О сообществе

Тут об’єднуються ті, хто любить свій Край. Ми писатимемо тут про це. Будемо розміщувати цікаві фото, обговорювати проблеми сьогодення.

Увага! Учасником співтовариства може стати блогер, який пише на українську тематику.
Вид:
краткий
полный

Ми любимо тебе, Україно!

Пам'ятник Мазепі: міська влада Полтави продовжує гальмувати

ЛИСТ ГОЛОВИ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ВАЛЕРІЯ АСАДЧЕВА МІСЬКОМУ ГОЛОВІ ПОЛТАВИ АНДРІЮ МАТКОВСЬКОМУ

Шановний Андрію Всеволодовичу!

Обласна державна адміністрація надає відповідь на відкритий лист щодо ситуації, яка склалася навколо спорудження пам’ятника гетьману України Івану Мазепі на Соборному майдані м. Полтави.

1. Функції замовника будівництва визначені на підставі листа Полтавського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г.Шевченка (лист від 25.06.2009 №37) та угоди про надання благодійної допомоги для фінансування робіт по будівництву пам’ятника між цією організацією та управлінням капітального будівництва Полтавської обласної державної адміністрації від 08.07.2009 №03-83. Вказана організація є також офіційним інвестором з будівництва пам’ятника гетьману України Івану Мазепі на Соборному майдані м. Полтави, будівництво якого проводиться за спонсорські кошти (лист від 25.06.2009 №38). Таким чином, фінансово-економічне обґрунтування вартості спорудження пам’ятника та інформація про джерела фінансування були своєчасно надані разом з проектною документацією на погодження до управління з питань містобудування та архітектури виконкому Полтавської міської ради.

2. На виконання вимог архітектурно-проектувального завдання від 31.12.2008 № 340 та у відповідності до Указу Президента України від 09.10.2007 №955/2007 «Про відзначення 300-річчя подій, пов’язаних з воєнно-політичним виступом гетьмана України Івана Мазепи та укладенням українсько-шведського союзу», враховуючи вимоги Державної служби з питань національної культурної спадщини, художньо-пластичне вирішення скульптури та п’єдесталу було розглянуте на засіданні художньої ради Національної Спілки художників України 15 травня 2009 року у м. Києві із залученням представників експертної ради Міністерства культури України.
Представники міської художньої ради були офіційно запрошені на це засідання головою Полтавського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г.Шевченка, Народним депутатом України М.Г. Кульчинським (лист від 13.05.2009 №17). На жаль, це запрошення було проігнороване.
У результаті засідання художньої ради Національної Спілки художників України скульптурну модель пам’ятника гетьману України Івану Мазепі схвалено та рекомендовано для подальшого виливу у бронзі. Саме цей проект згідно з рішенням журі всеукраїнського відкритого конкурсу пам’ятника гетьману України Івану Мазепі, оголошеного Полтавською міською радою ще у 2007 році, було визнано переможцем. Тому незрозумілою є позиція художньої ради міськвиконкому щодо зауважень до власного затвердженого рішення.

3. У проектній документації враховані всі вимоги архітектурно-планувального завдання від 31.12.2008 №340. Проводилося виїзне засідання архітектурно-містобудівної ради міста з залученням представників облдержадміністрації та громадськості. При розгляді були чітко визначені місце розташування та габаритні розміри пам’ятника, що підтверджується протоколом за від 04.12.2008 № Пр-/3-03/31 та відповідною схемою, які погоджені головним архітектором м.Полтави В.М.Вадімовим.

Враховуючи вищенаведене, повідомляємо Вам, що проектно-кошторисна документація розроблена в повному обсязі й наразі з незрозумілих причин не погоджена тільки головним архітектором м. Полтави В.М. Вадімовим. Прошу сприяти прискоренню процесу погодження.

З повагою

Голова обласної
державної адміністрації В.М. Асадчев

Джерело: http://www.adm-pl.gov.ua/main/news2/detail/2332.htm

Ознайомитися з вищезгаданим Відкритим листом міського голови Полтави можна тут: http://rada-poltava.gov.ua/useful/50749443/

"Майдан".

Полтавські і київські митці збирають гроші на пам'ятник Мазепі

Сьогодні у Києві відбудеться благодійний аукціон, кошти від якого направлять на спорудження пам'ятника гетьману Мазепі у Полтаві. Свої роботи виставлять полтавські і київські художники. На території Софії Київської на продаж виставлять полотна Івана Марчука, Матвія Вайсберга, Павла Волика, Ігоря Єлісєєва, Сергія Гнойового, Віктора Кириченка, Юрія Соломка, Юрія Самойленка, Віктора Трохимця-Милютіна, Марини Рожнятівської. Покупці картин будуть увічнені на спеціальних гранітних плитах поблизу майбутнього пам'ятника. Безпосередньо перед аукціоном заплановано виступ відомого кобзаря Тараса Компаніченка.

За словами голови полтавського обласного об’єднання товариства «Просвіта», народного депутата–«нашоукраїнця» Миколи Кульчинського, загалом на пам’ятник потрібно 1 млн. 824 тис. Гранітний постамент, який роблять у Капустянському кар’єрі, коштує 650 тисяч — він уже фактично готовий. Сам пам’ятник, тобто бронзова скульптура (вона буде повністю відлита вже за тиждень) — 774 тисячі, авторська група — два скульптори й архітектор — бере 400 тисяч.

"Новини Полтавщини".

Чи потрібен Україні великий Державний Герб?

У січні 2001 року до Верховної Ради України надійшов законопроект «Про великий Державний герб України» (реєстр. No5274-1). Документом пропонується затвердити великий Державний герб України який є зображенням на синьому щиті золотого Знаку Княжої Держави Володимира Великого (малого Державного герба України); над щитом — відтворення великокняжого вінця і синьо-золотого шатра. По обидва боки щита від щита зображено щитотримачів: справа — золотого лева, зліва — козака з мушкетом. Під щитом — стрічка, що поєднує національні кольори, — синій та жовтий; під стрічкою — золоті колоски пшениці, скріплені кетягом калини.

80%, 57 голосов

20%, 14 голосов
Авторизируйтесь, чтобы проголосовать.

Кращий "друг" України

У відповідь на комуняцько-космополітичну замітку "асвабадітєля"  необхідно уявляти дещо про кращого "друга" деякіх манкуртів з українським паспортом.

--- кусь ---

Зараз в Расії - нова літературна хвиля, літературна мода - 2009. Одна за одною видаються книги, які розповідають про російсько-український військовий конфлікт. Тема сезону. Хіт продажів... Пошук зовнішнього ворога «згори» зустрічає потужний відгук у маргінальних прошарках російського суспільства.В ролі Імперії Добра - Росія, інструмент Світового Зла - Україна! Ось вони:

Глєб Бобров, «Эпоха мертворожденных».
Федір Березін, «Война 2010. Украинский фронт».
Максим Калашников, Сергей Бунтовський, «Независимая Украина. Крах проекта».
Георгій Савицький, «Поле боя – Украина. Сломанный трезубец».
Олександр Сєвєр, «Русско-украинские войны»

Звичайно, одне таке творіння могло б з`явитися абсолютно випадково. Але щоб цілих п`ять - і ось так, гарнітуром, а точніше - серією, з помітною назвою «Війна на порозі»? П`ять книг надійшли в продаж всього лише за два з лишком місяця нинішнього року, як п`ять ракет на ціль, одна за одною. П`ять - це вже тенденція і серйозне соціальне замовлення. Адже можливо, що їх і більше ніж п`ять - просто не все мені потрапили під руку. І я майже упевнений, що за п`ятьма, які вже вистрелили, будуть і шоста, і сьома, і восьма.

--- кусь ---

Ось таки справи!


55%, 18 голосов

45%, 15 голосов
Авторизируйтесь, чтобы проголосовать.

Чи вважаєте ви Гетьмана України Івана Мазепу героєм?Якщо Ви недостатньо знаєте, то завітайте на цей сайт і прочитайте про нього. Там досить багато інформації про нього.

62%, 26 голосов

26%, 11 голосов

12%, 5 голосов
Авторизируйтесь, чтобы проголосовать.

Хмара закликав відмовитись від персональних літаків

«ЮЩЕНКО, ТИМОШЕНКО, а також всі інші державні чиновники мають, нарешті, навчитися подорожувати разом з громадянами України, відмовившись від одноосібного використання літаків та іншого транспорту», - заявив правозахисник, Герой України, член Правління Української народної партії Степан ХМАРА. Так політик прокоментував рішення британського уряду, який позбавив Єлизавету ІІ державного літака, щоб скоротити видатки держбюджету.

ХМАРА порадив «Президенту та прем’єру, які на очах у всього світу розсварилися за державний літак, взагалі відмовитися від нього, наслідувавши приклад англійської королеви». Політик запропонував ЮЩЕНКО та ТИМОШЕНКО «передати літак на соціальні цілі, переконливо довівши, що вони переживають кризу разом з народом». В той же час, на думку ХМАРИ, «на базі літаків держчиновників може бути створена ціла «соціальна авіалінія», якою матимуть змогу подорожувати за соціальними цінами навіть українські пенсіонери».

Політик назвав «численні заяви державних чиновників про добровільне скорочення власних зарплат – лише піар-заходами». «Відмовляючись від сміхотворної частини доходів, держчиновники продовжують компенсувати свої чималі витрати на харчування, подорожі, лікування та відпочинок за державний рахунок», - констатував він.

http://www.unp.ua/ua/bodycomments/12057.htm

У Полтаві "бютівець" зрізав усі білборди із зображенням Мазепи

6 липня 2009 року полтавська міська влада силами працівників МНС здійснила свої погрози і демонтувала рекламні носії ТРК "Анна", в тому числі білборди, на яких було розміщено соціально-патріотичну рекламу із зображенням Івана Мазепи.

У понеділок, 6 липня, о 4-й ранку в Полтаві розпочався демонтаж 70 конструкцій білбордів ТРК "Анна". Демонтаж відбувався за негласним рішенням Полтавського міськвиконкому, який старанно приховують від громадськості. Демонтажем керував начальник комунального підприємства "Дизайн міського середовища" К.К.Торяник. О 10-й ранку, дізнавшись про антизаконні дії, до одного з білбордів, де почала працювати одна з демонтажних груп, виїхали заступник голови Полтавської обласної організації ВО "Свобода" Головченко О.В., голова Полтавської міської організації "Сокіл" Субота Д.М. "Свободівці" намагалися зупинити дії робітників МНС, але вимогу вони не тільки проігнорували, але і викликали "групу підтримка". За 5 хвилин на місце прибули 20 чоловік кримінальної зовнішності, які намагалися залякуванням та погрозами фізичної розправи відтіснити "свободівців". Ці дії "братків" Матковського документально зафіксовані на фото- і відео- носії. На виклик "Свободівців" прибули працівників міліції і склали заяви про погрози фізрозправи зі сторони представників демонтажних груп.

Полтавська обласна організація ВО "Свобода" розцінює такі дії міської влади як продовження бандитської поведінки міського голови, "бютівця" А. Матковського. Дії міського голови – це брутальна відповідь на соціально-патріотичну інформаційну кампанію "Свободи" під час відзначення 300-ої річниці війни українських козаків під проводом Мазепи з Московією у 1709 році та помста за розголос про п’яний дебош Матковського і його свити у музеї-садибі Івана Котляревського.

Полтавська обласна організація ВО "Свобода" звертається до прокуратури області та МВС із вимогою негайно втрутитися та розв’язати ситуацію із беззаконням полтавської влади. "Свобода" готує позов до суду на А. Матковського за його чисельні незаконні та українофобські дії.

Довідка. 22 червня Полтавська обласна організація ВО "Свобода" розпочала розміщення у Полтаві на білбордах зображення Івана Мазепи з гаслом "Мазепа переміг! Українська Держава є!". Полтавська влада відразу ж почала протидію законному встановленню соціально-патріотичної реклами і усіма можливими способами перешкоджала розміщенню білбордів.

26 червня 2009 року в приміщенні музею-садиби Івана Котляревського відбувся п’яний дебош представників полтавської міської влади. Полтавський міський голова А. Матковський, секретар ради О. Козуб, заступник міського голови Л. Семеряга та керівництво районів міста влаштували п’яний дебош у приміщенні музеї-садиби І. Котляревського. І лише виклик міліції, якій довелося докласти зусиль, аби вгомонити п’яних чиновників, зміг припинити це безчинство.

27 червня 2009 року в Полтаві за участі ВО "Свобода" відбулися заходи пам’яті козаків, полеглих у війні з Московією у 1709 році.

Прес-служба Полтавської обласної організації ВО "Свобода"

Україна понад усе!: Був Ющенко, а став Тягнибок...

Президентські вибори - 2010: Опитування, які проводяться на форумі "Україна понад усе!" показали, що симпатії форумчан від Віктора Ющенка і Юлії Тимошенко перейшли до Олега Тягнибока. І це за три місяці. Що буде далі???

У Березовій Луці вшанували легендарного командира

Пам’ятний знак нашому землякові, генерал-поручнику армії Української Народної Республіки Петрові Дяченку нещодавно встановили біля його батьківської хати в селі Березова Лука Гадяцького району. Освятив камінь священик церкви Української Православної Церкви Київського Патріархату с. Римарівка отець Леонід.  Упродовж українських визвольних змагань початку ХХ століття полковник Петро Дяченко очолював Кінний полк чорних запорожців. Це формування, створене 1919 року наказом ще одного полтавця, Головного отамана армії Української Народної Республіки Симона Петлюри, було  однією з найуспішніших кінних частин у лавах Армії УНР.

На чолі полку Дяченко активно боровся проти більшовицьких військ, які намагалися окупувати Україну. З 1921 року, після відступу на територію Польщі, полк перебував у таборах для інтернованих біля Перемишля. Та на цьому кар’єра військового не завершилась: він стає контрактним офіцером польських Збройних Сил, а в часи Другої світової війни – начальником штабу Української Повстанської Армії!

Нині в Перемишлі діє сучасний Перший кінний полк Чорних запорожців, що має у своєму складі представників з Києва і навіть Корсунь-Шевченківського. Його учасники прагнуть відродити пам’ять про легендарне формування часів визвольних змагань, долучаються до багатьох національно-патріотичних акцій на теренах України й Польщі.

Тож не дивно, що саме представники історичного товариства «Чорні запорожці» (четар –Олександр Стець) спільно з членами історичного клубу „Холодний Яр” на чолі з відомим дослідником Романом Ковалем зініціювали встановлення меморіального знаку Петрові Дяченку на його батьківщині. Ентузіастів підтримали Полтавська облдержадміністрація, Гадяцька райдержадміністрація, сільрада Березової Луки, небайдужі земляки героя.

На фото: представники історичного товариства „Чорні запорожці”.Автор: Тетяна Алєксандрова, прес-служба Полтавської облдержадміністрації.

"Наша Україна" сама не знає чого хоче. Дістали!

З одного боку з'їзд "Нашої України" приймає рішення відкликати своїх міністрів з уряду Тимошенко. З іншого боку Кириленко застерігає БЮТ від голосування за відставку Вакарчука.

Хіба це не є подвійними стандартами, які НУ закидає БЮТу?