Мустафа Найем министру: почему против людей выводят быдло?

Уважаемый Виталий Юрьевич!

Вчера я был на Михайловской площади на акции протеста против застройки Андреевского спуска. Как журналист и как киевлянин. Как ни странно, к акции "ненавязчиво" присоединилось несколько десятков сотрудников Беркута. В целом у меня нет вопросов, зачем они там появились. Очевидно, времена такие и такое вот странное у правоохранительных органов понимание мирной акции протеста.

[ Читати далі ]
 



В связи с этим, Виталий Юрьевич, у меня к Вам несколько вопросов.

1. Насколько я понимаю, эти ребята все же Ваши сотрудники. Объясните, почему они не в форме? Почему без опознавательных знаков?

2. Правильно ли я понимаю, что это Вы или Ваши подчиненные дают им право вести себя как гопота из далеких 90-х? Если уж они работают под прикрытием, почему ведут себя как быдло?! У них есть для этого соответсвующая инструкция?

3. Если они Ваши сотрудники, почему путаются в показаниях и представляются то работниками зеленбуда, то сотрудниками горстроя?!))

И последнее.

Откровенно говоря, если бы такой парень подошел ко мне с не очень вежливым вопросом "Какого х... ты несешь это в руках?", я бы не стал спрашивать у него документы. А если бы мне повезло оказаться рядом с девушкой, которую толкнул один из ваших удальцов, я бы посчитал себя вправе за нее вступиться. Возможно, одному мне это бы не удалось. Но если бы нас было человек пять-семь, думаю, в скорую помощь обратилась бы не девушка, а один из этих "сотрудников".

Я догадываюсь, кто в конечном итоге оказался бы виновным, и какие отпписки мы бы получили из Вашего ведомства.

Но, господин министр, я хочу чтобы Вы осознали это и понимали: в этой ситуации провокатор не девушка, не этот "сотрудник" и ни те, кто могут его избить. А лично Вы, с чьего ведома они работают. И я надеюсь, Вы готовы нести ответственность за хамство этих парней. Как министр и как мужчина.

http://blogs.pravda.com.ua/authors/nayem/4f873f97b95b2/

Аваков передає вітання українській владі з Італії



Екс-губернатор Харківської області Арсен Аваков заявляє, що італійський суд звільнив його без будь-яких додаткових умов і обмежень.

Арсен Аваков каже, що три чверті рішення суду присвячені нинішньому режимові в УкраїніПро це він сказав у телефонному коментарі Lb.ua.
Як відзначає видання, стосовно А.Авакова нинішнє рішення римського суду безпрецедентне - три чверті тексту самого документа займає опис і обгрунтування фактів політичних переслідувань в сучасній Україні. У цьому зв`язку суд ухвалив рішення відпустити А.Авакова без будь-яких умов і обмежень, зокрема – без домашнього арешту.
У бесіді з Lb.ua А.Аваков, окрім іншого, відзначив, що відповідне рішення суду фактично блокувало ордер Інтерполу (на його розшук) на території Італії.
Відповідаючи на питання про те, чи має намір він звертатися з проханням про надання йому політичного притулку, А.Аваков сказав: "Відповідне рішення виносить той самий суд. Враховуючи обставини, що склалися, логічно припустити: у разі звернення з тематичним запитом притулок буде надано".

http://www.unian.ua/news/497678-avakov-peredae-vitannya-ukrajinskiy-vladi-z-italiji.html

Янукович зустрічається з інтелігенцією за закритими дверима



Президент України Віктор Янукович зустрічається з інтелігенцією за закритими дверима. Журналістів не пустили (бо вони не інтелігенція на думку Януковича та тих, хто зібрався на зустріч із ним).

У Палаці Потоцьких в залу для преси транслювали лише вступне слово Януковича, у якому він пояснив, що має намір обговорити з інтелігенцією, зокрема, гуманітарну стратегію розвитку України. Щодо самої зустрічі Янукович сказав: «Для мене це така необхідна річ, бо я повинен тримати руку на пульсі».

«Необхідним є створення механізмів, створення культури, пам’ять людини і пам'ять людства повинні бути безперервними», – зазначив Янукович додаючи, що сталий розвиток неможливий без духовності.
«Ваш великий і творчий досвід має виняткове значення», – сказав президент звертаючись до інтелігенції.
Окрім того, Віктор Янукович зазначив, що його зустрічі з львівською інтелігенцією вже стали доброю традицією.

Щодо перебігу наради відомо, що перший виступ надано Роману Лубківському а також, що на нараді присутні Раїса Боготарьова, герой України Юрій Шухевич (вже не перший випадок шанобливого ставлення до регіоналів та Януковича цього пана), народний артист України Федір Стригун, генеральний директор Львівського національного театру опери і балету ім. С. Крушельницької Тадей Едер та радник президента Ганна Герман.

***

Сьогодні у Львові у зв’язку з візитом президента Віктора Януковича перекрили в центрі вулиці Коперніка та Дорошенка. Це пов’язано з тим, що в Палаці Потоцьких проходить зустріч Януковича з творчою інтелігенцією. Саму лише вул. Коперніка охороняють близько 100 правоохоронців у формі та в цивільному.

Багато людей не в змозі через «стінку» міліції потрапити на роботу чи додому на ці вулиці. Зокрема, на початку вул. Коперніка кілька осіб з офісу НРУ (офіс знаходиться на вул. Коперніка, 11, – ред.) не могли впродовж 20 хвилин переконати правоохоронців про те, що їм треба потрапити на роботу.
«Проблема дуже проста. Я представляюся працівникам органів внутрішніх справ, що я депутат обласної ради, голова фракції… я очолюю ЛКО НРУ, яка має офіс тут на другому поверсі, ось мої прапори висять. І я пояснюю, що мій офіс потребує керівника і керівництва. Ми маємо роботу продовжити. Один кордон (міліції) впускає, інший не впускає. Хвилин 20 мене точно не впускали. Депутатське посвідчення показав», – запевнив журналістів Андрій Корнат, депутат Львівської обласної ради. Після розмови з журналістами міліціонери вирішили пропустити його до офісу.

Чорне та червоне Iгоря Александрова

Игорь Александров, журналист, главный редактор телекомпании ИРТК-ТОР (Славянск). Автор и ведущий программы "Без ретуши". Погиб в 2001 году после нападения неизвестных лиц. В деле Александрова преступников "находили" два раза, однако в первый раз дело завершилось оправданием сфальсифицированного "киллера" Юрия Вередюка, умершего через несколько дней после освобождения; во второй раз дело дошло до суда, но не продвигается ни на шаг.

О деле Игоря Александрова писалось и говорилось много. Версии выдвигались самые разнообразные — от предполагаемого "заказчика" Александра Лещинского до того же Юрия Вередюка. А судья из Славянска Иван Корчистый даже заявил, что дело Игоря Александрова никогда не будет раскрыто, поскольку в нем замешаны очень влиятельные лица. Мы предлагаем вашему вниманию версию, на наш взгляд, заслуживающую особого внимания. Совершенно неожиданно оказавшиеся в распоряжении авторов антологии документы, проливают свет на дело Александрова совершенно в ином ракурсе...

Итак, Вячеслав Синенко. Бывший милиционер Калининского РОВД г. Донецка. Человек, подозреваемый в организации и убийстве Ахатя Брагина. Сам Синенко утверждает, что его подставили люди Рината Ахметова, поскольку он вел с ахметовским кланом борьбу и был приговорен группировкой к смертной казни. Вячеслав Синенко утверждает, что к гибели Игоря Александрова имеет самое непосредственное отношение именно глава известного футбольного клуба. И, если Синенко говорит правду, то можно предположить, что нынешний изрядно затянувшийся судебный процесс над убийцами журналиста снова превратился в очередную фикцию. То есть группировка Рыбака, находящаяся сейчас на скамье подсудимых, вполне может оказаться очередными Вередюками в деле Александрова. В этом, кстати, уверена и вдова Игоря Александрова Людмила, уже давно переставшая ожидать чудес от правосудия...

 

[ Читати далі ]  

В Молдавии ввели штрафы за рекламу на русском языке



В Молдавии ввели штрафы за размещение рекламы и визуальной информации "на русском и других иностранных языках".

Соответствующий законопроект был принят парламентом.

Законодательство в Молдавии, как отмечается, допускает рекламу на негосударственных языках (в том числе русском). При этом требуется наличие параллельного текста на молдавском.

За нарушение этих правил (то есть размещение рекламы только на русском языке), как отметил депутат от Либеральной партии Валерий Мунтяну, штрафы до сих пор не взимались.

Ввести наказания для нарушителей некоторое время назад предложили Мунтяну и его соратница по ЛП (эта партия, напомним, входит в состав правящей коалиции) Анна Гуцу. Они заявили, что города и села Молдавии изобилуют "тысячами рекламных щитов, объявлениями, афишами, названиями магазинов, ценниками, меню, написанными только по-русски, что является грубым нарушением права на информацию большинства населения, говорящего по-румынски" (конституция Молдавии называет государственным 'молдавский язык, функционирующий на основе латинской графики'; при этом многие не считают молдавский самостоятельным языком, оценивая его как диалект румынского).

Наличие рекламы только на русском языке, по мнению либералов, "дискриминирует румыноязычных граждан" и создает угрозу для суверенитета страны.

Штрафы за рекламу на негосударственных языках установлены следующие: от 400 до 3000 леев (от 30 до 250 долларов) для физических лиц, от 6000 до 10000 леев (от 500 до 850 долларов) для юридических лиц.

По конституции Молдавии государственный статус имеет молдавский язык. При этом основной закон признает "право на сохранение, развитие и функционирование русского языка и других языков, используемых на территории страны"

Команду ТВі вже тягнуть до прокуратури

Artem Shevchenko
Вже дав письмові пояснення слідчому прокуратури Шевченківського району м.Києва з приводу "Спецрозслідування. Лук'янівка:Тюрма №1" на ТВі.
Наступний - Костя Усов.
***
Що відбувається за стінами найвідомішого слідчого ізолятора країни - Київського СІЗО №13, так званої Лук'янівки? Які побут, традиції та правила там панують? Чому там нерідко вмирають та гинуть в'язні? Через масові арешти і тримання за ґратами політиків-опозиціонерів ця в'язниця дедалі більше перетворюється на таку собі українську Бастилію. Символ авторитаризму та диктатури в нашій країні. Отже дивіться документальний фільм нашого журналіста Костянтина Усова «Тюрма номер один» у жанрі спецрозслідування.
 

Про ефективність громадської діяльності

Останнім часом довелося багато чути від запеклих громадських активістів про їхню – і більшості громадян – недовіру до політиків і до політики, про необхідність змінювати суспільство України не політичними, а громадськими засобами. Мовляв, політика є брудною справою, яка порядним людям недоречна, тому вони побудують справедливе суспільство через громадську діяльність.

Багато хто спеціально наголошує: ми не партія, ми громадська організація, ми не займаємося політикою, ми займаємося громадською діяльністю, конкретними справами.

Здебільшого така громадська діяльність полягає в різних просвітницьких проектах, у письмових вимогах до органів держуправління й місцевого самоврядування – надати інформацію або вчинити певні дії, у проведенні мирних зібрань із висловлюванням протесту.

З різних боків лунають заклики: вийти, і через акцію протесту захистити від забудови певну територію, допомогти постраждалій від несправедливих або злочинних дій можновладців людині, примусити прийняти, або, навпаки, не приймати певний нормативно-правовий акт.

Чи можна такими протестами змінити країну на краще?

Чого взагалі можна досягти завдяки таким протестам?

[ Читати далі ]
 

Єдиний список. Що далі?

Перший крок до об’єднання демократичної опозиції зроблено – "Батьківщина" і "Фронт змін" вирішили йти на вибори єдиним списком. Крок, прямо скажемо, досить ризикований.

З одного боку, це свідчення того, що провідні опозиційні сили нарешті вирішили формалізувати ту єдність, до якої вони постійно закликають один одного. Концентрація організаційних, інтелектуальних, кадрових та фінансових ресурсів дають непоганий шанс успішно провести виборчу кампанію.

З іншого боку, все не так однозначно. Це у шкільній арифметиці один плюс один завжди дає у сумі два. У політичній математиці результатом може бути і два, і п’ять, а може й півтора і навіть менше одиниці.

Результат залежить від багатьох факторів, і не в останню чергу від якісного наповнення списку. Бо виборці – це не підневільні рекрути, які голосують за наказом партійних генералів. Вони роблять свій вибір – раціональний чи емоційний – спираючись на власні оцінки кандидатів. Тому при формуванні списку слід зважати на точку зору головного арбітра – виборця.

Вимоги до списку

В ідеалі до списку мали б увійти люди з професійним, життєвим та політичним досвідом, які мають бездоганну репутацію. Та ми реалісти, і розуміємо, що борсаючись у такій брудній справі як політика, зберегти бездоганну репутацію досить проблематично. Тому говоритимемо не про бездоганну, а бодай не надто заплямовану репутацію.

У будь-якому разі, у списку не повинно бути політичних хамелеонів, які неодноразово змінювали партійні кольори залежно від кон’юнктури. Які немов коники-стрибунці стрибали від фракції до фракції, від групи до групи.

Не має бути тих, хто прямо чи опосередковано привів до влади Віктора Януковича, хто своїми голосуваннями сприяв конституційному перевороту та узурпації влади.

Не повинно бути й тих, хто просидівши у депутатських та урядових кріслах по два десятки років, не зробили нічого корисного для країни.

Наявність у списку хоча б одного такого кандидата може стати тією ложкою дьогтю, яка зіпсує всю діжку меду. Що вже говорити, якщо таких "ложок" буде чимало. Тоді замість кумулятивного ефекту, про який йдеться у зверненні Юлії Тимошенко до делегатів з’їзду ВО Батьківщина, отримаємо холостий постріл.

Отже, до єдиного виборчого списку мають увійти "лицарі без страху та докору". Та цього замало. Вкрай важливо те, з чим ці лицарі підуть "в народ".

Не варто сподіватись на романтичне піднесення та беззастережну довіру, які були під час Помаранчевої революції. Зрада Ющенка та п’ятирічний бедлам в країні стали ефективними ліками від беззастережної довіри та наївного романтизму.

Гучні гасла на кшталт "Бандитам – тюрми" чи реклама якихось там кроків тепер справляють приблизно таке ж враження, як "Покращання життя вже сьогодні" чи "Україна для людей".

Люди вже побачили, де знаходяться бандити і хто сидить у тюрмах, відчули на собі "покращання" і можуть поіменно назвати тих людей, яким дісталась Україна.

Сьогодні виборець став менш довірливим та більш підозрілим. Значна частина громадян вважає шукачів депутатських мандатів та урядових посад шахраями і пройдисвітами, які вкотре пропонують зіграти у наперстки.

І треба сказати, вони таки мають для цього підстави. Тому до них треба йти не з гаслами та порожніми обіцянками, а з конкретною програмою системних змін, яка була б зрозумілою та прийнятною для переважної більшості суспільства.

Якою має бути програма?

Зазвичай на вибори йдуть з програмами соціально-економічного розвитку, які передбачають зростання економіки, підвищення соціальних стандартів, подолання диспропорцій у соціальній сфері, гармонізацію суспільних відносин тощо.

Але такі програми можуть бути реалізовані лише в умовах розвиненої демократії, коли влада підконтрольна й підзвітна народу, коли народ може впливати на прийняття рішень, коли є реальна можливість у будь-який час відправити у відставку уряд, парламент, президента у разі невиконання передвиборних обіцянок.

В умовах же нашого паханату, подібна програма виглядає такою ж реальною, як програма підвищення врожайності кукурудзи у районах вічної мерзлоти.

Країна "приватизована" декількома олігархічними кланами, які загарбали все те, що створювалось тяжкою працею багатьох поколінь. Зараз цей мафіозний спрут простягає свої щупальця до останнього "золотого фонду" нації – українських чорноземів.

Дерибан країни відбувається по-дорослому. Що не міністр, то власник бізнес-імперії, що не нардеп, то представник тієї ж славної когорти. Бізнесмени дрібнішого калібру відповідно займають нижчі посади. І кожен регулює довірений йому фінансовий струмок чи струмочок.

І кожен постійно перебуває у стані так званого конфлікту інтересів. Це коли високопосадовець, він же бізнесмен, сушить голову над тим, куди спрямувати той фінансовий струмочок, – на потреби суспільства чи власного бізнесу.

[ Читати далі ]