хочу сюди!
 

Марта

48 років, козоріг, познайомиться з хлопцем у віці 50-60 років

Ювілей Мазепи


Мазепа чи ненайпротирічніша постать в українській історії.
Особа, про яку неодноразово оповідали у своїх творах письменники Байрон,  Гюго, Брехт, Дефо, Шевченко, Сосюра, Пушкін та інші....
Постать Мазепи впродовж декількох століть збурює уми  не одного історика своєю неординарністю та нетиповістю: 
великий політичний діяч чи зрадник, значний мислитель чи простий доморощений філософ, поет чи звичайнісінький писака? Ось над такими питаннями ламають собі голови сучасні науковці.
Мабуть,
саме тому ще не дано належної й однозначної оцінки його справам та діянням ні на державному рівні, ні серед громадського загалу...
Та все ж сьогодні Івану Мазепі виповнюється  370 років.
І Україна вперше урочисто святкує цю дату.
18

Коментарі

анонім

120.03.09, 12:22

Мені Мазепа нагадує Януковича, обоє запродали Україну москалям, а потім хотіли, щоб їх українці підтримали

    220.03.09, 13:11Відповідь на 1 від анонім

    Мені Мазепа нагадує Януковича, обоє запродали Україну москалям, а потім хотіли, щоб їх українці підтримали Ой, порівняв блін)). Я вже наслухався тут і про Хмельницького, а як починають щось говорити про відродження язичнецтва й щось буркають про християнство я просто в "ахтуні". Здається мені ці всі мисляки з одної парафії

      Гість: братЧортомлик

      320.03.09, 17:15

      не більш противоречива ніж Петро№Перший. Просто Мазепа програв, а якби виграв, то анафему заполучив би мінхерц Пітер

        420.03.09, 17:43Відповідь на 3 від Гість: братЧортомлик

        я ж кажу, що науковцям ще доведеться належно оцінити постать Мазепи

          520.03.09, 18:00

          Не знаю, особисто я за кожним його кроком бачу пряму користь для України.

            анонім

            621.03.09, 20:44

            Мазепа дитя свого часу - був і в дружніх відносинах з Петром І - кривавим садюгою,і своїх побратимів продавав і був досить жорстоким до кріпаків, водночас був одним з найбільших меценатів свого часу -будував та відновлював церкви і все-таки був,як на мене,патріотом України.Ну і звичайно ж перехід на сторону шведів під час російсько-шведської Північної війни.Як на мене досить органічний вчинок Мазепи - він любив владу та хотів бути володарем, а Петро І був деспотом і обмежував його та козацьку старшину, тому як тільки зявилась можливість він вирішив вийти з-під руки Москви, правда не зміг пропіарити та зорганізувати це добре... Мазепа не герой і не зрадник, він просто був гетьманом України і таким ми маємо його памятати, і памятник Мазепі потрібен як одному з гетьманів України та меценату.

              723.03.09, 23:02

              Я люблю і поважаю Мазепу, хай там кажуть, але він зробив для України більше добра ніж зла, якби не його вплив на людей то Пєтька порвав би Україну на шмаття. Я згодень що Ваня любив владу і мав величезні кошти і хотів їх примножити, і заразом Україну звільнити. Він був дуже хитрий та розумний, мудрішу за нього людину треба ще пошукати...

                824.03.09, 10:25Відповідь на 7 від Doctor House

                  анонім

                  930.03.09, 03:02

                  Мазепа Петру 1 присягал? Присягал. Как слуга своего господина предал? Предал. Значит предатель. Предателю в средние века в Японии либо голову сносили либо сам со стыда живот свой вспарывал.