусик розповідає, як зазвичай складається розмова між волонтерами і військовими.

Оптику можна? – Можна.

Каски? – Можна.

Аптечки? – Можна.

"Далі вже починаю запитувати я, - каже Сергій. – Бензопили треба? Бронежилети? Труси-носки? А мені на це кажуть: а що, можна?".

Сергій Вусик і Тарас Тополя – музиканти з групи "Антитіла". Вони збирають гуманітарку для військових у воістину промислових масштабах.

Цього разу везли в 51-шу під Донецьк і в 72-гу, яка мала нас очікувати під Мелітополем. Бус під вантажем просів. Поки їхали – подзвонили: "У 72-гу не везіть". Багатостраждальну 72-гу, яку збиралися знову кинути на передову, все-таки відпускають додому в Білу Церкву аж до 25 серпня.

"І так завжди, - пояснює Сергій. – То дзвонять: везіть швидше, чекаємо, то – все, не треба, нас переводять".

Руслан Горовий, Магнолія-ТВ, і Тарас Тополя й Сергій Вусик, музиканти з групи "Антитіла". Тут і далі - всі фото автора

Бус важко підстрибує на ямах. Каски час від часу падають на голову.

"Усім чоловікам вийти з машини, приготувати документи", - перший раз за всю дорогу нас зупинили на блокпосту, буквально за 20 метрів до пункту призначення.

"Ви 51-ша? А ми до вас", - говорить Сергій, і ми з’їжджаємо в чисте поле. Тут під соняшниками і живуть наші хлопці.

ДВА ВАСИЛІ, АНДРІЙ, МІША І ПЕТРО

"Хлопці, який розмір берців? 41-й є?"

Василь Деркач з Червонограда. Йому 23. Він шахтар і журналіст. Головний редактор газети "На шахті". Щоправда, газета вже 5 місяців не виходить – редактор, він же журналіст, він же фотокор, він же верстальник, на фронті.

"Прийшла повістка. Сказали, що забирають на 45 днів, а я вже тут п’ятий місяць", - сміється Василь. Каже, що все добре. Хлопці хороші. Командир розумний. Мудрий, говорить Василь. І додає з повагою "Кадровий офіцер. Навіть англійську мову знає".

"Бронежилет мені друг дав – з себе зняв і на мене вдягнув. Я два місяці був взагалі без броніка. Каску купила наша церква, що у Червонограді. В армії видали форму. Але я тоді був механіком-водієм, так її електроліт повністю знищив. Другу форму мені брат купив", - розповідає Василь.

Я запитую, чи можна його фотографувати, чи мама знає, що він тут. Він каже: можна, але мама не знає.

Василь Деркач з Червонограда, шахтар і журналіст 

"Не думайте, що я їй брешу. Коли вона питає, де ти, я тільки кажу: не можна говорити по телефону. Вона думає, що я в Миколаєві. Але нічого, фотографуйте, вона інтернет не читає", - каже Василь і тут же пропонує професійну допомогу: якщо треба буде щось уточнити по статті, то дзвоніть, питайте.

Друг Василя теж Василь. Василь Костерний. Знайомить мене з Осою і Кокардою. Оса грається, Кокарда спить. Маленьких песиків підібрали в селі.

Мама другого Василя знає, що син в зоні АТО: "Вона в мене інвалід. Я їй раніше не казав, де я. Але потім люди почали байки травити, що я поранений, так я й признався".

Василь Костерний, "майже доброволець"

Про себе Василь каже: майже доброволець. "Узимку був у Києві, на Майдані. Додому приїхав перед паскою – а там повістка. Я пішов".

Бронежилет йому передали "з району", як каже Василь.

Міші спочатку видали лише форму і берці. Потім з військкомату прислали жилет. З району. Знайшли спонсорів і прислали. Він з села Ясениця Турківського району Львівської області. Міші прийшла повістка 11 квітня. Він добре пам’ятає дату, бо це день народження дочки. "Тоді їй було 2 роки. А тепер - 2 роки і 4 місці".

Міша і його "Волинь" 

Міша мені дарує сувенір – кулон, зроблений з кулі.

"Це 5,45 ПС", - ледь кинув оком на мій подарунок Сергій Вусик. Поки розмовляю "за жизнь", він пояснює бійцям, чим небезпечні одні жилети: на пластинах немає антирикошета і захисту від осколків. "У мене від них купа друзів в лікарні", - говорить Сергій і міняє хлопцеві на інші, які привіз.

"Держава тільки автомат дала – і йди…", - говорить Петро Корніюк з Волині.

"Воювати?", - перепитую.

"Йди сиди під кулями", - сміється Петро.

Бронежилет Петрові купило село. "І розгрузку", - додає він.

"Я такий патріот дурний, що як мені повістку дають, то іду служити. Оце в квітні дали повістку, сказали, що забирають на перепідготовку на 21 день, і я пішов", - розповідає Петро свою історію.

В нього своє фермерське господарство – 5 га городу, 4 корови, 6 свиней.

"Повернуся – а там повний нуль. А я ж не пив, не курив, на море не їздив. Чотири роки будував. На цей рік уже мав на нуль вийти. А на заробіток – на наступний. А тепер там батьки хазяйнують. Мамі 60 років, татові 66 років. Усе потроху продається…", - каже Петро.

Його зарплата в армії така ж, як і у всіх мобілізованих тут, 2 500 гривень на місяць.

Петро Корніюк, колись був фермер, тепер – солдат

Петро теж дозволяє себе фотографувати: "Це добре, що ви фотографуєте, - каже він. – Бо ми тут всі числимося в різних підрозділах – хто де, тільки не тут. Мені не потрібна якась корочка. Просто прикро, якщо мені скажуть, що я тут не був – а так, от, доказ, преса".

ЛІЖКА І ПОЛОНЕНІ

На обід нас пригощають м’ясом і кавуном. Кавун привезли з села. М'ясо теж – корову вбило мінометом.

Кілька днів перед тим на обід був гусак. Його знайшли в селі, сильно пораненого, довелося з’їсти, пояснюють хлопці. А от його гуска живе з нашими. Її лагідно називають "наша сепаратистка Мар’яна". Мар’яна ходить з хлопцями в наряд, а при обстрілах ховається в окопі.

Сепаратистка Мар’яна

"А хочете покажу вам нашого полоненого?"

Андрій так дивиться, що вже ясно – жарт. Він веде мене до окопу і показує полонений РПГ (ручний протитанковий гранатомет). Каже: взяли в полон, он там, через дорогу. "В тій хаті, що вікнами на нас дивиться". Зайшли туди – а він лежить.

Полонений РПГ 
Андрій збирається в село по воду

Андрій Павелко у мирному житті працює завгоспом у сільпо. Зараз він збирається в село по воду: одягає бронежилет, каску. Каже, що в селі до них ставляться добре. У село наші возять печиво, згущенку, цукерки. Для дітей. "Ми їдемо, а діти гукають: "Дяді, ви нам згущонку привезли?".

Наш дім – окоп, говорить Василь, той, який редактор і шахтар. Бо намети ставити не можна. Намети – це цілі, по яких стріляють. "Наша цель – богатый и сильный Донбасс", чомусь згадується борд на під’їзді до Мар’їнки, що тепер дивиться на дорогу обгорілими вікнами житлових будинків.

Спальня в бетонній трубі зрошувального каналу

Вони сплять біля окопу. Хтось прямо в окопі. Хтось в бетонній трубі зрошувального каналу. "Коли був обстріл, ми тут ховалися". – "Та скільки ж тут може заховатися?" - у трубі тісно, як у родовому каналі. "Всі", - чую у відповідь і не те, щоби не вірю – вірю.

Вони прийшли сюди під Мар’їнку 1 серпня. За цей час пережили кілька обстрілів, вирили кілька окопів, поставили польовий душ.

"Ось тут загинув наш екскаватор. Пряме попадання в мотор – поранення несумісне з життям", - мені показують розрив від міномету і окоп, який екскаватор почав рити, але так і не закінчив.

Тут був екскаватор. Чорна ритвина – воронка від міномету, далі в кадрі – окоп, який екскаватор так і не встиг викопати

Ми говоримо про обстріли.

"Як обстріл почався, то добре, що всі правильно зреагували", - говорить солдат, який представляється Дєд. Його так прозвали, бо йому 46 років. Аж 46 років, каже Дєд.

"А як це – правильно зреагувати? – цікавлюся. "Швидко в окоп і слухати звідки летить", - пояснює Дєд.

"Страшно було, коли я отам стояв в наряді, а поруч зі мною хлопцеві в голову потрапив осколок. Ми двоє стрибнули в окоп, а з нього кров хлющить, ти йому голову перемотуєш, перемотуєш, а в нього погляд гасне… Бачиш, які воронки лишає? Ти своїм автоматом нічого не зробиш. Можеш, лише лежати в окопі і молитися", - розповідає Василь, шахтар і журналіст.

"Перший час було страшно. А тепер уже, як обстріл починається, так я і не прокидаюся", - говорить Михайло, Міша. І просить: беруші привезіть, бо як міна летить – звук дуже неприємний.

"Що-що?", - питає командир. Я пояснюю, що це такі пробки у вуха, мовляв, як в Одрі Хепберн у "Сніданку в Тіффані". Майор сміється і просить беруші не привозити. Не треба.

Оса дозволила себе сфотографувати, а Кокарда втекла

ВІЙНА ДЛЯ ОБРАНИХ

"У відпустку не хочу. Бо приїдеш додому, а там всі проситимуть, щоб лишився. Вернуся, коли вже все закінчиться", - каже Андрій і вирушає по воду. Пока, Андрію.

Петро від відпустки теж відмовився. Говорить так: хай їдуть ті, в кого є діти. Іноді, каже, поговорити хочеться. Ми обмінюємося телефонами. Щоб говорити.

"Не поїду", - каже Міша. Той, в якого дочці 2 роки і 4 місяці.

Вона, каже, на мене по телефону свариться "Тато, приїжджай".

"А я не приїжджаю. Бо приїду – одне розстройство. Вже і їхати не захочу. Дочка не пустить", - віджартовується Міша.

"Ви не розумієте", - перебиває нашу розмову майор. Той, якого Василь назвав мудрим. Станіслав Чорногорець.

Майор Чорногорець, про якого солдати кажуть, що їм з командиром пощастило

"Люди як жили, так і живуть. Нема ж такого, що все для фронту, все для перемоги. Усі живуть своїм життям. Ми от в Курахово приїжджаємо, в бронежилетах, людину залишаємо на охороні – бо в машині зброя. Заходимо в магазин, а там поруч водосховище – дівчата заходять в парео, пиво купують. Почуваєш себе... Ладно я, кадровий офіцер, а як хлопцям? Вони їдуть додому, а там нічого не змінилося – хіба що долар був 8, а став 12. Тобто вже 13… Таке враження, що це війна для обраних – нам треба, а нікому не треба. Війна для тих, хто попав", - каже він.

Ми слухаємо і киваємо – ми ж не попали. Сергій питає, що ще треба привезти.

Долар тим часом стає по 13,5. Євро по 18,5. Кожна каска, та, що італійська, б/у, коштує 35 Євро. Бронежилет "Січ" з курсом за 1$ 12 грн. коштував 3100 грн. Тепер невідомо, бо вся сировина іноземна. А ще є оптика. А ще целокс.

…Наступної ночі їх знову обстрілювали. Один поранений. Це той Міша, у якого дочці 2,4 місяці:(

PS: Реквізити для збору коштів:
Тополя Тарас Приватбанк. 
4149437829591393

Мар’їнка. 31 км до Донецька
Опори після мінометного обстрілу
 
 
Польовий душ
Польова гардеробна
Польова спальня.
http://life.pravda.com.ua/society/2014/08/15/177864/
Господи, якщо ти дійсно є, то СПОГЛЯНЬСЯ на те, що коїться в Україні!
Дай кожному по справах його! Героям мир та спокійне життя, а окупантам
 погибель. Амінь.prey

Путлєр, не заходь за пАрєбрік!

 • 15.08.14, 12:22


Прошу поширити друзям з авто. Дякую.

Во-во! Кастрацію їм! По саму голову!

 • 15.08.14, 01:35
Гори та влада синім полум’ям!
Напередодні засідання ВР активісти вогняними літерами виклали слово «Люстрація». Осяяний їхнім світлом парламент проголосував за відповідний законопроект

Наталія ЛЕБІДЬ   

Верховна Рада проголосувала-таки за люстрацію. Вулиця сказала: «Треба», парламенту довелося погодитися... (Фото Юрiя САПОЖНІКОВА.)
Іще один згаяний нашими парламентарiями день. Майже згаяний, адже при деяких беззаперечно позитивних результатах Рада так і не здолала питання дострокових парламентських виборів. Зате включила до порядку денного та розглянула в першому читанні закон «Про люстрацію» (за нього віддали голоси 252 народнi депутати). Інакше й бути не могло. І вогняний перформанс напередодні (палаюче на землі слово «Люстрація»), і мітинг під Радою вранці 14-го, і блокування активістами території довкола парламенту засвідчило: «вулиця» налаштована доволі рішуче. Не почути її було неможливо, тож нардепам довелося голосувати за люстрацію, хоч цей пункт у порядку денному мав спочатку аж 23-й номер. Щоб «заохотити» колег, спікер ВР Турчинов пообіцяв: ніхто не піде додому, доки це питання не буде зняте. У підсумку люстрацію прийняли, хоч скептики й не втомлювались повторювати, що мають великі сумніви щодо другого читання: його, мовляв, може просто не бути. Вибори: остаточна дата — 2 листопада?

Хай там як, а ніщо не здатне знівелювати неухваленого виборчого законодавства. Як і минулого вівторка, депутати не змогли проголосувати за жоден iз законів, котрий торкався би внесення змін до проведення парламентських виборів. Турчинов резюмував: на погоджувальній нараді лідери фракції також не дійшли спільного знаменника, а відтак вибори проходитимуть за старою схемою.

А стара схема передбачає наявність змішаної системи, закриті списки в її партійнiй частині, 5-відсотковий бар’єр для партій, відсутність блоків, 5-річний термін повноважень Верховної Ради, 450 депутатів у складі парламенту та 60-денний термін підготовки до виборів. Якщо виходити з того, що Президент зможе оголосити перевибори не раніше кінця серпня, найближча неділя по завершеннi 60-денного виборчого періоду припадає на 2 листопада.

Саме тоді, очевидно, і відбудеться свято волевиявлення, але з однією вагомою поправкою: якщо тільки ці вибори відбудуться взагалі. Адже джерела «УМ» кажуть, що 250 голосів за утворення нової більшості вже зібрано, й зараз тривають відчайдушні торги за перетягування потенційних «більшовиків» на поле тих, хто таки прагне проведення виборів. Нагадаємо: якщо складеться нова коаліція, Президент позбудеться причин для розпуску парламенту.

Санкції: без наслідків для ЗМІ

Іще один позитив учорашнього дня полягає у ретушуванні закону «Про санкції». Напередодні «УМ» присвятила статтю нормам цього закону, які могли б вдарити по свободі вітчизняних мас-медіа. У підсумку спірні положення з закону прибрали. Натомість, прокоментував голова парламентського комітету зі свободи слова Микола Томенко, пропонується внести зміни до діючих законів «Про телебачення та радіомовлення», а також «Про друковані ЗМІ», котрі дозволять застосовувати санкції проти редакцій, що пропагують сепаратизм та тероризм.

«Ми спрощуємо процедуру обмеження або припинення діяльності ЗМІ. У випадку з телерадіокомпаніями ми пропонуємо, щоб за поданням СБУ Нацрада з питань телебачення та радіомовлення розглядала питання протягом трьох днів, і в разі підтвердження пропаганди тероризму з боку медіа приймалося рішення про його тимчасове відключення, а справа передавалася до суду. У свою чергу, суд протягом трьох днів також приймає рішення і остаточно підтверджує або не підтверджує підтримку тероризму», — пояснив Томенко. У випадку друкованих видань, за його словами, рішення щодо передачі до суду мають ухвалювати Держкомітет iз питань телебачення та радіомовлення або Міністерство юстиції.

ГТС: лишається у державній власності

До інших учорашніх голосувань. Верховна Рада підтримала в другому читанні законопроект щодо реформування системи управління єдиною ГТС України. «За» проголосували 228 депутатів. Як лобіст цього документа до парламенту прибув Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк. Відтак відбулося голосування, і тепер, згідно із поправками, «українська ГТС залишається на 100% державною власністю», — прокоментував Яценюк.

Він додав, що Українська держава оголошує публічний конкурс на залучення інвесторів щодо модернізації й експлуатації ГТС. Такими інвесторами, відповідно до закону, можуть бути лише компанії країн-членів ЄС або США, якщо вони відповідно сертифіковані.

«Якщо компанія, яка виграла конкурс, приймає рішення щодо зміни своєї структури власності, то таке рішення може прийматися лише у випадку, якщо на це згоду дає українська сторона. Може статися так, що виграє компанія-резидент ЄС, а потім зміниться структура власності, і під лейблом ЄС може бути власність, наприклад, країни-агресора», — роз’яснив Яценюк.

Ратифікація угоди з ЄС: невдала спроба

Якщо не рахувати курйозних моментів, без яких, мабуть, не обходиться жодне засідання Ради, до подій учорашнього дня можна віднести й блокування «Батьківщиною» трибуни Ради з вимогою щодо невідкладної ратифікації Угоди про асоціацію України з ЄС. (Хоча й таке блокування саме по собі є курйозом).

«Батьківщинівці» спочатку розгорнули плакати з відповідними вимогами, але після виступу з трибуни свого тимчасового голови Сергія Соболєва прибрали наочну агітацію. Соболєв наголосив на тому, що фракція вимагає ратифікації Угоди з ЄС, ухвалення Закону про люстрацію, розгляду урядових економічних законопроектів та прийняття рішення про перевибори влади у Харкові. Давши своєму лідеру проголосити цей короткий спіч, депутати відійшли від трибуни.

Бог Вам в поміч, визволителі!

 • 15.08.14, 01:00
Наші вже в Донецьку
Сили АТО продовжують звільняти Донбас, тоді як лідери терористів або йдуть у відставку, або починають «співати», що вони «за єдину Україну» (Ха-ха! Може пожалієте їх?)

Іван ЛЕОНОВ.   

У зоні АТО не припиняються запеклі бої, в ході яких українські визволителі нарощують успіх. Так, позавчора ввечері бійці Нацгвардії без втрат звільнили від терористів місто Гірське, що на Луганщині. Це найближчий рубіж до Стаханова, де знаходиться велике угруповання бойовиків. За попередню добу сили антитерору вступили у два десятки боїв із терористами в зоні АТО та із російськими диверсантами на кордоні. Загинуло дев’ятеро наших військовослужбовців, поранено 18. Кілька груп диверсантів, які на різних ділянках кордону намагалися прорватися до основних банд терористів, отримали гідну відсіч і відступили з втратами.

 

Окрiм цього, рух диверсантів на російсько-українському кордоні нарешті помітили й представники ОБСЄ. У їхньому звіті йдеться про те, що в районі російського пункту пропуску Гуково кордон щодня перетинають люди у військовій формі в обох напрямках, а машини швидкої допомоги евакуюють поранених сепаратистів «ДНР» з України в РФ.

Від нещадних бойовиків продовжує гинути мирне населення. Так, позавчора після обстрілу бойовиками з обох боків околиць села Переможне під Луганськом загинуло чимало мешканців. За словами речника оперативного командування «Північ» підполковника Анатолія Прошина, терористи нанесли масований ракетно-артилерійський удар iз «Градів». Військові припускають, що бойовики могли планувати удар по бійцях антитерору, які тримають оборону в аеропорту Луганська (адже летовище розташоване трохи на північ від села), але помилилися і влучили по Переможному.

За даними Луганської облдержадміністрації, позавчора в результаті мінометного обстрілу східних кварталів обласного центру загинуло 22 людини. Від початку боїв за звільнення Горлівки в місті загинуло вже 33 мирні мешканцi. Загалом на Донеччині, за даними РНБО, зруйновано три сотні будинків: 42 багатоповерхівки і 258 приватних садиб. Тим часом в Єнакієвому через артобстріл призупинив роботу місцевий металургійний завод групи «Метінвест» Ріната Ахметова. При цьому на підприємстві відкрили вільний доступ до бомбосховищ, де заводчани і члени їхніх родин можуть перечекати активні бойові дії.

Водночас українські військові ведуть активний наступ на околицях Донецька і вже зайняли північно-західне передмістя — селище Піски. За словами речника РНБО Андрія Лисенка, це вже дозволило звузити кільце довкола міста та відрізати шляхи, якими донедавна користувалися терористи. «Сили АТО перекрили постачання зброї та найманців iз Росії до Донецька через трасу Н21 (Старобільськ — Луганськ — Донецьк). Критичною для терористів стала нестача ресурсів для організації оборони у напрямку Шахтарськ — Торез — Сніжне. Це дає змогу силам АТО блокувати угруповання бойовиків у цих районах», — каже пан Лисенко і додає, що українські бійці наступають і на Луганщині.

Відступаючи, бойовики залишають за собою міни, використання яких заборонено міжнародними конвенціями. Тому в прес-центрі АТО закликають батьків і дітей, які живуть у зоні бойових дій, не піднiмати підозрілих предметів, таких як ручки, запальнички, дитячі іграшки, навіть якщо речі виглядають досить коштовними.

А ТИМ ЧАСОМ...

Дивні метаморфози відбуваються з окремими лідерами терористів на Донбасі. Так, лідер луганських сепаратистів Валерій Болотов заявив, що йде у відставку нібито через поранення, яке не дозволяє йому «з повною віддачею сил працювати на цьому посту на благо луганчан у складний воєнний час». Експерти припускають, що тим самим Болотов, якого нібито вже наказало ліквідувати ФСБ як небажаного свідка постачання найманців та зброї з РФ, готує шляхи для втечі.

Російські ЗМІ наввипередки повідомляють, а потім спростовують інформацію про важке поранення лідера донецьких терористів Ігоря Гіркіна («Стрілка»). Російського диверсанта нібито поранено не у Донецьку, який він залишив, а в районі Шахтарська і Сніжного, де тривають запеклі бої. Окремі поплічники Гіркіна істерично спростовують інформацію про його поранення, натомість один із лідерів сепаратистів Денис Пушилін уже натякнув, що «Стрілка» буде кому замінити».

Ще більше дивує командир батальйону бойовиків «Восток» Олександр Ходаковський, колишній командир донецької «Альфи», який іще весною зрадив присязі й Україні. Нині ж Ходаковський не кліпнувши оком заявив в інтерв’ю російським ЗМІ, що він та багато його бійців… підтримують єдність України! Мовляв, вони створили свій батальйон ще до утворення «ДНР», що саме тому вони не підкоряються «Стрілку», бо не є складовою частиною «ДНР». І взагалі багато хто з них «виступали за єдину Україну, але проросійську єдину Україну, і категорично для себе не сприймали взагалі сам факт розвалу України». Судячи з усього, зрадник Ходаковський готує собі підґрунтя для м’якого судового вироку після звільнення Донбасу.

Кони белые в колорадах.

 • 14.08.14, 21:55
"БЕЛЫЕ ТРОЯНСКИЕ КОНИ".Подтвердились предположения о том, что колонна "Белых троянских коней" будет разделяться на "гуманитарную" и "условно гуманитарную" части. Напомним, что российские террористы и наемники на востоке Украины сейчас испытывают острую нужду и нехватку боеприпасов. Также, становится понятным для чего последние месяцы проходила переброска бронетехники, в частности танков, из РФ через поселки Северный и Поповка, через Суходольск и Краснодон ( ПП "Изварино" ) дальше на Луганск и Свердловск. Не хотим ошибиться в расчетах, но за время противостояния по балкам и посадкам российские наемники уже спрятали N единиц (под N мы понимаем сотни) бронетехники. Ранее было не совсем понятно почему боевики не используют весь переброшенный потенциал, а хранят технику и прячут по обширным заброшенным территориям заводов, рекультиваций или просто в зеленке. Теперь все стало на свои места - шла планомерная подготовка, в ходе которой вглубь украинской территории уже были заброшены все необходимые бронетанковые группы. Осталось забросить еще боеприпасы и очередную порцию специалистов...
  Вчера из Краснодона поступила информация, что со стороны Изварино через город поехали танки под российскими флагами, количество пока неизвестно, но не меньше 3х...

Превентивний захід.

 • 14.08.14, 21:49
Німота як превентивний захід
Сьогоднi парламент повторно розгляне Закон «Про санкції», ухвалений у вiвторок i гостро розкритикований у середу. Причина — обмеження прав і свобод ЗМІ

Наталія ЛЕБІДЬ   

У вівторок журналісти з ложі преси ВР вимагали голосування за закон про люстрацію, а натомість отримали нові норми, які боляче б’ють по них самих... (Фото Юрія САПОЖНІКОВА.)
Є такий вираз: хотіли як краще, а вийшло як завжди. Спроба захистити інформаційний простір України вийшла і запізнілою, і недолугою, і такою, що вже налаштувала певний прошарок соціуму проти нової влади. Позавчора на вечірньому засіданні парламент ухвалив у першому читанні проект закону №4453а (за нього проголосували 243 народні депутати). Цей закон запроваджує інститут санкцій, при цьому Президенту та РНБО надано виняткове право запроваджувати санкції, які стосуватимуться практично всіх аспектів як зовнішньої, так і внутрішньої політики України. Наступили на горло

У переліку — 29 видів санкцій, серед яких вказано припинення роботи пошти, відключення телеканалів та радіостанцій, закриття всіх видів ЗМІ, у тому числі і віртуальних, заборона виробництва і розповсюдження друкованої продукції, припинення телекомунікаційного зв’язку, заборона користування радіочастотами.

Окрім вітчизняних медійників, на положення нового закону звернули увагу і міжнародні інституції. Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня М’ятовіч вважає, що внесений у Верховну Раду законопроект про санкції представляє небезпеку для вільних ЗМІ в Україні. Про це вона вже встигла написати спікеру Олександру Турчинову цілого листа.

«Я закликаю членів Верховної Ради відмовитися від положень закону, які становлять небезпеку для свободи ЗМІ та плюралізму і йдуть проти зобов’язань ОБСЄ зі свободи вираження та свободи ЗМІ», — йдеться у посланні М’ятовіч.

Представниця ОБСЄ додала, що розуміє заклопотаність України у зв’язку з нинішнім конфліктом, «але це не повинно виправдовувати непропорційне обмеження свободи вираження думок і свободи засобів масової інформації». Адже в протилежному випадку всі досягнення в царині свободи ЗМІ можуть бути знівельовані.

Про тотальні санкції думати запізно

А тим часом новий закон уже встигли порівняти з законами від 16 січня, обурення якими, власне, й мало наслідками перше кровопролиття на Майдані. «Я б не робила жорстких заяв, бо закон поки що прийнято в першому читанні, а коли його прийматимуть у четвер у цілому, з нього можуть прибрати статті, що викликають найбільше обурення у громадськості», — коментує для «України молодої» відома журналістка Наталія Лігачова.

«З іншого боку, — каже вона, — це звуження прав і свобод медіа. Що не є необхідним навіть в умовах війни. Я проти відповідних статей у Законі «Про санкції» і виступаю за те, аби їх прибрали з закону. Санкції подібного штибу не повинні розповсюджуватись на фізичні та юридичні особи в Україні, а винятково на закордонні. Сподіваюся, що зараз парламентарії проявлять більше розуміння суті демократії, аніж це було у січні».

«Позиція усіх медіа-організацій з цього приводу є однозначною. Вони вже засудили цей закон. Але поки він прийнятий лише в першому читанні, залишається можливість вилучити з нього відповідні статті, що й пропонує зробити Дуня М’ятовіч. Але якщо закон буде ухвалено в цілому в такому вигляді, як зараз, доведеться звертатися до Конституційного Суду, оскільки норми цього закону суперечать Конституції. Так принаймні говорять юристи, з якими я встигла поспілкуватися вчора», — зауважує Діана Дуцик, головний редактор сайта Mediasapiens (ГО «Телекритика»).

Інформвійну ми вже програли

Зв’язалися ми й із головним редактором сайта «Главком» Віктором Шлінчаком. Віктору як нікому іншому є що сказати з приводу інформаційних війн, адже нещодавно його власний проект потрапив під санкції «Роскомнагляду». «Главком» був заборонений для перегляду в РФ — через замітку про «Марш за федералізацію», який має пройти в Сибіру. Російська сторона вимагала видалити з сайта матеріал, який «розпалює сепаратизм», але «Главком» відмовився це робити.

— Вікторе, як ви ставитеся до проголосованого у першому читанні Закону «Про санкції» в тій його частині, що стосується мас-медіа?

— Загалом я негативно ставлюся до будь-яких спроб обмеження роботи ЗМІ, навіть якщо ці спроби прикриваються такими благими намірами, як безпека під час війни. Водночас ті медіа, які позиціонують себе саме як ЗМІ, повинні нести громадянську відповідальність за ті речі, які вони публікують.

— Іще не пізно внести правки...

— Так, і я знаю, що навіть у головного експертного управління Верховної Ради були зауваження до цього законопроекту. Тож я дуже сподіваюся, що правки будуть внесені. Можна було б обмежити доступ лише зарубіжних засобів масової інформації — тобто тих із них, що ведуть підривну діяльність на території України. Але перед тим, як це робити, треба було б порадитися з юристами, аби такі норми були нормально сприйняті в суспільстві.

— Соцмережі пишуть: такий закон треба було запроваджувати ще в березні разом із воєнним станом у країні або не робити цього взагалі...

— Наша інформаційна політика завжди була кульгавою качкою. Нею ніхто ніколи не займався, а зараз налагодити ефективну роботу дуже складно. Та й спеціалістами, які одночасно добре розуміли б, як саме функціонують ЗМІ, а на додачу до всього ще й володіли б розвідувальними та антитерористичними практиками, практично нема. Порівняно зі станом речей 15-річної чи 20-річної давнини таких фахівців майже не лишилося.

А ви маєте рацiю в тому, що такі речі слід робити комплексно, починаючи з першого загострення ситуації в Криму. Бо зараз це дійсно, радше, виглядатиме як якась розправа з невгодними. До того ж під цей коток можуть потрапити й «випадкові» ЗМІ, які просто до кінця не розуміють, що вони роблять. Але про інформбезпеку треба дбати комплексно, аби мати запобіжники на будь-які випадки життя.

До Закону «Про санкції» народні депутати мають повернутися у четвер, тобто сьогодні. Тоді ж буде розглянуто ще одне вкрай важливе питання — про проведення дострокових парламентських виборів. Якщо тільки у парламенту вистачить «потужності», аби бодай включити його до порядку денного.

Для тих, хто не ходить по лінках.

 • 14.08.14, 21:00
Расследование РБК: как Совет Федерации помогает снабжать украинских ополченцев
Председатель Совета Федерации РФ Валентина Матвиенко Фото: ИТАР-ТАСС Председатель Совета Федерации РФ Валентина Матвиенко
Статьи по теме:

Россия официально не признала самопровозглашенные республики на юго-востоке Украины. Тем не менее на площадке верхней палаты работает комитет, координирующий доставку гуманитарной помощи жителям Донбасса и непосредственно властям самопровозглашенных республик. В комитет входят российские парламентарии, представители ДНР и ЛНР и руководители благотворительных фондов и организаций, поставляющих продовольствие и медикаменты. Некоторые переправляют также добровольцев и военное обмундирование. Работа комитета не что иное, как косвенная поддержка ополченцев, считает эксперт.

По предложению Матвиенко

В середине июня председатель Совета Федерации Валентина Матвиенко на заседании временной комиссии по мониторингу ситуации на Украине заявила, что в Донецкой и Луганской областях Украины «началась настоящая гуманитарная катастрофа». Матвиенко предложила «объединить все общественные силы», создав комитет общественной поддержки юго-востока Украины. Спикер Совфеда подчеркнула, что это отвечает «настроениям и требованиям гражданского общества России».

Задачей комитета Матвиенко назвала координацию доставки гуманитарной помощи юго-восточным регионам Украины. Возглавил новый комитет сенатор Николай Рыжков, своими заместителями он назначил сенатора Владимира Джабарова и члена Общественной палаты (ОП) Веронику Крашенинникову.

В комитет входят около десятка сенаторов, несколько депутатов Госдумы, представители Минобрнауки, МЧС, члены Общественной палаты, консультанты комитетов Совфеда и управлений президента, волонтеры и около десятка общественных организаций — и известных («ОПОРА России», «Союз добровольцев России»), и малоизвестных. В числе последних — Фонд землячества Донбасса.

Несмотря на то что на первом заседании комитета Джабаров провозгласил, что комитет будет вне политики, в него вошли спикер парламента самопровозглашенной Новороссии Олег Царев, представители самопровозглашенной Луганской народной республики (ЛНР) и премьер-министр самопровозглашенной Донецкой народной республики (ДНР) Александр Бородай. Последний заявил, что «народ Донбасса хочет жить в России».

В разговоре с РБК Джабаров подчеркнул, что комитет не структура Совфеда, а «просто существует на его площадке» как общественная инициатива без фиксированного членства. Сам комитет, в который входит около сорока членов, не занимается сбором помощи, а только координирует деятельность входящих в него организаций, а также сбор помощи по регионам России, объяснил РБК руководитель комитета Рыжков.

Представитель ДНР в Москве Андрей Родкин в разговоре с РБК подчеркнул, что комитет занимается «только координацией доставки гуманитарной помощи» и что о снабжении ополченцев речи не идет.

Главный поставщик — бывший кондитер

Одно из главных действующих лиц в комитете — это председатель Фонда землячества Донбасса Александр Ферберт. Ему руководство комитета поручило координировать доставку медикаментов на Украину, несмотря на то что опыт благотворительной деятельности у Ферберта совсем небольшой.

Последние десять лет Ферберт был директором кондитерской фабрики «Красная заря». Полгода назад у предприятия сменился собственник и началась смена руководства. «Как раз в это время начались события на Украине. Постепенно они переросли в конфликт на юго-востоке, а я тогда уходил с предприятия. Все сложилось одно к одному, я ушел в свой фонд», — рассказывает Ферберт.

Наполовину немец, сам он родился в Донецкой области, учился в Киеве, потом переехал в Россию, служил в ВДВ, начал заниматься бизнесом. Когда в юго-восточных регионах Украины начались боевые действия, его больная диабетом мать, живущая в одном из райцентров в Донецкой области, попросила сына помочь ей достать инсулин, купить который стало негде.

«В какойто момент объем помощи, который меня просили оказать родственники и земляки, стал слишком велик для физического лица. Поэтому я основал фонд около двух месяцев назад, зарегистрировал его в Минюсте», — говорит Ферберт. В пресс-службе Минюста, однако, РБК сообщили, что по состоянию на 6 августа 2014 года сведения о Фонде землячества Донбасса в ведомственном реестре НКО отсутствуют. Хотя устав фонда (есть у РБК) проштампован печатью Минюста и подписан руководителем департамента по делам некоммерческих организаций Владимиром Титовым.

Как рассказывает Ферберт, в комитет при Совфеде его пригласил по телефону помощник сенатора Джабарова. «Мы на берегу договорились, что будем вне политики, иначе будут проблемы с доставкой гуманитарной помощи. С руководством ДНР и ЛНР фонд не заключал никаких соглашений. Для меня это площадка, на которой есть возможность общаться с чиновниками всех министерств: Минпромторг, Минздрав, МЧС, ФМС. Мы консультируемся друг с другом, где достать те или иные необходимые товары, как их доставить и т.п.», — объясняет Ферберт.

Условия сбора помощи

Фонд землячества Донбасса не собирает деньги и вещи на улице. По словам Ферберта, средства на покупку помощи перечисляют фонду на расчетный счет предприятия и физлица. Пока удалось собрать более 2,5 млн руб., но фонд предпочитает принимать вещи. За последний месяц фонд перевез около 300 т гуманитарной помощи. «Мы охватываем весь спектр гуманитарной помощи. Это продукты, лекарства, медицинское оборудование, предметы личной гигиены, фильтры для воды», — говорит Ферберт.

В Донецке и Луганске, по словам председателя фонда, работают более десятка волонтеров фонда — местных жителей. Они собирают заявки от больниц, детских домов, детских садов, домов инвалидов и просто нуждающихся. Фонд принимает заявки, собирает необходимое и доставляет на склады в Ростове-на-Дону. Пользуясь своими знакомствами, Ферберт организует транспортировку на Украину. «Мы находим на Украине транспорт, ведь с украинскими номерами вернуться проще, он заезжает на территорию России. Здесь мы упаковываем машины, пломбируем, оформляем. Если есть пограничники, они оформляют груз, у него есть все документы. После проверки машина едет по адресу заявки», — объясняет схему Ферберт.

Один из региональных координаторов Фонда землячества Донбасса, пожелавший остаться неизвестным, рассказал РБК, что вместе с гуманитарной помощью он отправляет на Украину добровольцев. «От добровольцев, поехавших туда воевать, нам тоже приходят запросы, и мы им высылаем все, что нужно в полевых условиях, кроме амуниции. Это ребята со всей России — из Воронежа, Новосибирска и т.д. Они ездят туда с гуманитарной помощью и остаются там. В гарнизонах они узнают, что нужно, и сообщают нам. Наш пересылочный пункт находится в Белгороде», — рассказал координатор.

Ферберт отрицает, что его фонд направляет на Украину добровольцев. «Мы этим не занимаемся и заниматься не будем», — уверяет он.

Другие помощники

С комитетом при Совфеде взаимодействуют также Союз добровольцев России, реестровое казачье объединение «Всевеликое войско Донское» и гуманитарный проект КПРФ «Красная Москва — Патриотический фронт помощи Донбассу».

Союзом добровольцев России руководит бывший член «Молодой гвардии Единой России», а сейчас член президентского Совета по правам человека Яна Лантратова. По ее словам, у ее организации подписано «соглашение с парламентом Новороссии». При помощи его спикера Олега Царева, в недавнем прошлом депутата Верховной рады, добровольцам удалось передать уже около 180 т гуманитарной помощи. Непосредственно в Новороссию грузы отвозят представители ДНР, приезжающие на своих газелях на территорию России, а именно на склад в Ростовской области, рассказывает Лантратова. Она подчеркивает, что ее организация помогает и беженцам в России, и жителям Украины.

«Красная Москва» под руководством депутата Госдумы Валерия Рашкина собирает гуманитарную помощь в палатках, расставленных по Москве. В списках необходимого на сайте проекта помимо прочего указаны предметы снаряжения и военного обмундирования. «Мужская камуфляжная одежда (48–54 размеры), ремни поясные, кепки тактические, плащ-палатки, обувь армейского образца (41–45 размеры), каски кевларовые типа 6Б26, бронежилеты, разгрузки, рации с гарнитурами одноканальные и двухканальные». По словам депутата Рашкина, это предметы двойного назначения и кроме ополченцев нужны тем, кто «пытается вырваться изпод обстрелов фашиствующей хунты». Рашкин рассказал, что транспортировка осуществляется через особые места на границе и передается представителям ДНР и ЛНР. Комментировать взаимоотношения с пограничниками и таможней он отказался.

«Всевеликое войско Донское» (ВВД) сотрудничает с реестровым «Центральным казачьим войском» (ЦКВ). Вместе организации, как сообщил РБК атаман ЦКВ Валерий Налимов, отправили на Украину около 300 т гуманитарной помощи. На сайте ВВД атаман войска Николай Козицын приказывает атаманам и казакам «встать на защиту своих братьев по крови» и ехать воевать на юго-восток Украины. Представитель войска в Совфеде Павел Рудометов сказал, что Козицын находится на Украине «в личном качестве».

Аналитик Центра политтехнологий Татьяна Становая уверена, что деятельность комитета при Совфеде — это «поддержка сепаратистов». По ее словам, в Кремле изначально задумывали создать на Украине очаг напряженности, который многие годы будет головной болью Украины и подвесит ее евроатлантическую интеграцию. Деятельность комитета укладывается в этот проект, говорит Становая. «При этом официально постулируется, что речь идет о внутриукраинском конфликте, пострадавшим жителям помогает Россия как нейтральная сторона. Но это попытка поддержать пророссийские силы на Украине и один из инструментов влияния на конфликт», — отмечает политолог. Она добавляет, что бояться члены комитета могут только санкций, которые теперь «стали атрибутом патриотизма».

Читать полностью: http://top.rbc.ru/politics/12/08/2014/942270.shtml

Ну ось, почалось!..

 • 13.08.14, 18:00
Спадкоємець Володимира
Сьогодні Українська православна церква Московського патріархату отримала нового предстоятеля

Наталка ПОЗНЯК-ХОМЕНКО   


Спроба таємного «палацового перевороту», яка мала місце ще за часів хвороби митрополита Володимира, на щастя, так і не була реалізована. Не в останню чергу — завдяки величезному резонансу та увазі громадськості до процесів, які відбувалися в лоні УПЦ Московського патріархату та навколо нього. Саме через це і ситуація навколо обрання нового предстоятеля церкви iз суто церковної процедури перетворилася на подію загальнонаціонального значення. Прес-секретар УПЦ МП Георгій Коваленко напередодні запевнив журналістів, що в рамках підготовки до обрання предстоятеля в УПЦ немає ніяких передвиборчих баталій, боротьби чи інтриг, вибори відбуватимуться прозоро, й усі учасники собору матимуть рівні шанси очолити церкву.

Самі вибори розпочнуться о 14-й годині в Трапезному храмі Києво-Печерської лаври. Наступника митрополита Володимира обиратимуть із 74 чинних єпископів (52 правлячих та 22 вікарних архієреїв), імена  яких будуть у бюлетені. Голосування буде таємним, у два тури. В першому єпископи голосуватимуть за найдостойніших, на їхню думку, а в другому — із трьох кандидатів, які набрали найбільше голосів, оберуть єдиного. Саме він і стане новим предстоятелем УПЦ МП після інтронізації, що відбудеться 17 серпня в Успенському соборі Києво-Печерської лаври.

Наразі головними претендентами на предстоятельське місце експерти називають керуючого справами УПЦ і колишнього духівника Віктора Януковича, митрополита Бориспільського та Броварського Антонія (Паканича). Його активно підтримує і нинішній місцеблюститель, митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій. Саме на нього роблять головну ставку і проросійські сили, які ратують за відновлення «руського міра». Конкуренцію йому може скласти митрополит Вінницький і Барський Симеон (Шостацький), чиї інтереси відстоює колишній секретар митрополита Володимира Олександр (Драбинко). Самого ж митрополита Симеона називають людиною, наближеною до нинішнього Президента України Петра Порошенка.

Прикметно, що на соборі не буде патріарха Кирила (Гундяєва), хоча ще два місяці тому, ще за життя митрополита Володимира, прес-служба Київської патріархії УПЦ заявила, що має достовірну інформацію про те, що під керівництвом патріарха Кирила готується переворот, метою якого є обрання свого предстоятеля церкви. Після оприлюднення інформації плани змінилися і патріарх Кирил не приїхав до Києва навіть на святкування річниці Хрещення Русі. Не відомо, чи приїде очільник Московської церкви й на інтронізацію, хоча отець Георгій Коваленко запевнив журналістів, що «Московський патріархат підтримає будь-який вибір Української православної церкви».

Вибори нового предстоятеля УПЦ МП укотре сколихнули тему створення Єдиної української помісної церкви, яка останні кілька років набула особливої актуальності. «Ці вибори будуть визначальними не лише для УПЦ МП, а й для української політики взагалі, — переконаний дипломат Богдан Яременко, який у Стамбулі мав честь спілкуватися з цього питання iз Вселенським патріархом Варфоломієм. — Ідея Єдиної української помісної церкви буде розвиватися в будь-якому випадку, але саме від цих виборів залежатиме, наскільки болісно для всього українського християнства відбуватимуться ці процеси. Якщо прийде людина, яка продовжуватиме відмежовуватися від політики і не відчуватиме потреб часу — нас може чекати черговий розкол у православ’ї, коли частина патріотичних єпископів перейдуть до Київського патріархату. Якщо ж з’явиться людина, яка мудро буде об’єднувати християнській світ, ми отримаємо Єдину церкву. І тут роль патріарха Варфоломія може бути як визначальною, так і суто номінальною, адже не визнати одну з найбільших християнських церков буде собі на збиток».

НЕ ТАК СТАЛОСЬ, ЯК ГАДАЛОСЬ! Гебня обирає Києву мацкофскага онуфрія!

Про обрання нового предстоятеля УПЦ МП  сьогодні оголосили церковні дзвони:

Новым главой УПЦ избран Онуфрий

Новый предстоятель УПЦ ФСБ-МП атєц Онуфрий

І де ж вони???

 • 13.08.14, 17:36
Ахмед Закаев: Воевать за Украину могут приехать десятки тысяч чеченцев из ЕС
Ахмед Закаев: Воевать за Украину могут приехать десятки тысяч чеченцев из ЕС

В Украине продолжается пятый месяц вооруженного противостояния на Донбассе, в котором украинская армия, правоохранители и добровольцы противостоят местным сепаратистам и наемникам, поддерживаемых Россией. На стороне боевиков принимают участие наемники из Чечни. После появления первых доказательств их присутствия в Украине сей факт был вынужден признать глава Чеченской республики Рамзан Кадыров. Он даже пригрозил, что более 70 тысяч чеченцев могут приехать на Донбасс «наводить порядок», если только Путин прикажет. Однако этого не случилось. Подобные заявления пророссийского чеченского руководства являются бравадой и фантастикой, уверен глава Чеченской республики в экзиле Ахмед Закаев, поскольку у Кадырова просто нет стольких людей.

Ахмед Закаев – один из соратников первого президента Чеченской республики Ичкерия (ЧРИ) Джохара Дудаева, убитого российскими спецслужбами в 1996 году. Россия считает Закаева террористом, поэтому с 2007 года он вынужден скрываться за границей. Политик уже на протяжении практически 7 лет является председателем правительства ЧРИ в экзиле, сейчас проживает в Лондоне. В интервью «Главкому» он рассказал о том, зачем Путину Донбасс, почему альтернатив войны с Россией для Украины нет, а также о том, что чеченцы, проживающие в Европе, ждут сигнала от правительства Украины для того, чтобы приехать и воевать за Украину против сепаратистов.

Вы воевали против России. На ваш взгляд, какова цель этой страны в вооруженном конфликте на Донбассе, чего хочет Путин?

Мне кажется, цель абсолютно очевидна. Основная задача Путина на Востоке Украины, где Россия ведет войну, это чтобы весь мир перестал говорить о Крыме. Россия называет боевиков, воюющих против Украины, ополченцами, добровольцами, хотя на самом деле они являются наемниками, псами войны. Путин понимает, что совершенное им в Крыму не соответствует никаким международным нормам. По всем международным нормам это называется оккупацией, или аннексией чужой территории. Он понимает, насколько болезненной является реакция Европы и международного сообщества на этот поступок. Другими словами, российский лидер добивается того, чтобы мир и стабильность в восточной Украине были «обменены» на то, чтобы мировое сообщество смирилось с произошедшим в Крыму. Это основная задача России.

Абсолютно очевидно, что Украина сделала свой выбор. Выбор украинского народа – Европейская цивилизация. Это очень болезненные вещи для Путина, человека, который мечтал воссоздать СССР хотя бы в каком-то другом формате, например, как Таможенный союз. Главное, в РФ понимают, что без Украины невозможно создать или сохранить империю в том виде, в котором они ее себе представляют. Без Украины нет Российской империи. Все их националисты, шовинисты, великодержавники делают упор именно на то, чтобы «вернуть» себе Украину. Они оскорблены, ущемлены потому, что их мечта о воссоздании новой великой Российской империи развеялась в один день. Это был тот день, когда Украина однозначно заявила, что не собирается входить в эту империю.

Возможна ли на Донбассе сейчас такая же разрушительная война с огромным количеством жертв, какая была в Чечне?

В действительности, если украинские власти хотят сохранить свою территорию, им придется воевать там (на Донбассе – «Главком»). Сейчас я не могу предсказывать, как эта война будет развиваться. Но в этой ситуации могу однозначно сказать, что Путин загнал себя в угол. С одной стороны, он не может предать тех, кого он туда направил, т.е. оставить регион. С другой стороны, он не ожидал, что будет вот такая резкая реакция международного сообщества. Он предполагал, что все его действия сойдут ему с рук, как сошли в Чечне, в Грузии, в Молдове. Путин думал, что Украину он будет также держать в подвешенном состоянии, как и все вышеперечисленные регионы. Мир послал ему очень четкие сигналы о том, что не позволит ему совершить задуманное. Сейчас он должен дать задний ход, предать тех, кого он туда заслал и за эти 3-4 месяца сделал героями России, или же продолжать поддерживать боевиков, порвав отношения с цивилизованным миром. Вот такая дилемма. Но мы же с вами понимаем, что если он предаст тех боевиков, которых поддерживал все это время, это отразится на внутренней ситуации в стране. Эти 85% поддержки, которые рисуют Путину, обернутся против него и сметут его режим. Главное то, что он это понимает. Если так, то, естественно, он на это не пойдет ни при каких обстоятельствах. Все это означает, что Украина должна готовиться к войне, чтобы отстоять свою территорию, отстоять свое будущее, отстоять свое государство и интересы украинского народа. Война – всегда жестокая вещь, и определить параметры этой жестокости, в принципе, невозможно. Хотя бы потому, что в определенный момент война выходит из-под контроля тех, кто ее затеял. Поэтому последствия могут быть не очень приятными.

Уже на протяжении нескольких месяцев на украинско-российской границе находятся более 100 тыс. российских военных. Многие эксперты не исключают военного вторжения РФ под видом миротворческих сил. На ваш взгляд, насколько велика вероятность такого развития событий?

Введет ли Путин войска или не введет, будет зависеть от настроя Украины. Если он почувствует слабинку со стороны украинского народа, если он почувствует, что они (украинцы – «Главком») могут смириться с потерей восточной части своей страны, безусловно, он введет войска. Для оккупации такой большой территории необходима поддержка коренного населения. Почему он до сих пор не ввел войска и не оккупировал эту территорию, спросите вы? Да потому, что он понял, что нет такой поддержки у него на Востоке Украины, какая была в Крыму. Он понял, что Украина собралась с силами и средствами, готова вести войну и драться. Это Путина и останавливает. Говорят, что война – ерунда, главное – маневры. Мы с вами сейчас видим, как он постоянно дразнит международное сообщество, дразнит украинское руководство для того, чтобы мы постоянно обсуждали вероятность введения войск. Если он их введет, то будет полномасштабная, большая война. Хотя, честно говоря, масштабная большая война уже идет и Путин уже ввел на Восток Украины все, что он мог ввести. Да, он будет продолжать вводить войска, но не под российскими флагами и даже не под флагами миротворческой и гуманитарной миссий, а вводить под брендом «добровольцев», которые «идут спасать своих соплеменников, находящихся в Украине и подвергающихся геноциду со стороны украинских националистов».

Я вас уверяю, сколько бы гробов не шло в Россию, это не повлияет на ситуацию. Российская армия страшна тем, что она не считается ни со своими, ни с чужими потерями. На самом деле в Украине под предлогом добровольцев воюют профессионалы российских силовых структур: и ФСБ, и МВД, и Министерство обороны.

То есть, сегодня нет опасности в том, что Украина уступит Донбасс России?

Мне хочется верить, что руководство Украины действует достаточно уверенно. Но с каждой новой жертвой, в особенности среди гражданского населения, будет усиливаться давление на украинское руководство как внутри страны, так и из-за границы с призывами остановить войну и начать переговоры с сепаратистами на Востоке Украины. Если только украинское руководство согласиться пойти на переговоры, это будет полной победой Путина. Просто потому, что один к одному повторится ситуация, которая была в Приднестровье, ситуация, которая более 15 лет сохранялась в Абхазии и Южной Осетии. Начало политического диалога с террористами будет означать потерю Украиной своих территорий. Этого нельзя допустить. Именно о невозможности таких переговоров с террористами должно четко заявить руководство Украины. Никаких переговоров с теми, кто сегодня ведет войну с украинским народом и с украинским государством под предлогом идеи независимости и самоопределения быть не может. Просто потому, что нет никаких идей о независимости на Донбассе. Там есть диверсионные и террористические группы, которые работают под началом высшего российского военного и политического руководства. И поэтому, если и вести переговоры, то только с руководством России о том, чтобы она прекратила продолжающуюся агрессию против Украины.

На Востоке Украины воюют представители Чечни. В прессе их называют «кадыровцами». Кто эти люди, сколько их воюет в Украине на стороне сепаратистов, и для чего они едут на войну?

Я не знаю, сколько их. В начале нашего разговора я сказал, что псы войны не имеют национальности. Вы этих людей не должны рассматривать как этническую группу. Если сегодня нашлись люди, которые готовы воевать с украинским народом, защищая интересы палачей своего народа, то это нелюди. Поэтому я их никогда и ни при каких обстоятельствах не буду идентифицировать как чеченцев, как представителей чеченского этноса. Я не отрицаю, что в силовых структурах Российской Федерации работают в том числе и этнические чеченцы. Но они сделали свой выбор, вступив в эти силовые структуры, добровольно согласившись стать палачами собственного народа. Конечно, факт присутствия на войне чеченцев – очень печальный. Но проблема не в этих псах войны, а в том, кто их посылает.

Посылает их на войну и финансирует отправку в Украину непосредственно Путин?

Это все происходит под началом верховного главнокомандующего Российской Федерации, которым является Владимир Путин. Понятно, что не сам лично он организовывает, но все происходит под его непосредственным началом. Все, что сейчас происходит, очень похоже на произошедшее в Чечне во время Первой чеченской войны. Тогда войну прошли около 1,5 млн российских военнослужащих, среди которых были представители из самых разных регионов РФ, из Якутии, из Сибири, из Рязани. Вся Россия и все силовые структуры были обязаны на 3 месяца, или на полгода ехать в Чечню. Тот опыт, который Путин получил под аплодисменты международного сообщества в Чечне, сейчас он переносит уже в Европу. В данном случае идет речь об Украине. Используя такие же методы, Путин снова набирает псов войны, наемников и отправляет воевать.

Глава Чеченской республики Рамзан Кадыров заявлял, что 74 тысяч чеченцев готовы хоть завтра отправиться в Украину и навести порядок в Донбассе. Насколько это вероятно?

Это абсолютная бравада и фантастика. Никакие 74 тысячи чеченцев в Украину не поедут. Поедет его ближайшее окружение, так называемые представители эскадронов смерти.

Сколько их?

Исходя из той информации, которой я владею, не более 1 тысячи человек. Но и всю тысячу Кадыров на войну не пошлет потому, что и ему самому нужны эти люди для охраны и репрессий. Если исходить из количественного соотношения, то на войну могут отправиться 100-150 человек из этой тысячи. Этих людей будет абсолютно достаточно для того, чтобы создать повод говорить о чеченцах, что они «бесчинствуют, создают эскадроны смерти и убивают людей». Этот метод был опробован в Абхазии против Грузии. Я совершенно точно знаю, что в конфликте в Абхазии еще в начале 90-х годов прошлого века под началом Шамиля Басаева, который в тот период сотрудничал с российскими спецслужбами, было не более 150 человек. Но всему миру и, в частности, грузинскому народу это было преподнесено так, что это якобы чеченская армия и чеченские добровольцы победили Грузию. Тот же миф будет сегодня переноситься в Украину. Уверяю вас, что если украинское руководство каким-то образом начнет набор желающих помочь самим украинцам в этой войне, я знаю, что в Европе найдутся десятки тысяч чеченцев, которые абсолютно спокойно приедут защищать интересы украинского народа. Они будут руководствоваться не только защитой и братскими отношениями с украинцами. В первую очередь они будут воевать против России, которая пытается оккупировать Украину так же, как оккупировала Чечню.

В последние годы чеченский фактор, особенно в военных конфликтах, всегда доминировал. Руководители стран не считали зазорным проигрывать чеченцам. Но я вас уверяю, что Украине будет стыдно проиграть армии России и этому сброду, который сегодня заправляет на востоке страны, даже если среди боевиков будут какие-то чеченцы.

Была такая история. В Афганистане, во время какой-то операции американцы потерпели неудачу. Тогдашнее военное руководство США заявило о том, что, мол, мы проиграли сражение потому, что на стороне врага было столько-то чеченцев. Когда-то премьер-министр Великобритании Тони Блэр, выступая в Палате лордов, списал провал операции британских войск в Ираке на то, что им противостояли 500 чеченцев. Хотя, на самом деле, ни в Афганистане, ни в Ираке в то время вообще не было ни одного чеченца. Поэтому если ваше военное руководство будет сегодня оправдывать свое поражение присутствием в Украине чеченцев на стороне сепаратистов, не верьте этому. Это абсолютная ерунда.

Но ведь украинский и чеченский народы стравливаются вне зависимости от того, хотим мы этого, или нет. Зачем это Рамзану Кадырову?

Я вам не зря привел пример Абхазии и Южной Осетии. Ведь до сих пор сохраняется обоюдная обида между грузинским и чеченским народами, и она никуда не делась с 90-х годов. Мы, чеченцы, на протяжении всей совместной истории проживания в СССР, лучшими друзьями считали грузин и украинцев. И те, и другие поддержали чеченцев в период Первой чеченской войны, к примеру. У нас с этими народами сохранились очень теплые, дружеские, даже братские отношения. Вы говорите Кадыров? Забудьте о нем, нет такого человека. Есть марионетка, которая выполняет любую волю своего хозяина. Он ведь непосредственно, напрямую связан с Путиным, без всяких посредников. Это, вероятно, единственный назначенец в РФ, который имеет подобные привилегии. Путин знает о том, что этот человек ни при каких обстоятельствах не может поступить иначе. Потому, что он абсолютно на 100% зависим от Путина. Не просто его состояние зависит от воли президента, его власть. Речь идет о жизни Кадырова, которая полностью находится в руках Путина. И Путин это понимает, и Рамзан это понимает.

Проще говоря, когда Рамзан что-то озвучивает, он говорит языком Путина. Что у Путина в голове, то у Рамзана Кадырова и у Владимира Жириновского на языке. Поэтому рассматривать Кадырова как какую-то отдельную фигуру ни я, ни чеченцы, проживающие в Европе, не могут. Это касается и тех, которые находятся дома в Чечне, находятся в этом концентрационном лагере, начальником которого назначен Рамзан Кадыров. Есть очень много людей, которые не согласны с тем, что сегодня происходит в Украине, они всецело от всей души поддерживают Украину и украинский народ. Поэтому еще раз скажу: если будет хоть какой-то сигнал со стороны украинского руководства о том, что Украине нужна помощь чеченцев, вы убедитесь в том, что мои слова окажутся правдой. Десятки тысяч чеченцев готовы помочь в отстаивании интересов Украины. Я очень надеюсь, что в отношениях между нашими народами, как бы не пытался Путин через Кадырова вбить клин, этого не произойдет. Просто потому, что народы мудрее правящих политиков.

Кто будет руководить чеченцами, которые могут приехать воевать за Украину, кто их организует, как отреагируют различные страны в Европе на это, ведь многие из них граждане различных государств в ЕС, и согласно международному праву эти люди будут считаться наемниками?

Наше с вами интервью будут читать не только наши друзья, но и наши враги. И в руководстве, и в силовых структурах Украины очень хорошо понимают и знают, как это можно сделать, как это организовать. Поэтому если есть желание и будет на то политическая воля, я вас уверяю, что это будет сделать очень просто.

С кем из украинских политиков и чиновников вы поддерживаете связи сейчас?

Не могу вам на эту тему ничего сказать. Мне кажется, эту тему не нужно выносить «на люди». Могу лишь сказать, что такие контакты у нас есть, мы их поддерживаем. Я нахожусь в Европе. А для Западной Европы украинская проблема сегодня является проблемой №1. Я нахожусь в кругу тех людей, которые обсуждают эту тему, поэтому с уверенностью об этом заявляю.

А как складываются у вас отношения с чеченцами, которые живут в Украине, испытывают ли они какие-то проблемы в связи с конфликтом на Донбассе?

Я лично знаю десятки чеченских семей, которые много лет жили в Украине, но в связи с событиями последних месяцев были вынуждены уехать.Естественно, не в Россию и не в Чечню. Знаю несколько случаев, когда чеченцев для их же блага представители ваших силовых ведомств попросили временно выехать из страны. Людям объяснили, что против них могут быть устроены какие угодно провокации.

О каких людях вы говорите?

Речь идет о двоих моих близких знакомых, бизнесменах. Они еще не выехали из страны, не хочу подвергать их опасности, поэтому называть их имена и фамилии не буду. Но есть и другие ситуации. Есть многие, кто поддерживал Майдан, поддерживает антитеррористическую операцию сейчас, многие из них воюют, оказывают сопротивление российской агрессии.

По нашей информации, родственникам одного из выступавших на Майдане общественных активистов, который является чеченцем, в Чечне угрожали. Действительно ли этот факт имел место, о каком человеке идет речь?

Да, действительно было такое. Этот человек проживает в Европе, и после того, как он выступил на Майдане в Киеве, к его родным в оккупированной Чечне приезжали люди из российских структур. Но называть его я также не буду. Если мы сейчас назовем этого человека, у него лишь усугубятся проблемы. Насколько я знаю, сейчас в Чечне родственников этого человека уже не беспокоят.


Вільними не народжуються. Вільними виховуються!

 • 13.08.14, 00:00
Маруся і брати
Легендарна поліська сім’я вважала обов’язком захищати рідний край від бiльшовицьких окупантів, не шкодуючи власних життів

Микола ПИВОВАР   

Пам’ятник повстанцям отаманки Марусі у селі Горбулів. (Фото з сайта bp.blogspot.com.)
Містичну Дівич-гору біля села Горбулів на Житомирщині тутешній люд пам’ятає як місце посвяти в отаманші Української народної армії шістнадцятирічної Марусі Соколовської. Хрещена Олександрою одна з чотирьох дочок горбулівського дяка Тимофія Соколовського прийняла командування поліськими повстанцями після загибелі старших братів та батька за наполяганням самих повстанців, які безмежно шанували своїх полеглих командирів і не хотіли бачити на чолі свого війська нікого іншого. У 1917—1920 роках Горбулів став одним із центрів боротьби поліщуків за незалежність України. У Черняхові, Радомишлі, Коростишеві, Житомирі та боротьба отримала назву «соколовщина». Розповіді про героїчну сім’ю зі славетного древлянського краю ще школярем мені вдалося почути від Костянтина Йосиповича Матківського, сина старшої дочки Тимофія Соколовського, Ганни. Вільними не народжуються. Вільними виховуються

«У горбулівського дяка Тимофія Соколовського було четверо синів і четверо дочок: Василь, Степан, Дмитро, Олексій, Ганна, Віра, Олександра (пізніше повстанці її прозвуть Марусею) та Устина, — розповідав Костянтин Йосипович. — Сім’я була дружна, освічена, всі грали на народних інструментах. Часто організовували сімейні концерти. Дітей виховували в дусі любові до української культури, літератури, шанували Шевченка. В родині цінували вільний розвиток особистості, ніхто нікого не примушував діяти проти його волі. Якось зник Олексій, найменший із братів. Нема його день, два, тиждень. Мати хвилюється, каже чоловікові: «Треба щось робити, пропаде ж хлопець!» — «Нічого з ним не станеться, — каже батько, — не пропаде». І через тиждень син дійсно сам повернувся додому».

Коли Олексій закінчив горбулівську двокласну школу, батько одвіз його до Київського духовного училища. Оформили документи і Тимофій поїхав додому. По дорозі з Києва навідався до всіх своїх знайомих, а їх у нього було багато, погостював і десь через тиждень повернувся у Горбулів. Аж бачить — Олексій уже вдома. «Чого це ти прийшов?» — «А мені не сподобалось у тому училищі. Скучно», — відповів Олексій. Посміялись. Але пізніше батько все-таки умовив сина закінчити училище. Всі діти Тимофія Соколовського навчались як не в семінарії, то в духовному училищі. Степан Соколовський закінчив духовну семінарію з відзнакою, йому пропонували працювати на кафедрі Києво-Могилянської академії, але він пішов на парафію у місто Хабне. Олексій закінчив духовне училище в 17 років.

Навесні 1918 р. до влади в Україні привели уряд Павла Скоропадського. В Горбулеві, Чайківці та по сусідніх селах діяв каральний загін так званої «державної варти», яким керував такий собі Вербицький. За несплату контрибуції селян нещадно карали. Олексій бачив несправедливі тортури і написав листа гетьману Скоропадському, в якому називав його образливими прізвиськами, вимагаючи припинити знущатися з населення. Олексій писав своє послання у стилі відомого листа запорожців до турецького султана. Гетьман відповів Олексієві, щоб той приїхав у Київ і порадив, як краще організувати владу в Україні. Мовляв, критикувати ми всі вміємо... Але водночас іншим листом дав вказівку начальнику карального загону Вербицькому негайно спіймати і привезти Олексія Соколовського до Києва живим або мертвим. Та спіймати юнака було не так легко: відчувши небезпеку, Олексій переховувався по лісах, а пізніше, зібравши загін однодумців, почав сам переслідувати загін Вербицького.

Олексій, полковник УНР

Ще в духовному училищі Олексій познайомився з ідеями Симона Петлюри про незалежність України. Тому основним завданням повстанців була боротьба проти російського намісника Скоропадського, німців і більшовиків. За короткий час Олексій встановив свою владу в Радомишлі, Коростишеві, Черняхові, Житомирі, розгромивши угруповання німців та полк імені Троцького. Петлюра присвоїв йому звання полковника. Більшовики вирішили за всяку ціну знищити сміливого отамана. До штабу Соколовського, розташованого у горбулівський школі, надійшла телефонограма нібито від Петлюри, який викликав Соколовського в Коростишів. Олексій поїхав на коні з одним лише ординарцем, хоча як полковник повинен був узяти кількох вершників. Виявилось, телеграму сфабрикували вороги, а по дорозі, де він мав проїжджати, організували засідку. Більшовики одразу зорієнтувались, хто з двох вершників головний. По ординарцю навіть не стріляли. Той, повернувшись у Горбулів, розповів, що сталося. Тіло Олексія перевезли до рідного села й поховали.

Дмитро, горбулівський гайдамака

На чолі повстання став старший брат Олексія Дмитро. При Олексієві єврейських погромів у Радомишлі не було, але вони почалися при Дмитрові, який хотів помститися за смерть брата. В обороні міста Радомишля від більшовиків брали участь гайдамаки Соколовського. Війна точилася з перемінним успіхом то однієї, то іншої сторони. Сестра моєї матері, Ганна, розповідала, як у Чайківці взяли в полон більшовика і перед розстрілом його тримали у школі. Солдат, плачучи, розказував що він не винен, бо не добровільно пішов у армію, а його мобілізували. Однак хлопця розстріляли, як і багатьох інших, хто потрапив у полон.

Більшовикам було важко боротися з повсталими селянами: вдень вони мирно працювали на полях, городах, а вночі, озброєні, під проводом сотників, які були в кожному селі (у Чайківці — Іван Лузан, по-вуличному Лукашець) ставали грізною силою. Громили державні установи, нерідко грабували єврейське населення, ототожнюючи євреїв із радянською владою, до складу якої на той час дійсно входили здебільшого представники цієї нації. Ось що пише бюлетень секретаріату ЦККП(б)У №3 за 1919 рік. «Радомишльський повіт. 165 членів. У цьому повіті оперує Струк iз його бандитами, через це робота не могла постійно поглиблюватись. Як тільки було скликано конференцію, прийшли банди Соколовського. Довелося кинути засідання, зібрати всіх членів партії і послати на роззброєння банд. Місто чотири рази переходило з рук у руки. Всі професійні спілки було розбито, зараз парткому доводиться налагоджувати зв’язок по-новому».

«У штабі Котовського, який знаходився в Радомишлі, розробили план ліквідації отамана Дмитра Соколовського, — розповідав Костянтин Матківський. — Сподівалися, коли не буде отамана, повстанці розбредуться, як вівці. Здійснити диверсію було доручено брату мого батька, Івану Федоровичу Матківському за 300 карбованців сріблом. Він став членом Української комуністичної партії. Не мав освіти, і часто говорив: «Я й без освіти проживу». Фізично сильний, був родичем Соколовського, тому міг заходити у дім отамана.

...8 серпня 1919 року. Вирує Горбулівський ярмарок. Ходить Іван, ніби ярмаркує, а насправді пильно стежить за Дмитром, який зустрічається з повстанцями: хто доповідає йому, комусь він дає доручення. На ярмарку мій батько, мати і я. Мені трохи більше трьох років... Іван попередив мого батька про диверсію, наказав триматися подалі від отамана, щоб не потрапити під терористичний акт. Мати, не знаючи про диверсію, пішла зі мною в гості до своїх братів, Дмитра і Василя. Вона не бачила їх давно і дуже хотіла побути з ними. Тоді батько забрав мене додому, знаючи, що мати не зможе довго бути без мене і незабаром повернеться сама. Так воно й сталося: мати пішла за мною, а Дмитро і Василь зосталися самі. Іван Матківський і Пилип Олексієнко, який раніше був у соколовців, але перейшов на бік більшовиків, проходячи повз будинок, кинули крізь вікно бомбу в кімнату, де були брати. Дмитра вбили, а Василя поранили, і він ще зміг перейти у клуню до мого діда...»

«Кругом воюют, а они работают!»

«Убивство отамана Соколовського, за задумом більшовиків, мало стати сигналом для наступу на всі повстанські села. Селяни тікали в ліси, але в Чайківці їх зустріли кулеметним вогнем. Згадував мій батько: «Прибігли до моєї хати (він назвав кілька прізвищ, але я їх забув): «Миколай! Тікаймо, бо більшовики наступають!». А я їм кажу: «Куди я піду, куди я втечу? Хай уже буде, що буде». Чоловіки побігли до лісу, але четверо одразу ж загинуло від кулеметної черги. Дід мій з бабою теж утекли на кінець села, під Горбулів. Більшовики туди не дійшли.

Батько ж мій покликав свого небожа, Пивовара Марка, у свою кузню, наказав розпалити горно і працювати. На передзвін молотків зійшлися червоноармійці, були дуже задоволені: «Вот это молодцы! Кругом воюют, а они работают!» — і радісно поплескали батька по плечу.

Другого дня хоронили Дмитра. Зібралося дуже багато народу, приїхали 10 священиків. Під час похорону хтось крикнув: «3 Чайківки наступають більшовики!». Почалася паніка. Труну з тілом Дмитра покинули. Тоді Василь крикнув: «Що ви робите?! Залишаєте тіло отамана на поталу ворогові!». Схаменулися, повезли труну в бік Житомира і поховали в якомусь селі. Може, у Троковичах, а може, в Корчівці...

Одну з дочок Тимофія Соколовського, Олександру, коли вона була малою, хотіли вдочерити багаті сусіди моєї бабусі на прізвище Кравчуки: «Ми помремо, а тобі залишимо коні, млин, олійницю, драч...». Олександра, коли підросла, впряглася у важку роботу, щоб допомагати своїм старим названим батькам. Але не так сталося, як гадалося. Слідом за братами, на вимогу повстанців, вона взяла шаблю в руки і сіла на коня. В українській одежі зi стрічками, вродлива, була ще й сильною та спритною, бо звикла до важкої роботи.

«Одного разу, коли проїжджав загін і я вибіг на дорогу, сказала: «Давай прокатаю!». Взяла мене на коня, і ми їхали головною вулицею Горбуліва. Радості й захопленню моєму не було меж! А коли злізла з коня, подарувала мені срібний годинник. Було мені тоді 3 роки, але пам’ятаю все, як сьогодні», — згадував Костянтин Йосипович.

У висвітленні боротьби Соколовських iз більшовиками є багато неточностей. Наприклад, Черняхівська районна газета писала:«На початку серпня бригада Лакатоша оточила Горбулів, де на той час перебував штаб Соколовського. Більшовики мали 1200 багнетів, 4 гармати, 33 кулемети. 8 серпня 1919 року Дмитро Соколовський загинув у нерівному бою».

Насправді ж не було у Дмитра ніякого озброєння, він не міг вступити «в нерівний бій». А був по злодійському вбитий більшовиками за 300 карбованців сріблом.

Страницы:
1
2
3
4
5
6
7
8
221
предыдущая
следующая
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее в политике конфиденциальности