Популярні приколи

відео

хочу сюди!
 

Алиса

41 рік, діва, познайомиться з хлопцем у віці 32-52 років

Урок мужності. Сміливість бути чоловіком.

Про те як стати справжнім чоловіком в наш час, говорить протоієрей Андрій Ткачов.

 
Сміливість жити.

«Я боюся жити. Напевно, я - боягуз », - співається в одній рокерській пісні.

Чому - «боюся»? Адже «хочу жити» - природніше, ніж «боюся жити». Разом з тим, статистика самогубств в розвинених країнах дозволяє думати про масову втоми від життя.

Здавалося б - яка безліч зручностей полегшує і різноманітить існування людини! Автомобілі та літаки, мобільні телефони, ліфти, вода з-під крана, телевізори, холодильники та багато іншого. Але чомусь від життя, полегшеного такою безліччю зручностей, людина  відмовляється і каже: «Я боюся», - а часом добровільно йде з нього  в
небуття.

Може, причина в тому, що в світі, наділеному великою кількістю зручностей та  розваг, прості і життєво важливі закони людських відносин починають  здаватися необгрунтовано складними і заплутаними? ..
Чоловік і жінка. Сміливість бути разом.

Наприклад, чому сучасні чоловіки в переважній своїй більшості не бажають  одружитися - не хочуть продовжити своє ім'я в історії, не хочуть  відчувати себе главою сімейства і господарем?
Може бути, це рішення виникає з того, що сучасний чоловік засвоїв помилкову вигоду зручності? Для початку він розклав подружнє життя на складові частини, тобто на права та обов'язки. Потім напружився звивиною егоїзму і зробив вигідний висновок: права подружжя  легко знаходяться в ринковому суспільстві без самого шлюбу - і чисту
сорочку, триразове харчування та постіль «радості» можна елементарно  купити, без штампа в паспорті.
Так,
звивина егоїзму продиктувала чоловікові, що в законному шлюбі прав не  додасться, а всіляких обов'язків, відповідальності та пов'язаних з нею  тривог і різних переживань не уникнеш.
Головне - буде втрачена свобода в досить відчутному масштабі.

Тому наш сучасник, хто водиться чистим егоїзмом, вирішив, що він проживе без сім'ї, тобто без любові, без складних зв'язків між поколіннями і без  вантажу благословенної відповідальності. Якщо мета життя - отримання задоволень, то краще їх отримувати  поодинці.
Уроки мужності.

Щоб коли-небудь стати сімейною людиною, чоловік повинен у дитинстві і юності бачити перед очима відповідні життєві приклади. Або так сильно і щиро закохатися, щоб потім безоглядно і назавжди кинутися в
гущу невідомого подружнього життя, в трясовину повсякденного побуту.
Але і в тому, і в іншому випадку йому для створення сім'ї буде потрібна рішучість і неабияка частка мужності.
Смію припустити, що ніколи людині не потрібно було стільки моральної  мужності і сміливості для створення сім'ї, скільки потрібно сьогодні. Мужність в даному контексті - це здатність тверезо бачити мету, оцінювати ризики, йти на жертву, не тікаючи від випробувань. Це дуже чоловічий крок - запропонувати спільне життя, тимчасове і вічне, людині, яку ти любиш. Пообіцяти бути стіною-захистом і плечем-опорою для майбутньої дружини і майбутніх дітей: «Я навчуся всього цього, вір у мене». Сказати: «Я ще не вмію, але я неодмінно навчуся», - певною мірою вираз мужності. Причому сказати це потрібно в першу чергу самому собі.

Так, чоловік повинен бути твердий, постійний, посидющий і напористий. Іноді він повинен бути сміливий, але сміливість - це не головне. Є багато сміливості, порідненої з дурістю, абсолютно позбавленої справжньої мужності і благородства.

Мужність потрібно буде чоловіку не для відчайдушної автомобільної їзди і підкорення гірських вершин. Ці похвальні заняття, по суті, не більш ніж розвага.

Мужність буде йому необхідна для виховання дітей, вирощування дерев і  спорудження будинку - для справ простих і необхідних сьогодні потрібно  набагато більше мужності, ніж для справ яскравих і непотрібних.
Ну і, нарешті, ще одним атрибутом мужності варто визнати відмову від порохньої балаканини, сумної і порожньої. Краще займатися конкретною справою.

Протоієрей Андрій Ткачов
15

Коментарі

12.12.11, 21:56

Потрібна стаття... Населення меншає, люди змінюють спосіб сумісного життя на невластивий колись українцям... І це прикро...

    анонім

    22.12.11, 22:16

    В мене таких проблем нема. Не боятись жити значить не боятися вмерти. Ото й усього.

      32.12.11, 22:20Відповідь на 2 від анонім

      А я , здається, декого знаю... Можливо, не від недостатку сміливості, а якраз по причині доступності "плюсів" сімейного життя ... Живуть разом, не розписуючись... Потім так само буденно і розходяться...

        анонім

        42.12.11, 22:24Відповідь на 3 від претендент

        У мене в цьому відношені без проблем -- одружився, живемо разом. По іншому не розумію.

          52.12.11, 22:27Відповідь на 1 від претендент

          Людям - звичайним пересічним людям - в своєму приватному житті не властиво перейматись проблемами демографії... Навряд чи хтось дуже хвилюється з того, що населення нашої країни невідоворотно зменшується... На словах - так, але на практиці ніхто не буде народжувати десятеро дітей аби тільки поповнити народонаселення країни... Дітей народжують задля того, аби їх любити, аби реалізувати свій батьківській інстинкт, аби передати власний життєвий досвід і продовжити свій рід...
          Але нині не так багато є людей, готових до такої відповідальності... Решту влаштовує чинити так, як у тій приказці: риба шукає, де глибше, а людина - де ліпше... А "ліпше" кожен розуміє на свій лад...
          Період підліткової інфантильності у багатьох нині затягується аж до старості...

            62.12.11, 22:27

              72.12.11, 22:27Відповідь на 4 від анонім

              Я теж не розумію, вірніше, не розумію на що вони надіються...

                82.12.11, 22:29Відповідь на 5 від no-sense

                100% згідний... Але у шлюбі дітей народжують, а в "притірочному" співжитті , як правило, ні...

                  92.12.11, 22:31Відповідь на 8 від претендент

                  100% згідний... Але у шлюбі дітей народжують, а в "притірочному" співжитті , як правило, ні...У мене в житті не було "прітірочного" досвіду - повінчалися та й почали притиратися... Досьогодні разом, двоє дітей...
                  Не так це й важко - жити разом... Якщо дослухатися одне до одного, поважати і зберігати здоровий глузд...

                    102.12.11, 22:36Відповідь на 9 від no-sense

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      4
                      попередня
                      наступна