КСУ визнав конституційним указ про розпуск Верховної Ради
- 20.06.19, 20:14
- Ми любимо тебе, Україно!
Конституційний суд України визнав таким, що відповідає Конституції України (є конституційним) указ президента України «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів». Про це сайт суду повідомив увечері 20 червня, інформує Радіо Свобода.
Суд зазначив, що виник «конституційний конфлікт між президентом України та Верховною Радою України щодо підстав дострокового припинення повноважень, який не має правового вирішення, так як Основний Закон України не визначає порядку припинення діяльності коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України, а регламент Верховної Ради України, всупереч вимогам статті 83 Конституції України, не передбачає порядку припинення діяльності коаліції депутатських фракцій депутатських фракцій у Верховній Раді України».
«Водночас, носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ; народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування (частина друга статті 5 Конституції України). Це засадниче положення конкретизується приписом статті 69 Конституції України про те, що народне волевиявлення здійснюється через вибори», – ідеться в повідомленні.
«Конституційний суд України констатував, що розв’язання конституційного конфлікту народом шляхом проведення позачергових виборів до Верховної Ради України відповідає вимогам частини другої статті 5 Конституції України», – наголошується в інформації на сайті суду.
Рішення Конституційного суду України є обов’язковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено.
Президент України Володимир Зеленський 20 травня під час інавгураційної промови оголосив про розпуск Верховної Ради 8-го скликання. 21 травня він підписав указ «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради 8-го скликання та призначення позачергових виборів». Позачергові парламентські вибори, згідно з указом президента, призначені на 21 липня цього року.
23 травня указ набрав чинності після опублікування в «Урядовому кур’єрі», наступного дня в Україні стартувала виборча кампанія.
24 травня народні депутати від фракції «Народний фронт» Андрій Тетерук та ІгорАлексєєв внесли до КСУ подання з 62 підписами народних депутатів про неконституційність указу Президента про дострокове припинення повноважень Ради. Вони попросили розглянути це подання впродовж місяця.
29 травня КСУ відкрив провадження у справі і призначив її розгляд у формі усного слухання на 11 червня, після цього суд перейшов до розгляду справи на закритій частині.
https://ua.krymr.com/a/news-konstytutsiianyi-sud-ukrainy-rozpusk-verkhovnoi-rady/30010918.html
Коментарі
Богдан Бо
120.06.19, 20:31
Класно КСУ відмазалось: нащо нам вирішувати - нехай вирішує народ. Одне запитання без відповіді: а нащо нам тоді КСУ? Ще й за такі величезні гроші?
Nech sa paci
221.06.19, 10:51
У 2004 і не так намутили, аби призначити 3-й тур виборів, але то був Верховний Суд.
Богдан Бо
321.06.19, 12:31Відповідь на 2 від Nech sa paci
Давайте без брехні, бо від вас якось мені прикро це чути. Було призначено "повторний 2-й тур" через неможливість провести переоблік голосів, тому що в супереч рішенню суду багато виборчих бюлетенів було фізично знищено в округах і їх неможливо було перерахувати. Інших причин не було.
Nech sa paci
421.06.19, 13:00Відповідь на 3 від Богдан Бо
Там ніякими законами не було передбачено процедуру перевиборів. Довелося посилатися на загальні статті Конституції.
Богдан Бо
522.06.19, 12:26Відповідь на 4 від Nech sa paci
Де і коли? Ми про різне говоримо?
Nech sa paci
622.06.19, 22:11Відповідь на 5 від Богдан Бо
Наприкінці 2004.