О сообществе

Тут об’єднуються ті, хто любить свій Край. Ми писатимемо тут про це. Будемо розміщувати цікаві фото, обговорювати проблеми сьогодення.

Увага! Учасником співтовариства може стати блогер, який пише на українську тематику.
Вид:
краткий
полный

Ми любимо тебе, Україно!

Про Альфа и ВСЕХ, ВСЕХ, ВСЕХ...

  • 04.09.08, 11:16

А если серьезно то мне кажетца шо в нашей стране оранжение поголубели, бело-голубые побелели о белые приняни вобще не понятно какой цвет "грязный" цвет.

Відкрийте блог на сайті «Народної самооборони» Юрія ЛуценкаСам сайт знаходиться тут: http://www.nso.org.ua/

А блоги тут: http://blog.nso.org.ua/

Заходьте, реєструйтеся і будете мати можливість спілкування з лідером Громадянського руху «Народна самооборона» Юрієм Луценком та іншими прогресивними політиками.

Тимошенко сказала Ющенку, що у нього немає шансів на виборах

Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко звинувачує президента в руйнуванні коаліції і називає причиною його дій боротьбу за президентське крісло.

Про це вона заявила у зверненні до народу у середу ввечері.

"Найнеприємніше в цій історії, що чорна справа руйнації демкоаліції прикривалась показним патріотизмом, словесною духовністю і показною мораллю. Істина, реальна причина того, що президент проголосив мені особисто і всій демократичній команді війну на знищення, на жаль, боротьба за перемогу на наступних президентських виборах", - заявила вона.

"Заради перемоги на них вони готові іти до краю. Хоча вже і шансів практично не має – вони були загублені під час цієї безглуздої боротьби", - заявила прем’єр.

"Але президентські вибори так затьмарили цім людям очі і голови, що вони навіть не чули моїх запевнень, що я готова поступитися і ще раз підтримати єдиного кандидата від демократичної коаліції на вибори президента, якщо можна буде добитися нормальної гармонійної роботи. І якщо не будуть заважати працювати уряду. Хіба це не нормальні умови?", - поскаржилась Тимошенко.

Тимошенко заперечила, що в країні встановлено диктатуру прем’єр-міністра.

"Вікторе Андрійовичу, та немає у нас ніякої диктатури, на жаль, окрім диктатури глупості, безвідповідальності й безладу, які я дуже хотіла припинити вчора тими голосуваннями, відбулись у Верховній Раді", - заявила вона.

"Я хотіла чітко розмежувати повноваження між урядом і президентом, як це передбачено в Конституції. А не робити так, що в країні три уряди, шість прем’єрів і всі керують. Але ніхто не відповідає за це", - пояснила Тимошенко.

"По-друге, я хотіла голосуванням нашої фракції відокремити ваше оточення від впливу на СБУ, яка на сьогодні перетворилася в репресивний орган проти політиків, яких ви вважаєте своїми конкурентами", - зазначила прем’єр.

Тимошенко запевнила українців, що "все буде абсолютно добре" і "неодмінно буде успіх, незважаючи на шторми і буревії".

Українська правда

Звернення Юлії Тимошенко щодо політичної ситуації в Україні

Дорогі співвітчизники! Вчора партія „Наша Україна” в односторонньому порядку вийшла з демократичної коаліції, а сьогодні зі спеціальним зверненням до народу виступив Президент України В. Ющенко, який оголосив, що половина його фракції на чолі з ним все ж домоглася свого і зруйнувала демократичну коаліцію. Причиною цього були названі дві обставини, перша - моя неправильна позиція щодо конфлікту в Грузії і друга - створення коаліції з Партією регіонів та комуністами.

Моя позиція щодо конфлікту в Грузії чітка, зрозуміла і однозначна, вона повністю співпадає з позицією Європейського Союзу з визнанням цілісності і суверенітету території Грузії. Моя позиція мирна і не допускає втягування України в будь-які військові авантюри, вона і надалі буде залишатися саме такою.

Що ж стосується моєї коаліції і коаліції нашої політичної сили з Партією регіонів і комуністами, то я думаю, що всі люди добре пам’ятають, що не я підписувала меморандум про дружбу з Партією регіонів, не я підписувала з В. Януковичем, комуністами і Морозом Універсал національної єдності, не я вносила В. Януковича на посаду Прем’єр-міністра та створювала широку коаліцію. Власне кажучи, не я призначала на посаду Секретаря РНБО одного з лідерів Партії регіонів Раїсу Богатирьову, створюючи на РНБО практично другий Уряд України.

Тому якщо вже говорити про зраду, треба мати добру пам’ять, щоб пригадати новітню історію України, або бодай Президенту свою власну біографію. Під яким би кутом і з якої точки зору ми не дивилися на сьогоднішні події, одне зрозуміло без пояснень. На жаль, Президент України В. Ющенко вдруге за один президентський термін зруйнував і знищив демократичну коаліцію, а це надія України на європейський вибір та інші добрі надії, які мали люди. Вперше в 2005 р., коли я намагалась боротись із тотальною корупцією в його оточенні і вдруге це відбувається прямо зараз, прямо сьогодні, коли всі президентські сили Секретаріату Президента кинуто на вбивство демократичної коаліції в Україні.

Я думаю, що ви також слідкували за тим, що демократичну коаліцію і демократичний Уряд Президент почав нищити буквально з першого дня їх створення. Такого тиску, такої навали і агресії відносно Уряду, себе особисто, всієї команди, я не відчувала навіть в період найзапеклішої опозиційної діяльності.

Я мовчала весь цей час, і знаю, що ви давали високу оцінку моєму мовчанню. І навіть відпрацювала для себе спеціальний принцип – роби все, що можеш доброго для країни, і не звертай уваги ні на які інтриги.

Я тримала цю вистраждану коаліцію, боролася за неї з останніх своїх сил, утримувала її від розпаду угодами, гарантіями, вмовляннями, всім, чим могла. Але все марно. Президент Ющенко убивав її свідомо, завзято і послідовно.

Але навіть, не зважаючи на все це, Уряд нормально працював, працює, і я переконана, буде працювати далі, об’єднуючи навколо себе всі сили політикуму, об’єднуючи всіх здравих політиків.

Я хочу просто повідомити вам, що ми за останні 8 місяців тримаємо один з найвищих показників економічного зростання серед інших країн. Я хочу повідомити вам, що ми зібрали вдвічі більший врожай зернових, ніж в минулому році, і побили всі рекорди врожаю зернових навіть за часів Радянського Союзу, і повернули собі славу житниці світу.

За рахунок боротьби з корупцією та тіньовими схемами Уряд додатково отримав до бюджету більше 32 млрд. грн., а це значна частина бюджету України для того, щоб віддати ці гроші людям.

Ми побудували в Україні першу транзитну магістраль Харків – Дніпропетровськ за європейськими стандартами, і почали створювати Україні добрий імідж транзитної держави.

Крім того, ми зупинили і уже останні два місяці довели до нуля, ту інфляцію, яку нам залишили в спадщину на рекордному рівні – 17% річних минулого року.

Я можу пишатися як керівник Уряду тим, що ми в цьому році на 4 млн. тонн збільшимо видобуток вугілля в Україні, в той час, коли в минулому році він на 5 млн. став нижчим. І ми хочемо зробити все, щоб повернути той рівень видобутку вугілля, який був на початку 90-х років, а це дійсно серйозні рекорди.

В два рази піднято стипендію студентам, збільшено заробітні плати і пенсії. Шести мільйонам людей, всупереч колосальній протидії Президента, повернено перший транш заощаджень – 1 тис. грн. Демократичним Урядом зроблено значно більше, ніж я перерахувала, незважаючи на те, що кожна наша ініціатива, кожен наш проект проходив такий шалений супротив з боку Глави держави і його оточення, що доводилося кожного дня буквально пробивати бетонні стіни і долати бар’єри.

Але знаєте, що саме неприємне в цій історії – що чорна справа руйнації демократичної коаліції прикривалася показним патріотизмом, словесною духовністю і показною мораллю. Істина – реальна причина того, що Президент країни Віктор Ющенко проголосив мені особисто та всій демократичній команді війну на знищення – це, на жаль, боротьба за перемогу на наступних президентських виборах 2010 р. Заради перемоги на них, на жаль, вони готові йти до краю, хоча вже й шансів практично немає, вони були загублені під час цієї абсолютно безглуздої боротьби. Але президентські вибори так затьмарили цим людям очі і голову, що вони навіть не чули моїх запевнень в тому, що я готова поступитися і ще раз підтримати єдиного кандидата від демократичної коаліції на виборах Президента, якщо можна буде добитися нормальної гармонійної роботи і якщо не будуть заважати уряду працювати. Хіба це великі вимоги? Хіба це не нормальна співпраця?

Сьогодні Президент сказав, що в країні встановлено диктатуру Прем’єр-міністра. Вікторе Андрійовичу, немає у нас ніякої диктатури, на жаль, в демократичній коаліції на чолі з Вами, крім диктатури безвідповідальності і безладу, які я дуже хотіла припинити вчора тими голосуваннями, які відбулися у Верховній Раді. Я хотіла, по-перше, чітко розмежувати повноваження між Урядом і Президентом так, як це передбачено в Конституції, а не робити так, що в країні три уряди, шість Прем’єрів і всі керують, а ніхто не відповідає за це.

По-друге, я хотіла вчора голосуванням в парламенті нашої фракції відокремити Ваше оточення від впливів на Службу безпеки, яка сьогодні, на жаль, перетворилася в репресивний орган проти політиків, яких ви вважаєте своїми конкурентами. І Служба безпеки, на жаль, не виконує своїх головних функцій – не захищає національні інтереси України і не робить все для того, щоб Україна була сильною.

Дорогі співвітчизники, я розумію, що моя розповідь не дуже весела, але все одно я точно знаю, що все буде абсолютно добре в нашій країні. Україна - сильна держава мудрих, прекрасних людей і в нас неодмінно буде успіх, незважаючи на всі політичні шторми і буревії. Я звертаюсь до своїх колег з Народної самооборони та Народного руху України, я звертаюсь до Юрія Луценка, до Бориса Тарасюка, до Анатолія Гриценка і до всіх інших депутатів Нашої України - Народної самооборони, які категорично не підтримали своїми голосами розвал демократичної коаліції. Я щиро дякую вам за політичну мужність, гідність і честь, за те, що ви залишилися вірними ідеалам демократії та справедливості, не піддалися провокаціям Президентського Секретаріату і найближчого оточення і не підписали заяву про вихід з демократичної коаліції.

А тим, хто підписав руйнацію демократичної коаліції, потрібно було робити такі демарші в той час, коли Секретаріат Президента і Президент особисто руйнували демократичну коаліцію, а не робити демарш руйнації останнього, що залишилось у вас і у вашого Президента.

Я звертаюсь до колег і соратників з Нашої України, не час руйнувати останні демократичні барикади, тому що демократична коаліція може і повинна існувати. У вас є цілих 10 днів для того, щоб без ультиматумів, без вимог, без провокацій спокійно повернутися в демократичну коаліцію. Ніякі голосування в парламенті, ніякі рішення, на які ви посилаєтесь, абсолютно не відповідають дійсності, не можуть бути причиною для виходу із коаліції. Якщо 8 місяців я і наша команда терпіли все і не дозволили собі зруйнувати демократичну коаліцію, то і вам потрібно цінувати її так само, як цінуємо і будуємо її ми.

Я щиро сподіваюсь на мудрість і виваженість наших колег по демократичній коаліції. Я вірю, що роботу демократичної коаліції буде відновлено.

Дорогі співвітчизники, я дякую вам за те, що ви вислухали мене. Знайте, що ситуація в Україні абсолютно нормальна, Уряд працює незалежно від того, що його частині Президент дав вказівки покинути роботу уряду, в уряду є кворум і уряд так само сильний, як і був до цих абсолютно непрогнозованих подій. Нас не зупинять жодні авантюри і провокації, ми спокійні і впевнені, в нас цілком достатньо сил та можливостей для того, щоб виконати всі наші зобов’язання, які ми давали всім вам під час виборів.

Я буквально з завтрашнього дня розпочну консультації з усіма політичними силами в парламенті для того, щоб створити систему консолідації, для того, щоб нарешті припинити розбрат, для того, щоб сьогодні в парламенті і Уряді створити осередок стабільності.

І я щаслива від того, що сьогодні парламент голосує, як годинник. Вчора прийняті всі без виключення закони для підняття вугільної галузі. Сьогодні ми прийняли всі рішення і зміни до бюджету, які дали можливість підняти заробітну плату всім бюджетникам, освітянам, медичним працівникам, працівникам культури. Це перехід на Єдину тарифну сітку. І кожен день парламент і Уряд буде приймати ті рішення, які ви очікуєте.

Крім того, я думаю, що всі ми зачекалися того, щоб нарешті був наведений порядок в системі правосуддя, в системі органів місцевого самоврядування, щоб був наведений лад з розподілом повноважень в країні, і щоб Президент не був Прем’єром за своїми функціям, а Прем’єр не був практично на задвірках будь-яких виконавчих функцій, щоб ніколи більше не було такого, щоб хтось не пускав голів облдержадміністрацій на невідкладні наради до Прем’єр-міністра. Для цього, щоб посилити права і свободи людей, щоб посилити принцип верховенства права, зруйнувати монополію силових структур і зробити політикум консолідованим і надійним, нам обов’язково потрібні конституційні зміни.

І найближчий час я вийду з ґрунтовними, абсолютно продуманими і необхідними для України конституційними змінами. І я вірю в те, що і нові зміни до Конституції консолідують парламент, всі здорові сили.

Я думаю, що політикум вже замучив країну достроковими виборами. Потрібно працювати, а не кожний раз кидати країну в кризи. І я хочу, щоб ви всі знали, що ви можете на мене покластися, що всі принципи і ідеали, які були чітко оголошені під час нашої революції, і які незалежно від кольору прапорів партій сприймаються всією країною, вони будуть продовжені і доведені до логічного завершення. Я з вами, як завжди. І я думаю, що у нас з вами все вийде попри всі проблеми і всі негаразди. Будьте в цьому впевнені.

Майдан

Доній: Ющенко сказав, що піде на вибори 2010 року і переможеПрезидент України Віктор Ющенко висловив впевненість, що переможе на президентських виборах 2010 року.

Про це повідомив народний депутат України, член депутатської групи «Народна самооборона» Олесь Доній, розповідаючи про зустріч фракції НУ-НС з Президентом.

«Він сказав, що піде на вибори 2010 року і переможе», – зазначив народний депутат.

Про готовність Президента йти на наступні президентські вибори розповів журналістам й інший парламентар – Роман Зварич.

Народна самооборона

СТАБІЛІЗЄЦ: На Полтавщині хліб продовжує дорожчати

За минулий місяць ціна на хліб, що має найбільший попит, значно зросла. На сьогодні середня ціна хліба з борошна пшеничного І сорту 3 грн. 4 коп., тоді як станом на 20 серпня вона становила 2 грн. 91 коп. Як повідомили Новинам Полтавщини в Інспекції з контролю за цінами в Полтавській області, цей хліб подорожчав на 2,7%. Зросла ціна й на житньо-пшеничний. Нині середня його вартість становить 2 грн. 91 коп. (тоді як станом на 20 серпня така хлібина коштувала 2 грн. 85 коп.). На чотири копійки більше тепер доведеться платити й за хліб з пшеничного борошна вищого ґатунку. Сьогодні середня ціна однієї буханки – 3 грн. 44 коп. (раніше – 3 грн. 40 коп.).

Майдан.

Заява прес-служби Громадянського руху «Народна самооборона»Рішення парламентської фракції «Наша Україна – Народна самооборона» про вихід з коаліції демократичних сил, начебто підтримане 39 народними депутатами України, стало логічним продовженням політики керівництва Секретаріату Президента, спрямованої на згортання демократичних процесів у державі та формування такої владної вертикалі, яка не має навіть мінімальної підтримки серед людей.

Представники групи «Народна самооборона» фракції НУ–НС, найменшою мірою не здивовані тим, що таке надзвичайно важливе й доленосне для держави рішення, як фактичне припинення діяльності парламентської коаліції, ухвалювалося не просто сумнівним методом, а, фактично, шляхом банальних махінацій. Адже ідейним натхненником такого кроку народних депутатів був фактичний покровитель корупції у владних верхах, глава Секретаріату Президента Віктор Балога. Чи варто дивуватися й з того, що насправді за вихід з коаліції демократичних сил проголосувало лише 30 народних депутатів від «Нашої України – Народної самооборони» (ще 9 осіб начебто про свою принципові згоду на таке рішення зголосилися у телефонному режимі), серед яких був і Юрій Бут, особа, яка своїми вчинками давно поставила себе поза фракцією НУ–НС та межами українського парламенту?

Громадянський рух «Народна самооборона» завжди виступав лише з позиції формування в Україні коаліції демократичних сил. Тому для нас є абсолютно неприйнятною позиція тих народних депутатів від НУ–НС, котрі на догоду «сантехнікам» з Банкової готові поставити хрест на демократичних завоюваннях останніх років. Жоден з депутатів від «Народної самооборони» не віддав свого голосу за вихід з коаліції демократичних сил. Так само не підтримав цього рішення і лідер громадянського руху «Народна самооборона» Юрій Луценко, адже воно було б фактичною зрадою виборців, яким блок «Наша Україна – Народна самооборона» з першого до останнього дня виборчої кампанії 2007 року обіцяв створення майбутньої парламентської коаліції лише з числа демократичних сил.

Розцінюючи позицію наших колишніх партнерів з Блоку «Наша Україна – Народна самооборона», котрі вийшли з коаліції демократичних сил, як зрадницьку та блюзнірську, громадянський рух «Народна самооборона» категорично заявляє: жодні погрози чи обіцянки з Банкової не змусять нас поміняти своє ставлення щодо коаліції демократичних сил! Ми й надалі узгоджуватимемо свої дії у Верховній Раді з Блоком Юлії Тимошенко та тими політичними силами, які готові підтримати наше прагнення збудувати в Україні демократичне, заможне суспільство, подолати корупцію та припинити владне свавілля. Ми заявляємо про свою готовність стати на захист демократичних завоювань від будь-яких зазіхань політиків, котрі шляхом погроз, шантажу та елементарного шахрайства прагнуть захопити всю повноту влади у державі.

Джерело: "Народна самооборона"

Ось яка чудова українська мова

  • 03.09.08, 09:50

Не знаю, може, й недоцільно публікувати в нашому товаристві цю замітку. Та всі ми живемо в різних куточках України, і кожній частині нашої держави притаманна своя говірка. У кожного регіону є свої особливі слова та вислови, що визначають його з-поміж усіх, і це збагачує нашу мову, робить її яскравою і вишуканою.

Отже, пропоную увазі читачів деякі галицькі слова:

 

ЗнИмка- фотографія;

ФАйний, слІчний – красивий, чудовий;

ПудЕлко – спеціальна баночка для сипучих продуктів;

Кубіта – дівчина;

ДзиґльОва пані – манірна жінка;

ЛіґумІни – особливі солодощі, яких ніхто ніколи не бачив, або щось дуже смачне;

МарципАни – те саме, що й ліґуміни;

МЕшти – черевики;

СукОнка – плаття;

ДзиґАр – годинник;

Ясік – вишита подушка;

Ясьок – біб (городня культура);

РижОва  зУпка – рисовий суп;

КнИдлі – ліниві вареники.

Чия мова - того і влада

Фактор мови в політиці (як зовнішній, так і внутрішній) відіграє далеко не останню роль. Мова - важливий державотворчий фактор. Дуже гарно сказали ще древні римляни: "чия мова, - того і влада". Офіційні заяви керівників Росії: російськомовний - значить росіянин. А, отже, де більшість населення російськомовні, - там і Росія, тобто наш Схід, на їхню думку. Це є хорошим аргументом для політично свідомих громадян України на користь україномовності. Але ж ... Навіть російські шовіністи дивуються тій сліпій хохляцькій затятості і недалекоглядності, з якою певні політичні сили в Україні зачаровано слідують за їхньою дудкою-обманкою у пастку остаточної русифікації відповідних регіонів. Яку б фінансову і політичну підтримку за це не отримували зараз ці хлопці – вона є сиром у новоімперській мишоловці "щедрих" російських "спонсорів". І кожного українського "господаря (Донбасу, Криму, Харкова чи Дніпропетровська)" вони потім легко перетворять на російського "раба". І на кожного олігарха в них давно вже є свій мега-олігарх! Якби ці люди були хоч трішки грамотніші і далекоглядніші, саме вони мали б взяти у свої руки процеси повернення "своїх" регіонів до української мови. І культури. Але нажаль вони сунуть у те саме болото, з якого вилізли 17 років тому!

Депутати зовсім забули за зняття депутатської недоторканості

Так верещали у своїх передвиборних програмах. Такий галас був. А тепер - від сесії до сесії - тиша. Ніби і не обіцяли. Отакі вони і є сучасні політики...