Схема діяльності ФСБ-шних тролів
- 27.10.16, 12:04
- Ми любимо тебе, Україно!
Давно всесвітньо відома російська “фабрика тролів” шляхом повторення однієї ідеї намагається агітувати користувачів соцмереж, у яких немає власної позиції.
Про це в ефірі телеканалу “Соціальна країна”, відповідаючи на питання, розповів заступник генерального директора кримськотатарського телеканалу ATR Айдер Муждабаев.
Він пояснив, що більшість людей не проявляють велику активність в мережі і більше читають, саме на них і розрахована діяльність російських тролів.
“Більшість людей, які відвідують соціальні мережі, нічого не коментують – вони просто читають. Активних коментаторів зі своєю позицією відсоток, не більший. Діяльність “фабрики тролів” розрахована на тих, у кого своєї позиції немає. Людині постійно вкидаються одні й ті ж ідеї, читач бачить ці ідеї в стрічці з кожним днем”, – підкреслив експерт.
За його словами, на “фабриці тролів” є чітка система розподілу праці, де кожен її співробітник займається своїм конкретним завданням.
“Вони створюють сторінку бота. А як вона робиться? Створюється безліч порожніх профілів з одним і тим же ім’ям, потім підставляється фотографія. Потім профіль пускається в обіг, і він (троль. – ред.) Коментує. Припустимо, я його видаляю або блокую, це ж фото вставляється в наступний профіль. Я до 300 профілів видаляв однакових. тобто це дійсно фабрика. Я вважаю, що існує поділ праці, як на фабриці”, – заявив експерт.
Журналіст підкреслив, що працівники “Ольгино” часто халтурять і користуються відвертою брехнею, щоб схилити людей до потрібної їм думки.
“Як все працює, наприклад вибори в Російській Федерації, які провели за участю Криму. Тролі придумують фейки “Кримські татари масово пішли на вибори”- це абсолютна брехня, але вони беруть кадри, де продажні муфтії позують перед російським телебаченням. Роблять скріншот або фото, пишуть один коментар і під різними іменами вставляють це в публікації, іноді халтурять вставляючи їх в публікації, що не мають до цієї теми жодного стосунку”, – розповів журналіст.
Раніше, американський журналіст Андріан Чен з «The New York Times», провівши власне розслідування, виявив зв’язок «тролів» з інформаційними «вкидами» в Facebook і Twitter і групою, яка розміщує в соцмережах прокремлівську інфографіку. В інтерв’ю виданню Людмила Савчук (екс-співробітниця «фабрики інтернет-тролів» в Санкт-Петербурзі) розповіла, що кожен день «тролі» отримували спеціальні техзавдання з інструкціями про те, про які події слід писати в соціальних мережах. Звільнена співробітниця розповіла, що в агентстві працює близько 400 осіб. Як вказував автор матеріалу, в місяць на утримання штату у роботодавців йде близько 20 млн. рублів.
Джерела: http://obozrevatel.com, http://nrusw.com
Запозичено з сайту: "Прикарпаття online"
http://prykarpattya.org/news/10957#page
Коментарі