Євромайдан - не дати згасити вогник надії



Хто такі євромайданівці і чого вони прагнуть.
 
Це починалось як громадська ініціатива спонукання уряду України та його президента до підписання асоціації з ЄС. Впродовж місяця цієї ініціативи євромайданівці дуже швидко і драматично позбавились останніх ілюзій щодо можливості асоціації України з Європою з цим урядом і цим президентом.
Що таке європейський курс розвитку в двох словах? Це демократичний механізм керування державою, де голос кожного враховано. Це прозорий механізм керування державною економікою, де панує чесна конкуренція та прозорість. Це незалежні виконавча, судова, парламентська гілки влади. Все це є антитезою чинного поліцейського режиму Януковича і підриває самі основи його існування. Тому абсолютно логічно рух за підписання угоди про Асоціацію з Європою перетворився на рух спротиву поліцейському режиму Януковича. Звідси з"явилася і головна вимога Євромайдану - відставка Януковича. Але в жодній країні світу диктатор добровільно не відмовлявся від абсолютної влади.
 
Як побороти поліцейський режим.
 
Універсальних рецептів боротьби з диктатурою немає, але у більшості випадків це завершувалося кривавим повстанням. В той же час ми маємо приклади повернення в стан демократії Польщі та Чехії і Україна має довести, що нічим не гірша своїх сусідів.
Процес позбавлення влади Януковича може бути лише повзучим та довготривалим, оскільки його поліцейський режим та державна система фактично перетворились на одне ціле. Такий процес позбавлення влади Януковича вже розпочато. Івано-Франківська облрада скасувала обласну державну адміністрацію. Львівська міська рада суттєво обмежила повноваженння місцевої державної адміністрації. Процес звільнення України стартував із звільнення Західної України. Але України нема без її серця - міста Києва. Саме тут киян позбавлено їхнього конституційного права обирати собі Київраду та мера. Оскільки Євромайдан знаходиться в центрі столиці, цілком природньо було б домагатися повернення конституційних прав киян і призначення виборів в Києві.
 
Яка головна небезпека Євромайдану
 
Головною небезпекою Євромайдану є те, що громадські ініціативи зійдуть нанівець через відсутність постійного підживлення людською участю. Проблема в тому. що боротися за громадянські права та відновлекння незалежної європейської країни безпосередньо приймаючи в цьому участь може лише дуже обмежений відсоток людей, який потребує постійної заміни свіжими силами. Оскільки неможливо боротися розпорошеними силами за звільнення України від поневолення у всіх містах та селищах. необхідно обирати конкретну досяжну мету і концентрувати на ній всі людські та інші ресурси. Для того, аби Євромайдан закріпився як територія, що вільна від Януковича, життєво необхідно відвоювати Київраду та мера Києва.
Тому необхідною умовою виживання Євромайдану є злиття всіх Євромайданів в один з метою закріплення його постійного статусу як головного осередка боротьби за звільнення України. Не випадково саме майдан Незалежності став такою територію і справа всіх громадян України, які не згодні жити в ярмі і хочуть змінити систему влади, долучити до святої справи визволення країни
 
Закріпивши успіх, поставивши під народний контроль Київраду та мера, необхідно йти далі: потрібно добиватися відновлення конституціного ладу і конституції 2004 року, що суттєво обмежить повноваження Януковича і перенесе центр прийняття рішень до парламенту. За таких умов з"явиться реальна надія на те, що Януковича вдасться позбавити владних повноважень на чергових президентських виборах. Досвід показує, що ніякі чісельні мирні демонстрації не зможуть змусити Януковича піти у відставку тому лише план проступового відсторонення його від влади може дати результат і іншого виходу, як позбавлення його повноважень на президентських виборах немає.
 
Євромайдан потребує жертовності і змістовної підтримки кожного.
Шановні українці, давайте не дамо згасити вогник Євромайдану, що дає надію на визволення цілої країни з рабства та занепаду. Головна небезпека - це спорожнілі намети Євромайдану і постійно зменшуюча кількість людей. Якщо ми у найкоротший термін не знайдемо рецепту боротьби з цим, ми втратимо і Євромайдан і надію.

Євромайдан має стати проектом кожного з нас!
Потрібно спонукати передових людей суспільства будувати своє інформаційне поле в контексті Євромайдану. Нема важливішою та актуальнішої теми, ніж очищення країни від поліцейського режиму і встановлення в Україні демократичного устрою з гармонічним поєднанням прав та свобод кожного.
Не втрачаймо свій дорогоцінний час даремно на коментування слів або дій провідників режиму Януковича, адже суть їхнього панування зрозуміла і без поринання у деталі. Гуртуймося навколо ідеї і реалізації Євромайдану!
Слава Україні!

Як пов'язані Курченко і брати Клименки


Структура бізнесу нового олігарха та його зв'язок з міністром Клименком

Найбагатший українець Рінат Ахметов – акціонер бізнес-групи СКМ. Про це повідомляється на корпоративному сайті СКМ. Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов - власники найбільшого банку країни – Приватбанку. Про це теж говориться на сайті фінустанови.

Дмитру Фірташу належить Group DF – компанія управляє хімічними та титановими активами.

Ми вирішили з’ясувати, що ж офіційно належить найактивнішому олігарху Сергію Курченку, який чи не щотижня приростає новим активом.

Хто володіє групою ВЕТЕК

Справа в тому, що Курченко жодного разу не згадувався в повідомленнях своєї групи власником будь-чого. Спочатку його називали засновником ВЕТЕК, згодом - головою наглядової ради групи та  президентом ФК "Металіст".

5 листопада 2013 Східноєвропейська паливно-енергетична компанія (СЄПЕК, або ВЕТЕК - російською) вперше назвала Сергія Курченка власником. На сайті групи з’явилось повідомлення: "Сергей Курченко стал собственником UMH group".

Звернувшись до Держреєстру юросіб, ми знайшли сім компаній пов’язаних назвою "ВЕТЭК". П’ять з них належать офшорам. Ще одна створена нещодавно однією з компаній групи. Остання належить гонконгській компанії.

Зокрема, до групи ВЕТЕК входять: "Торговий дім ВЕТЕК Газ", "Торговий дім ВЕТЕК", "ВЕТЕК Нафтопродукт", які належать кіпрській Vetek Trading Limited. "ВЕТЕК Україна", яка нещодавно створила "Дослідницьку групу ВЕТЕК", належить Erwin Capital Limited. Це енергетичне крило.

Компанія "ВЕТЕК Медіа", що управлятиме медіа-активами групи, заснована кіпрською Vetek Management Limited. Управляюча структура "ВЕТЕК Медіа Інвест" належить гонконгській Bentley Overseas Limited.

INSIDER звернувся до кіпрського реєстру компаній. З куплених нами виписок стало відомо, що обидві кіпрські компанії мають уставний капітал в одну тисячу євро. 999 євро капіталу Vetek Trading належить офшору з Британських Віргінських островів (БВО) Violanex Group. А ще один євро – уже згаданій Vetek Management.

Раніше Vetek Management називалася Erwin Capital. 99% компанії належить тій же Violanex Group з БВО, а ще один відсоток - кіпрській Braswell Capital. Так раніше називався Vetek Trading

Простими словами, дві офшорні компанії, на які записаний бізнес Курченка, володіють одна одною.

Віргінську Violanex Group прослідкувати неможливо. Юрисдикція БВО зручна тим, що не надає інформацію про бенефіціарів компаній, які реєструються на її території.

Власників гонконгської Bentley Overseas Limited теж не вдалось з'ясувати.

Чим володіє особисто Курченко

Єдиним виробничим активом групи Сергія Курченка є Одеський нафтопереробний завод. Як повідомляв INSIDER, ним володіє кіпрська Empson Limited, яка записана на S.I. Cylaw Services Limited - компанію, що володіє великою кількістю активів в інтересах різних клієнтів. Отже і тут Курченка ми не знайшли.

Ми звернулися з запитом до Сергія Курченка і попросили відповісти на такі питання:

Кінцевим беніфіціаром яких компаній ви є на цей час?
Який статус у вас у ВЕТЭК?
Чому вас немає в юридичних власниках компаній з вашої групи?
Чи визнаєте себе власником групи ВЕТЭК та її структур?

Відповіді група Курченка не надала.

Свого часу Кучренко був засновником лише двох компаній. На середину 2012 року він числився власником фірми "Каскад "КСВ". Як повідомляв Forbes, ця компанія спеціалізувалася на операціях в сфері нерухомості.

Вона зареєстрована в Харкові за адресою: проспект Гагаріна, 43/1. В цьому будинку і сусідніх були свого часу приписані компанії з групи "ГазУкраїна-2009". Через цю структуру скуповувався зріджений газ на державних спецаукціонах і реалізовувався на АЗС.

До вересня 2013 року Курченко був засновником ще однієї компанії - "КМК Ойл". Вона займалася скупкою нерухомості в Харківській області.

Влітку, після оголошення про покупку "Українського медіа холдингу", в інтерв’ю Forbes Курченко заявив, що продав засновані ним компанії.

Зв'язок Курченка і Клименка

За даними Держреєстру юросіб, власником "КМК Ойл" зараз є Владислав Лебедіч, а "Каскад КСВ" належить харків'янину Максиму Снурнікову.

Ще в серпні 2012 року він був засновником київської компанії "Голдвейн". Основний вид її діяльності – мисливство і відловлювання тварин.

Згодом власник "Голдвейна" змінився. Ним стала компанія з управління активами (КУА) "Юнісон Фінанс". Тепер обидві фірми зареєстровані за однією адресою в столиці: Площа Спортивна, 1А. Це базове місце реєстрації компаній з умовної групи "Юнісон"

"Юнісон" пов’язана з Антоном Клименком, який є братом міністра доходів і зборів Олександра Клименка.

Зокрема, КУА "Юнісон Фінанс" володіє часткою статутного капіталу в компанії "Юнісон Груп", мажоритарний власник якої Антон Клименко.

В групу також входять "Юнісон Сінема",  "Юнісон Апартментс", Страхова компанія "Юнісон-Гарант" та банк "Юнісон". В різних варіаціях вони належать кіпрським компаніям IDP Capital, Mchl Finance та компанії Eugene Capital Foundation з Ліхтенштейну.


Антон Клименко не відповів на запит INSIDER про те, чи є збігом володіння однією особою компаніями і в групі "Юнісон" і в групі "ВЕТЭК"?

Влітку українські журналісти писали в соцмережах, що неодноразово бачили Курченка в Кабміні поряд з міністром Клименком. В інтерв’ю Forbes Курченко зізнався, що дійсно з ним знайомий.

Чим займається "Юнісон" Клименків

"Юнісон Груп" займається девелопментом. Зокрема, за даними Forbes, компанія до осені 2014 року планує побудувати в Донецьку крупний логістичний центр "Анталекс". Так називалася типографічна компанія братів Клименків в 2000 -х. В портфелі групи ще близько 10 девелоперських проектів.

Окрім того, братам Клименкам небайдужий транспортний бізнес. За даними INSIDER, "Юнісон Груп" належать вантажні вагони.

"Згідно з даними ДП "Головний інформаційно-обчислювальний центр", ТОВ "Юнісон Груп" з 2012 року зареєстровано у "Автоматизованому банку даних парку вантажних вагонів країн СНД і Балтії", як власник вантажних вагонів", - повідомили автору в прес-службі "Укрзалізниці".

"Юнісон Сінема" намагається заробити на кінематографі. Компанія – головний інвестор українського фільму "Тіні незабутих предків".

В банку "Юнісон" 100% кредитного портфелю – кошти, позичені українським залізним дорогам.

"Юнісон Апартментс" здає квартири в оренду по-добово та займається покупкою-продажем житлової і комерційної нерухомості.
http://www.theinsider.com.ua/business/528c8cc84d529/

Протасевич не казав, що опозиція має прийняти закон Януковича



Богдан Стасюк: УП поширила недостовірну інформацію про те. що Я.Протасевич нібито казав що "Опозиції слід прийняти пропозицію Януковича"
Він такого не казав.
УП повиривала куски тексту з зовсім різних частин інтерв"ю.
Кусок де розповідається про закон про лікування взято з питання про ПОЗИЦІЮ ЯНУКОВИЧА і проте що Янукович інших варіантів не хоче. Кусок про те, що опозиція має забути образи і разом приймати закони взято з питання про те, чи можна цей закон прийняти в нормальному вигляді.
Протасевич мав на увазі, що опозиція має протиснути свої поправки до закону ригіоналів а не ігнорувати його.

Оригінальне інтерв"ю з Яцеком Протасевичем.
http://www.polskieradio.pl/7/129/Artykul/958722

Співає Діана Петриненко

Кліп присвячено відомій радянській актрисі Нелі Мишковій, яка деякий час мешкала у Києві





На світлу Пам"ять Миколі Мащенку



Affanni del pensier,
Un sol momento datemi pace almen,
E poi tornate...
================
troubles of thoughts
give me peace for one moment
and then return...
================
Думки, що бентежать,
на мить залишають мене
і знов повертаються ...
Єлизавета Чавдар виконує "Змучені думкою" Георга Фрідріха Генделя у супроводі оркестру київського театру опери та балету
Запис 1973. Національна радіокомпанія України.
Кадри з х/ф "Овод" (реж. М.Мащенко, 1980)

Зруйнований прихисток душі на базавлуцьких пагорбах

4 лютого минуло 76 років від дня народження Бориса Мозолевського –всесвітньовідомого українського археолога і самобутнього поета, якому судилося зробити сенсаційне археологічне відкриття століття і стати виразником цілої епохи в поезії… В кожній цивілізованій країні цього було б більш ніж достатньо, щоби всіляко плекати пам’ять про таку людину як про одного з великих її громадян. На жаль, в Україні сьогодні в пошані зовсім інші цінності, тож і ставлення до таких людей абсолютно байдуже.



[ Читати далі ]