хочу сюди!
 

Людмила

48 років, рак, познайомиться з хлопцем у віці 45-55 років

Єгипет кращий експортер за РФ

За сім місяців 2015 року зовнішньоторговельний обіг між Україною та Єгиптом склав 663 млн. доларів
03.09.2015 | 17:02 
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА


Наша мета - відкривати нові зовнішні ринки задля впевненості українських аграріїв у завтрашньому дні. Нині географія ринків збуту нашої аграрної продукції суттєво змінюється і вже не спрямована на Росію. Про це наголосив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко у статті «Україна-Єгипет: аграрне вікно в Африку» на сайті «РБК-Україна».

Він повідомив, що аналізуючи експорт за І півріччя 2015 року, найбільшим імпортером української продукції АПК є Китайська Народна Республіка. Але  "срібний" партнер України у аграрній сфері - Арабська Республіка Єгипет. «Зовнішньоторговельний обіг між Україною та Єгиптом за результатами семи місяців цього року склав 663 млн. доларів. Україна, маючи родючі чорноземи, виробляє більше аграрної продукції, ніж споживає. Натомість Єгипет, має велику кількість населення та невеликий обсяг виробництва, був, є і залишатиметься імпортозалежним», - повідомив Олексій Павленко у своїй статті.

Міністр наголосив, що за зазначений період експортовано продукції на загальну суму 630,6 млн. дол., а це - 8,5% від загального аграрного експорту України. До трійки найбільш затребуваних продуктів увійшли зернові злаки - 468,6 млн. дол., олія - 69,6 млн. дол., тютюн та вироби з нього - 36,2 млн. дол.

«Цьогоріч розпочався експорт живих тварин до Єгипту. За них країна вже виручила 7,7 млн. дол. Також масла тваринного - 3,3 млн. дол., продуктів переробки плодів та овочів - 0,5 млн. дол., плодів, горіхів і цедри - 0,4 млн. дол. Зокрема, Міністерство аграрної політики та продовольства отримало офіційну пропозицію від Єгипту щодо поставок м'яса птиці в обсязі понад 12 тис. тонн», - зауважив Міністр.

«Під час мого робочого візиту в Єгипет у ході зустрічі з Міністром сільського господарства і освоєння земельних ресурсів країни Салахаддином Гілялем говорили про активізацію співпраці в агропромисловому комплексі обох країн за допомогою нового русла Суецького каналу. За офіційними підрахунками, транзитний час для вантажів у південному напрямку скорочено на 8 годин, а до 2023 року Урядом Єгипту передбачається збільшення кількості транзитних суден із 49 до 97 в день. Переконаний, що нове русло забезпечить додаткові можливості для транспортування українського продовольства, стане для нашої держави своєрідним вікном як в Африку, так і на Близький Схід», - наголосив очільник аграрного відомства.

Міністр зазначив, що співпраця між Україною та Арабською Республікою Єгипет відбувається у форматі Спільної комісії з економічного та науково-технічного співробітництва. «Я є головою української частини комісії. Тому докладу максимум зусиль, щоб найближчим часом у Києві провести її сьоме засідання для подальшого сприяння активізації співробітництва між нашими країнами», - запевнив Олексій Павленко.

3

Коментарі