хочу сюда!
 

Анна

37 лет, овен, познакомится с парнем в возрасте 35-45 лет

Вчителі вимагають збільшення зарплатДонецьк – Українські вчителі вийшли на дводенний протест проти низьких зарплат і загального зменшення фінансування освіти. У понеділок у Донецьку на центральній площі зібрались незадоволені політикою уряду освітяни і студенти. Подібні акції відбуваються в майже усіх обласних центрах. А у вівторок учителі зі всієї України пікетуватимуть Кабінет Міністрів. Які вимоги протестувальників?

Близько 5 тисяч вчителів, викладачів і студентів вийшли в понеділок на акцію протесту під прапорами обласної профспілки працівників освіти. Люди з’їхались у Донецьк зі всієї області і майже повністю заповнили центральну площу Леніна. Вчителі тримали гасла «Бідний вчитель – бідна держава», «Рік освіти – виживемо чи ні?», «Стипендію на прожитковому рівні!» та інші.

Освітяни протестують проти порушення своїх прав. Більшість вчителів із початку року отримує зменшену зарплатню через те, що уряд не виконує умови угоди, підписаної між Кабінетом Міністрів і Федерацією профспілок України, згідно з якою перший розряд тарифної сітки мали прирівняти до мінімальної зарплати. Замість цього уряд подав на узгодження новий документ, де перший розряд складає 625 гривень. Це означає, що вчитель-початківець отримує зарплату трохи більше як 900 гривень. А ті, хто працюють 10 і більше років, отримують півтори тисячі гривень.

Освітяни не згодні з цим. «Це вимога вчителів і не тільки – це загальна вимога всіх бюджетників України: виконати статтю 6 Закону України «Про оплату праці» – перший розряд тарифної сітки має дорівнювати мінімальній зарплаті», – говорить голова обласної профспілки працівників освіти Ася Горшкова.

Через нестачу фінансування вчителів відправляють у неоплачувані відпустки. Також немає коштів на відрядження, потрібні для перекваліфікації вчителів, що також впливає на їхню зарплату.

Вчителям не вистачає 2 мільярди гривень

Щоб підтримати протест у Києві, сьогодні з Донецька вирушає група з 80 осіб. Люди налаштовані рішучо.

«Цей протест потрібен для того, щоб трошки уряд на нас звернув увагу. Такий натовп людей стоїть, абсолютно безпорадних. Тому що зарплати дуже маленькі. Тому що аванс стали давати набагато менший, ніж у минулі роки. 500 гривень авансу – ми навіть за квартиру заплатити не можемо», – розповідає вчителька початкових класів донецької школи № 17 Ольга Соколова.

Учителі пропонують урядові знайти в бюджеті додаткове фінансування, яке з’явилось завдяки зростанню економіки. Щоб виконати вимогу освітян і підтягти рівень зарплати вчителя до середньої, у всеукраїнському масштабі потрібно 2 мільярди гривень, повідомила Ася Горшкова.

Радіо Свобода.
14

Комментарии

122.03.11, 09:30

неосвідчена нація - це темно-сіра маса, якою дуже легко маніпулювати, оскільки саме освіта дає можливість людині читати, дивитись, спостерігати і, аналізуючи, робити свої висновки.

  222.03.11, 09:39

  если по словам правительства мы стали жить лучше и экономика выросла, то логично, почему не выделить деньги на детскую медицину и подтянуть зарплаты учителей.

   322.03.11, 10:49

   Зарплатня вчителів і медиків - ось перше ,що жахає іноземців з будь-яких країн,навіть з третього миру!!!
   Може,владі краще було б готувати Україну до наїзду іноземців у 2012 через те, що підвищили їх зарплату хоча б на рівні не меншому прибиральниці в офісі!!!

    422.03.11, 10:51Ответ на 1 от serg020777

    Тому найшкідливіша корупція - це корупція в освіті,бо вона роз’їдає сумління у зародку!

     522.03.11, 11:01

     хіба в Донецьку є українські вчителі?

      622.03.11, 18:24Ответ на 5 от oleg_kv

      хіба в Донецьку є українські вчителі?Є.

       723.03.11, 11:27Ответ на 5 от oleg_kv

       зомбоящик иногда смотри, украинские учителя против закрытия украинских школ в Донецке, Луганске.