Хочеш бути щасливою?....

...Хочеш бути щасливою - полюби себе. 
Нічого ні від кого не чекай. Ніколи не скаржся. Ніколи не пояснюй. 
Не дозволяй себе знецінювати і ображати. 
Не дозволяй завдавати тобі емоційного, а тим більше фізичного болю, руйнувати тебе. 
Нікому. Ніколи. Іди. Став на місце. Вибудовуй кордони і пріоритети. Тримай дистанцію.
Ти ніколи не програєш, якщо зробиш ставку на власний душевний комфорт і повагу до себе.


Глибина світу вимірюється лише глибиною власної душі.

Будь!



Ким би ти не був, будь ласка, будь промінчиком світла.
Світ сповнений проблем, брехні та фальшивих людей.
А ти просто будь справжнім. Навіть якщо світ несправедливий до тебе.
Стань світлом, сяй крізь темряву.
І можливо для когось ти будеш маяком...

Бути справжнім...

Спека повертається.
Й хоча ми нарікаємо, що стомилися від неї, все зовсім скоро у наші домівки постукає панна Осінь. З розмаїттям різнобарвного листя, калюжами під ногами, холодними вітриськами та дощами.
Як не дивно, мені подобається осінь. Саме за те, що я перерахувала вище.
Коли мокрий асфальт вкриває жовтаве та багряне листя, хмари лоскотливо періодично закривають сонечко, віщуючи негоду й наближення дощу, .... Або, коли те ж листя безмежно шурхотить під ногами, коли прогулюєшся в парку...
Чарівна пора - осінь. Пора закоханостей, очікування див та натхнення.
Й нехай всі ці риси приписують весні. Вважаю, що саме восени дихається глибше, життя сприймається оптимістичніше, незважаючи на те, що природа готується до відпочинку.

Саме восени чомусь в голову лізуть поетичні думки...
Осінь - жага кохання.
Так, сміюсь, у мене все навиворіт. Але цьому є пояснення)
Весна нудна. Це час очікування, коли нарешті світ забуяє яскравими фарбами, даруючи нам милість пишного цвітіння....
А осінь прекрасна й так сама собою, окрім того саме осінь дарує тепло та затишок, особливо, коли плечі зігріває затишний плед у холоди й подих рідної людини поруч))))

Закохуйтесь! Мрійте! І нехай ваші мрії обов'язково здійсняться.
В найтемнішу ніч завжди яскравіше світять зірки.....
А найчарівніше диво - світанки!  Філіжанка ароматної кави.  Й буденні справи, що наближають нас до такої жаданої Перемоги!....



Спілкування - це....

..... Мені подобається писати листи....
Я звикла писати листи. Раніше багато писала.
В листах розгортаються думки. Та найголовніше, мабуть, до ери появи комп'ютерів та мобільних телефонів, чатів, листи писалися на папері, відсилалися поштою.... потім було довге очікування відповіді. і чарівна мить, коли вона приходила...
Зараз життя стало швидким, занадто швидким.
А дар - вміння чекати, майже втрачений.... це рідкість. Так вважаю.
Розвиток технологій знищить людство.

Як можна спілкуватися  з людиною, про яку не маєш ніякого уявлення?

Люди тому і спілкуються, щоб дізнатися про світи інших, пізнати один одного, поринути у пригоди, й, можливо, зустріти друзів чи змінити власну долю...
Хіба це того не варте? Спілкування....
Якщо цікаво і є про що, то чому б не поговорити?

про мудрість

Мудрість не завжди приходить з роками.... Іноді роки приходять без неї. (с)

ХТО НАС СТВОРИВ | Загублений світ. 1 сезон. 1 серія

Почала дивитися цикл передач.
Можливо, буде цікаво й вам.
Запрошую до перегляду всіх охочих.


Подяка

Мені дуже приємно бачити, що переглядають мої світлини, які я викладаю в альбомах. Я щиро вдячна за перегляд та коментарі.
Є один момент. Я не знаю як відповідати на численні смайлики "захоплення".  Звикла спілкуватися за допомогою літер, складаючи з них слова я можу виразити свої думки та емоції.

Приємного продовження дня. Гарного настрою.
Дякую за розуміння.


про Гольфстрім

Зупинка конвеєра. Чому сповільнюється Гольфстрім і чим це загрожує планеті

Більш як тисячу років в Атлантиці справно працював важливий для планети природний конвеєр. Та людство його зіпсувало...

Ярослав Золотніков11:30 05 березня 2021

Ви вірите у фонтан молодості? Швидше за все, ні, адже сучасній людині важко повірити в легенду, що не піддається розумному поясненню. А от Хуан Понсе де Леон, іспанський мореплавець, який жив 500 років тому, в нього вірив і навіть намагався відшукати під час експедиції до Нового Світу в 1513 році. Принаймні, про це йдеться у поширеному міфі.

Навмисно чи ні, але під час тієї подорожі ніякого фонтана мандрівник не знайшов. Однак зробив інше відкриття, яке увійшло в історію. Він виявив Гольфстрім — теплу океанську течію, що несе води з Мексиканської затоки до європейських берегів. Напевно, Понсе де Леон здивувався б, дізнавшись, що через п’ять століть потужне природне явище почне слабшати і сповільнюватися. Та нове дослідження вчених з Великобританії, Ірландії та Німеччини свідчить, що саме це з ним і відбувається. І планеті це не обіцяє нічого хорошого.

Погляд у минуле

Дослідники з трьох європейських країн виявили проблеми не з самим Гольфстрімом, а з Атлантичною меридіональною циркуляцією (AMOC) — системою течій Атлантичного океану, частиною якої він є. Вони поглянули на 1600 років в минуле системи і з'ясували, як вона діяла протягом цього часу.

Здебільшого AMOC функціонувала стабільно, але в середині XIX століття ситуація змінилася. Система почала сповільнюватися. В середині XX століття цей процес посилився і з тих пір циркуляція сповільнилася вже на 15%. «Такого послаблення AMOC не спостерігалося більше 1000 років», — відзначила Ніам Кехілл, математик з Університету Мейнеут (Ірландія), яка брала участь в дослідженні.

Взагалі вчені не так давно стежать за цією природною системою. Прямі спостереження почалися лише в 2004 році. То як європейські дослідники дізналися про її далеке минуле? За непрямими ознаками.

Планета сповнена природними архівами, що містять інформацію за десятки і сотні років. Взяти хоча б річні кільця дерев. Вони можуть «розповісти» не тільки про вік дерева, а й про те, в яких погодних умовах воно росло в той чи інший час. Наприклад, теплі і вологі роки залишають по собі більш широкі кільця, а холодні і сухі — навпаки, тонкі.


Звичайно, в цьому випадку європейські дослідники дивилися не на дерева. Зазирнути в минуле допомогли відомості про донні відкладення і крижані керни з Гренландії. А крім того, вони склали прогноз, як атлантична система течій працюватиме в найближчі роки. Вчені пророкують посилення тенденції, що намітилася позаминулого століття. За словами Штефана Рамшторфа, кліматолога і ініціатора дослідження AMOC, до 2100 року вона сповільниться на 34-45%.

Пісня води і солі

Наша планета функціонує, як добре збалансована система, що проявляється, наприклад, у розподілі тепла. Біля екватора його більше, оскільки цей регіон отримує більше сонячного світла, але там воно не затримується. Тепло вирушає на північ, до холодніших полюсів, а звідти на південь прямує холод. Здебільшого за такий теплообмін відповідає атмосфера, але системи океанських течій, в тому числі і AMOC, також беруть в ньому участь.

Атлантичну меридіональну циркуляцію порівнюють з конвеєрною стрічкою, яку рухає різниця в щільності і солоності води в різних ділянках океану. Потік теплої солоної води рухається від екватора на північ, у бік Гренландії. Там він остигає, стає щільнішим і важчим, через що опускається глибше під поверхню океану і вирушає у зворотний шлях на південь.

Останнім часом роботі цього механізму заважає глобальне потепління. Через нього в Гренландії тане лід, і відбувається цей процес досить інтенсивно. Тільки в 2019-му білий острів втратив 532 млрд тонн льоду. В результаті в океан потрапило стільки води, що нею можна було б залити всю Каліфорнію шаром товщиною 1,25 м.

Та проблема криється не лише в колосальних обсягах, а й у тому, що ця вода — прісна. Потрапляючи в океан, вона розбавляє солону. Через це знижується щільність води біля поверхні, «стрічці» AMOC стає важче занурюватися вглиб океану, і вона сповільнюється. Але до чого це може привести?

Критична ланка

Автори дослідження відзначають, що уповільнення циркуляції спричинить наслідки як для Північної Америки, так і для Європи. У Новому Світі через це може піднятися рівень моря, що відчутно позначиться на східному узбережжі США. З іншого боку Атлантики уповільнення циркуляції спровокує виникнення сильніших штормів взимку і частіших теплових хвиль влітку. Але це ще не все.

«Моделі AMOC показують, що існує критична точка потужності циркуляції, після досягнення якої вона стане нестабільною або зовсім зламається», — говорить Ендрю Мейерс, заступник наукового керівника в British Antarctic Survey, організації, що займається дослідженнями полярних регіонів.

Коли саме атлантичний конвеєр досягне точки, при якій він повністю зупиниться, ніхто точно не знає. Однак раніше Штефан Рамшторф висував припущення, що для цього планета має прогрітися на 3-4°C в порівнянні з доіндустріальним рівнем. У той же час, на думку Річарда Вуда, математика, який будує кліматичні моделі у Метеорологічній службі Великобританії, це навряд чи станеться в найближчу сотню років.

Якщо конвеєр зупиниться, то постраждає вся екосистема Північної Атлантики, в якій AMOC грає важливу роль. Більш того, в Північній півкулі стане значно прохолодніше, що особливо відчують жителі Західної Європи і східних штатів США. За словами Вуда, зниження температури може досягти 5°C.

Однак і це ще не все. Річ у тім, що в кліматичній системі Землі існують критично важливі елементи, зміни в яких здатні вплинути на всю планету. Наприклад, таким елементом є дощові ліси Амазонки. Сьогодні вони поглинають значну частину CO, який виробляє людство. Але через вирубку ліси, які називають «легенями планети», можуть перетворитися на пожежонебезпечну савану, яка, навпаки, засмічуватиме атмосферу вуглекислим газом.

Подібні критичні елементи взаємопов'язані, і обвалення одного може вдарити по іншому. З атлантичною меридіональною циркуляцією саме такий випадок. За даними Міжурядової групи експертів зі зміни клімату ООН, її руйнування здатне привести до зміни характеристик Ель Ніньо, вимирання лісів Амазонки і скорочення західного антарктичного крижаного щита. Все це здатне посилити наслідки глобального потепління.

Втім, експерти ООН розцінюють таку перспективу як найгірший сценарій, в якому, до того ж, чимало прогалин, оскільки багато що в реакції природних систем, на кшталт AMOC, на глобальне потепління залишається неясним. Проте скидати її з рахунків не варто.

Зупинка атлантичного конвеєра — ще одна частина картини під назвою «глобальне потепління». Можливо, ще не зовсім чіткої, але вже очевидно похмурої. На відміну від джерела фонтану молодості, вона цілком реальна. У неї не можна вірити або не вірити. Можна лише боротися за те, щоб не побачити її цілком і без прикрас.

про життя

"Повільно вмирає той, хто не подорожує,

хто не читає, хто не чує музики,
хто не може знайти гармонію в собі.

Повільно вмирає той, хто руйнує свою віру в себе,

хто не дозволяє собі допомагати.

Повільно вмирає той, хто знищує саму любов,
і проживає свої дні з постійними скаргами
про щастя або безперервні дощі.

Помирає повільно той, хто кидає свої плани, 

ще навіть не почавши їх, 

хто не задає питання про аргументи, йому невідомі,
І хто не відповідає, коли його запитують про те, що він знає.

Повільно вмирає той, хто стає рабом звички, 

Виконуючи кожен день один і той же маршрут, 

Хто не змінює напрямок,

Хто не ризикує міняти кольори одягу,
Хто не розмовляє з незнайомцями.

Повільно вмирає той, хто уникає пристрастей, 

А позіхання може замінити на посмішку.

Хто вважає за краще чорним по білому і крапки над буквою «i»,
Замість того, щоб бути разом з емоціями,
Саме тими, які роблять очі променистими, які можуть змусити серце стукати
І від помилки, і від почуттів.

Повільно вмирає той, хто не перевертає столи, 

Той, хто не відбиває удари долі, коли він нещасливий в роботі або в любові,


Той, хто не ризикує тим, що є, заради того невідомого, що може бути, якщо йти за мрією,

Хто не дозволяє собі, хоча б раз в житті, втекти від розсудливих рад...

 

Постараємося ж уникнути смерті маленькими дозами,

Пам'ятаючи завжди про те, що бути живим, вимагає великої тривалої дії
Простої дії дихати.

Живи сьогодні!
Ризикни сьогодні!
Зроби це сьогодні!
Не смій помирати повільно!
НЕ забороняй собі БУТИ ЩАСЛИВИМ!"

Пабло Неруда (Pablo Neruda).